Ana Sayfa | Rezervasyon | Bize Ulaşın | Site Haritası   
NEDEN FOLKLORİK GÜNÜBİRLİK TURLAR HAFTASONU TURLARI KÜLTÜR TURLARI BAYRAM TURLARI ÖDEME BİLGİSİ İLETİŞİM

Mesai Saatleri
Haftaiçi : 10.30 - 19.00
0212.249 40 70 ve 72


         

Gökçeada Turu HER HAFTASONU
Anasayfa » Haftasonu Turları » Gökçeada Turu HER HAFTASONU

Gökçeada GÖKÇEADA TURU
Tur Tarihleri: HER HAFTASONU
NİSAN/MAYIS/HAZİRAN-TEMMUZ-AĞUSTOS-EYLÜL AYLARI HER HAFTASONU YAPILIR
  
*** DENİZE SIFIR MAVİSU RESORT OTEL KONAKLAMALI *** 
SABAH KAHVALTISI + AKŞAM YEMEĞİ AÇIK BÜFE+ ÇEVRE GEZİLERİ + KONAKLAMA +FERİBOT GEÇİŞ ÜCRETLERİ DAHİL TUR
YÖRE BİLGİSİ
Gökçeada...eski adıyla İMROZ, Ege Denizinin kuzeybatısında bulunan ve Türkiye'nin sahip olduğu adalar içinde, yüzölçümü açısından en büyük olanıdır. Kirlenmemiş denizi ve bakir topraklarında maviyi yeşili bütün tonlarıyla barındıran şirin bir adamız. Dünü, bugünü ve özellikle yarınlarıyla gündemde yerini alacak olan Gökçeada yüzyılların içinden geçerek günümüze Grek kültüründen eski Rum köylerini , manastırlarını, kiliselerini taşımış, Türk ve Rum toplumlarının kaynaşarak dostluk ve kardeşlik içinde nasıl yaşanacağını göstermiştir. Tarihi ve doğal güzelliklerini her adımda görüp hissedeceğiniz Gökçeada'nın , sessizliğini sadece denizin uslanmaz dalgalarının bozduğu koylarında ve sahillerinde berrak sularıyla oynayarak yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Denize girmek sizin için vazgeçilmezse Gökçeada tam size göre. 

Türkiye’nin en batı noktasında yer alan ve en büyük adası olan Gökçeada, nostaljik evleri, doğal yaşamı, organik ürünleri ve alternatif spor olanakları ile son yıllarda önemli bir turizm merkezidir. 2002 yılından bu yana ada içerisinde gerçekleştirilen organik tarım faaliyetleri ile özellikle 2008 yılından bu yana gerçekleştirilen tarım turizmi uygulamaları sayesinde misafirlerine eşsiz bir doğal ortam sunan Gökçeada, 2011 yılı Haziran ayında almış olduğu Cittaslow unvanı ile dünyanın ilk ve tek sakin adası olmuştur. Bozulmamış bir doğa, her adımda tarihin en hoş anları ve organik ürünlerle harmanlanmış, çok kültürlülüğün ahengini sonuna kadar duyumsayacağınız bir tatil için Gökçeada eşsiz bir seçenektir.

Cittaslow: Yaşamın Kolay Olduğu Kentlerin Uluslararası Ağına GÖKÇEADA' DA DAHİL OLDU

Cittaslow, nüfusu 50.000′nin altındaki kentlerin üye olabildiği, kentlerin kendi gelenek, göreneklerini, yemeklerini, tarihsel kimliklerini korumalarını öngören bir birliktir. Cittaslow felsefesi kentlerin hangi alanlarda güçlü ve zayıf olduklarını analiz etmelerini ve sahip oldukları şartlar çerçevesinde bir strateji geliştirmelerini teşvik etmektedir.

Bir şehrin Cittaslow olması demek o şehrin dokusunun, renginin, müziğinin ve hikayesinin uyum içinde, şehir sakinlerinin ve ziyaret edenlerin zevk alabilecekleri bir hızda yaşanması demektir. Yerel zanaatları, tatları ve sanatları sadece eskilerin hatırlayabildiği kavramlar olmaktan çıkarmak için bunları çocuklarımızla ve misafirleri­mizle paylaşmaktır. Bu hayatın tek amacının bir yerlere yetişmek olmadığını, içinde bulunan andan zevk alınması gerektiğini insanlara hatırlatmaktır.

Ayrıca  O1 MAYIS ÖZEL 01-03 MAYIS 2015 KUZEY EGE GÖKÇEADA TURU incelemek için tıkla

F : 226 - Gokceada118.jpg

Gökçeada -Tepeköy

F : 227 - Gokceada121.jpg

Gökçeada Sahili

F : 228 - Gokceada141.jpg

 Gökçeada Şarap Tadımı

Gökçeada evleri

F : 226 - Gokceada118.jpg

 Çamur Banyosu

Dibek kahve keyfi

Ayrıca minimum 12 kişilik gruplara istenilen tarihte yapılabilir.

TUR PROGRAMI

Gökçeada turu Cuma Gecesi  İstanbul'dan aşağıda belirtilen yer ve saatlerde hareket ediyoruz...  

 1.Gun / GÖKÇEADA -DEREKÖY- ESKİ BADEMLİ KÖYÜ -TEPEKÖY -ZEYTİNLİ KÖYÜ -YILDIZ KOYU
  
Sabah Saatlerinde Kabatepe iskelede oluyoruz biz vapur saatini beklerken dileyenler Limandaki Kafede kahvaltılarını yapıyor ve ilk vapur ile rüzgarın ve Güneşin adası Cittaslow ünvanını alan (sakin şehir) Gökçeada'ya geçiyoruz. Adanın en güzel koyuna sahip Uğurlu koyunda deniz kenarındaki otelimize ulaşıyor ve  akşama kadar otelimizin bulunduğu koyda denize giriyoruz. (Odalara yerleşme yoğun sezonda öğlen 12:00-14:00 arasıdır.) Otelimize geçmeden yolumuz üzerinde Zeytinli köyde dibek kahvesi, sakızlı muhallebi tadıyoruz. Günboyu akşam saatlerine kadar Denize sıfır otelimizin kumsalında deniz, güneş, kumdan faydalanıyoruz. Akşam üzeri isteyenlerle Dereköy(Bir zamanlar Türkiye'nin en büyük köyü olan 1950 Haneli ) ve Tepeköy’ü geziyoruz. (İstemeyenler otelimizde kalıp deniz keyfine devam edebilirler) Tepeköyde ev yapımı şaraplar ve Barba Yorgo şarap tadımı yapabilirsiniz. Gökçeada'da yer alan köylerin hepsinde tarihin izini sürmek mümkün . Sonrasında Türkiye'nin ilk 'Sualtı Milli Parkı'nın bulunduğu Gökçeada'da Yıldız koyuna uğrayıp Kaşkaval burnu Kaya oluşumları fotoğraflıyoruz . Daha sonra Eski Bademli Köyünü geziyor ve otelimize hareket ediyoruz.  Sonrasında akşam yemeğimizi almak üzere otelimize dönüyoruz. Açık büfe Yemek sonrası Otelimizden Türkiye'de en son güneşin battığı noktadan Günbatımını izleme şansı buluyoruz. Ardından akşam yemeği sonrası isteyenlerle adanın en hareketli bölgesi Kaleköy'e gidiyoruz. Burada verilen serbest zaman içinde Sevdiklerinize alışveriş yapabilir sahil boyu yürüyüş yapıp çay bahçelerinde Kafelerde vakit geçirebilirsiniz.  Sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama adanın güney sahilinde denize sıfır MAVİSU RESORT Otel konaklama.  

 

 

2.Gün/  GÖKÇEADA -AYDINCIK KOYU- DENİZ -GÜNEŞ-KUM -YÖRESEL ÜRÜN ALIŞVERİŞİ-KALEKÖY- KUZULUK PLAJI 

Otelimizde  kahvaltımızı yaptıktan sonra öğlene kadar denizden yararlanıyoruz. Sonrasında adanın geri kalan kısmını geziyoruz.  İlk olarak Gökçeada 'nın Sörf Cenneti ve güzel bakir koylarından upuzun kumsalı ve turkuaz deniziyle Aydıncık koyuyla gezimize başlıyoruz . İsteyenler denize girebilir, Tuz Gölünde Çamur banyosu yapabilir. Ardından şehir merkezine dönüyoruz. Dileyenler ada kekiği , ekolojik zeytinyağı gibi yerel ürünlerden alabilirler . Sonrasında Kuzulimanına geçiyor aracımız feribot sırası beklerken isteyenler hareket saatine kadar  deniz keyfine devam ediyor . Akşam üzeri feribotumuza binip Gökçeada'ya veda ediyoruz . Normal trafik koşullarında gece 00:00 -00:30  civarı İstanbul'dayız
Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur programında değişiklik yapabilir. Gökçeada feribot sefer saatlerinin işletici Gestaş tarafından saat değişiklikleri sonucu oluşan gecikmelerden dolayı firmamız sorumlu tutulamaz.  
F : 801 - faceb.png
 
Daha önce yapılan Gökçeada Tur Fotoğrafları için tıklayınız...

Gökçeada Turu Katılımcı görüşleri için Tıklayınız...

HAREKET NOKTALARI VE SAATLERİ

Gökçeada turu Cuma Akşamı İstanbuldan Hareket

23:30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Vakıflar Bank.Karşısı) AŞIM

23:45 : Mecidiyeköy Ziraat Bankası Önü

00.00 : İncirli Ömür Plaza önü
00:10 : Tem Üzeri Mall Of İstanbul Önü (İbrahim Tatlıses Üstgeçit altı) 

01.45 : Tekirdağ Özcanlar Köfte Salonu

03.00 : Keşan Otogar Önü 

AKTİVİTELER

Kültür  ve Doğa Turu. Özellikle Baharda Gökçeada gelincikleri ve papatya, kekik kokuları arasında gezmek , çamur banyosu yapmak ayrı bir keyif.

KONAKLAMA

Gökçeada Mavisu Resort Otel : Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma,Tv bulunmaktadır. Otelimiz denize sıfır konumdadır.  (Yoğun dönemlerde oda içinde Klima TV. Duş ve Tuvalet 24 saat sıcak su bulunan Bungalow odalardan verilir.)

KİMLER KATILABİLİR
Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.
TUR FİYATI
    
                                                                             

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 yaş

 Tek Kişilik Oda (sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

295.-TL

208.-TL

Kontenjan sorunuz.

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

275.-TL 

195.-TL

Kontenjan sorunuz.

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

Yoğun sezonda Tek kişilik oda kabul edemiyoruz.
TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR
Tur Ücretine Dahil Olanlar:
  • Ulaşım
  • Rehberlik
  • 1 gece Yarım Pansiyon Denize Sıfır MAVİSU RESORT Otel konaklama 
  • 1 açık büfe Sabah kahvaltısı
  • Otelde Açık büfe akşam yemeği 
  • Feribot geçiş ücretleri, (Kabatepe -Gökçeada / Gökçeada -Kabatepe)
  • Tüm çevre gezileri,
  • Zorunlu Seyahat Sigortası,
  • Dostluk ve Güleryüz.. 

 Tur Ücreti Dışındakiler:
Yolda alınan yemek ve içecekler, 1.gün kahvaltı, öğle yemekleri ,müze ve ören yeri giriş ücretleri  akşam yemeğindeki içecekler
 

REZARVASYON VE ÖDEME DETAYLARI

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz veya Mail Ordur Formu ile ödeyebilirsiniz.
 

  

1)Rezervasyonun kesinleşmesi için Tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.
2)Tur hareket tarihinden 1 hafta öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %50 kesinti ile geri iade yapılır. Son hafta içerisinde yapılan iptallerde ödeme iadesi yapılmaz.
3)Rezervasyon talebinizin maille olması halinde sizinle 24 saat içinde irtibata geçilecektir.
 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.
*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)
*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil

ULAŞIM

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks 17 kişilik  Mercedes Sprinter Minübüs  ile veya  27 veya 31 kişilik İsuzu Turkuaz,  Otokar-Sultan  Midibus   ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

İstanbul-Gökçeada arası yaklaşık 330 km. (Yaklaşık 5 saat )

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :

·          Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek

·          Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.

·          Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.

·          Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla...

 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

 

 
  

Kaynak : Gökçeada Turları, Gökçeada turu, gökçeada tur, tur
Tür : Diğer Tarih : 01.01.1999
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]

FOLKLORİK TURİZM SEYAHAT ACENTASI

Adres : İstiklal Cad. No: 36/1 K:3 D:17(Pizza Hut Üstü) Beyoğlu/İSTANBUL
Telefon : 0.212.249.40.70 ve 72 Faks : 0.212.249.40.74 e-posta:folklorik@folklorik.com

www.folklorik.com sitesi içerisinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif haklari FOLKLORİK TURİZM SEYAHAT ACENTASI'na aittir.
Hiçbir sekilde basili veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanilamaz ve kopyalanamaz.


www.e-jett.com