Gökçeada Turu Bahar ve Yaz Ayları HER HAFTASONU

Anasayfa » Haftasonu Turları » Gökçeada Turu Bahar ve Yaz Ayları HER HAFTASONU
share on facebook  tweet  share on google  print  

Gökçeada Turu Bahar ve Yaz Ayları HER HAFTASONU

"Haftasonu Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Gökçeada

GÖKÇEADA TURU

Tur Tarihleri: HER HAFTASONU 
 
15-16 EYLÜL sonrasında 20-21 NİSAN/NİSAN/MAYIS/HAZİRAN/TEMMUZ/AĞUSTOS/EYLÜL 2019 AYLARI YAPILIR.
  
 
*** DENİZE SIFIR MAVİSU RESORT OTEL KONAKLAMALI *** 
SABAH KAHVALTISI + AKŞAM YEMEĞİ AÇIK BÜFE+ ÇEVRE GEZİLERİ + KONAKLAMA +FERİBOT GEÇİŞ ÜCRETLERİ DAHİL TUR
 
 
 
YÖRE BİLGİSİ

Gökçeada...eski adıyla İMROZ, Ege Denizinin kuzeybatısında bulunan ve Türkiye'nin sahip olduğu adalar içinde, yüzölçümü açısından en büyük olanıdır. Kirlenmemiş denizi ve bakir topraklarında maviyi yeşili bütün tonlarıyla barındıran şirin bir adamız. Dünü, bugünü ve özellikle yarınlarıyla gündemde yerini alacak olan Gökçeada yüzyılların içinden geçerek günümüze Grek kültüründen eski Rum köylerini , manastırlarını, kiliselerini taşımış, Türk ve Rum toplumlarının kaynaşarak dostluk ve kardeşlik içinde nasıl yaşanacağını göstermiştir. Tarihi ve doğal güzelliklerini her adımda görüp hissedeceğiniz Gökçeada'nın , sessizliğini sadece denizin uslanmaz dalgalarının bozduğu koylarında ve sahillerinde berrak sularıyla oynayarak yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Denize girmek sizin için vazgeçilmezse Gökçeada tam size göre. 

Türkiye’nin en batı noktasında yer alan ve en büyük adası olan Gökçeada, nostaljik evleri, doğal yaşamı, organik ürünleri ve alternatif spor olanakları ile son yıllarda önemli bir turizm merkezidir. 2002 yılından bu yana ada içerisinde gerçekleştirilen organik tarım faaliyetleri ile özellikle 2008 yılından bu yana gerçekleştirilen tarım turizmi uygulamaları sayesinde misafirlerine eşsiz bir doğal ortam sunan Gökçeada, 2011 yılı Haziran ayında almış olduğu Cittaslow unvanı ile dünyanın ilk ve tek sakin adası olmuştur. Bozulmamış bir doğa, her adımda tarihin en hoş anları ve organik ürünlerle harmanlanmış, çok kültürlülüğün ahengini sonuna kadar duyumsayacağınız bir tatil için Gökçeada eşsiz bir seçenektir.

Cittaslow: Yaşamın Kolay Olduğu Kentlerin Uluslararası Ağına GÖKÇEADA' DA DAHİL OLDU

Cittaslow, nüfusu 50.000′nin altındaki kentlerin üye olabildiği, kentlerin kendi gelenek, göreneklerini, yemeklerini, tarihsel kimliklerini korumalarını öngören bir birliktir. Cittaslow felsefesi kentlerin hangi alanlarda güçlü ve zayıf olduklarını analiz etmelerini ve sahip oldukları şartlar çerçevesinde bir strateji geliştirmelerini teşvik etmektedir.

Bir şehrin Cittaslow olması demek o şehrin dokusunun, renginin, müziğinin ve hikayesinin uyum içinde, şehir sakinlerinin ve ziyaret edenlerin zevk alabilecekleri bir hızda yaşanması demektir. Yerel zanaatları, tatları ve sanatları sadece eskilerin hatırlayabildiği kavramlar olmaktan çıkarmak için bunları çocuklarımızla ve misafirleri­mizle paylaşmaktır. Bu hayatın tek amacının bir yerlere yetişmek olmadığını, içinde bulunan andan zevk alınması gerektiğini insanlara hatırlatmaktır.

 

F : 226 - Gokceada118.jpg

Gökçeada -Tepeköy

Gökçeada Turu Turları

Gökçeada Barajı Gölü

F : 228 - Gokceada141.jpg

 Eski Bademli Köyü 

Gökçeada Evleri

Gökçeada Çamur Banyosu

Aydıncık Plajında Çamur Banyosu

Zeytinliköyde Dibek kahve keyfi

 

TUR PROGRAMI

Gökçeada turu Cuma Gecesi  İstanbul'dan aşağıda belirtilen yer ve saatlerde hareket ediyoruz...

23:30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü)

23:45 : Mecidiyeköy Ziraat Bankası Önü

24:00 : İncirli Ömür Plaza önü 

00:30 : Isparta Kule Tır Parkı (TEM OTOYOLU ÜZERİ)  

02:00 : Tekirdağ Özcanlar Köfte Salonu

03:30 : Keşan Otogar Önü   

1.Gun / GÖKÇEADA -DEREKÖY- ESKİ BADEMLİ KÖYÜ -TEPEKÖY -ZEYTİNLİ KÖYÜ -YILDIZ KOYU
  
Sabah Saatlerinde Kabatepe iskelede oluyoruz ilk feribot ile rüzgarın ve Güneşin adası Cittaslow ünvanını alan (sakin şehir) Gökçeada'ya geçiyoruz. Otelimize geçmeden yolumuz üzerinde Zeytinli köyde dibek kahvesisakızlı muhallebi tadıyoruz. Sonrasında Türkiye'nin ilk 'Sualtı Milli Parkı'nın bulunduğu Gökçeada'da Yıldız koyuna uğrayıp Kaşkaval burnu Kaya oluşumları fotoğraflıyoruz . Daha sonra Eski Bademli Köyünü geziyor ve otelimize hareket ediyoruz.  
 
Ardından Adanın en güzel koyuna sahip Uğurlu koyunda deniz kenarındaki otelimize ulaşıyor ve  akşama kadar otelimizin bulunduğu koyda denize giriyoruz. (Odalara yerleşme yoğun sezonda öğlen 12:00-14:00 arasıdır.) Günboyu akşam saatlerine kadar Denize sıfır otelimizin kumsalında deniz, güneş, kumdan faydalanıyoruz.
 
Akşam üzeri isteyenlerle Dereköy(Bir zamanlar Türkiye'nin en büyük köyü olan 1950 Haneli ) ve Tepeköy’ü geziyoruz. (İstemeyenler otelimizde kalıp deniz keyfine devam edebilirler) Yüksek noktalara konumlanmış Rum Köylerinden en yüksekte olanı adı üstünde Tepeköy. Eski ismi Agridia olan köy, Agridia Yunanca'da küçük tarlalar anlamına geliyor. Köy, volkanik Aya Dimitri tepesinin yamacına kurulmuş. Manzarası çok etkileyici. Tepeköy köy meydanında her sene 15 Ağustos'da gerçekleşen ünlü Meryem Ana Panayırı'na ev sahipliği yapan köy. Gökçeada'da yer alan köylerin hepsinde tarihin izini sürmek mümkün .
 
Sonrasında akşam yemeğimizi almak üzere otelimize dönüyoruz. Açık büfe Yemek sonrası Otelimizden Türkiye'de en son güneşin battığı noktadan Günbatımını izleme şansı buluyoruz.(Günbatımı saatleri gideceğiniz aya göre değişkenlik gösterdiğinden tam olarak yemek saati ile çakıştığı saatlere denk gelirse günbatımı izlenmiyor) Ardından akşam yemeği sonrası isteyenlerle adanın en hareketli bölgesi Kaleköy'e gidiyoruz. Burada verilen serbest zaman içinde Sevdiklerinize alışveriş yapabilir sahil boyu yürüyüş yapıp çay bahçelerinde Kafelerde vakit geçirebilirsiniz.  Sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Gökçeada 'nın güney sahilinde denize sıfır MAVİSU RESORT Otel Bahçe odası konaklama.  

 

 

2.Gün/  GÖKÇEADA -AYDINCIK KOYU- DENİZ -GÜNEŞ-KUM -YÖRESEL ÜRÜN ALIŞVERİŞİ-KALEKÖY- KUZULUK PLAJI 

Otelimizde  kahvaltımızı yaptıktan sonra öğlene kadar denizden yararlanıyoruz. Sonrasında adanın geri kalan kısmını geziyoruz.  İlk olarak Gökçeada 'nın Sörf Cenneti ve güzel bakir koylarından upuzun kumsalı ve turkuaz deniziyle Aydıncık koyuyla gezimize başlıyoruz . İsteyenler denize girebilir, Tuz Gölünde Çamur banyosu yapabilir. Ardından şehir merkezine dönüyoruz. Dileyenler ada kekiği , ekolojik zeytinyağı gibi yerel ürünlerden alabilirler . Daha sonra iskeleye geçiyoruz ve feribot saatimiz geldiğinde feribota binip Gökçeada ile vedalaşıyoruz. Normal trafik koşullarında gece 24.00-00:30 civarı İstanbul'dayız.  
 

Tarihi Rum köyleri gezileri, doğayla baş başa, farklı kültürlerin birleştiği bir Cittaslow adasında, gürültü ve kirlilikten uzak bir tatil geçirmek için GÖKÇEADA tercihlerinizden biri olacak. 

 
 
Not: Programda yer alan gezdirilecek yerlere sadık kalarak, Rehber tur programında gezilecek yerlerin sıralamasında değişiklik yapabilir. Gökçeada feribot sefer saatlerinin işletici Gestaş tarafından saat değişiklikleri sonucu oluşan gecikmelerden dolayı firmamız sorumlu tutulamaz.  
 
 
  
 
 
 
 
 
                                                                                           
F : 801 - faceb.png
 
 
Gökçeada haftasonu Turu Turları
Daha önce yapılan Gökçeada Tur Fotoğrafları için tıklayınız...

Gökçeada Turu Katılımcı görüşleri için Tıklayınız...

 
AKTİVİTELER

Kültür  ve Doğa Turu. Özellikle Baharda Gökçeada gelincikleri ve papatya, kekik kokuları arasında gezmek , çamur banyosu yapmak ayrı bir keyif.

KONAKLAMA
Gökçeada Mavisu Resort Otel Bahçe odası : Tüm odalarda oda içerisinde wc ve Duş 24 Saat sıcak su, saç kurutma makinası, klima,Tv bulunmaktadır. Otelimiz denize sıfır konumdadır. Gökçeada'da yer alan bu deniz kenarı oteli şezlong ve şemsiyelerle donatılmış özel bir kumsala sahiptir. Bahçe odalarda konaklanılır. Bahçe içerisinde Odalar geniş ve ferah ve denize yürüyüş mesafesindedir. )
 
Şehir merkezindeki otellere göre avantajı : Güzel ve tertemiz bir deniz, kendine ait plaj, sakin ve sessizdir. Şezlong ve şemsiye ücretsizdir. İstediğiniz an otelinizde günboyu denize girebilir, istediğiniz an dinlenceye çekilebilirsiniz. 
 
Otelle ilgili bilgiye booking.com araştırabilirsiniz. 

KİMLER KATILABİLİR
Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.
TUR FİYATI   
 
 

TUR ÜCRETİ

 

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 Yaş

Tek Kişilik oda (sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

520.-TL

420.-TL

665.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

485.-TL 

385.-TL

630.-TL

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır.

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. Yoğun sezonda Tek kişilik oda müsaitlik durumuna göre kabul edilmektedir.

 
TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:
  • Ulaşım
  • Rehberlik
  • 1 gece Yarım Pansiyon Denize Sıfır MAVİSU RESORT Otel Bahçe Odası konaklama 
  • 1 açık büfe Sabah kahvaltısı
  • Otelde Açık büfe akşam yemeği 
  • Feribot geçiş ücretleri, (Kabatepe -Gökçeada / Gökçeada -Kabatepe)
  • Program Dahilinde Gökçeada Köy Gezileri ( Dereköy, Tepeköy, Zeytinli, Eski Bademli ve Yeni Bademli Gezileri, Kaleköy, Yıldız Koyu)
  • Tüm çevre gezileri,
  • Zorunlu Seyahat Sigortası,
  • Dostluk ve Güleryüz.. 

 Tur Ücreti Dışındakiler:
Yolda alınan yemek ve içecekler, 1.gün kahvaltı, öğle yemekleri ,müze ve ören yeri giriş ücretleri  akşam yemeğindeki içecekler
 

REZARVASYON VE ÖDEME DETAYLARI

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz veya Mail Ordur Formu ile ödeyebilirsiniz.
 

   

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.
*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)
*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil

ULAŞIM

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks 17 kişilik  Mercedes Sprinter Minübüs  ile veya  27 veya 31 kişilik İsuzu Turkuaz,  Novo, Otokar-Sultan  Midibus   ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Haftasonu Gökçeada Turunda Büyük Otobüs Kullanılmaz.

İstanbul-Gökçeada arası yaklaşık 330 km. (Yaklaşık 5 saat )

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :

·          Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek

·          Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.

·          Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.

·          Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla...

 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

 

 

 

   
Kaynak : Gökçeada Turları, Gökçeada turu, gökçeada tur, tur
Tür : Diğer Tarih : 01.01.1999
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: