Amasra -Yenice Ormanları-Yedigöller Turu 13-14 Nisan 2019

Anasayfa » Haftasonu Turları » Amasra -Yenice Ormanları-Yedigöller Turu 13-14 Nisan 2019
share on facebook  tweet  share on google  print  

Amasra -Yenice Ormanları-Yedigöller Turu 13-14 Nisan 2019

"Haftasonu Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Amasra
 

 

AMASRA -YENİCE ORMANLARI -YEDİGÖLLER TURU  

KARAYOLU İLE ULAŞIM  

 

AMASRA YENİCE ORMANLARI YEDİGÖLLER TURU 

Tur Tarihleri : 13-14 NİSAN 2019 Tur Süresi: 2 Gün- 1 Gece

  

Doğa,Tarih, Kültür keyfi birarada

 

*** ULAŞIMLAR, REHBERLİK, 1 GECE Y.P KONAKLAMA, 1 KAHVALTI, 1 AKŞAM YEMEĞİ, AMASRA, YENİCE, YEDİGÖLLER TÜM ÇEVRE GEZİLERİ, MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETİ DAHİL TUR*

AMASRA veya BARTIN, BOLU KONAKLAMALI

 

 

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ : Cumartesi sabahı Amasra Yenice Yedigöller turu için İstanbul'dan hareket;   

06:30 : İncirli Alfemo Önü  

06:45 :  Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü 

07:00 :  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü( Otopark çıkışı Işıklar önü ) 

08: 30 :  İzmit Otogar Önü

YEDİGÖLLER MİLLİ PARKI -SERİNGÖL -DERİNGÖL -NAZLIGÖL -BÜYÜKGÖL -DİLEK ÇEŞMESİ

İstanbul'dan  belirtilen saat ve yerlerden hareket ile sabah saatlerinde sizleri aldıktan sonra İzmit -Adapazarı -Düzce -Bolu güzergahını izleyerek Yedigöller Milli Parkına doğru yol alıyoruz.  Ardından Yedigöller Milli Parkına ulaşıyoruz. Yedigöller Milli Parkına geçiyoruz. Yedigöller’e daha varmadan bizi nasıl bir güzelliğin beklediğinin sinyallerini yolculuk sırasında alıyoruz.  Bugünü tamamen Yedigöller’e ayırıyoruz.  Yedigöller her mevsim bir başka güzel, baharda da Yedigöller bizleri adeta büyülüyor.  Cennet burası olsa gerek dedirtiyor gelenlere. Milli Park Girişinde aracımızdan iniyor ve İlk olarak İncegöl ve Sazlıgöl’ü ardından da Nazlıgöl çevresini dolaşarak kısa fotoğraf molalarıyla kuş sesleri arasında keyifli bir gezinti yaparak ilerliyoruz. Bir sonraki durağımız Şelalelerinde bulunduğu Aşıklar Çeşmesi (7 Çeşmeden su içince tüm dilekleriniz oluyormuş bizden söylemesi). Daha sonra Büyük GölDeringöl’ün bulunduğu  bölgede serbest öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Büyükgöl ve Deringöl çevresinde Fotoğraf Çekip gezinti  yapıyor ve Seringöl’ü de gezerek Yedigöller turumuzu  noktalıyoruz. Ardından Vereceğimiz serbest zaman ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

2.GÜN : YENİCE ORMANLARI –ŞEKER KANYONU -AMASRA -BAKACAK TEPESİ -KUŞKAYASI YOL ANITI - ÇEKİCİLER ÇARŞISI - AMASRA MÜZESİ

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyoruz. İlk gezi güzergahımız  biyolojik çeşitliliği, derinliklerinde saklı  Yenice Anıt Ağaçlarıdoğal akarsuları, kanyonları ile görülmeye değer kendine özgü ekosistemiyle doğal bir tabiat harikası Yenice ye varıyoruz. Yenice OrmanlarıYenice Kaymakamlığı tarafından bize kazandırılan bir doğa harikası. Yenice Ormanlarında tesise ulaşıyor Doğayla içiçe Şeker Kanyonu içinden gelen ve orman ve su manzaraları eşliğinde doğanın tadını çıkarıyoruz. Sonbahar ve İlkbaharda Yenice Ormanları bir başka güzel oluyor. Hatıra fotoğraflarımızı çekiyoruz. Doğa yürüyüşü yapıyoruz.  Ardından  Bartın üzerinden Çeşmi-Cihan (Dünyanın Gözü) olarak nitelendirilen limanı ve balığıyla ünlü Karadeniz’in şirin beldesi Amasra’ya geliyoruz. Yolumuz üzerinde Kuşkayası Yol Anıtı görüyor , Bakacak tepesinden muhteşem manzaraya hakim Amasra'nın güzelliğine tanık oluyoruz. Sonrasında Öğle yemeğimiz(Ekstra) tabiiki muhteşem balık, tablo niteliğinde meşhur Amasra salatası. Sonrasında hava müsait olursa isteyenlerle tekne turuna çıkıyoruz . (ekstra) Tekne turunda Tavşan adası , Boztepe , Küçük Liman koyu , Kemere köprüsü , Kuşna koyu , Yalı kapısı güzel deniz manzaraları eşliğinde tekne turumuzu bitiriyoruz . Amasra merkezde gezimize devam ediyoruz. Yemek sonrası müzeyi, Amasra Kalesinisurlaroymacılar çarşısını ve limanı geziyoruz. Ardından bugünkü Amasra –Yenice Ormanları –Yedigöller turumuzu turumuzu bitiriyoruz ve farklı Folklorik Turizm haftasonu turlarımızda buluşmak dileğiyle İstanbul'a dönüşe geçiyoruz. Normal trafik koşullarında 21:30-22:30 civarı İstanbul'da oluyoruz.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehberimiz Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir. 

Amasra El işlemeleri

    Amasra 

 Amasranın Meşhur Salatası

Dilek çeşmesi 

 Yenice Ormanları Şeker Kanyonu 

Yedigöller 

  
 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehberimiz Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir. 

AKTİVİTELER :

Kültür  ve Doğa Turu.     

KONAKLAMA :

Amasra, Bartın, Bolu 3 ve 4* standardı Otelleri Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma,Tv bulunmaktadır. 

KİMLER KATILABİLİR :

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI :

 
YARIM PANSİYON KONAKLAMA DAHİL  
 
 

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 yaş

Tek Kişilik oda (sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

470.-TL

370.-TL

545.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

445.-TL 

345.-TL

520.-TL

 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.  

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR  ve OLMAYANLAR :

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım , 
 • Rehberlik
 • 1 gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • 1 sabah kahvaltısı otelde açık büfe
 • 1 Akşam yemeği Set Menü veya açık büfe
 • Amasra Gezisi
 • Yenice Ormanları Gezisi
 • Yedigöller Gezisi
 • Yedigöller Milli Park Giriş ücreti
 • Yenice Milli Park giriş ücreti
 • Otopark ve Otoban ücretleri
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Program dahilinde çevre gezileri
 • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur ücreti dışındakiler : 

İlk gün Sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Otellerdeki minibar harcamaları, Bahşişler ve diğer ekstralar, Öğle Yemekleri, Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz veya Mail Ordur Formu ile ödeyebilirsiniz.  

     

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil

ULAŞIM :

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks 46 Kişilik Mercedes, Travego, Tourismo, Safir, Man otobüs ile seyahat edilecektir. Otobüs için yeterli sayı olmaması durumunda kişi sayısına bağlı olarak 27 veya 31 kişilik İsuzu, Novo veya Turkuaz,  Otokar-Sultan  Midibus   veya 17 kişilik  Mercedes Sprinter Minübüs  ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :·         

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek·         

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacakFolklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere” 

     

                    

 

 

 

 

 

Kaynak : Amasra Yedigöller Turu
Tür : Diğer Tarih : 23.09.2008
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: