Edirne -İğneada Turu - Gruplara Özel

Anasayfa » Haftasonu Turları » Edirne -İğneada Turu - Gruplara Özel
share on facebook  tweet  share on google  print  

Edirne -İğneada Turu - Gruplara Özel

"Haftasonu Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Edirne

EDİRNE -İĞNEADA Turu

Tur Tarihleri:   GRUPLARA ÖZEL YAPILIR (Minimum 14-24-44 kişilik gruplara yapılır.)

 

YÖRE BİLGİSİ

 

Şairlerin dizelerine anlam katmış, kitaplara konu olmuş, Osmanlı saltanatına ev sahipliği yapmış eski başkent Edirne, bugün üç imparatorluğun izlerini taşıyan eşsiz tarih ve mirasının yanı sıra, kendine özgü  doğal ve kültürel zenginlikleriyle, bir şehirden fazlasını bekleyen ziyaretçilere unutulmaz bir deneyim bahşediyor...

 

 

GEZİLECEK YERLER

Selimiye Camii -Arasta çarşısı, Üç Şerefeli ve Eski Camii, Kent Tarihi Müzesi, Bedesten ve Ali Paşa Çarşısı, Sarayiçi mevkii ve Adalet Kasrı, Balkan Şehitliği, II. Beyazıd Külliyesi ve Şifahane, Karaağaç ve Tren İstasyonu, Lozan Anıtı ve Müzesi, Tunca ve Meriç Nehirleri ve Köprüleri, Şükrü Paşa Anıtı, Kıyık Tabya Balkan Harbi Müzesi - İğneada sahili -Kıyıköy      

TUR PROGRAMI

Cumartesi sabahı hareket

1.GÜN : EDİRNE TARİHİ YERLER- SELİMİYE CAMİİ - ARASTA ÇARŞISI - ŞİFAHANE -SARAY İÇİ TUNCA VE MERİÇ NEHİRLERİ -KENT TARİHİ MÜZESİ 

Sabah saatlerinde sizleri aldıktan sonra keyifli bir yolculukla Edirne'ye varıyoruz . Edirne turumuza İlk olarak  Şükrü Paşa Anıtı, Kıyık Tabya Balkan Harbi Müzesinin gezilmesiyle Edirne turumuza başlıyoruz. Bir sonraki Edirne gezi noktamız ise,  Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserim” dediği Selimiye Camii ile devam edip; Arasta çarşısı, Üç Şerefeli ve Eski Camii, Kent Tarihi Müzesi, Bedesten ve Ali Paşa Çarşısını gezip öğle yemek molası sonrası, Karaağaç ve Tren İstasyonu, Lozan Anıtı ve Müzesi, Tunca ve Meriç Nehirleri ve Köprüleri fotoğraflıyor ve Meriç kıyısında çay molası verip soluklanıyoruz. Meriç nehrine nazır çay keyfinin ardından , II. Beyazıd Külliyesi ve Şifahane gezimizle turumuza devam ediyoruz. Sarayiçi mevkii ve Adalet Kasrı, Balkan Şehitliğinide görüp sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Akşam Yemeğimizi bölgenin nezih restaurantlarından birinde alıyoruz. Konaklama Edirne otelimizde.   

2.GÜN : EDİRNE -İĞNEADA -DUPNİSA MAĞARASI -ERİKLİ -MERT GÖLLERİ 

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor ve İğneada'ya kısa bir yolculuk sonrası ulaşıyoruz. Doğası ve kumsallarıyla yalnız ve sessiz bir kasaba olan Trakyanın incisi İğneada, Karadeniz kıyısında 22 km uzunluğunda geniş kumsala sahip. Koruma altındaki 7 gölü , Trakya'nın ormanlarının buluştuğu İğneada cennet bir yerleşim yeridir. İlk olarak İğneada turumuza yolumuz üzerinde 2720 metre uzunlukta Dupnisa mağarası ile tura başlıyoruz. Dupnisa mağarası Istranca Dağları'nın derin vadilerle yarıldığı Demirköy ilçesine bağlı Sarpdere köyü yakınlarında bulunuyor. Dupnisa mağarası gezisi ve fotoğraf çekimleri sonrası dünyada sadece beş yerde var olan doğal yapısı bozulmamış Subasar (longoz ormanları) ormanlarına sahip, 671 bitki çeşidini barındıran İğneada birçok ekosisteme ve zengin biyolojik çeşitliliğe sahip İğneada'da koruma altında 7 adet gölden görülmeye müsait Erikli ve Mert gölleri (Erikli, Mert, Hamam, Pedina, Saka, Sülüklü ve Ramana), geziyoruz. İğneada alüvyal Longoz ormanları başlıbaşına bir doğal zenginlik olan Istıranca nemli ormanlarının bir parçası ve birkaç farklı ekosistemin binlerce yıl içerisinde oluşturduğu, eşi benzeri olmayan bir doğa hazinesidir. İğneada zengin bitki örtüsü ve doğası, leziz balıkları, oksijen deposu havası kolay ulaşımı ve güzel pırıl pırıl billur deniziyle Yazın bizlere güzel bir deniz keyfi vadediyor. Tipik Karadeniz sahillerinin aksine yaz aylarında sakin ve dalgasız deniziyle bizleri büyüleyecek olan İğneada favori denize girme tercih yerlerinizden birisi olacak özellikleri barındırıyor. Sadece yaz aylarında değil, dört mevsim görülebilecek güzellikte yeşil doğaya sahip bir yer İğneada. Doğası ve kumsallarıyla yalnız ve sessiz bir kasaba olan Trakyanın incisi İğneada'da deniz keyfi için sizleri serbest bırakıyoruz. Ardından akşam üzeri Rezve deresi kıyısında kurulu Karadeniz'in batıya doğru en uç noktasında bulunan Beğendik Köyü'ne geçiyoruz. Köyün en önemli özelliği derenin hemen karşı kıyısında Bulgar köyü Rezova ile aynı kareye girebilecek kadar yakın olması özellikle sahil kısmında çok net bir şekilde Rezova'yı görebiliyorsunuz. Ardından Limanköyü gezip, dönüşe geçmeden Limanköy'de fotoğraf molası verdiktan sonra bugünkü İğneada turumuzu noktalıyor İstanbul'a dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Yaklaşık olarak 22:30 -23:00 civarı İstanbul'da oluyoruz.

 

Günübirlik EDİRNE TURU için tıklayınız . 

 

Günübirlik İĞNEADA TURU tıklayınız.

 

 

F : 801 - faceb.png

 

Diğer haftasonu turları için tıklayınız ...

 

 

 

 

 

                   

HAREKET  SAATLERİ ve BULUŞMA NOKTASI

Edirne Turu Cumartesi Sabah İstanbul'dan Hareket

07.00 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otoapark çıkışı ışıklar önü)

07.15 : Mecidiyeköy Ziraatbank Önü 

07.30 : İncirli Ömür Plaza Önü  

AKTİVİTELER

Kültür ve Doğa Turu,  Rahat Yürüyüşler, Fotoğraf

KONAKLAMA

Edirne Otelleri Tüm odalarda,  Wc, duş, TV, Telefon, Merkezi Isıtma, Klima, Saç Kurutma Makinası mevcuttur. 

KİMLER KATILABİLİR

Her yaştan kişinin katılabileceği bir tur .

TUR FİYATI

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 yaş

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

420.-TL

320.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

 395.-TL 

295.-TL

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR

Tur Ücretine Dahil Olanlar:
 

  • 1 gece Yarım pansiyon otel konaklama,
  • 1 açık büfe sabah kahvaltısı ,
  • 1 akşam yemeği , 
  • Ulaşım, 
  • Gezi süresince  Rehberlik hizmeti, 
  • Seyahat sigortası, 
  • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti Dışındakiler:

Yemeklerde alınacak  meşrubat ve alkollü içecekler , İlk gün kahvaltı, öğle yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar.

 

REZARVASYON VE ÖDEME DETAYLARI

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,

Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.  MAIL ORDER FORMU ( Tıklayınız ) 

     

 

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER

YağmurlukPolar- rüzgar geçirmez ince mont veya polar  Pantolon -Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim Şort - sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon Bere -Polar veya benzeri olabili Fener -Az pil yakan, tercihen alın feneri Güneş gözlüğü -Tercihen UV- A ve B Filtreli Güneş şapkası -Geniş siperlikli, arkadan boynunuzu ve yüzünüzü kapatan Çorap-yeteri kadar çorap  koruyucu krem- İlaç  -  Kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa Fotoğraf makinesi –Yeterli sayıda yedek pil ve film veya  memory card.

ULAŞIM

Ulaşım Aracı :  Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış  katılımcı sayısına göre Lüks yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre 17 kişilik Mercedes Sprinter, 27 Kişilik İsuzu Turkuaz,  Otokar-Sultan Minibüs ,  46 kişilik 403 Mercedes, Safir, Man, Travego,  Tourismo, otobüs   ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez .

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :

        ·          Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek

·          Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.

·          Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.

·          Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

      Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin  katkılarınızla...

 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere

 

 

     

 

 

  

Kaynak : Edirne Kültür ve Doğa Turları
Tür : Diğer Tarih : 01.01.2000
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: