İğneada Kıyıköy Turu 21-22 Nisan 2018

Anasayfa » Haftasonu Turları » İğneada Kıyıköy Turu 21-22 Nisan 2018
share on facebook  tweet  share on google  print  

İğneada Kıyıköy Turu 21-22 Nisan 2018

"Haftasonu Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
İğneada

İĞNEADA -KIYIKÖY TURU

Tur Tarihleri :  21-22 NİSAN 2018 (Cumartesi sabahı hareket ) Tur süresi : 2 gün-1 gece

ULAŞIM + REHBERLİK + 1 SABAH KAHVALTISI + 1 AKŞAM YEMEĞİ + 1 GECE OTEL KONAKLAMA + PROGRAM DAHİLİNDEKİ TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR 

 

Ayrıca Minimum 14, 24-28 kişilik gruplara istenilen tarihte yapılabilir. 

 

Hareket Saati ve Kalkış Noktaları:

Aşağıda Belirtilen Yer ve Saatlerde Hareket ediyoruz :

Konaklamalı İğneada  -Kıyıköy turu Cumartesi sabahı İstanbul'dan Hareket

06:30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü (Otopark çıkışı ışıklar önü)

06:45 : Mecidiyeköy Yapı Kredi  Bankası Önü (Doğtaş Mobilya Yanı) 

07.00 : İncirli Ömür Plaza önü  

 

GEZİLECEK YERLER :  

İĞNEADA -İĞNEADA SAHİLİ -DUPNİSA MAĞARASI -LİMANKÖY -BEĞENDİK KÖYÜ -SİSLİOBA KÖYÜ -ERİKLİ GÖLÜ -MERT GÖLÜ -LONGOZ ORMANLARI -İĞNEADA -KIYIKÖY - AYA NİKOLA MANASTIRI-   

İĞNEADA BİLGİ :  Türkiye'nin kuzeybatısında Trakya'nın Karadeniz kıyısında yer alan İğneada dünyada sadece beş yerde var olan doğal yapısı bozulmamış Subasar (longoz ormanları) ormanlarına sahip, 671 bitki çeşidini barındıran İğneada birçok ekosisteme ve zengin biyolojik çeşitliliğe sahiptir. İğneada alüvyal Longoz ormanları başlıbaşına bir doğal zenginlik olan Istıranca nemli ormanlarının bir parçası ve birkaç farklı ekosistemin binlerce yıl içerisinde oluşturduğu, eşi benzeri olmayan bir doğa hazinesidir. Bölgenin bir diğer zenginliği ise göller ve bunlara bağlı bataklıklardır. Bölge aynı zamanda eşşsiz bir kumul ekosistemine de sahiptir. Beğendik köyü Rezve deresi kıyısında kurulu Karadeniz'in batıya doğru en uç noktasında ve Bulgaristan sınırında deniz, orman, nehir üçlemesiyle bizi kendisine hayran bırakan güzellikte bir yer. Karşısında Bulgaristan Rezova Köyü bulunmakta. Beğendik köyü kumsalından fotoğraflayacak kadarda bize yakın.  

 

TUR PROGRAMI :

 

1.GÜN : Cumartesi sabahı İstanbul'dan hareket İĞNEADA -İĞNEADA SAHİLİ -DUPNİSA MAĞARASI -LİMANKÖY -BEĞENDİK KÖYÜ -SİSLİOBA KÖYÜ -ERİKLİ VE MERT GÖLLERİ -LONGOZ ORMANLARI  

 

İğneada turumuza,  sabah saatlerinde sizleri buluşma noktalarımızdan aldıktan sonra Silivri yakınlarında serbest kahvaltı molası vererek başlıyoruz. Ardından Karadeniz kıyısında 22 km uzunluğunda geniş kumsala sahip İğneada'ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde 2720 metre uzunlukta Dupnisa mağarası ile tura başlıyoruz. Dupnisa mağarası Istranca Dağları'nın derin vadilerle yarıldığı Demirköy ilçesine bağlı Sarpdere köyü yakınlarında bulunuyor. Dupnisa mağarası gezisi sonrası Doğası ve kumsallarıyla yalnız ve sessiz bir kasaba olan Trakyanın incisi İğneada'ya varıyoruz. İğneada dört mevsim görülebilecek güzellikte yeşil doğaya sahip bir yer.  İğneada'da Rezve deresi kıyısında kurulu Karadeniz'in batıya doğru en uç noktasında bulunan Beğendik Köyü'ne geçiyoruz. Köyün en önemli özelliği derenin hemen karşı kıyısında Bulgar köyü Rezova ile aynı kareye girebilecek kadar yakın olması özellikle sahil kısmında çok net bir şekilde Rezova'yı görebiliyorsunuz. Ardından  Limanköyü gezip,  koruma altında 7 adet gölden Erikli ve Mert gölü geziyoruz. Ardından Sislioba Köyüne geçip köylülerle sohbet ediyor ve Köy havasını tadıyor meşhur Sislioba ballarından tadıyoruz, isteyenler bu baldan satın alabiliyor. Otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Otelimizde.   

 

2.GÜN İĞNEADA -KIYIKÖY  

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası  İğneada'dan ayrılıp İğneada da yeşile ve maviye doyan gözlerimizi biraz daha şenlendireceğimiz Kıyıköy'e  geçiyoruz. Kıyıköy, Kırklareli’ne bağlı bir sahil kasabası. Eski adı Midye. Papuç ve Kazan derelerinin ortasında yeşille mavinin kucaklaştığı Karadeniz'i seyreden bir tepe üzerine kurulu. Karadeniz'in hırcın dalgalarının dövdüğü kumsalı, tertemiz havası yemyeşil bitki örtüsü, otantik evleri ve leziz balıkları ile Kıyıköy sizin tarafınızdan keşfedilmeyi bekliyor. Antik Çağlara kadar uzanan köklü bir geçmişe sahip Bizans surlarından günümüze kadar gelmeyi başarmıs kemerli bir kapıdan geçilerek giriliyor kasabaya. Kasabanın kıyılarında ve cevresinde mağaralar, ilginç kayalar eski harabeler var. Mağaraların eskiden korsanlar tarafından kullanıldığı söyleniyor. Serbest zaman ardından Kıyıköy’e veda ediyor ve Akşam üzeri 18:30 civarı İstanbul'a dönüş yoluna geçiyor ve farklı Folklorik Turizm turlarında görüşmek üzere sizleri almış olduğumuz noktalara bırakıyoruz. Yaklaşık 21:00 -21:30 civarı İstanbul’da oluyoruz. 

İğneada 

İğneada sahili

F : 614 - yedison3.jpg

İğneada ormanları  

Mert Gölü

İğneada bakir doğa

F : 840 - Kiyikoy59.jpg

Kıyıköy

 

 

Hareket Saati ve Kalkış Noktaları:

Aşağıda Belirtilen Yer ve Saatlerde Hareket ediyoruz :

Konaklamalı İğneada  -Kıyıköy turu Cumartesi sabahı İstanbul'dan Hareket

06:30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü (Otopark çıkışı ışıklar önü)

06:45 : Mecidiyeköy Ziraatbank Önü  

07.00 : İncirli Ömür Plaza önü  

 

KONAKLAMA :


İğneada Resort veya Kıyıköy Resort konaklamalı
Otel Tüm odalarda,  Wc, duş, TV, Telefon, Merkezi Isıtma, Klima, Saç Kurutma Makinası mevcuttur. (Yoğunluk durumuna göre tercih edilecektir.)

 

   

TUR ÜCRETİ :

 

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 yaş

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

445.-TL

345.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

425.-TL

325.-TL

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR ve OLMAYANLAR :

 
Tur Ücretine Dahil Olanlar:
 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • 1 gece Yarım pansiyon İğneada veya Kıyıköy Hotel konaklama ,
 • 1 Açık büfe Sabah kahvaltısı,
 • 1 Açık büfe veya set menü Akşam yemeği, 
 • Tüm Ulaşım hizmetleri,
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Program dahilinde Erikli, Mert Gölü, Dupnisa Mağarası, Kıyıköy Gezileri
 • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur Ücreti Dışındakiler: Yemeklerde alınacak  meşrubat ve alkollü içecekler , öğle yemekleri, Programda belirtilen Müze ve Ören yerlerine giriş ücretleri,(müzekart önerilir.)Milli Park Giriş ücretleri, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar.

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

 

REZARVASYON VE ÖDEME DETAYLARI

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,

Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

     

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKNELER :

 
Küçük bir sırt çantası -Yürüyüş ayakkabısı - Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği ve tabanında bol tutamağı bulunan(Tercihen Gro-tex ve Vibram taban)  Yağmurluk -Tercihen panço Anorak -Gro-Tex ceket veya ince kat rüzgar geçirmez mont veya polar Sweat-shirt -Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi Pantolon -Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim Şort - sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon Tozluk -Tercihe bağlı, karlı yürüyüşlerde, yağmurda kullanılabilir Bere -Polar veya benzeri olabilir Matara -Yaklaşık bir litrelik ped şişe yada özel matara Güneş gözlüğü -Tercihen UV- A ve B Filtreli Güneş şapkası -Geniş siperlikli, arkadan boynunuzu ve yüzünüzü kapatan İlaç  -  Kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa Fotoğraf makinesi –Yeterli sayıda yedek pil ve film. 

ULAŞIM :

 

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış  yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre Mercedes, Safir, MAN, Travego, Tourismo, Neoplan Otobüs  ile seyahat edilmektedir. Otobüs için yeterli sayı oluşmadığında 27 veya 17 kişilik Mercedes Sprinter veya Isuzu Novo araç kullanılacaktır. Araç yerleşme planında sağ, sol, koridor, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. 

FOLKLORİK ve SİZİN YÖREYE KATKINIZ :

 
 •    Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek
 •    Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.
 •    Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.
 •    Pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.
 • Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

 
Kaynak : iğneada turu, iğneada tur, iğneda deniz turu,
Tür : Diğer Tarih : 21.04.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: