9. Alaçatı Ot Festivali turu (2 gün)06-07 Nisan/07-08 Nisan 2018

Anasayfa » Haftasonu Turları » 9. Alaçatı Ot Festivali turu (2 gün)06-07 Nisan/07-08 Nisan 2018
share on facebook  tweet  share on google  print  

9. Alaçatı Ot Festivali turu (2 gün)06-07 Nisan/07-08 Nisan 2018

"Haftasonu Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
9.

9. ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU, 

ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU, ALAÇATI OT FESTİVALİ

ALAÇATI OT FESTİVALİ turu

OTOBÜSLÜ TUR 

İzmir, Çeşme, Alaçatı, Sığacık, Urla  

Tur Tarihleri : 1.PERİYOT : 06-07 NİSAN/2.PERİYOT : 07-08 NİSAN 2018 (05 ve 06 Nisan gece hareket ) Tur Süresi: 2 Gün 1 Gece

Doğa,Tarih, Festival Havası, Kültür keyfi birarada

 

*** ULAŞIM, REHBERLİK, 1 GECE Y.P KONAKLAMA, 1 KAHVALTI, 1 AKŞAM YEMEĞİ, ÇEŞME, ALAÇATI, URLA, SIĞACIK, ALAÇATI OT FESTİVALİ TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

28 ŞUBAT'A KADAR TURU SATIN AL. İNDİRİMLİ AL..  

    

GEZİLECEK YERLER : 

İZMİR -KONAK -ASANSÖR -KONAK MEYDANI -SAAT KULESİ -ÇEŞME - ALAÇATI - ALAÇATI SOKAKLARI - RÜZGAR GÜLLERİ-URLA -KEMERALTI -SIĞACIK -ALAÇATI OT FESTİVALİ ETKİNLİKLERİNİN İZLENMESİ 

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ : 05 Nisan ve 06 Nisan 2018 Gecesi Alaçatı turu için İstanbul'dan hareket

23:30 :  İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası) 

24:00 :  Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

00:30 :  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü)

Osmangazi Köprüsü kullanılacaktır.     

 

 
 

TUR PROGRAMI :

 

 

02.GÜN / 06 Nisan ve 07 Nisan 2018 İZMİR - ÇEŞME -ALAÇATI -ALAÇATI SOKAKLARI- RÜZGAR GÜLLERİ -ALAÇATI OT FESTİVALİ ETKİNLİKLERİ -SERBEST ZAMAN  

Bursa –Balkesir-İzmir güzergahını izleyerek sabah saatlerinde Ege denizinin  lacivertten turkuaza tüm renkleriyle denizin kara ile iç içe olduğu koylarıplajları ve termal kaynaklarıyla bir dantel gibi Türkiye’nin üçüncü büyük çağdaş kenti İzmir’e varıyoruz. 

 

Sabah alacağımız serbest Ege kahvaltısı ardından  Çeşme merkezi ve sahile  geçiyoruz . Çeşme, şifalı sıcak suları, olağanüstü sayılabilecek kalitede kumun, güneşin ve berraklığın kucaklaştığı şirin bir tatil beldesidir.

İlk olarak Çeşme sokakları ve Çeşme Kalesi ile gezimize başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansarayı görüyoruz. Çeşme sahili - Limanı -sokakları gezisi için serbest zaman veriyoruz. 

Çeşme gezimizi bitirdikten sonra Alaçatı Ot Festivalini doyasıya yaşamak üzere sizlerle Alaçatı'ya geçiyoruz.

Ardından Alaçatı'ya geçiyor  Arnavut kaldırımlı sokakları ve renkli pencereli taş evleri, renkli sokakları ve yöresel ürünleri ve Rüzgar gülleri ile Alaçatı sizleri kendisine hayran bırakacak. Rehberimiz eşliğinde Alaçatıda yapacağımız gezimiz esnasında rehberimizden bilgiler alıp sonrasında Festival standları gezip ot festivalinin havasına girmek üzere sizleri, otelimize hareket saatine kadar Festival alanında serbest bırakıyoruz.  Alaçatı Ot Festivali için serbest zaman. Festival boyunca bol bol fotoğraf çekebilir ve Folklorik değerlerimizin farkına varabilirsiniz. 

Alaçatı Ot Festivali Festival kapsamında ilginizi çeken etkinlikleri takip edebilir, fotoğraf çekebilir, standları gezip keyifli bir gün geçirebilirsiniz. 

Çeşme Belediyesi tarafından düzenlenen Alaçatı Ot Festivali Festival kapsamında düzenlenen otları tanıma ve toplama gezilerinden yemek atölyelerineyabani ot ve bitkilerle beslenme seminerlerinden konserlere kadar birçok etkinlik düzenlenmektedir. Birbirinden değerli akademisyenlerin, aşçıların ve bloggerların söyleşileri ve atölyeleriyle dolu dolu geçen festival renkli görüntülere sahne olmaktadır. 

Egenin havası, insanlarının sıcaklığı, doğal güzellikleriyle Alaçatı Ot Festivali gezimizi sonlandırıyor ve otelimize hareket etmek üzere aracımızın başında toplanıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.   

2018 FESTİVAL program DETAYLARI DAHA SONRA AÇIKLANACAKTIR. 

3.GÜN / 07 ve 08 Nisan 2018 İZMİR -ÇEŞME -KONAK MEYDANI -SAAT KULESİ -ASANSÖR -DARİO MORENO SOKAĞI -KEMERALTI -KARŞIYAKA -URLA SANAT SOKAĞI -MALGACA PAZARI -SIĞACIK PAZARI -İSTANBUL  

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyor ve ilk gezi noktamız konakladığımız İzmir'i keşfe çıkıyoruz.  Türkiye’nin üçüncü büyük çağdaş kenti İzmir’de Konak meydanıSaat KulesiHükümet Konağı gezileri ardından halk arasında Asansör, bugünkü adıyla her geçen gün ünlenen Dario Moreno sokağı gezileri yapıyoruz.

Ardından Tarihi Kemeraltı gezimizle devam ediyoruz. Tarihi Kemeraltı çarşısıKızlarağası hanıAgora gezileri ardından Karşıyaka geçiyor ve Karşıyaka Hergele meydanı ve Latife Hanım müze köşkü ziyaretleri sonrası ; 

Ege bölgesinde İzmir'e bağlı sevimli ilçesi Urla'ya geçiyoruz. Urla'da Sanat Sokağı ve Malgaca Pazarı gezileri ve Sahili ardından İzmir’in Seferihisar ilçesine bağlı olan Sığacık gözde tatil beldesine geçiyoruz. Sığacık Köy pazarında mola veriyoruz.  Yerel Sığacık'li kadınlarımızın el emeği, göz nuru Folklorik lezzetlerini tadıyor ve hediyelik eşya alışverişi için serbest bırakıyoruz. 

Ardından Çeşme Alaçatı Ot Festivali turumuzu bitiriyor ve normal trafik koşullarında sabaha karşı İstanbul'da oluyoruz. Bir sonraki sene Alaçatı Ot Festivalinde ve diğer Folklorik Turizm turlarımızda tekrar buluşmak dileğiyle sizleri almış olduğumuz noktalara bırakıyoruz. 

 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur programında değişiklik yapabilir.


Ayrıca (3 GÜN-2 GECE) OTOBÜSLÜ ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU İZMİR- SIĞACIK GERMİYAN Turumuzu inceledinizmi

                                                          

 

 19 mayıs çeşme selçuk efes iyonya turları  19 mayıs iyonya turu, turları
alaçatı ot festivali turu, turları 19 mayıs çeşme turları

 
 

 

ALAÇATI OT FESTİVALİNE NEDEN GİTMELİSİNİZ :

Alaçatı’nın nisanda ne kadar büyülü bir mekân olabildiğini görebilmek, ot kokusunun standlardan taşan kekik, fesleğen karanfil kokularına karıştığında nelere kadir olduğunu yaşayabilmek, reçel, kekik balı, şarap, enginarlı pilav standlarına karışmak, daracık sokaklarda oturan yaşlıların yüzlerinde yılların göç tarihinin öyküsünü okuyabilmek için, baharın ilk günlerinde yapılacak festivale doğa dostu herkes davetli. Güzel geçecek bir yaza bizimle başlayın… Nisan’da Alaçatı’ya konuk olun.

Alaçatı büyülüdür Alaçatı’da aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Bir sokakta, aşılanmış sokak köpekleriyle tek başınıza yürüyüş yaparken birden bir büyük kent kalabalığının içine düşebilirsiniz. Bir yanda, limanda, Port Alaçatı projesi adım adım ilerlerken, rüzgar konnektörleri tarihi yeldeğirmenlerinin suskunluğuna inat dönerlerken Alaçatılılar, İzmir enginarını nereden bulacaklarını tartışırlar. Yediğinizde özlediğiniz köy tadı, yaşadığınızda yitirmekten korktuğunuz gelenekleriniz ve yaptığınızda alışkanlıklarınıza uygun bir anlam vardır. Ve bunların tümünü, Oğuzlardan bugüne devam eden bir doku içerisinde sunar size. Bir açık hava müzesi görünümündeki Alaçatı sokaklarını ve tarihi kentsel SİT korumasındaki taş evleri gezerken, Hacı Memiş Ağa Camii, Pazaryeri Camii (Hagios Panagias Kilisesi) ve yeldeğirmenleri sizi etkileyecektir.

Alaçatı sanatla içiçedir Alaçatı’nın yenilenmekte olan Arnavut kaldırımlı daracık sokaklarında yaşlılarla sohbet ederken birdenbire karşınıza çıkan resim, seramik ve cam atölyeleri; yıl boyunca galerilerde, otellerde, sokaklarda, Alaçatı Belediyesi Sergi salonunda devam eden resim, heykel, fotoğraf sergileri; antika ve elsanatları dükkanları ve konserler, tatilinizi herhangi bir geziden çok daha anlamlı hale getirir. Her bir işletme kendisine özgü havası içerisinde bir otel ya da lokantadan çok öte, bir sembol olmuşlardır artık.

Alaçatı sevecendir Kış aylarındaki terk edilmişliğini de, yaz aylarındaki doluluğunu da aynı olgunlukla karşılar. Alaçatı’ya hangi mevsimde giderseniz gidin sizi aynı sıcaklıkla kucaklayacaktır. Giderek kalabalıklaşan, bir turizm merkezi olarak popülaritesi artan Alaçatı’da, dokunun korunması ve bozulmadan geliştirilmesi için Alaçatı Belediyesi’nin desteğiyle çalışmalar yapılmakta, projeler üretilmektedir. Alaçatı mavidir, Alaçatı sardunya ve akşam sefasıdır, Alaçatı mis kokulu limon ağaçlarıdır, Alaçatı huzur ve güvendir…

“En güzel gökyüzü altında kurulmuş” olan Alaçatı kiliselerin, camilerin, yel değirmenlerinin gölgesinde, korunmaya alınmış sakız ağaçlarının sessiz tanıklığında dönüşmektedir.

 

2018 Yılı Alaçatı Ot Festivali Teması : Henüz açıklanmadı.

 

9. Alaçatı Ot Festivali Nisan 2018 Tarihlerinde Yapılacak

 

 

Alaçatı Ot Festivali Komitesinin yaptığı açıklamaya göre, Festivalin Teması ve tarihi belirlendi. 2016 yılında 7.sı düzenlenecek olan Alaçatı Ot Festivali' Nisan 2018 Tarihlerinde gerçekleştirelecek. Ve Festivalin Teması daha sonra açıklanacak. Festival boyunca yemekler yarışacak, tıbbi ve kozmetik kullanımı hakkında bilgiler paylaşılacak. Yerli üreticilerin sunduğu yöresel lezzetlerin yanı sıra, sanat, kültür ve eğlence dolu bahar günlerinde güzel Alaçatı’mızda baharı birlikte karşılamak dileği ile …

AKTİVİTELER :

Kültür,  Doğa, Tarih ve Festivalle içiçe bir haftasonu geçireceğiniz Çeşme Alaçatı turu.

KONAKLAMA :

İzmir 4* standardı Otel konaklamalı tüm odalarda klima, telefon, TV , sıcak su, saç kurutma makinesi, minibar, açık havuz mevcuttur. 
 

TUR FİYATI :

 

28 ŞUBAT'A KADAR TURU SATIN AL. İNDİRİMLİ AL..  

 

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı

(Yetişkin Kişibaşı)

Çocuk

(06-12 Yaş)

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

ERKEN REZERVASYON 

28 ŞUBAT'AA KADAR ÖDE. İNDİRİMLİ AL

Çocuk (06-12 Yaş)

ERKEN REZERVASYON 

 28 ŞUBAT'A KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ AL 

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

420.-TL

320.-TL

345.-TL 

 250.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

395.-TL

295.-TL

325.-TL 

 225.-TL

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR ve OLMAYANLAR :

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • 1 gece Yarım pansiyon İzmir 4* standardı Oteller konaklama ,
 • 1 Açık büfe Sabah kahvaltısı,
 • 1 Açık büfe Akşam yemeği, 
 • Tüm Ulaşım hizmetleri, 
 • Feribot Geçişleri, (İstanbul -Eskihisar -Topçular / Topçular -Eskihisar -İstanbul geçişleri)
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti 
 • Seyahat Sigortası, 
 • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur Ücreti Dışındakiler: Yemeklerde alınacak  meşrubat ve alkollü içecekler , öğle yemekleri, Programda belirtilen Müze ve Ören yerlerine giriş ücretleri,(müzekart önerilir.)Milli Park Giriş ücretleri, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar.

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

 

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,

Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

     

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

 
Küçük bir sırt çantası -Yürüyüş ayakkabısı - Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği ve tabanında bol tutamağı bulunan(Tercihen Gro-tex ve Vibram taban)  Yağmurluk -Tercihen panço Anorak -Gro-Tex ceket veya ince kat rüzgar geçirmez mont veya polar Sweat-shirt -Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi Pantolon -Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim Şort - sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon Tozluk -Tercihe bağlı, karlı yürüyüşlerde, yağmurda kullanılabilir Bere -Polar veya benzeri olabilir Matara -Yaklaşık bir litrelik ped şişe yada özel matara Güneş gözlüğü -Tercihen UV- A ve B Filtreli Güneş şapkası -Geniş siperlikli, arkadan boynunuzu ve yüzünüzü kapatan İlaç  -  Kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa Fotoğraf makinesi –Yeterli sayıda yedek pil ve film. 
 
 

ULAŞIM :

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış  yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre Mercedes, Safir, MAN, Travego, Tourismo, Neoplan Otobüs  ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında sağ, sol, koridor, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :
 •    Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek
 •    Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.
 •    Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.
 •    Pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.
 • Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

     

 

 

 
Kaynak : Alaçatı Ot festivali turu, Alaçatı Ot festivali
Tür : Diğer Tarih : 08.04.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: