Haftasonu Mardin Turu (2 Gün 1 Gece) GRUPLARA ÖZEL

Anasayfa » Haftasonu Turları » Haftasonu Mardin Turu (2 Gün 1 Gece) GRUPLARA ÖZEL
share on facebook  tweet  share on google  print  

Haftasonu Mardin Turu (2 Gün 1 Gece) GRUPLARA ÖZEL

"Haftasonu Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Haftasonu

HASANKEYF-MARDİN(UÇAK İLE ) HER HAFTASONU 2 GÜN / 1 GECE

TUR TARİHLERİ : GRUPLARA ÖZEL YAPILIR.

Siz 12 kişilik Grubunuzu oluşturun hangi tarihte isterseniz turunuzu yapalım.

Mezopotamya Ovasına Hakim, Mardin tarihi taş konakları Butik Otellerde Konaklama

GEZİLECEK YERLER

MARDİN Deyrul Zafaran manastırını, Kırklar kilisesi, Zinciriye medresesi, Postahane binası, Mardin çarşısı ve sokakları, Ulu camii, Kasımiye Medresesi. MİDYAT, Mor Şarbil Kilisesi, Midyat Evleri, Mor gabriel Manastırı, Kaymakamlık Konukevi HASANKEYF, El Rızk camii, kale, Artuklu sarayı, Zeynel Bey türbesi, çarşı

Bu turumuz Türkiye'nin her ilinden katılıma açık bir turdur.

TUR PROGRAMI

1.GÜN: MARDİN- Deyrul Zafaran manastırını, Kırklar kilisesi, Zinciriye medresesi, Postahane binası, Mardin çarşısı ve sokakları, Ulu camii, Kasımiye Medresesi.

Siz değerli konuklarımızı sabah saat 08:30’da Diyarbakır havaalanından özel transfer araçlarımızla Mardin insanın sıcak konukseverliğiyle karşılıyoruz. Yaklaşık bir saat sürecek olan yolculuktan Mardin’de İlk durağımız Mor Behnam (kırklar) kilisesi. 569 yılında yapılan kilise bugün Mardin metropolitlik görevini de sürdürmektedir. Kiliseyi dolaştıktan sonra gezimizin daha verimli geçebilmesi ve siz değerli misafirlerimizin Mardin’i daha yakından tanıması ve yaşaması için yolumuza yaya olarak devam ediyoruz. Sonraki durağımız cumhuriyet meydanındaki Mardin müzesini geziyoruz. Müzede; eski tunç, geç tunç, ilk demir çağı, asur, urartu, pers, roma, Bizans, Selçuklu, artuklu ve Osmanlı dönemlerine ait çok sayıda eser bulunmaktadır. Buradan yaya olarak yolun karşı tarafında bulunan şu anda Gazipaşa ilköğretim okulu olarak hizmet veren çok özel motiflerle süslenen binaya geçiyoruz. Daha sonra sokkul bakara çarşısından yaya bir şekilde Mardin halkının alışverişlerini yaptığı çarşılardan geçerek Ulu camiye varıyoruz mimarı yapısı ile kent merkezinin en önemli yapıtlarından olan camiyi farklı kılan bir özelliği de Hz. Muhammed’e ait sakalı şerifinin bulunmasıdır. Buradaki ziyaretimiz sonrasında çarşılardan geçerek ovaya hakim manzarasıyla 1385 yılında yapılan Zinciriye medresesini ziyaret ediyoruz. Oradan da ayrıldıktan sonra kendimizi aşağı bırakarak ana caddeden şu anda Mardin PTT si olarak çalışan birçok filme ve diziye ev sahipliği yapmış mükemmel mimari yapısı ile PTT binasını geziyoruz. Hemen ptt binası karşında bulunan Şehidiye camisinine geçiyoruz. Öğlen yemeğimizi Mardin Kadınlarının büyük bir özenle ve damak tadınını verdikleri yemekleriyle Kamer kadın vakfında alıyoruz. Yemek sonrası araçlarımıza binip Mardin nin en önemli yapıtlarından olan Kasimiye medresesine geçiyoruz. Daha sonra bütün dünyadaki Süryani halkının merkezi konumunda olan Mardin’in 3 km doğusunda bulunan yukarı Mezopotamya’ya bakan yamaçlarda kurulmuş Dayrülzafaran manastırını geziyoruz. Konaklama Mardin'deki Geleneksel Taş Mimari özelliğindeki Otelimizde olup, Akşam Yemeği sonrası değerli misafirlerimize Mardin’de güzel akşam geçirmeleri için sunacağımız alternatifler doğrultusunda gecemize devam ediyoruz.

2.GÜN: HASANKEYF,El Rızk camii, kale, Artuklu sarayı, Zeynel Bey türbesi, çarşı , MİDYAT, Mor Şarbil Kilisesi, Midyat Evleri, Mor gabriel Manastırı, Kaymakamlık Konukevi.

Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra “Dak(ben) ve döğmelerde tarihin işlendiği mekan” Midyat’a yöneliyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek olan yolculuğumuzdan sonra Midyat’a ulaşıp . Midyat’ın tarihi sokaklarından yaya olarak yürüyüp ilk önce birçok filme ve diziye ev sahipliği yapan ve bugün Devlet konuk evi olarak hizmet veren yapıyı geziyoruz. Ayrıca ülkemizde telkari el sanatlarının da merkezi olan Midyat ilçemizde bu el emeği göz nuru işlemelerden almanızı büyük bir önemle tavsiye ediyoruz. Midyat sokaklarında dolaşıp bize ikram edilen mırralardan yudulayıp Midyat halkıyla sohbet ediyoruz. Midyat’ın en önemli tarihi yapıtlarından olan Deyrülumur (Mor Gabriel) manastırına geçiyoruz Midyat ilçesinin 18 km doğusunda olan manastır Süryani kadim cemaatinin ünlü ve büyük yapıtlarından olan manastır, yüksekçe bir tepede 397 yılında inşa edilmiştir. Deyrülumur manastırını gezdikten sonra tekrar yola koyuluyoruz. Midyat gezimizi tamamladıktan sonra belki de son tanıkları olacağımız ihtimali yüksek olan Hasankeyf’e doğru yola koyuluyoruz. Türk-islam tarihi ve medeniyeti açısından ayrı bir yeri vardır Hasankeyf’in. Şehrin jeopolitik yapısı, önemi ve mesken olarak kullanılan çok sayıdaki mağaraların, Hasankeyf’in çok eski bir yerleşim merkezi olduğunu gösterir. Hasankeyf tarihi antik döneme kadar dayanmaktadır. Göreceğimiz ve Hasankeyf’le ilgili edineceğimiz bilgiler bizi buraya hayran bırakabilecek ve sular altında kalabileceğini düşünmek insana ayrı bir hüzün verecektir. Burada da siz değerli misafirlerimize bu anları ölümsüzleştirecek bol bol fotoğraf çekmenizi tavsiye ederiz. İki günlük gezimizin son durağı olan Hasankeyf ten ayrılıp siz değerli misafirlerimizi aldığımız Diyarbakır havaalanına bırakıyoruz en kısa zamanda siz ve Mardin’nin görülmesini tavsiye ettiğiniz dostlarınızı aramızda görmekten memnunluk duyarız.

Diğer MARDİN TURLARI için tıklayınız.

Ayrıca Siz 12 kişilik Grubunuzu oluşturun hangi tarihte isterseniz turunuzu yapalım.

 

 

HAREKET SAATLERİ ve BULUŞMA NOKTASI
Cumartesi Sabah

Gidiş : Atatürk Havalimanında Onur Havayolları 06:35 veya Türk Hava Yolları 07:15 İstanbul -Diyarbakır seferi ile Diyarbakır Havaalanı buluşma. Sabiha Gökçen Havalimanından Sun Expres/Anadolu Jett 06:55 ile Diyarbakır buluşma

Dönüş : Pazar günü Onur Havayolları 21:40 ve Türk Hava Yolları 21:50 Diyarbakır -İstanbul seferi ile AHL. İstanbul'a dönüş. Sun Expres/Anadolu Jett 21:40 seferi ile Sabiha Gökçen üzerinden İstanbul.

Ankara ve İzmir den Diyarbakır ve Mardin'e ulaşabilecek kişilerde bu turumuza iştirak edebilirler. Ayrıca farklı illerden Mardin ve Diyarbakıra otobüs ile ulaşabilecek kişilerle otelimizde buluşarak turumuza dahil olabilirler.

AKTİVİTELER
Kültür, Doğa ve Tarih Turu
KONAKLAMA
Geleneksel Mardin Konakları : Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su,Tv, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma bulunmaktadır. ( Yoğunluk durumuna göre Mardin Antik Tatlıdede Konağı Butik Otel, Zinciriye Butik Otel , Artuklu Kervansarayı, Erdoba Konakları, Matiat Otel, Grand Estel )

Not : Ayrıca Otellerimiz Mardin tarihi taş konaklarından restore edilerek günümüze uyarlanmış Mezopotamya ovasını izleyeceğiniz muhteşem manzaraya sahiptir.)

KİMLER KATILABİLİR
Her yaştan ciddi Sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 yaş

Tek Kişilik oda (sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 -9 taksit)

325.-TL

228.-TL

390.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

295.-TL

207.TL

360.-TL

Belirtilen fiyat 2 ve 3 kişilik Odada Kişibaşı fiyattır.

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 06-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.

Fiyata uçak bileti dahil değildir. Her ilden katılıma açık olduğundan uçak bileti dahil edilmemiştir.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Ara ulaşımlar (Hizmetimiz Diyarbakır havaalanında başlar. Diyarbakır havaalanında biter.Her ilden katılıma açık oluğundan ana ulaşım uçak bileti tura dahil edilmemiştir. )
 • Havaalanı transferleri,
 • 1 gece Yarım Pansiyon otel konaklaması,
 • 1 sabah kahvaltısı,
 • 1 akşam yemeği,
 • Rehberlik,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti Dışındakiler:

Ana ulaşım(İstanbul-Diyarbakır) Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , Müze ve ören yeri girişleri, bahşişler ve diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.

REZARVASYON VE ÖDEME DETAYLARI

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada taksitli ödeme yapmak isterseniz ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,
Mail order formumuzu doldurup bize fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

MAIL ORDER FORMU ( Tıklayınız)

1)Rezervasyonun kesinleşmesi için Tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir. 2)Tur hareket tarihinden 1 hafta öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %50 kesinti ile geri iade yapılır. Son hafta içerisinde yapılan iptallerde ödeme iadesi yapılmaz.
3)Rezervasyon talebinizin maille olması halinde sizinle 24 saat içinde irtibata geçilecektir.

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER

YağmurlukPolar- rüzgar geçirmez mont veya polar Bere -Polar veya benzeri olabilir Güneş gözlüğü -Tercihen UV- A ve B Filtreli Fotoğraf makinesi –Yeterli sayıda yedek pil ve film veya memory card. Varsa Kişisel İlaçlarınız,

Not:Uçak bilet fiyatları bilet alış tarihine göre değişkenlik gösterdiğinden fiyata dahil edilmemiştir.

ULAŞIM

Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar 17 kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter araç ile sağlanır.

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :
 • Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek
 • Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.
 • Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.
 • Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı sağlayacak.

Herkes doğduğu yerde mutlu yaşayacak. Folklorik Turizm ve Sizin katkılarınızla...

 

“Doğa ve Kültür Turları"

 

 

Kaynak : Haftasonu Mardin, Mardin Turları, Mardin Tur
Tür : Diğer Tarih : 05.03.2013
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: