Düzce Efteni Güzeldere Samandere Şelalesi Akçakoca Acarlar Longozu Turu

Anasayfa » Haftasonu Turları » Düzce Efteni Güzeldere Samandere Şelalesi Akçakoca Acarlar Longozu Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Düzce Efteni Güzeldere Samandere Şelalesi Akçakoca Acarlar Longozu Turu

"Haftasonu Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Düzce

Düzce -Efteni Gölü -Güzeldere ve Samandere Şelalesi -Poyrazlar Gölü -Acarlar Longozu -Akçakoca turu

Tur Tarihleri : ........... Tur Süresi: (2 Gün 1 Gece )

****ULAŞIM, 1 GECE Y.P KONAKLAMA, 1 SABAH KAHVALTISI ve 1 AKŞAM YEMEKLERİ, REHBERLİK, MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ DAHİL ****   

GEZİLECEK YERLER

ADAPAZARI -ACARLAR LONGOZU -YENİMAHALLE -SAKARYA NEHRİ -GÜZELDERE ŞELALESİ -EFTENİ GÖLÜ -POYRAZLAR GÖLÜ -SAMANDERE ŞELALESİ   

TUR PROGRAMI

Cumartesi sabahı Düzce -Akaçakoca turu İstanbul'dan hareket ...  

1.GÜN:  Cumartesi DÜZCE -EFTENİ GÖLÜ -TOPTEPE SEYİR TERASI -GÜZELDERE ŞELALESİ -SAMANDERE ŞELALESİ -

Sabah saatlerinde buluşma noktalarından sizleri aldıktan sonra İzmit -Adapazarı -Düzce güzergahını izleyerek    Bütün Anadolu’yu büyük merkezlere bağlayan Mavi ile yeşilin kucaklaştığı, zümrüt ormanları, sayısız gölleri ve yaylaları, tarihi zenginlikleri saklayan Düzce'ye varıyoruz. İlk olarak yol boyunca tipik Karadenizlilerin yaşam tarzını görebileceğimiz fotoğrafçıların fotoğraf çekiminden haz alacağı serenderler üzerinde  mısır püskülleri, yeşil doğa  manzaraları eşliğinde Efteni Seyir Terasında Efteni Gölü fotoğraflıyor ve Rehberimizden Efteni Gölü hakkında bilgiler alıyoruz. Efteni Gölü 100 metre yükseklikte, göçmen kuşların göç yolu üzerinde bulunan yaklaşık 150 çeşit su kuşu türüne ev sahipliği yapan Milli Park statüsünde bir yerdir. Güzel ve keyifli doğa manzaraları karşısında zaman zaman aracımızdan iniyor ve fotoğraf molaları veriyoruz.  Ardından güzelliği karşısında büyüleneceğiniz Güzeldere Şelalesinin görkemli manzarası ile  karşılaşıp fotoğraflamak üzere yola koyuluyoruz. Güzeldere Şelalesinin görkemli manzarası ile  karşılaşınca Güzeldere şelalesinin çıkardıkları sesler zihninizdeki tüm yorgunluğu silip süpürüyor. Beyninizi meşgul eden sorunlar önemini kaybediyor, doğanın bu muhteşem güzelliğine teslim oluyorsunuz. Sonrasında öğle yemeğimizi almak üzere Toptepe Mesire Yerine uğruyoruz. Seyir Terasına çıkıp Efteni Gölü manzarası eşliğinde öğle yemeğimizi alıyoruz. (ekstra) Fotoğraf çekimleri ardından Yaklaşık 30-40 dakika sonra Samandere Şelalesine ulaşıyoruz.  Muhteşem doğa manzaralarını izlemek üzere Samandere Tabiat Anıtı Parkına giriş yapıyoruz. Bu doğa harikası Şelaleyi çeşitli açılardan fotoğraflıyoruz. Ağaçların arasından şiddetle akan sular, beyaz köpükler halinde dökülerek cadı kazanı içinde derin kayalıkların arasında adeta kaynamakta olan şelalenin bu görüntüsü bizleri büyülerken istemeye istemeye bu güzelliklerle vedalaşıp bugünkü doğa turumuz ardından otelimize dönüşe geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Düzce otelimizde.

 

02.GÜN : Pazar ACARLAR LONGOZU -YENİMAHALLE -SAKARYA NEHRİ -POYRAZLAR GÖLÜ -AKÇAKOCA -CENEVİZ KALESİ -  AKÇAKOCA  TARİHİ EVLERİ -AKÇAKOCA

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyor ve gezimizin ilk durağı olan Akçakoca;  Akçakoca denizivle kumsalından başka bitki örtüsü bakımından bakir güzelliğiyle  gelenleri büyülüyor.  Tipik Karadeniz iklimi özelliklerini yansıtan havası ve  sakin ve huzurlu bir ortam isteyenlerin tercih ettiği bir yer  Akçakoca.  Karadeniz kıyısında fındık diyarı şirin Akçakoca'da   İlk  olarak Akçakoca'nın sembolü farklı mimarisiyle Merkez camiisiCeneviz Kalesitarihi evlerini geziyoruz. Akçakoca merkezde yöresel ürünler tadabilir, satın alabilir. Akçakoca da Görsel güzelliklerin, ormanın her ton yeşilidenizin mavisinindoğanın tadına varıp bir sonraki durağımız olan Acarlar Longozuna gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 Saat (43 Km) yolculuk sonrası  Türkiyenin 2 longoz ormanından biri olan Acarlar longozunda oluyoruz; İğneada Longoz ormanlarından  sonra  adı  sıkça duyulmaya başlanılan   longozumuzdur. Burada longozun içine doğru uzanan iskelede fotoğraf molaları ile birlikte  keyifli bir yürüyüş yaparken  gözlerimiz doğanın güzelliklerine doyacak. (Longoz:  içi ormanla kaplı göl)  Dileyen konuklarımız  longoz içinde tekne turu  yaparak, longoz ormanlarını daha yakından izleme ve fotoğraflama  şansı bulabilirler.  Longoz gezimizden sonraki  durağımız ise  Sakarya nehrinin Karadeniz ile buluştuğu  yer olan Yeni Mahalle mevkii. Burada  Sakarya nehri  ve Karadeniz manzarası eşliğinde  çay- kahve keyfi yapabilirsiniz. Ardından Poyrazlar Gölüne  geçiyoruz. Göl kenarında serbet zaman ve fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında Programımızda bir sonraki durağımız  ise  bugünkü turumuzu tamamlayarak  İstanbul'a dönüşe geçiyoruz.  Normal hava ve yol şartlarında  21:00-22:00 gibi İstanbul’da  oluyoruz. Başka Folklorik Turizm turlarında buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.  

Not: Rehber Hava ve Yol Şartlarına göre programda değişiklik yapabilir.  

 

Diğer Haftasonu Gezilerimizi incelemek için tıklayınız.  

 

Ayrıca  

 

Efteni Gölü

F : 1062 - guzeldereselale.jpg

Güzeldere Şelalesi

Samandere Şelalesi

F : 33 - AbantGolcuk52.jpg

Acarlar Longozu

Longozda yürüyüş

F : 455 - Yedigoller8.jpg

Akçakoca Merkez Camii

F : 340 - akcakocadogasi.jpg

Akçakoca

 HAREKET  SAATLERİ ve BULUŞMA NOKTASI

 

Cumartesi Sabahı İstanbul’dan Hareket

07:00 :  İncirli Alfemo Önü ( Eski Boyner Mağazası Önü)

07:15 :  Mecidiyeköy Yapı Kredi  Bankası Önü (Doğtaş Mobilyave Teb banka yanı)

07:30 :  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Vakıflar Bank.Karşı hizası)

08:30 : İzmit Otogar Önü  

AKTİVİTELER

Kültür,  Doğa ve Çok Zorlu Olmayan Yürüyüşler

KONAKLAMA

Düzce 3* standardı otelleri : Tüm odalarda, Wc, duş, TV, Telefon, Merkezi Isıtma, Klima, Saç Kurutma Makinası mevcuttur.  

F : 733 - hizeldis2.jpgKİMLER KATILABİLİR

Her Yaş grubundan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI

 

TUR ÜCRETİ :

 

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı) 06-12 yaş Tek Kişilik Oda (sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

395.-TL 295.-TL 510.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

375.-TL 275.-TL 485.-TL
 
 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • 1 gece Yarım pansiyon Otel konaklama ,
 • Açık büfe kahvaltı,
 • Açık büfe veya Set Menü akşam yemeği
 • Ulaşım, 
 • Gezi süresince  Rehberlik hizmeti,
 • Program dahilindeki Tüm Çevre Gezileri ,
 • Milli Park Girişleri (Güzeldere Milli Park Girişi, Poyrazlar Gölü giriş ücretleri)
 • Seyahat Sigortası ,
 • Araç içi ikramlar
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur Ücreti Dışındakiler:

Yemeklerde alınacak  meşrubat ve alkollü içecekler , İlk gün kahvaltı, öğle yemekleri, Samandere Şelalesi giriş ücretleri, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar.

ULAŞIM

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış  yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre 46 kişilik Mercedes, Safir, MAN, Travego, Tourismo otobüs veya 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar Sultan Midibus, 17  kişilik Mercedes Sprinter veya Wolksagen Volt  minibüs ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında sağ, sol, ön, arka, koridor, cam kenarı garantisi verilmez. 

REZARVASYON VE ÖDEME DETAYLARI

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada taksitli ödeme yapmak isterseniz ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,

Mail order formumuzu doldurup bize fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

 

   
YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER 
 
Küçük bir sırt çantası -Yürüyüş ayakkabısı - Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği ve tabanında bol tutamağı bulunan(Tercihen Gro-tex ve Vibram taban)  Yağmurluk -Tercihen panço Anorak -Gro-Tex ceket veya ince kat rüzgar geçirmez mont veya polar Sweat-shirt -Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi Pantolon -Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim Şort - sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon Tozluk -Tercihe bağlı, karlı yürüyüşlerde, yağmurda kullanılabilir Bere -Polar veya benzeri olabilir Matara -Yaklaşık bir litrelik ped şişe yada özel matara Güneş gözlüğü -Tercihen UV- A ve B Filtreli Güneş şapkası -Geniş siperlikli, arkadan boynunuzu ve yüzünüzü kapatan İlaç  -  Kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa Fotoğraf makinesi –Yeterli sayıda yedek pil ve film.
FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :

·         Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek

·          Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.

·          Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.

·           Pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.
Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

   
Kaynak : Düzce, Efteni, Samandere Akçakoca Acarlar Longozu
Tür : Diğer Tarih : 01.12.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: