Ana Sayfa | Rezervasyon | Bize Ulaşın | Site Haritası   
NEDEN FOLKLORİK GÜNÜBİRLİK TURLAR HAFTASONU TURLARI KÜLTÜR TURLARI BAYRAM TURLARI ÖDEME BİLGİSİ İLETİŞİM

Mesai Saatleri
Haftaiçi : 10.30 - 19.00
0212.249 40 70 ve 72


         

Adana Portakal Çiçeği Karnavalı Turu 04-05 Nisan 2015
Anasayfa » Haftasonu Turları » Adana Portakal Çiçeği Karnavalı Turu 04-05 Nisan 2015

Adana

ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI turu

3. ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI TURU

Tur Tarihleri : 04-05 NİSAN 2015 (04 Nisan Cumartesi sabahı buluşmalı )  Tur Süresi: 2 Gün 1 Gece

  *****ADANA 4* TAŞKÖPRÜ HOTEL KONAKLAMALI*****  

Doğa,Tarih, Festival Havası, Kültür keyfi birarada

PEGASUS HAVAYOLLARI İLE

Gidiş: Pegasus Havayolları Sabiha Gökçen İstanbul - Adana : 06:00 
Dönüş: Pegasus Havayolları Adana -İstanbul Sabiha Gökçen: 23:00

Diğer havayolları tercih edenler için uçuş önerileri aşağıdadır.

*** ARA ULAŞIMLAR, REHBERLİK, 1 GECE Y.P KONAKLAMA, 1 KAHVALTI, 1 AKŞAM YEMEĞİ, ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI ETKİNLİKLERİ, TARSUS TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

Yeni düzenlenen Yurtiçi  Festivallere  ilk önce tur düzenleyen  FOLKLORİK TURİZM, sizleri bu sefer de ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ ile buluşturuyor. Biliyoruz ki, bizden sonra bir çok firma bu bölgeye de Festival Turu düzenleyecek, Bizlerde Folklorik Turizm olarak  her zaman  öncü olmaya devam edeceğiz Folklorik Turizm'i Festival Turlarında izlemeye devam ediniz. Her zaman Folklorik Değerlerimizi ön plana çıkaran tüm organizasyonları destekleyeceğiz ve sizlerle buluşturacağız

31 OCAKA KADAR UÇAK BİLETİ DAHİL TURU SATIN AL ODA BAŞINA 100.-TL İNDİRİMLİ AL.. 

GEZİLECEK YERLER

ADANA - PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI ETKİNLİKLERİ -ADANA SOKAKLARI -ADANA SABANCI MERKEZ CAMİİ -TAŞ KÖPRÜ -BÜYÜK SAAT KULESİ -TARSUS EVLERİ -KLEOPATRA KAPISI -SAİNT PAUL KİLİSESİ -ULU CAMİİ -SAİNT PAUL KUYUSU -KIRK KAŞIK BEDESTENİ -NUSRAT MAYIN GEMİSİ -ESHAB -I KEYİF (YEDİ UYURLAR) MAĞARASI -İSTANBUL    

 

TUR PROGRAMI1.GÜN / 04 Nisan 2015 Cumartesi ADANA -PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI ETKİNLİKLERİ -ADANA SOKAKLARI -ADANA SABANCI MERKEZ CAMİİ -TAŞ KÖPRÜ -BÜYÜK SAAT KULESİ  

Baharda Adana bir başka güzel olur. Özellikle Nisan ayında Turunç portakal, mandalina, greyfut, limon ağaçlarının çiçek açtığı dönemlerde Tüm sokaklar mis gibi kokar. Portakal Çiçeği kokusu sizleri gençleştirir. Portakal çiçeği mevsiminde bu coşkuyu kaçırmamak için sizleri Adana Portakal Çiçeği Karnavalı turumuza bekliyoruz.

Bundan hareketle bizlerde sizleri geçen sene ilki gerçekleştirilen Adana'yı marka kent yapma yolunda hedefle başlanılan Adana Portakal Çiçeği Karnavalına götürüyoruz. 04 Nisan Sabahı acentemiz tarafından kararlaştırılıp size duyurulan Saatte ...: ... Uçuşu  Pegasus Havayolları ile  Adana’ya uçuyoruz ve 07:25 Adana’ya varış. Uçak bileti hariç turu satın alan yolcularımızla Adana Havalimanında buluşuyor  ve tüm grubumuzla beraber Seyhan Baraj Gölü kıyısında Kahvaltıya gidiyoruz.(ekstra) ve Kahvaltı sonrası Gezi boyunca birlikte olacağımız Aracımızla yapacağımız panoramik Seyhan Baraj Gölü turu ardından Adana Sabancı Merkez Camii,Taş Köprü, Büyük Saat Kulesi gezilerimizin ardından 2013 Yılında 1.si  yapılan ve Türkiye’nin ilk sokak karnavalı olma özelliği taşıyan Adana Portakal Çiçeği Karnavalını izlemek üzere alana hareket ediyoruz. İlk olarak Kortej yürüyüşünün başlayacağı alana varıyoruz ve burada program bitimine kadar serbest zaman geçiriyoruz. Kortejde dans grupları, pandomimciler, sokak müzisyenleri ve birçok kostümlü kişiler vs. yer alacak. Bu coşkuyu ve kentte herkesi sarıp sarmalayan, biraraya getiren, neşeli, sokak Karnavalı görüntüleri sizlerin hayatına bir renk katacak. Adana Portakal Çiçeği Karnavalı boyunca bol bol fotoğraf çekebilir ve Folklorik değerlerimizin farkına varabilirsiniz. Bugünkü karnaval programı bitiminde otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Adana’da 4 Yıldızlı Otelimizde.   

2.GÜN / 05 Nisan 201 Pazar ADANA -TARSUS EVLERİ -KLEOPATRA KAPISI -SAİNT PAUL KİLİSESİ -ULU CAMİİ -SAİNT PAUL KUYUSU -KIRK KAŞIK BEDESTENİ -NUSRAT MAYIN GEMİSİ -ESHAB -I KEYİF (YEDİ UYURLAR) MAĞARASI -İSTANBUL  

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştirip otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak gezi noktamız Tarsus’a hareket ediyoruz. İlk olarak Tarsus’ta göreceğimiz yerler sırasıyla  Kleopatra Kapısı ve ardından Makamı Şerif Camii (Hz Danyal Peygamber Makamı) Saınt Paul Kilisesi (Eski Camii),Saınt Paul Kuyusu ve çevresinde bulunan ve sizlerin hayranlığını kazanacak olan Eski Tarsus Evlerini ve sokaklarını Fotoğraflıyor ve Rehberimizden bilgi alıyoruz sonrasında Saınt Paul Kilisesi, Ulu Camii’yi ziyaret edip, Kırk Kaşık Bedesteni’nde alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından Nusrat Mayın Gemisi, Eshab-ı Kehf (Yedi Uyurlar) Mağarasının görülmesi ardından 2 günlük Adana Portakal Çiçeği Karnavalı turu ve Tarsus gezimizi tamamlıyor ve Adana Havalimanına hareket ediyoruz. 22.25 Pegasus Havayolları uçuşu ile Istanbul’a hareket ediyoruz ve 23:55 de Sabiha Gökçen Havalimanında oluyoruz ve Buradan bizi alacak olan Transfer aracımız ile sizleri aldığımız noktalara bırakarak gezimizi sonlandırıyoruz. 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur programında değişiklik yapabilir.

ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI VİDEO izlemek için tıkla.

ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI TURUNA KATILANLAR NE DEDİLER. OKUMAK İÇİN TIKLA.

Diğer FESTİVAL TURLARI incelemek için tıklayınız.

    F : 892 - fethiye_bt2011.jpg

 

ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ

ADANA PORTAKAL ÇİÇEKLERİ

ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI ETKİNLİKLERİ

 

 

TARSUS EVLERİ

ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI ETKİNLİKLERİ

ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI AÇILIŞ

ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALINA NEDEN GİTMELİSİNİZ :  

Nisan ayının en güzel olduğu şehirlerden biridir Adana…
Tüm sokakları mis gibi portakal çiçeği kokar...
Büyülüdür portakal çiçeği kokusu...
Ruhunuz yıkanır…
gençleşirsiniz…
Arınırsınız…
İnsanın içinde birçok şeye yeniden başlayabilme enerjisi yaratır… 

Mesela, en küskün olduğu eski dostu affettirebilir insana. Ve, tehlikelidir de biraz; insanı, yolda gördüğü ilk kişiye aşık edebilir…

En güzel mevsimdir, Adana’da Nisan… Portakal çiçeği mevsimi… Müthiş güzel bir iklime dönüşür.. Ne soğuk, ne de sıcak… Adeta “limonata” gibi olur hava…

Kısa kollularınızı giyip çıkarsınız sokağa… Adana’nın sıcak, samimi insanlarıyla aynı sokaklarda yürürken, rüzgarın ara ara taşıyıp getirdiği o muhteşem portakal çiçeği kokusu günün 24 saati bırakmaz peşinizi… Baygın bırakır insanı…

Türkiye’nin ya da dünyanın neresinde yaşarlarsa yaşasınlar, portakal çiçeği mevsiminde mutlaka Adana’ya gelir Adanalılar… Yılda sadece bir kez, en fazla 2 hafta sürecek bu coşkuyu kaçırmamak için…

Portakal çiçeği mevsimi, iklim durumuna gore birkaç gün farketmekle birlikte, genellikle 5-20 Nisan tarihleri arasındadır.

Özellikle de, portakal çiçeklerinin en yoğun olduğu 04 Nisan 2015 tarihinde, bu unutulmaz deneyimi yaşayabilmeniz için hepinizi Adana’ya bekliyoruz..

Sloganımız: Nisan’da Adana’da!..

HAREKET  SAATLERİ ve BULUŞMA NOKTASI ÖNERİLEN UÇUŞLAR (UÇAK BİLETİNİ KENDİSİ TEMİN EDECEKLER İÇİN)

04 Nisan Sabahı  Adana Havaalanında buluşma

Gidiş :  04 Nisan sabahı 06:10 İstanbul Atatürk Havalimanı THY Türk Hava Yolları veya  Onur Havayolları ... :...  İstanbul -Adana seferi ve Atlas Jet Havayolları ..:... İstanbul -Adana Seferi veya Pegasus Havayolları 06:00 İstanbul -Adana seferi ile Adana'ya hareket. Havaalanı buluşma.

Dönüş :  05 Nisan akşamı 22:25 Adana -İstanbul THY Türk Hava Yolları ve Onur Havayolları 21:55 Adana -İstanbul seferi ve Atlas Jet 20:55 Adana -İstanbul Seferi veya Pegasus Havayolları 23:00 Adana -İstanbul seferi ile İstanbul'a dönüş. 

Sizleri Sabah 07:40 saatleri arasında Adana Havaalanında karşılıyoruz ve Adana'da kahvaltıyla programımıza başlıyoruz.Farklı uçuş saatlerini tercih edenler ofisten bilgi alabilirler. 

(Sınırlı Pegasus Uçak Bileti Dahil kontenjanımız için acele edin. Pegasus Uçak bileti haricinde havayolları tercih edenler yukarıdaki önerilen uçuşları kullanabilirler.

Farklı illerden katılmak isteyenler Uçak biletini tura katılacak olanlar kendileri temin edeceklerdir.) 

Not: Uçaklarda yoğunluk nedeniyle Yukarıda belirtilen saatler harici uçak bileti temin edebilecek yolcularımız kendi imkanları ile Adana'ya ulaşmaları gerekmektedir.

HATIRLATMA : Folklorik Turizm , hava yolu ile yolcularımız arasında aracı bir kurum konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Rehberimiz grubumuzu Adana Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat öncesinden check -in yapmayan yolcularımızın Havaalanında bulunmaları ve check-in işlemlerini yaptırması gerekmektedir. Havayollarından kaynaklı uçak seferlerinde saat değişiklikleri, rötarlar, hava şartlarından vb. uçuş kuralları ve kısıtlamaları sebebiyle uçuş gerçekleştirilememesi durumunda Folklorik Turizm folklorik.com sorumlu tutulamaz. 

AKTİVİTELER

Kültür,  Doğa, Tarih ve Festivalle içiçe bir haftasonu geçireceğiniz Festival turlarımızla ; Hayatınıza keyif katacağınız Adana Portakal Çiçeği Karnavalı Turu ve Tarsus gezimize hepinizi bekliyoruz.

KONAKLAMA

Adana Taşköprü Hotel 4* Tüm odalarda klima, telefon, TV , sıcak su, saç kurutma makinesi, minibar mevcuttur .

Taşköprü'ye ve Seyhan Nehri'ne yalnızca birkaç metre uzaklıktaki Taşköprü Hotel, 24 saat resepsiyon hizmeti ve bünyesinde ücretsiz özel otopark sunmaktadır. Otelin modern odaları nehir manzaralıdır.

Toprak tonlarında zevkli biçimde dekore edilmiş Taşköprü Hotel'in odaları düz ekran TV, klima, ücretsiz Wi-Fi, minibar ve 24 saat oda servisi sağlar. 

 

 

TUR FİYATI
UÇAK BİLETİ HARİÇ FİYATLARIMIZ :
 

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı ERKEN REZERVASYON 

(Yetişkin Kişibaşı)

(31 OCAKA KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ AL)

 Tek Kişilik Oda (sngl)

 

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

Tek Kişilik Oda (sngl) 

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

320.-TL

385.-TL

 345.-TL

 410.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

295.-TL

360.-TL

 320.-TL

 385.-TL

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır.  

UÇAK BİLETİ DAHİL FİYATLARIMIZ : 

31 OCAKA KADAR UÇAK BİLETİ DAHİL TURU SATIN AL ODA BAŞINA 100.-TL İNDİRİMLİ AL.. 

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı   (Yetişkin Kişibaşı)

Tek Kişilik Oda (sngl)

 

Tur Fiyatı

ERKEN REZERVASYON  Kişibaşı

(31 OCAKA KADAR ÖDE. İNDİRİMLİ AL.) 

ERKEN REZERVASYON  Tek Kişilik Oda (sngl) 

(31 OCAKA KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ AL.)  

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

570.-TL

635.-TL

 520.-TL

 585.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

545.-TL

610.-TL

 495.-TL

 560.-TL

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR
 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Bölgedeki Tüm Ara Ulaşımlar, ( Hizmetimiz Adana Havaalanı başlar. Adana Havaalanı biter. Her ilden katılıma açık bir turdur.
 • Havaalanı Transferleri 
 • 1 gece Yarım pansiyon Adana Taşköprü Hotel 4* konaklama ,
 • 1 Açık büfe Sabah kahvaltısı,
 • 1 Açık büfe veya Set Menü Akşam yemeği,
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti 
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Program dahilinde Adana Portakal Çiçeği Karnavalı Etkinlikleri gösterileri ve Tarsus Gezileri
 • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur Ücreti Dışındakiler: Ana Ulaşım Uçak, Otobüs vb., Yemeklerde alınacak  meşrubat ve alkollü içecekler , öğle yemekleri, Programda belirtilen Müze ve Ören yerlerine giriş ücretleri,(müzekart önerilir.)Milli Park Giriş ücretleri, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar.

REZARVASYON VE ÖDEME DETAYLARI

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,

Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

   

1)Rezervasyonun kesinleşmesi için Tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.
2)Tur hareket tarihinden 1 hafta öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %50 kesinti ile geri iade yapılır. Son hafta içerisinde yapılan iptallerde ödeme iadesi yapılmaz.
3)Rezervasyon talebinizin maille olması halinde sizinle 24 saat içinde irtibata geçilecektir.
 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER
Küçük bir sırt çantası -Yürüyüş ayakkabısı - Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği ve tabanında bol tutamağı bulunan(Tercihen Gro-tex ve Vibram taban)  Yağmurluk -Tercihen panço Anorak -Gro-Tex ceket veya ince kat rüzgar geçirmez mont veya polar Sweat-shirt -Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi Pantolon -Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim Şort - sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon Tozluk -Tercihe bağlı, karlı yürüyüşlerde, yağmurda kullanılabilir Bere -Polar veya benzeri olabilir Matara -Yaklaşık bir litrelik ped şişe yada özel matara Güneş gözlüğü -Tercihen UV- A ve B Filtreli Güneş şapkası -Geniş siperlikli, arkadan boynunuzu ve yüzünüzü kapatan İlaç  -  Kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa Fotoğraf makinesi –Yeterli sayıda yedek pil ve film. 
ULAŞIM

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış  yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre 0403 Mercedes, Safir, MAN, Travego, Tourismo, Neoplan Otobüs veya 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar-Sultan,  17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter  Minübüs ile  ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında sağ, sol, koridor, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :
 •    Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek
 •    Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.
 •    Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.
 •    Pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.
 • Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

   

 

: Adana Portakal Çiçeği Karnavalı Festivali turu,
: Diğer : 04.04.2015
[ ]

FOLKLORİK TURİZM SEYAHAT ACENTASI

Adres : İstiklal Cad. No: 36/1 K:3 D:17(Pizza Hut Üstü) Beyoğlu/İSTANBUL
Telefon : 0.212.249.40.70 ve 72 Faks : 0.212.249.40.74 e-posta:folklorik@folklorik.com

www.folklorik.com sitesi içerisinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif haklari FOLKLORİK TURİZM SEYAHAT ACENTASI'na aittir.
Hiçbir sekilde basili veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanilamaz ve kopyalanamaz.