Butik Uçaklı Tokat Amasya Turu

Anasayfa » Haftasonu Turları » Butik Uçaklı Tokat Amasya Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Butik Uçaklı Tokat Amasya Turu

"Haftasonu Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Butik

UÇAKLI TOKAT -AMASYA TURU

 

 UÇAKLI BUTİK TUR 

BUTİK TOKAT -AMASYA BALLICA MAĞARASI TURU   

 

Tur Tarihleri : GRUPLARA ÖZEL  ( Samsun buluşmalı ) Tur Süresi: 2 Gün- 1 Gece

  ***** AMASYA 3* STANDARDI OTELLERDE KONAKLAMALI*****  

Doğa,Tarih, Arkeoloji, Kültür keyfi birarada

UÇUŞ DETAYLARI :

İst -Samsun Sabiha Gökçen Pegasus Havayolları kalkış ve varış 07:45 -09:20

Samsun -İstanbul Pegasus Sabiha Gökçen kalkış ve varış 23:00 -00:25
*** Uçuş detaylarında değişiklik olabilir.

*** SAMSUN HAVALİMANINDAN İTİBAREN ARA ULAŞIMLAR, REHBERLİK, 1 GECE Y.P KONAKLAMA, 1 KAHVALTI, 1 AKŞAM YEMEĞİ, TOKAT -AMASYA -TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

 

BUTİK BİR TURDUR. Maksimum 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.

  

GEZİLECEK YERLER : 

AMASYA-HAZERANLAR KONAĞI -MUMYALAR MÜZESİ-KAYA MEZARLARI -AMASYA KALESİ -ŞEHZADELER MÜZESİ - YÖRESEL LEZZETLER -TOKAT -BALLICA MAĞARASI -MAHPERİ HATUN KERVANSARAYI -LATİFOĞLU KONAĞI -SAAT KULESİ -MEVLEHİHANE -ESKİ TOKAT EVLERİ -BEY SOKAK -ATATÜRK EVİ -ALİ PAŞA CAMİİ -BEDESTEN -TAŞHAN    

Taşhan 

 Amasya Yalı Boyu Evleri

Tıp Müzesi

F : 135 - Bozcaada82.jpg

Tokat Latifoğlu Konak

 Ballıca Mağarası

Tokat Yöresel Bebekler

 

TUR PROGRAMI

 

1.GÜN / CUMARTESİ İSTANBUL -AMASYA -HAZERANLAR KONAĞI -MUMYALAR MÜZESİ-KAYA MEZARLARI -AMASYA KALESİ -ŞEHZADELER MÜZESİ - YÖRESEL LEZZETLER  

 

Sizleri sabah Samsun Çarşamba havalimanında karşılıyor ve serbest alacağımız kahvaltı ardından aracımıza binip Merzifon  üzerinden  ilerleyerek Şehzadeler Şehri Amasya'ya varıyoruz. Rehberimiz eşliğinde Geçmişiyle sarmaş dolaş yaşayan  Şehzadeler kenti Amasya’yı keşfe çıkıyoruz. İlk olarak Amasya Kalesi ile turumuza başlarken aynı zamanda Kente panoramik bir bakış yapmış oluyoruz.  Ferhat’ın Şirin için deldiği   Demir Dağı ve ortasından geçen Yeşilırmak’ı ile  inci gibi dizilmiş Yalıboyu Evleri ve Kaya Mezarları ile geçmişiyle sarmaş dolaş yaşayan kadim  şehrimiz Amasya ‘yı gezmeye   Kaya Mezarları, Darüşşifa (SabuncuoğluTıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi), II.Bayezid Külliyesi, Güneş Saati, Mehmet Paşa Camii, Şirvanlı Camii Gökmedrese, Torumtay Türbesi, Hazeranlar Konağı ile devam  ediyor ve Öğle yemeğinde Amasya ‘nın Yöresel Lezzetlerini tatmadan olmaz diyoruz ve  Amasya’nın Yöresel Lezzetlerini tadıyoruz. Burada  Toyga Çorbası, Baklalı Sarma, Etli Bamya, Keşkek, Mantı, Fırında Kuru Fasulye, yağlı/katmer, haşhaşlı cevizli çörek,  gibi lezzetlerden tercih edebilirsiniz.  Öğle yemeği sonrası gezimize, Nehir boyu eski tarihi Amasya evleri, Köprüler, Amasya Müzesi, Ferhat Su Kanalı, Camiler, Bedestenler,  Medreseler ve son olarak Şehzadeler Müzesi gezimizle devam ediyoruz. Sonrasında Çakallar Tepesine çıkıyor ve Amasya kalesi, kaya mezarları kuşbakışı tepeden göreceğimiz manzarayı fotoğrafladıktan sonra bugünkü Amasya tur programımızı tamamlayarak konaklayacağımız otelimize geçmek üzere yola koyuluyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Amasya otelimizde.  

2.GÜN /  AMASYA -TOKAT -BALLICA MAĞARASI -MAHPERİ HATUN KERVANSARAYI -LATİFOĞLU KONAĞI -SAAT KULESİ -MEVLEHİHANE -ESKİ TOKAT EVLERİ -BEY SOKAK -ATATÜRK EVİ -ALİ PAŞA CAMİİ -BEDESTEN -TAŞHAN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştirip konaklama yerimizden ayrılıyoruz ve ilk noktamız Pazar İlçesi sınırlarında bulunan Ballıca Mağarası ilk durağımız, Ziyarete açılan 8 salonu 680 m. uzunluğunda ve 95 m. yüksekliğinde olan Ballıca Mağarası, dünyanın en büyük ve en görkemli mağaralarından biri. Bu doğa harikası, henüz ziyarete açılmayan ve keşfedilmemiş bölümleri ile gizemini korumayı sürdürüyor. Ballıca Mağarası'ndaki oluşumları izlemek, doğal bir müzeyi gezmek gibi. Yaşı yaklaşık 3.4 milyon yıl olarak tespit edilen Ballıca Mağarası, şimdiye kadar tespit edilen tüm mağara oluşumlarına sahip olmanın yanı sıra, özgün Soğan Sarkıtları ile de uluslararası önem taşıyor. Mağaranın ziyarete açılan bölümlerinde dolaşmak, her adımda hayrete düşüren, heyecan veren gizemli bir yolculuğa çıkmak gibi. Ballıca Mağarası gezimizin ardından 900 adımda 900 eser açıkhava müzesi konumunda Tokat Merkez’e hareket ediyoruz yine yolumuz üzerinde bulunan 1238 Yılında I. Alaattin Keykubat’ın eşi Mahperi Hatun tarafından yaptırılan ve kendi adını taşıyan  Kervansaray tamamen kesme taşlardan inşa edilmiş olup, Çeşitli motiflerle bezenmiş görkemli portalinden  içeri girdiğinizde avlunun iki yanında revaklar göze çarpmaktadır. Burada rehberimizden bilgiler edinip fotoğraflarımızı da çekip Tokat  Merkeze doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Tokat Merkez de ilk durağımız Tokat’ın Meşhur Lezzeti Tokat Kebabını tadabileceğimiz Öğle Yemek molamız olacak. Yemek sonrası gezimize; Latifoğlu Konağı(Ahşap tavanı yaldızlı bitkisel süslemeler ve işçiliğiyle dikkat çeker) Saat Kulesi, Mevlevihane(17.Yüzyıla ait), Eski Tokat Evlerinin bulunduğu Bey sokağı, Atatürk evi, , Ali Paşa Camii, Sulu Sokak, Arastalı Bedesten-Tokat Müzesini geziyor ve programımızın Taşhan(16.Yüzyıl)’da bitiriyoruz burada dileyenler serbest alışverişlerini yaparken dileyenler Taşhan’ın avlusunda kahvelerini yudumlarken dinleniyorlar. İstanbul'a dönmeden Yöreye özgü Tokat yaprağı, El baskısı yazmalar, Elbiseli bez sucuk, Zile Pekmezi, Kuşburnu marmelat çeşitleri, Bakır vb. öneririz. Serbest zamanımızın  bitimiyle birlikte Samsun'a hareket ediyoruz. Samsun'da zaman elverdiğince gezi sonrası akşam saatlerinde 22:00den sonraki uçuşlar Samsun havaalanına hareket ediyoruz. Başka bir Folklorik Turizm turunda birlikte olmak üzere vedalaşıyoruz.

Diğer Haftasonu Turları için tıklayınız.

 

Ayrıca 19 MAYIS ÖZEL 19-21 MAYIS 2017 TOKAT -AMASYA -HATTUŞAŞ TURUMUZU inceledinizmi 

  

 

 

Hareket Saatleri ve buluşma noktaları önerilen uçuşlar:

 

29 Ekim Sabahı  Samsun Havaalanında buluşma

Gidiş :  29 Ekim sabahı 07:00 ve 08:30 İstanbul Atatürk Havalimanı THY Türk Hava Yolları veya Pegasus Havayolları 07:45 İstanbul -Samsun seferi ile Samsun'a hareket. Havaalanı buluşma.

Dönüş :  30 Ekim Akşamı 21:25 Samsun-İstanbul THY Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları 23:00 Samsun -İstanbul seferi ile İstanbul'a dönüş. 

Sizleri Sabah 08:55 saatleri arasında Samsun Havaalanında karşılıyoruz ve programımıza başlıyoruz.Farklı uçuş saatlerini tercih edenler ofisten bilgi alabilirler. 

(Sınırlı Pegasus Uçak Bileti Dahil kontenjanımız için acele edin. Pegasus Uçak bileti haricinde havayolları tercih edenler yukarıdaki önerilen uçuşları kullanabilirler.

Farklı illerden katılmak isteyenler Uçak biletini tura katılacak olanlar kendileri temin edeceklerdir.) 

Not: Uçaklarda yoğunluk nedeniyle Yukarıda belirtilen saatler harici uçak bileti temin edebilecek yolcularımız kendi imkanları ile Samsun'a ulaşmaları gerekmektedir.

HATIRLATMA : 

 • Rehberimiz Grubumuzu Samsun havaalanında karşılar.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir. 
 • Gidiş  Check–in İşlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır.  
 • Dönüş Check–in işlemleriniz havalimanından kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.   

AKTİVİTELER : 

 

Kültür,  Doğa, Tarih ve Çok Zorlu Olmayan Yürüyüşler

KONAKLAMA : 

Amasya 3* Standardı Otellerde Konaklamalı : Tüm odalarda standart duş, wc, klima, telefon, TV , sıcak su, saç kurutma makinesi mevcuttur .  

 

TUR FİYATI : 

UÇAK HARİÇ FİYATLARIMIZ:  

 

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 Yaş Çocuk

Tek Kişilik oda (sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

SORUNUZ.-TL

SORUNUZ.-TL

SORUNUZ.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

SORUNUZ.-TL 

SORUNUZ.-TL

SORUNUZ.-TL

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.  

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR : 

 

 • Ana Ulaşım Uçak,
 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar ve havaalanı transferleri (Hizmetimiz Samsun Havaalanı başlar, Samsun havaalanı biter. )
 • 1 Gece 3 * Oteller Yarım Pansiyon Otel Konaklaması
 • Otellerde alınacak 1 sabah kahvaltısı,
 • 1 akşam yemeği, (Set menü veya açık büfe şeklinde)
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm çevre gezileri,
 • Dostluk ve Güleryüz... 

 

Tur Ücreti Dışındakiler: Müze ve ören yeri giriş ücretleri, tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.  

 
ULAŞIM

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış  yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre 27 kişilik Isuzu Turkuaz veya Novo minibüs ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, koridor, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.   

REZARVASYON VE ÖDEME DETAYLARI
Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada taksitli ödeme yapmak isterseniz ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,

Mail order formumuzu doldurup bize fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

MAIL ORDER FORMU ( Tıklayınız )

 

     
 
YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER
Küçük bir sırt çantası - Rahat Ayakkabı - Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği ve tabanında bol tutamağı bulunan(Tercihen Gro-tex ve Vibram taban)  Yağmurluk -Tercihen panço Anorak -Gro-Tex ceket veya ince kat rüzgar geçirmez mont veya polar Sweat-shirt -Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi Pantolon -Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim Şort - sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon Tozluk -Tercihe bağlı, karlı yürüyüşlerde, yağmurda kullanılabilir Bere -Polar veya benzeri olabilir Matara -Yaklaşık bir litrelik ped şişe yada özel matara Güneş gözlüğü -Tercihen UV- A ve B Filtreli Güneş şapkası -Geniş siperlikli, arkadan boynunuzu ve yüzünüzü kapatan İlaç  -  Kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa Fotoğraf makinesi –Yeterli sayıda yedek pil ve film. 
FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :
 •    Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek
 •    Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.
 •    Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.
 •    Pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.
 • Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla... 
                                                                           

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

   

 

Kaynak : Tokat Amasya Turu
Tür : Diğer Tarih : 29.10.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: