Butik Konya Çumra Çatalhöyük Sille Lale Tarlaları Turu 14-15 Nisan 2018/

Anasayfa » Haftasonu Turları » Butik Konya Çumra Çatalhöyük Sille Lale Tarlaları Turu 14-15 Nisan 2018/
share on facebook  tweet  share on google  print  

Butik Konya Çumra Çatalhöyük Sille Lale Tarlaları Turu 14-15 Nisan 2018/

"Haftasonu Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Butik
Butik Konya Çumra Çatalhöyük Lale Tarlaları Turu Turu
 
Tur Tarihleri :  14-15 NİSAN 2018  Tur süresi : 2 gün-1 gece   
 
KONYA ÇUMRA ÇATALHÖYÜK LALE TARLALARI TURU
UÇAK HARİÇ ERKEN REZERVASYON

***KONYA 3 VE 4* OTELLERDE KONAKLAMALI*

PEGASUS HAVAYOLLARI İLE

Gidiş: Pegasus Havayolları Sabiha Gökçen İstanbul - Konya : 07:50  

Dönüş: Pegasus Havayolları Konya -İstanbul Sabiha Gökçen: 22:15

Diğer havayolları tercih edenler için uçuş önerileri aşağıdadır.

(TUR TARAFIMIZDAN İPTAL EDİLMESİ DURUMUNDA; KATILIMCILARIN ALDIĞI EKONOMİ/PROMOSYON BİLETLERİNDE VERGİ HARİCİNDEKİ İADE EDİLMEYEN ÜCRET ACENTAMIZCA KARŞILANACAKTIR.)

Gezilecek Yerler :

KONYA -SİLLE -SULTAN SELİM CAMİİ -KARATAY MEDRESESİ -ÇUMRA LALE TARLALARI - ÇATALHÖYÜK -YÖRESEL LEZZETLER -MERAM BAĞLARI -MERAM KÖPRÜSÜ-LALE TARLALARI - ÇATALHÖYÜK -YÖRESEL LEZZETLER -MERAM BAĞLARI -MERAM KÖPRÜSÜ   

PROGRAMIMIZ BUTİK BİR TURDUR. 22 KİŞİ İLE KONTENJAN SINIRLDIR. REZERVASYONLARINIZDA GECİKMEMENİZİ ÖNERİRİZ.

Uçak hariç 2018 yılı satışa açılmıştır.

 

GEZİLECEK YERLER

KONYA ÇUMRA ÇATALHÖYÜK LALE TARLALARI TURUNDA NELER GÖRECEĞİZ :

Türkiye'yi Konya'nın laleleri süslüyor. Baharın gelmesiyle şehirleri süsleyen laleler, Konya'nın Çumra ilçesinde üretiliyor. Lalesiyle ünlü Hollanda'ya bu laleler 16. yüzyılda Kanuni Sultan Süleyman tarafından İstanbul'dan gönderilmiştir. 'Dünyanın en kaliteli lalesinin Konya'da yetiştiğini söylememiz doğru olur' Yıllık 27 milyon lale soğanı üretim yapılan uçsuz bucaksız bu tarlalarda Anadolu'nun Dünyaya armağanı olan, ismini bir devre vermiş, zarafeti ve güzelliği ile insanları büyülemiş, lale'yi tekrar Anadolu'ya kazandırmanın görsel şölenine 400 dönümlük Lale Tarlalarına tanık olacağız.

Ayrıca dünyanın en eski yerleşim birimlerinden Dünya Miras Listesi Orta Anadolu'da, günümüzden 9 bin yıl önce yerleşim yeri olmuş, çok geniş bir Neolitik Çağ ve Kalkolitik Çağ yerleşim yeri Çatalhöyük gezeceğiz.

Konya'nın tarihi ve kültürel zenginlikleri ve yöresel lezzetlerini tadacağız. 

Konya 

 Çumra Lale Tarlaları

Konya

 

 
 
TUR PROGRAMI
 

1.Gün/ KONYA -SİLLE -SULTAN SELİM CAMİİ -ÜÇLER KABRİSTANI -ŞEMS -İ TEBRİZİ TÜRBESİ -KARATAY MEDRESESİ -SAHİB -İ ATA CAMİİ VE KÜLLİYESİ -İNCE MİNARE -ALAATTİN CAMİİ -SİLLE -ARKEOLOJİ MÜZESİ -TROPİKAL KELEBEKLER VADİSİ

 
Sabah saatlerinde sizleri Konya havalimanında karşılıyoruz. Acentemiz tarafından kararlaştırılıp size duyurulan Saatte 07:45 Sabiha Gökçen Havalimanın dan   Pegasus Havayolları ile Konya'ya uçuyoruz ve 09:05 Konya’ya varış. Uçak bileti hariç turu satın alan yolcularımızla Konya Havalimanında buluşuyor  ve tüm grubumuzla beraber Konya  Havalimanında buluşup Konya Çumra Çatalhöyük Lale Tarlaları gezi öncesi alacağımız serbest kahvaltı yapacağız. Kahvaltı için Konya’nın Meşhur kahvaltı mekanlarında Yöresel serpme kahvaltı alıyoruz(ekstra).  Kahvaltının ardından ilk olarak Eski bir Rum kasabası Sille ile gezimize başlıyoruz. Tarihi köprü, kiliseler, taş mimari yapılar görüldükten sonra fotoğraf molası ardından Anadolu Selçuklu Devletinin Başkenti Konya merkeze geçiyoruz. Konya gezimize  Hz. Mevlana’nın Dergâhı ve Müze ziyaretimiz ile başlıyoruz. Burada rehberimizden gerekli bilgilendirmeleri alıyor Sultan Selim Camii ve Üçler kabristanını ziyaret ediyoruz.  Ardından Şems-i Tebrizi Hz. Türbesi ziyareti ile devam ediyoruz.  Sonraki ziyaret   noktalarımız  Alaaddin Keykubat Camii ve Sultan TürbeleriKaratay Medresesi olacaktır. Ardından Öğle yemeği için, Konya’mızın yöresel lezzetlerini tadacağımız restoranımız’a geçiyoruz. Sizlere önerimiz Konya bamya çorbası, Konya Fırın Kebabı, saçarası, etli ekmek olacaktır.  Yemek sonrasında,  Konya Turumuzun devamında ise, Sahib-i Ata Camii ve Külliyesi ziyaretimiz, İnce Minare, Aziziye Camii, Sadrettin Konukevi Camii ve türbesiMevlana Dergâhının aşçısı Ateşbâzı Veli türbesi ziyareti yapıp Arkeoloji müzesi gezileri sonrasında son durağımız Tropikal Kelebekler vadisi gezisi yapıyoruz. 15 türden fazla, binin üzerinde kelebek uçuş alanı olarak tasarlanan bu özel bahçe Avrupa’nın en büyük tropikal kelebek bahçesi unvanına sahip, ülkemizin de tek kelebek bahçesidir. 7 bin 600 metrekare büyüklüğündeki vadinin yaklaşık olarak bin 600 metrekaresi kelebek uçuş alanı. Bunun dışında bölgede 80 türden fazla binlerce bitki türü yer alıyor. Böcek müzesiyle de ülkemizdeki böcekler tanıtılıyor. Vadinin bulunduğu yer oldukça büyük bir alana sahip. İçerisinde müzeler ve gezi parkurları yer alıyor. Kelebeklerin uçuş alanı içerisinden geçtiğinizde kendinizi masal diyarında hissedebilirsiniz. Etraf oldukça yeşil ve tropikal bitkilerin de bulunduğunuz atmosfere kazandırdığı bir farklılık var. Kendinizi tropikal iklimin hat safhada yaşandığı Amazon ormanında hissedebilirsiniz. Sonrasında otelimize yerleşip akşam yemeğine kadar serbest zaman. Akşam yemeği ve  Konaklama Konya Merkezdeki  Otelimizde. 
 

Lale Tarlaları

Konya

F : 135 - Bozcaada82.jpg

Lale

2.Gün/  KONYA -ÇUMRA LALE TARLALARI - ÇATALHÖYÜK -YÖRESEL LEZZETLER -MERAM BAĞLARI -MERAM KÖPRÜSÜ 

  
Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası bugünkü  Konya turumuza  Çumradaki Lale bahçeleri ile başlıyoruz. Sizlerinde bildiği gibi Lale, adını bir devre vermiş, doğu kültür ve mitolojilerinde özgün bir yere sahip özel bir çiçektir. Orta Asya'dan Anadolu'ya, kilimlerimizden tablolarımıza, bahçelerimizden parklarımıza kadar hayatımızın ayrılmaz bir parçasıdır. İşte bu özel bitki,  1996 Yılından itibaren Çumra için önemli bir gelir kaynağı olmuş; 300 dönüme yayılan üç ayrı tarlada kokulu ve kokusuz 35 ayrı renkte 10 milyon lale var. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin park ve bahçelerini, otoyol kenarlarını süsleyen 12 milyon laleden 7 milyonu, yine Bursa’nın 1 milyon lalesinin soğanları Çumra’dan geliyor. Su kanalları ve yemyeşil tarlalar arasında ilerliyoruz. Turuncu, pembe, mor, kırmızı, sarı, beyaz, siyah şeritler halindeki laleler Konya Ovası’na inmiş bir gökkuşağı gibi. Göz alabildiğine uzanan, aralarına kazara karışan başka renkteki lalenin hemen yok edildiği tarlalarda bu güzelliklerin tadını çıkarıp bolca Fotoğraflıyoruz. Konya turumuzun devamında ise biraz ötede ki arkeolojik şaheser, Anadolu’daki en eski Cilalı Taş Devri yerleşim merkezi Çatalhöyük’e geçiyoruz. İnsanlığın gelişiminde önemli bir evre olan yerleşik toplumsal hayata geçişle birlikte, tarımın başlangıcı ve avcılık gibi önemli sosyal değişim ve gelişmelere tanıklık eden Çatalhöyük Neolitik Kenti, Güney Anadolu Platosu’nda yaklaşık 14ha.lık bir alan üzerinde yer almaktadır. İki höyükten oluşan Çatalhöyük Neolitik Kenti’de  sosyal örgütlenmeyi ve yerleşik hayata geçişi simgeleyen duvar resimleri, rölyefler, heykeller ve diğer sanatsal öğeler yer almaktadır.  Çatalhöyük Neolitik Kenti, kalıntıların boyutu, yaşayan toplumun yoğunluğu, güçlü sanatsal ve kültürel gelenekler ve zaman içindeki sürekliliğin benzersiz bileşimi ile olağanüstü evrensel değer taşımaktadır. (Çatalhöyük, arkeoloji dünyasının ilgisini ilk olarak, yerleşimdeki evlerin girişlerinin evlerin çatısından olduğu anlaşıldığında çekmişti. Bununla birlikte hiçbir evin yandan kapısı yoktu. Ayrıca evlerin hepsi birbirine bitişik yapılmıştı, evden eve geçişler hep çatıdan yapılıyordu. Çatıların geçiş ve girişler dışına birçok başka günlük aktivite için kullanıldığı da öğrenildi.) Çatalhöyük gezimizin ardından öğle yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Öğle yemeğinin ardından Tarihi Meram Bağları bölgesinde bulunan  Tarihi Meram Köprüsü yanındaki çay bahçelerinde çayınızı yudumladıktan sonra panoramik seyir ve fotoğraf çekim için Akyokuş tepesine çıkıyoruz. Misafirlerimize alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından akşam üzeri havaalanına hareket ediyoruz.Farklı Folklorik Turizm turlarımızda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.Seneye dostlarınızı Konya Çumra Çatalhöyük Lale tarlaları turuna bekliyoruz.
 
 
 
 
F : 801 - faceb.png
 
HAREKET  SAATLERİ ve BULUŞMA NOKTASI ÖNERİLEN UÇUŞLAR (HER İLDEN KATILIMA AÇIKTIR)

GÜNCEL UÇUŞ DETAYLARI SORUNUZ.

ÖNERİLEN UÇUŞLAR :

Nisan Sabahı  Konya Havaalanında buluşma

Gidiş :  Nisan sabahı 05:00 İstanbul Atatürk Havalimanı THY Türk Hava Yolları veya  Pegasus Havayolları 07:45 İstanbul -Konya seferi ile Konya'ya hareket. Havaalanı buluşma.

Dönüş :  Nisan akşamı 21:15 Konya -İstanbul THY Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları 21:55 Konya -İstanbul seferi ile İstanbul'a dönüş. 

Sizleri Sabah 09:00 saatleri arasında Konya Havaalanında karşılıyoruz ve Konya'da kahvaltıyla programımıza başlıyoruz.Farklı uçuş saatlerini tercih edenler ofisten bilgi alabilirler. 

 

(Sınırlı Pegasus Uçak Bileti Dahil kontenjanımız için acele edin. Pegasus Uçak bileti haricinde havayolları tercih edenler yukarıdaki önerilen uçuşları kullanabilirler.

Farklı illerden katılmak isteyenler Uçak biletini tura katılacak olanlar kendileri temin edeceklerdir.) 

HATIRLATMA : Folklorik Turizm , hava yolu ile yolcularımız arasında aracı bir kurum konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Rehberimiz grubumuzu Adana Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat öncesinden check -in yapmayan yolcularımızın Havaalanında bulunmaları ve check-in işlemlerini yaptırması gerekmektedir. Havayollarından kaynaklı uçak seferlerinde saat değişiklikleri, rötarlar, hava şartlarından vb. uçuş kuralları ve kısıtlamaları sebebiyle uçuş gerçekleştirilememesi durumunda Folklorik Turizm folklorik.com sorumlu tutulamaz. 

 

AKTİVİTELER

Kültür,  Doğa, Tarihle içiçe bir haftasonu geçireceğiniz Konya Çumra Çatalhöyük Lale Tarlaları turumuzla ; Hayatınıza keyif katacağınız farklı deneyimler edineceğiniz Konya Çumra Çatalhöyük Lale Turu gezimize hepinizi bekliyoruz.

KONAKLAMA

Konya 3 ve 4* Hotel Konaklamalı Tüm odalarda klima, telefon, TV , sıcak su, saç kurutma makinesi, minibar mevcuttur .

 

 

 

 

TUR FİYATI
 
UÇAK BİLETİ HARİÇ FİYATLARIMIZ :
(TUR TARAFIMIZDAN İPTAL EDİLMESİ DURUMUNDA; KATILIMCILARIN ALDIĞI EKONOMİ/PROMOSYON BİLETLERİNDE VERGİ HARİCİNDEKİ İADE EDİLMEYEN ÜCRET ACENTAMIZCA KARŞILANACAKTIR.)
 

TUR ÜCRETİ

 

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 yaş

Tek Kişilik Oda (sngl) 

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

 395.-TL

295.-TL

 475.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

 375.-TL

275.-TL

 450.-TL

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR
 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

  • Bölgedeki Tüm Ara Ulaşımlar, ( Hizmetimiz Konya Havaalanı başlar. Konya Havaalanı biter. Her ilden katılıma açık bir turdur.
  • Konya havalimanından itibaren Havaalanı Transferleri 
  • 1 gece Yarım pansiyon Konya 3 ve 4* Otel konaklama ,
  • 1 Açık büfe Sabah kahvaltısı,
  • 1 Açık büfe veya Set Menü Akşam yemeği,
  • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti 
  • Zorunlu Seyahat Sigortası,
  • Program dahilinde Konya Çumra Çatalhöyük Lale Tarlaları Gezileri
  • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur Ücreti Dışındakiler: Ana Ulaşım Uçak, Otobüs vb., Yemeklerde alınacak  meşrubat ve alkollü içecekler , öğle yemekleri, Programda belirtilen Müze ve Ören yerlerine giriş ücretleri,(müzekart önerilir.)Milli Park Giriş ücretleri, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar.

REZARVASYON VE ÖDEME DETAYLARI

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,

Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

     

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER
Küçük bir sırt çantası -Yürüyüş ayakkabısı - Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği ve tabanında bol tutamağı bulunan(Tercihen Gro-tex ve Vibram taban)  Yağmurluk -Tercihen panço Anorak -Gro-Tex ceket veya ince kat rüzgar geçirmez mont veya polar Sweat-shirt -Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi Pantolon -Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim Şort - sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon Tozluk -Tercihe bağlı, karlı yürüyüşlerde, yağmurda kullanılabilir Bere -Polar veya benzeri olabilir Matara -Yaklaşık bir litrelik ped şişe yada özel matara Güneş gözlüğü -Tercihen UV- A ve B Filtreli Güneş şapkası -Geniş siperlikli, arkadan boynunuzu ve yüzünüzü kapatan İlaç  -  Kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa Fotoğraf makinesi –Yeterli sayıda yedek pil ve film. 
ULAŞIM

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış  yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Novo, Otokar-Sultan,  17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter  Minübüs ile  ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında sağ, sol, koridor, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :
 •  Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek
 •  Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.
 •  Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.
 •  Pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.
 • Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

   
 
Kaynak : Butik konya çumra çatalhöyük lale tarlaları turu
Tür : Gezi Tarih : 25.04.2015
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: