Butik Uçaklı Tokat -Niksar -Ünye Turu

Anasayfa » Haftasonu Turları » Butik Uçaklı Tokat -Niksar -Ünye Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Butik Uçaklı Tokat -Niksar -Ünye Turu

"Haftasonu Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Butik

UÇAKLI BUTİK ÜNYE -TOKAT -NİKSAR TURU

 

 UÇAKLI BUTİK TUR 

UÇAK DAHİL ERKEN REZERVASYON

BUTİK TOKAT -ÜNYE -NİKSAR -BALLICA MAĞARASI GEZİLERİ  

 

Tur Tarihleri : ......... ( Samsun buluşmalı )  TUR GERÇEKLEŞTİ. Tur Süresi: 2 Gün- 1 Gece

  ***** NİKSAR 3* OTELLERDE KONAKLAMALI*****  

Doğa,Tarih, Arkeoloji, Kültür keyfi birarada

UÇUŞ DETAYLARI :

29 Ekim 2016 İst -Samsun Sabiha Gökçen Pegasus Havayolları kalkış ve varış 07:45 -09:20

30 Ekim 2016 İstanbul -Samsun Pegasus Sabiha Gökçen kalkış ve varış 23:00 -00:25
*** Uçuş detaylarında değişiklik olabilir.

*** SAMSUN HAVALİMANINDAN İTİBAREN ARA ULAŞIMLAR, REHBERLİK, 1 GECE Y.P KONAKLAMA, 1 KAHVALTI, 1 AKŞAM YEMEĞİ, ÜNYE -TOKAT -NİKSAR  TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

 

BUTİK BİR TURDUR. Maksimum 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.

 

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ : 29 EKİM 2016 CUMARTESİ/ TÜRKİYE'NİN HER NOKTASINDAN BULUŞMALI -İSTANBUL -SAMSUN - KARADENİZİN İNCİSİ ÜNYE   

Türkiye’nin her noktasından Samsun buluşmalı turumuzda siz değerli misafirlerimizi saat 09,00 da Samsun Otogarı ve Çarşamba Havalimanından alıyor, Samsun şehir turumuza başlıyoruz. Turumuza Karadenizin incisi Ünye'den başlıyoruz. Pontus Kralı Mitridat’ın kurduğu rivayet edilen, Ünye’ye ( Midrebolu’ya) hareket ediyoruz. Sahili ile ünlü, Ünye gezimize kitabesinde 1760 yazan, Kaptan Servet Bey Konağı ile başlıyoruz. Müze Ev ve Çakırtepe gezilerimizin ardından Osmanlı Ahşap mimarisinin en güzel örneklerinden olan konak hakkında bilgilerimizi alıyor, Osmanlı’ya birçok kadı yetiştiren, orijinal taş döşemeli yolu ve taş işçiliğinin en güzel örneklerinin işlendiği giriş kapıları eski konakları ile müze sokağı andıran Ünye Kadılar Yokuşu gezimizi tamamlayıp meşhur Karadeniz pidelerinin tadına bakacağımız Çakırtepe’ye çıkıyoruz. Muhteşem Ünye manzarası eşliğindeki öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Akkuş Yaylası üzerinden Tarihi Kentler birliği üyesi Niksar'a geçiyoruz. Niksar'in tarihi sokaklarında gezimize başlıyoruz. Rehberimiz eşliğinde ; Çöreğibüyük Camisi(Dar'ül Hayr Medresesi),  Roma dönemine ait Lülecizade Kardeşler Çeşmesi, taş yerine tuğla kullanılarak 1220 yılında inşa edilen Kırkkızlar Kümbeti, Taşbina(öğretmenevi)Arasta Çarşısı, Arasta Kahvehanesi, Arasta Çeşmesi, Hükümet Konağı, Taşmektep (Prof.Dr. Metin Sözen Kültür Evi), 1145 yılında inşa edilen ve hem Selçuklu hem de Osmanlı izlerini taşıyan Ulu Cami, Kale Tüneli kazı alanı, Çanakçı Deresi üzerindeki Leylekli (Yılanlı) Köprü ile Seğmenli Köprü, Roma Arsenali, Tamatogros Kilisesi, Kazı Alanı, Melik Gazi ve Kolağ kümbetleri, Cahit Külebi ve Erzurumlu Şair Emrah anıt mezarlarının görülmesinden sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Niksar 3* Otelimizde. 

 

 

02.GÜN/ : 30 EKİM 2016 PAZAR /  TOKAT -BALLICA MAĞARASI -MAHPERİ HATUN KERVANSARAYI -LATİFOĞLU KONAĞI -SAAT KULESİ -MEVLEHİHANE -ESKİ TOKAT EVLERİ -BEY SOKAK -ATATÜRK EVİ -ALİ PAŞA CAMİİ -BEDESTEN -TAŞHAN

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştirip konaklama yerimizden ayrılıyoruz ve ilk noktamız Pazar İlçesi sınırlarında bulunan Ballıca Mağarası ilk durağımız, Ziyarete açılan 8 salonu 680 m. uzunluğunda ve 95 m. yüksekliğinde olan Ballıca Mağarası, dünyanın en büyük ve en görkemli mağaralarından biri. Bu doğa harikası, henüz ziyarete açılmayan ve keşfedilmemiş bölümleri ile gizemini korumayı sürdürüyor. Ballıca Mağarası'ndaki oluşumları izlemek, doğal bir müzeyi gezmek gibi. Yaşı yaklaşık 3.4 milyon yıl olarak tespit edilen Ballıca Mağarası, şimdiye kadar tespit edilen tüm mağara oluşumlarına sahip olmanın yanı sıra, özgün Soğan Sarkıtları ile de uluslararası önem taşıyor. Mağaranın ziyarete açılan bölümlerinde dolaşmak, her adımda hayrete düşüren, heyecan veren gizemli bir yolculuğa çıkmak gibi. Ballıca Mağarası gezimizin ardından 900 adımda 900 eser açıkhava müzesi konumunda Tokat Merkez’e hareket ediyoruz yine yolumuz üzerinde bulunan 1238 Yılında I. Alaattin Keykubat’ın eşi Mahperi Hatun tarafından yaptırılan ve kendi adını taşıyan  Kervansaray tamamen kesme taşlardan inşa edilmiş olup, Çeşitli motiflerle bezenmiş görkemli portalinden  içeri girdiğinizde avlunun iki yanında revaklar göze çarpmaktadır. Burada rehberimizden bilgiler edinip fotoğraflarımızı da çekip Tokat  Merkeze doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Tokat Merkez de ilk durağımız Tokat’ın Meşhur Lezzeti Tokat Kebabını tadabileceğimiz Öğle Yemek molamız olacak. Yemek sonrası gezimize; Latifoğlu Konağı(Ahşap tavanı yaldızlı bitkisel süslemeler ve işçiliğiyle dikkat çeker) Saat Kulesi, Mevlevihane(17.Yüzyıla ait), Eski Tokat Evlerinin bulunduğu Bey sokağı, Atatürk evi, , Ali Paşa Camii, Sulu Sokak, Arastalı Bedesten-Tokat Müzesini geziyor ve programımızın Taşhan(16.Yüzyıl)’da bitiriyoruz burada dileyenler serbest alışverişlerini yaparken dileyenler Taşhan’ın avlusunda kahvelerini yudumlarken dinleniyorlar. İstanbul'a dönmeden Yöreye özgü Tokat yaprağı, El baskısı yazmalar, Elbiseli bez sucuk, Zile Pekmezi, Kuşburnu marmelat çeşitleri, Bakır vb. öneririz. Serbest zamanımızın  bitimiyle birlikte Samsun'a hareket ediyoruz. Samsun'da zaman elverdiğince gezi sonrası akşam saatlerinde 22:00den sonraki uçuşlar Samsun havaalanına hareket ediyoruz. Başka bir Folklorik Turizm turunda birlikte olmak üzere vedalaşıyoruz.

Not: Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir. 

Diğer Haftasonu turları incelemek için tıklayınız. 

 

   

 

 

OTELLER : 

Niksar 3* standardı Otellerde konaklama : Tüm odalarda duş,wc, saç kurutma, TV mevcuttur. 

 

TUR FİYATI : 

UÇAK DAHİL FİYATLARIMIZ:  

  

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 Yaş Çocuk

Tek Kişilik oda (sngl)

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

ERKEN REZERVASYON

15 TEMMUZA KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

06-12 Yaş Çocuk

ERKEN REZERVASYON

15 TEMMUZA KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

Tek Kişilik oda (sngl) 

ERKEN REZERVASYON

15 TEMMUZA KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

630.-TL

530.-TL

710.-TL

530.-TL

430.-TL

610.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

595.-TL 

495.-TL

675.-TL

495.-TL

395.-TL

575.-TL

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.  

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR : 

 

 • Ana Ulaşım Uçak,
 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar ve havaalanı transferleri (Hizmetimiz Samsun Havaalanı başlar, Samsun havaalanı biter. )
 • 1 Gece 3 * Oteller Yarım Pansiyon Otel Konaklaması
 • Otellerde alınacak 1 sabah kahvaltısı,
 • 1 akşam yemeği, (Set menü veya açık büfe şeklinde)
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm çevre gezileri,
 • Dostluk ve Güleryüz... 

 

Tur Ücreti Dışındakiler: Müze ve ören yeri giriş ücretleri, tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.  

Hareket Saatleri ve buluşma noktaları önerilen uçuşlar:

 

29 Ekim Sabahı  Samsun Havaalanında buluşma

Gidiş :  29 Ekim sabahı 07:00 ve 08:30 İstanbul Atatürk Havalimanı THY Türk Hava Yolları veya Pegasus Havayolları 07:45 İstanbul -Samsun seferi ile Samsun'a hareket. Havaalanı buluşma.

Dönüş :  30 Ekim Akşamı 21:25 Samsun-İstanbul THY Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları 23:00 Samsun -İstanbul seferi ile İstanbul'a dönüş. 

Sizleri Sabah 08:55 saatleri arasında Samsun Havaalanında karşılıyoruz ve programımıza başlıyoruz.Farklı uçuş saatlerini tercih edenler ofisten bilgi alabilirler. 

(Sınırlı Pegasus Uçak Bileti Dahil kontenjanımız için acele edin. Pegasus Uçak bileti haricinde havayolları tercih edenler yukarıdaki önerilen uçuşları kullanabilirler.

Farklı illerden katılmak isteyenler Uçak biletini tura katılacak olanlar kendileri temin edeceklerdir.) 

Not: Uçaklarda yoğunluk nedeniyle Yukarıda belirtilen saatler harici uçak bileti temin edebilecek yolcularımız kendi imkanları ile Samsun'a ulaşmaları gerekmektedir.

HATIRLATMA : 

 • Rehberimiz Grubumuzu Samsun havaalanında karşılar.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir. 
 • Gidiş  Check–in İşlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır.  
 • Dönüş Check–in işlemleriniz havalimanından kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.  

 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI:

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.  

   

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER:

Tur programımız çoğunlukla yaylalarda geçeceği için güneş ısınları ile biraz hasır neşir olacağız:) Onun İçinYanınızda Getirilmesi gerekenler diye küçük bir liste hazırladık. Faktörlü güneş kreminiz (  +18 veya +20 faktör ), Güneş Gözlüğünüz, Polar mont veya kazak, Rahat yürüyüş pantolonu, Yürüyüş Ayakkabınız, Fotoğraf Makinesi  ( yedek pil veya sarj aleti / yedek kartlarınız ), Şort ve Deniz havlusu ( denize ve Nehirlere girmek için ).  Kişisel Eşyalarınız ve İlaçlarınız,Günlük eşyalarınız için Küçük  sırt çantası,  

ULAŞIM:

 

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım uçak dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup,  Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.  

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :   

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek   

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.   

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.  

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere

      

 

Kaynak : butik tokat niksar ünye turu
Tür : Diğer Tarih : 08.06.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: