Butik Uçaklı Malatya Sivas Divriği Aslantepe Höyüğü Turu

Anasayfa » Haftasonu Turları » Butik Uçaklı Malatya Sivas Divriği Aslantepe Höyüğü Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Butik Uçaklı Malatya Sivas Divriği Aslantepe Höyüğü Turu

"Haftasonu Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Butik

UÇAKLI BUTİK MALATYA -SİVAS -DİVRİĞİ -ARSLANTEPE HÖYÜĞÜ TURU

 

 UÇAKLI BUTİK TUR 

UÇAK DAHİL ERKEN REZERVASYON

BUTİK MALATYA -SİVAS -DARENDE -TOHMA -GÜNPINAR ŞELALESİ -ASLANTEPE HÖYÜĞÜ -DİVRİĞİ GEZİLERİ  

 

Tur Tarihleri : GRUPLARA ÖZEL YAPILIR  Tur Süresi: 2 Gün- 1 Gece

  *****  3* OTELLERDE KONAKLAMALI*****  

Doğa,Tarih, Arkeoloji, Kültür keyfi birarada

UÇUŞ DETAYLARI :

 İst -Malatya Sabiha Gökçen Pegasus Havayolları kalkış ve varış 05:50 -07:30

 Sivas -istanbul Pegasus Sabiha Gökçen kalkış ve varış 21:55 -23:20
*** Uçuş detaylarında değişiklik olabilir.

*** MALATYA HAVALİMANINDAN İTİBAREN ARA ULAŞIMLAR, REHBERLİK, 1 GECE Y.P KONAKLAMA, 1 KAHVALTI, 1 AKŞAM YEMEĞİ, TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

 

BUTİK BİR TURDUR. Maksimum 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.

  

TUR PROGRAMI :

 

01.GÜN/ :  TÜRKİYE'NİN HER NOKTASINDAN BULUŞMALI -İSTANBUL -MALATYA -ARSLANTEPE HÖYÜĞÜ -ESKİ MALATYA -ULU CAMİİ -KERVANSARAY - TÜRKİYE'NİN EN YÜKSEK CAM TERASI LEVENT VADİSİ -TOHMA KANYONU -GÜNPINAR ŞELALESİ -DİVRİĞİ -GÜRÜN GÖKPINAR GÖLÜ  

Türkiye’nin her noktasından Malatya buluşmalı turumuzda siz değerli misafirlerimizi  uçak bileti satın alanlarla Sabiha Gökçen Havalimanından Pegasus Havayolları  05:50  Uçuşu ile 07:30  Malatya’ya iniyoruz. İlk olarak Malatya’nın  adından da anlaşılacağı üzere  Yeşili  bol bölgesi  Yeşilyurt’ta alacağımız Köy ürünlerinden oluşan serbest kahvaltı molası ile programımıza  başlıyoruz.   Kahvaltı sonrası Malatya ‘nın en önemli Turistik çekim merkezi olan  ve Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan,  aynı zamanda laik sistemin ilk defa Anadolu’da,  başladığı yer olmasıyla da öne çıkan  Aslantepe Höyüğü’nü  gezeceğiz. M.Ö. 5 bin yıllarından M.S. 11. yüzyıla kadar iskan edilen ve Türkiye’nin en büyük höyüklerinden olan Malatya  Aslantepe Höyüğü’nü Rehberimizden alacağımız bilgiler eşliğinde gezerken bir yandan da fotoğraflarımızı çekiyoruz. Aslantepe Höyüğü ile tarihin epey gerilerine doğru yapacağımız yolculuğumuzu noktalayıp biraz daha yakın sayılabilecek bir döneme tanık olacağımız Eski Malatya ya geçiyoruz. Burada ilk olarak;  İran’daki Büyük Selçuklu İmparatorluğu cami mimari geleneğini Anadolu’da temsil eden tek örnek olarak bilinen Malatya  Battalgazi  Ulu Camii geziyoruz. Ulu Camii gezimizin sonrası Anadolunun en büyük kervansaraylarından biri olan  Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’na geçiyoruz. Rehberimizden kervansaray hakkında gerekli bilgileri aldıktan sonra fotoğraf ve çay, kahve için serbest zamanın ardından Malatya şehir merkezinde yöresel yemekleri bilinen Restaurantımızda öğle yemeğimizi(ekstra) alıyoruz. Öğle yemeği sonrası Darende’ye hareket ediyoruz. Güzergahımız üzerinde bulunan Levent Vadisi üzerine kurulan ve Türkiye’nin yerden en yüksek(200 Mt) cam Terasından Levent Vadisini fotoğraflayarak Darende’ye doğru yolumuza devam ediyoruz.  Darende’ye vardığımızda hemen  yakınlarındaki  Tohma Kanyonunun kolay olan kısmından ve Tohma  çayı kenarında yapacağımız keyifli ve her yaştan kişinin rahatlıkla yürüyeceği  gezimizin ardından burada fotoğraf,  çay ve kahve molası için serbest zaman veriyoruz. Tohma Kanyonu gezimizin ardından Günpınar Şelalesine geçiyoruz. Şelaleyi fotoğraflama ve serbest zaman ardından Divriği'ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Sivas Gürün’deki  Akyaka Azmak çayındaki gibi berrak suyun içinde balıkları ve bitkileri çıplak gözle göreceğimiz Gökpınar Gölü’nde  fotoğraf molası veriyor ve ardından Divriği yolculuğumuza devam ediyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Divriği’deki otelimizde. 

 

02.GÜN/ :  SİVAS -DİVRİĞİ ULU CAMİİ -DİVRİĞİ KALESİ -GÖK MEDRESE -BURUCİYE MEDRESESİ -SİVAS YÖRESEL LEZZETLER -

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından Mengücekoğullarından hükümdar Süleyman Şahoğlu Ahmed Şah tarafından 1228 yılında yaptırılmış Divriği Ulu Cami'yi görüp büyüleneceğiz. Sonrasında Divriği Kalesi'ni geziyor ve rehberimizden kale hakkında bilgiler alıp Sivas’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 (174 km) saatlik bir yolculuğun ardından ilk olarak hem dinlenmek hem de damaklarımızı Sivas ilimizin yöresel lezzetleriyle şenlendirmek için öğle yemeği alacağımız mekana geçiyoruz. Burada  yöresel lezzetlerden oluşan bir menüyle karnımızı doyurduktan sonra gezimize Anadolu Selçuklu Medeniyeti'nin önemli eserlerinden biri olan Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından Mimar Kaluytan'a yaptırılan Gök Mederese'yi (Sahibiye Medresesi), Danışmendi dönem eseri olarak kabul edilen Ulu Cami'yi, İlhanlılar Veziri Şemseddin Cüneyvi tarafından 1271 yılında yaptırılmış olan Çifte Minerali Medrese'yi ve Selçuklu Sultanı II.Gıyaseddin Keyhüsrev döneminde yapılan muhteşem taç kapısıyla bizi karşılayan Buruciye Medresesi’ni gördükten sonra Malatya -Sivas turumuzu tamamlıyor Sivas Havalimanından dönüş uçağımızın saatine kadar Sivas şehir merkezinde alışveriş ve dinlenme için serbest zaman veriyoruz ve saatimiz yaklaştığında Sivas Havalimanına istanbul’a dönüş için hareket ediyoruz.  Havalimanında rehberimizle vedalaşmanın ardından Malatya -Sivas turumuzu  noktalıyoruz.  Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle ..

Not: Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir. 

Diğer Haftasonu turları incelemek için tıklayınız. 

 

   

 

 

OTELLER : 

Divriği 3* standardı Otellerde konaklama : Tüm odalarda duş,wc, saç kurutma, TV mevcuttur. 

 

TUR FİYATI : 

UÇAK DAHİL FİYATLARIMIZ:  

30 TEMMUZA KADAR TURU SATIN AL ODADA KİŞİ BAŞINA 50.-TL İNDİRİMLİ AL..  

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 Yaş Çocuk

Tek Kişilik oda (sngl)

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

 

 

06-12 Yaş Çocuk

 

 

Tek Kişilik oda (sngl) 

 

 

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

SORUNUZ

SORUNUZ

SORUNUZ

SORUNUZ

SORUNUZ

SORUNUZ

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

SORUNUZ 

SORUNUZ

SORUNUZ

SORUNUZ

SORUNUZ

SORUNUZ

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.  

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR : 

 

 • Ana Ulaşım Uçak,
 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar ve havaalanı transferleri (Hizmetimiz Malatya Havaalanı başlar, Sivas havaalanı biter. )
 • 1 Gece 3 * Oteller Yarım Pansiyon Otel Konaklaması
 • Otellerde alınacak 1 sabah kahvaltısı,
 • 1 akşam yemeği, (Set menü veya açık büfe şeklinde)
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm çevre gezileri,
 • Dostluk ve Güleryüz... 

 

Tur Ücreti Dışındakiler: Müze ve ören yeri giriş ücretleri, tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.  

Hareket Saatleri ve buluşma noktaları önerilen uçuşlar:

 

15 Ekim Sabahı  Malatya Havaalanında buluşma

Gidiş :  15 Ekim sabahı : ve : İstanbul Atatürk Havalimanı THY Türk Hava Yolları veya Pegasus Havayolları 05:50 İstanbul -Malatya seferi ile Malatya'ya hareket. Havaalanı buluşma.

Dönüş :  16 Ekim Akşamı : Sivas-İstanbul THY Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları 21:55 Sivas -İstanbul seferi ile İstanbul'a dönüş. 

Sizleri Sabah 07:30-08:30 saatleri arasında Malatya Havaalanında karşılıyoruz ve programımıza başlıyoruz.Farklı uçuş saatlerini tercih edenler ofisten bilgi alabilirler. 

(Sınırlı Pegasus Uçak Bileti Dahil kontenjanımız için acele edin. Pegasus Uçak bileti haricinde havayolları tercih edenler yukarıdaki önerilen uçuşları kullanabilirler.

Farklı illerden katılmak isteyenler Uçak biletini tura katılacak olanlar kendileri temin edeceklerdir.) 

Not: Uçaklarda yoğunluk nedeniyle Yukarıda belirtilen saatler harici uçak bileti temin edebilecek yolcularımız kendi imkanları ile Malatya'ya ulaşmaları gerekmektedir.

HATIRLATMA : 

 • Rehberimiz Grubumuzu Malatya havaalanında karşılar.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir. 
 • Gidiş  Check–in İşlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır.  
 • Dönüş Check–in işlemleriniz havalimanından kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.  

 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI:

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.  

   

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER:

Tur programımız çoğunlukla yaylalarda geçeceği için güneş ısınları ile biraz hasır neşir olacağız:) Onun İçinYanınızda Getirilmesi gerekenler diye küçük bir liste hazırladık. Faktörlü güneş kreminiz (  +18 veya +20 faktör ), Güneş Gözlüğünüz, Polar mont veya kazak, Rahat yürüyüş pantolonu, Yürüyüş Ayakkabınız, Fotoğraf Makinesi  ( yedek pil veya sarj aleti / yedek kartlarınız ), Şort ve Deniz havlusu ( denize ve Nehirlere girmek için ).  Kişisel Eşyalarınız ve İlaçlarınız,Günlük eşyalarınız için Küçük  sırt çantası,  

ULAŞIM:

 

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım uçak dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup,  Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.  

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :   

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek   

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.   

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.  

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere

      

 

Kaynak : malatya sivas divriği turu
Tür : Diğer Tarih : 15.10.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: