Isparta -Eğirdir -Kovada -Salda Gölü -Sagalassos Antik Kenti Turu 13-14 Nisan/04-05 Mayıs 2019

Anasayfa » Haftasonu Turları » Isparta -Eğirdir -Kovada -Salda Gölü -Sagalassos Antik Kenti Turu 13-14 Nisan/04-05 Mayıs 2019
share on facebook  tweet  share on google  print  

Isparta -Eğirdir -Kovada -Salda Gölü -Sagalassos Antik Kenti Turu 13-14 Nisan/04-05 Mayıs 2019

"Haftasonu Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Isparta

 

EĞİRDİR, ISPARTA, KOVADA GÖLLER BÖLGESİ, SAGALASSOS ANTİK KENTİ, SALDA TURU

 

KARAYOLU İLE ULAŞIM 

 

Tur Tarihleri : 13-14 NİSAN/04-05 MAYIS 2019 (Cuma gecesi hareket )  Tur Süresi: 2 Gün- 1 Gece

 

*** ULAŞIM, REHBERLİK, 1 GECE Y.P KONAKLAMA, 1 KAHVALTI, 1 AKŞAM YEMEĞİ, ISPARTA, EĞİRDİR, KOVADA GEZİLERİ, YÖRESEL LEZZETLER TADIMI, TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR*

 

 

Gezilecek Yerler :

 

ISPARTA -EĞİRDİR -KOVADA GÖLÜ MİLLİ PARKI- EĞİRDİR -YEŞİLADA -CANADA -DÜNDAR BEY MEDRESESİ -HIZIRBEY CAMİİ -EĞİRDİR KALESİ-ISPARTA -ATABEY ERTOKUŞ MEDRESESİ -DEMOKRASİ VE KALKINMA MÜZESİ- SAGALASSOS ANTİK KENTİ  -TÜRKİYE'NİN MALDİVLERİ SALDA GÖLÜ  

    

TUR PROGRAMI

01.GÜN/ :  Cuma Gecesi Isparta Eğirdir turu için İstanbul'dan hareket

23:30 :  İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası) 

23:45 :  Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

24:00 :  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark Çıkışı Işıklar önü)

00:20 :  Gebze Çayırova Mc Donalds önü

01:30 :  İzmit Otogar önü 

02:30 :  Bozüyük Sarar Outlet Avm Önü ( Eskişehir, Bursa, Bilecik, Bozüyük katılmak isteyenler burdan katılabilir.) 

 

02.GÜN :/  CUMARTESİ ISPARTA  -EĞİRDİR -KOVADA GÖLÜ MİLLİ PARKI - EĞİRDİR -YEŞİLADA -CANADA -DÜNDAR BEY MEDRESESİ -HIZIRBEY CAMİİ -EĞİRDİR KALESİ -ATABEY ERTOKUŞ MEDRESESİ -DEMOKRASİ VE KALKINMA MÜZESİ -

Belirtilen  buluşma noktalarından sizleri alarak Adapazarı Bilecik Afyon üzerinden 

Sabah saatlerinde Eğirdir’e varıyoruz ve  İlk olarak Eğirdir’in Terası konumundaki Akpınar Köyüne çıkıyoruz. ve Eğirdir Gölü manzarasında alacağımız Kahvaltı  ile güne başlıyoruz(ekstra)  

Kahvaltı sonrası  konuklarımızla Eğirdir’in Doğal ve Tarihi Güzelliklerini keşfe çıkmak üzere ilk önce   Kovada Gölü ve Milli Parkına geçiyoruz. 

Kovada Gölü Milli Parkında yapacağımız yürüyüş boyunca ağaç ve bitkilerin  Latince ve Türkçe isimlerini  önlerine konulan tabelalardan okuyarak hem bilgileniyor hem de doğa içinde keyifli bir yürüyüş yapmanın tadına varıyoruz.  (Yaklaşık 1 km lik yürüyüşümüzü  her yaş grubundan kişiler rahatlıkla yapabilir.) 

Yürüyüşümüzün bitiş noktasında bulunan ve bölgede yaşayan yaban hayatını  anlatan birde Tabiat Müzesi bulunuyor. Bu müzeyi de ziyaret ettikten sonra Kovada Milli Parkı ndan ayrılıyoruz.   

Gezimizin sonraki bölümünde  Eğirdir Gölü, Yeşil Ada, Can Ada, Dündar Bey Medresesi, Hızırbey Camii, Eğirdir Kalesini geziyoruz. 

Daha sonra Isparta şehir merkezinde Gül Ürünleri alışveriş için serbest zaman veriyoruz   öğle yemeğinde Isparta’nın meşhur fırın kebabından tadıyoruz.(Ekstra)  

Yemek ve serbest zamanın ardından Astronomi ve tıp alanında eğitim verilen Atabey Ertokuş medresesini geziyoruz (1. Alaaddin Keykubat zamanında, Selçuklu uç kumandanı Ertokuş Bey tarafından Hicri 621 - Miladi 1224 yılında yaptırılmıştır.)

Ertokuş Medresesi gezimizin ardından   Türkiye Cumhuriyeti  09. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in köyü olan İslam Köy’deki  Demokrasi  ve Kalkınma Müzesini  geziyoruz.

Bugunkü turumuzu noktalıyor ve   otelimize geçiyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

03.GÜN/ : PAZAR ISPARTA -SAGALASSOS ANTİK KENTİ  -TÜRKİYE'NİN MALDİVLERİ SALDA GÖLÜ -YÖRESEL LEZZETLER

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından Antik Dönemde Pisidia bölgesi Sagalassos Antik Kentine geçiyoruz.

Hiçbir Antik Kentte olmayan  2000 yıldır kesintisiz  akan Antik çeşmesi ile 1600 rakkımlı dağın eteğinde kurulu görkemli  Sagalassos Antik Kenti bizi karşılıyor. Ağlasun  ilçesinin 7 Km kuzeydoğusunda yer alan Antik Kent, Antik Yunan'da Pisidya'nın  başkenti olarak bilinmektedir.

Şehrin çoğu yapısı kısmen ayakta kalabilmiş  en iyi durumda olanı ise tiyatro bölümü olmakla birlikte son dönemde yapılan kazı çalışmaları ile Agorası ve Yamaç Evleri, 2000 yıldır akan Antik Çeşmesi ile Sagalassos  tarih içinde bir yolculuk yapmamızı sağlıyor bizlere. Sagalasos Antik Kentinde yapacağımız tarihe yolculuğumuzun ardından ;

Tertemiz suları, bembeyaz kumsalları ile ünlü Türkiye'nin Maldivleri olarak adlandırılan Salda Gölüne geçiyoruz.  

Aynı zamanda 1.derece sit alanı olan Salda Gölü sizlere fotoğrafik öğeler sunuyor.  Derinlik bakımından Türkiye’nin en derin tatlı su gölü konumunda olup, 185 metre derinliğe sahip olan Salda Gölü ve çevresi 1989 yılından beri birinci derece doğal sit alanı olarak korunuyor. Dünyanın üçüncü derin gölü olan Salda Gölü Burdur Yeşilova sınırları içerisinde yer almakta.  Salda Gölü’nde yapılan araştırmalarda uzmanlar, göl suyunun ve Gölün toprak yapısının sahip olduğu mineraller sayesinde hastalıklara iyi geldiği söylenmekte. 

Salda Gölü'nde araştırmalar yapan İskoçya'nın Glasgow Üniversitesinden Prof.Dr. Mike Russel  dünya üzerinde, Mars’ın yüzey özelliklerini taşıyan iki yerden biri olan Salda Gölü’nde olduğunu Gölde bulunan magnezyum yüklü beyaz kayaların Mars’ta da bulunduğunu anlatan bu durumun Mars’taki bölgenin de eskiden deniz ya da göl olabileceğini ve burada da güneş enerjisi ile kimyasal moleküllerin birleşmesiyle hayatın başlayabileceğini gösterdiğini iddia etmiştir. 

Salda Gölü'nde fotoğraf molası, serbest zaman ardından İstanbul'a dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Normal trafik koşullarında yaklaşık 23:30 civarı  İstanbul’a dönüyoruz. Başka bir Folklorik Turizm turunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehberimiz Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.  

Ayrıca Mayısta ISPARTA GÜL HASADI TURU inceledinizmi satışta 

 Ayrıca Temmuzda LAVANTA HASADI TURU satışta inceledinizmi 

 

   

 

 

AKTİVİTELER :

Kültür  ve Doğa Turu. Antik Kentler, Göller, Tarih ve doğa ve Arkeolojiyle içiçe bir haftasonu sizi bekliyor.   

 

KONAKLAMA :

Eğirdir veya Isparta 3 ve 4* standardı Otelleri Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma,Tv bulunmaktadır.

KİMLER KATILABİLİR :

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir. Farklı turları seven, butik turlardan keyif alan, tematik turları seven, gittiği bölgede folklorik lezzetleri ve kültürünü araştırmayı seven kişiler tercih eder.

TUR FİYATI :

 

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 yaş

Tek Kişilik oda (sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

520.-TL

420.-TL

665.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

485.-TL 

385.-TL

630.-TL

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR  ve OLMAYANLAR :

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

  • Gidiş -Dönüş Ulaşım
  • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
  • 1 gece Yarım Pansiyon Konaklama
  • 1 sabah kahvaltısı otelde açık büfe
  • 1 Akşam yemeği set menü
  • Zorunlu seyahat sigortası
  • Program dahilinde Eğirdir, Isparta, Sagalassos, Salda Gölü çevre gezileri
  • Otopark ücretleri
  • Otoban ücretleri
  • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur ücreti dışındakiler : 

İlk gün Sabah kahvaltısı, Otellerdeki minibar harcamaları, müze girişleri (müzekart önerilir), Bahşişler ve diğer ekstralar, Öğle Yemekleri, Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz veya Mail Ordur Formu ile ödeyebilirsiniz.  

     

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil

ULAŞIM :

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre 46 kişilik Travego, Tourismo, Safir, Man otobüs veya 27 kişilik İsuzu Turkuaz veya Novo minibüs, 17-19 kişilik Mercedes Sprinter veya Walksvagen minibüs ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :·         

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek·         

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacakFolklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

     

                    

 

 

 

 

 

 

Kaynak : ısparta eğirdir sagalassos turu
Tür : Diğer Tarih : 17.11.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: