Ballıkayalar Vadisi GRUPLARA YAPILIR

Anasayfa » Günübirlik Turlar » Ballıkayalar Vadisi GRUPLARA YAPILIR
share on facebook  tweet  share on google  print  

Ballıkayalar Vadisi GRUPLARA YAPILIR

"Günübirlik Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Ballıkayalar

GÜNÜBİRLİK BALLIKAYALAR TURU

Tur Tarihi:  Minimum 15 kişilik gruplara istenilen tarihte yapılabilir.

TUR PROGRAMI

Ballıkayalar’a 1,5 saatlik bir yolculukla varılıyor. Sabah araç içinde sandoviç, meyve suyu ikramı ardından kanyon girişi olan alana varıyoruz. Kanyon içerisinde yaklaşık 1 saatlik bir yürüyüş ile büyük şelaleye  varıyoruz. Daha sonra tekrar kanyon içerisinden geri dönerek yürüyüşümüze başladığımız noktaya varıyoruz. Öğle yemeğini burada yedikten sonra Kanyonun solundan yükselerek kanyonu tepeden göreceğimiz bir noktaya ulaşmak üzere parkurumuzun 2.Kısmı için yürüyüşe başlıyoruz. Yürüyüşümüzün bu kısmında dağ çileklerine dikkat edin ve yemeden geçmeyin, doğanın bize ikramı bunlar... Yürüyüşün bu kısmı bittiğinde bizler Kaya Tırmanışı yapan kişilerin tırmanarak ulaştıkları kayaların en üstünde olacağız ve Kanyonu buradan izlemek ayrı bir keyif. Aynı yolu takip ederek aracımıza  ulaşıyoruz  İstanbul’a dönüş için yola koyuluyoruz. 

 

 

 

YÖRE HAKKINDA BİLGİ

Ballıkayalar Vadisi; Kocaeli ili, Gebze ilçesi sınırları içerisinde Tavşanlı köyü yakınlarında yer almaktadır. Tabiatı Koruma Alanı ilan edilip koruma altına alınan bir bölgedir. Kanyon içerisinde ve kanyon etrafındaki coğrafik oluşumlar gören herkesi büyülemektedir.

Ballıkayalar Vadisi;uzunluğu 1.5 km. genişliği 40-80 m. arasında değişen kanyon görünümlü, dar ve derin kazılmış bir "Boğaz"dır. Ballıkaya Vadisi ; kuzeyden güneye, Gürgenden adı verilen ve vadi içerisinde "Ballıkaya Dere" adını alan bir akarsu tarafından,yakın jeolojik geçmişte kireçtaşları içerisinde gömülerek açılmıştır. Aynı dere, vadi çıkışından sonra ufak bir göl oluşturup, göl çıkışını takiben Tavşanlıdere adını alarak güneyde Marmara Denizine kavuşur. 

HAREKET SAATİ VE KALKIŞ NOKTALARI

07:00İncirli  Çarşı-Boyner Mağazası Önü
07:30   Mecidiyeköy Y.Kredi Önü (Arsitil Bitişiği)
08:00  
Kadıköy:Evlendirme Dairesi otoparkının yan tarafı Işıklar (Vakıfbank karşı hizası)

TUR FİYATI

Fiyat : SORUNUZ.

REZARVASYON VE ÖDEME DETAYLARI


Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.
Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,
 1) Rezervasyon formu ile rezarvasyon  yapılması halinde sizinle 24 saat içinde irtibata geçilecektir.2)Rezervasyonun kesinleşmesi için tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.
3) Günübirlik turlarımızda, ödeme, en geç turun kalkacağı günden 2 işgünü önce yapılmalıdır.
4) Günübirlik turlarda en geç 3 gün kala iptallerde katılımcının hakkı saklı kalır, ancak geri ödeme yapılmaz  3 günden daha az kalan zamanlarda yapılan iptallerde ise hiçbir miktarda geri ödeme yapılmaz ve alınan ücret Folklorik Turizm’e  irad kaydedilir. Katılımcı Sayısı:  Günübirlik Turlarımız en az 10 kişi olduğu zaman gerçekleştirilir.  

TURA DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR

 Tur Ücretine Dahil Olanlar:
Ulaşım , rehberlik ,sabah araç içi sandoviç, meyve suyu ikramı, öğle yemeği(barbeküde sucuk veya köfte,ezme, domates biber,kola,meyve,helva) ,

Dostluk ve Güleryüz... 

YANINIZDA MUTLAKA BULUNMASI GEREKENLER

 Küçük bir sırt çantası -Yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız(Elleriniz boşta olmalı)Yürüyüş ayakkabısı - Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği ve tabanında bol tutamağı bulunan Yağmurluk -Tercihen panço Anorak -Gro-Tex ceket veya ince kat rüzgar geçirmez mont veya polar Sweat-shirt -Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi Pantolon -Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim Şort - sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon Tozluk -Tercihe bağlı, karlı yürüyüşlerde, yağmurda kullanılabilir Bere -Polar veya benzeri olabilir Matara -Yaklaşık bir litrelik ped şişe yada özel matara Fener -Az pil yakan, tercihen alın feneri Güneş gözlüğü -Tercihen UV- A ve B Filtreli Güneş şapkası -Geniş siperlikli, arkadan boynunuzu ve yüzünüzü kapatan İlaç  -  Kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa Fotoğraf makinesi –Yeterli sayıda yedek pil ve film. 

ULAŞIM

Ulaşım Aracı : Turlarda daha seri hareket edebilen araçlar tercih edilmektedir. 17 kişilik Wolkswagen  Volt veya 27 kişilik Mitsubishi Prestij  yada  İsuzu  Midibüstür.                                                           

 "  Dotluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Aılan Pencere"

 

                                                  REZARVASYON  İÇİN  TIKLAYINIZ.      
                                                       

                                               Gruplara Özel Turlar

ARKADAŞ, DERNEK, OKUL VE İŞYERİ GRUPLARINA  TALEP ETTİKLERİ  BİR  TARİHTE BU PROGRAMI UYGULAYABİLİRİZ. (MİNUMUM 15 KİŞİLİK GRUPLARA)    
 


Tür : Gezi Tarih : 12.03.2006
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: