Göynük -Taraklı -Çubukgöl Turu

Anasayfa » Günübirlik Turlar » Göynük -Taraklı -Çubukgöl Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Göynük -Taraklı -Çubukgöl Turu

"Günübirlik Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Göynük

Göynük Turu, Taraklı, Çubukgöl Turu

Tur Tarihleri : BELİRLENEN TARİHLERDE   

 

 

TUR PROGRAMI 

Göynük turu Pazar günü sabahı İstanbul'dan hareket ...  

 Her Pazar : GÖYNÜK- TARAKLI -ÇUBUK GÖLÜ  

Programda belirtilen  buluşma noktalarından sabah  sizleri aldıktan sonra   İzmit-Adapazarı-Geyve Üzerinden   2,5-3  saat sonra Eski Adı  “ Dablar” olan ve bugün Reklamlardan  “Mümkünlü” olarak  tanıdığımız “TARAKLI” ya varıyoruz.  100’ü aşkın tescil edilmiş ev ve konaklar  ile  Mimarsinan tarafından yaptırılan 493 yıllık Yunus Paşa Camii ile  Bölgenin Turizm  Merkezi olmaya aday  “TARAKLI” yı  gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Sakarya İli Sınırları içindeki en eski Camii olan  Yunus Paşa Camii’ni  gezip Etnoğrafya Galerisine geçiyoruz ve Bir dönem okul olarakta kullanılan Tarihi bir konak olan Galeride Taraklı Evlerinin Karakteristik özelliklerini buluyoruz. Bir sonraki durağımız ise buram buram tarih kokan daracık sokakları dolaşırken Osmanlı şehir dokusunu oluşturan ve bazıları 3 asırdır ayakta kalmış  sivil mimarinin en güzel örneklerini teşkil eden üç katlı evleri ve son olarak  Fenerli Ev’i  fotoğraflayıp  bir sonraki durağımız olan Göynük’e Geçiyoruz. Osmanlının ilk yerleşimlerinden geleneksel mimarisiyle ünlü  Göynük’e varıyoruz.    İlk olarak yöresel lezzetlerden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası ise, Göynük’e girdiğimizde gözümüze ilk çarpan yapı  olan  ve 1922 yılında yapılan  Zafer Kulesi ziyaret edeceğimiz ilk  durağımız , Gazi Süleyman Paşa Camii ve hamamı, Akşemsettin Türbesi ise bir sonraki durağımız olacak.   Tarihi Hükümet Binası da yine Göynük'te göreceğimiz yerlerden biri, Bakırcı dükkanlarını ve Göynük sokaklarını gezip  Göynük gezimizi noktalıyoruz. Bugünkü son gezi noktamız ise  Doğal Güzelliği ile ve dizi filmlere, sinema filmlerine  ev sahipliği yapması ile  son dönemlerde adından  sıkça söz ettiren ÇUBUK GÖLÜ olacak.  Çubuk  Gölü kıyısında yemyeşil tepeye  Film  çekimi için  kurulan Yel değirmeleri (7 Adet)  ise  Gölün doğal güzelliğine ayrı bir güzellik kattığını görüyoruz. Bugünkü kültür ve doğa turumuzu, gezilerimizi  Çubuk Gölü ile tamamlayarak  İstanbul'a dönüşe geçiyoruz.  Normal hava ve yol şartlarında  21:00-22:00 gibi İstanbul’da  oluyoruz. 

F : 801 - faceb.png

Ayrıca 23 NİSAN GÖYNÜK -TARAKLI -ÇUBUKGÖL -DÜZCE ŞELALELERİ -AKÇAKOCA -ACARLAR LONGOZU TURUMUZU inceledinizmi  

   

 

 

Ayrıca minumum 15 kişilik gruplara istenilen tarihte(HAFTAİÇİ DAHİL) yapılır.

YÖRE HAKKINDA BİLGİ :
 

Göynük: Eski bir yerleşim olan Göynük'ün bilinen tarihi Friglerle başlamakta olup, bununla ilgili yeterli bilgi bulunmamaktadır. Bölgede Friglere ait en eski yazılı belge 1966 yılında Göynük’ün Soğukçam (Germenos) köyünde bulunmuştur. Soğukçam köyünün ve Türbeönü kayasının bulunduğu Asar Tepe'deki kalıntılar burada bir Frig yerleşmesinin olduğunu ortaya koymuştur. Büyük olasılıkla burası Frigya’nın kuzey sınırı bölgesinde, kuzeyden gelecek tehlikeyi önleyecek bir kale niteliğindeydi. Bölge Bithnia ile Frigya arasında bir geçiş yeri olup, daha sonraki çağda her iki bölge özelliklerini yansıtan eserlere burada rastlanmıştır. Bu nedenle de her iki bölge özelliği birbirine karışmaktadır. Anadolu'da Friglerden sonra hakimiyet Lydia'ya geçmiş ve Bithynia kentleri Lydia yönetimi altına girmiştir. Perslerin Anadolu'ya gelişleri bu bölgeye kadar uzanmış ve bu durum Büyük İskender'in Anadolu'ya gelişi ile sona ermiştir. Bithynia Krallığı MÖ.279-74 yılları arasında hüküm sürmüştür. MÖ.188'de Anadolu Romalıların eline geçince Bithynia Krallığı da Roma hakimiyeti altına girmiştir. Eski bir yerleşim yeri olan Göynük'te bir çok tarihi yapı günümüze gelebilmiştir. Göynük'ün Kilciler Köyü'nde Bizans dönemine ait mezar yazıtları, kilise ve hamam kalıntıları bulunmaktadır. Ayrıca ilçeden günümüze gelebilen eserler arasında; Gazi Süleyman Paşa Camisi, Akşemseddin Türbesi, Ömer Sekkin Türbesi, Süleyman Paşa Hamamı, Zafer Kulesi, Göynük Sivil Mimari Örneklerinden Evler, Frig Kaya Anıtı bulunmaktadır.

Diğer Günübirlik turlar için tıklayınız..

 HAREKET  SAATLERİ ve BULUŞMA NOKTASI

Göynük -Taraklı -Çubukgöl turu Pazar Sabahı İstanbul’dan Hareket

07:00  İncirli Boyner Mağazası Önü

07:15  Mecidiyeköy Yapı Kredi  Bankası Önü (Doğtaş Mobilya Yanı)

07:30  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Vakıflar Bank.Karşı hizası)

08:30 İzmit Otogar Önü  

AKTİVİTELER

Kültür,  Doğa ve Çok Zorlu Olmayan Yürüyüşler

TUR FİYATI

 

 

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı Kişibaşı

ÖĞLE YEMEĞİ DAHİL

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3 taksit)

199.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

185.-TL

 

 

KİMLER KATILABİLİR

Her yaş grubundan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR

Tur Ücretine Dahil Olanlar: 

  • Ulaşım,
  • Gezi süresince  Rehberlik hizmeti,
  • Sabah Araçta sandoviç ve m.suyu ikramı,
  • Öğle yemeği Yöresel Lezzetler
  • Tüm Çevre Gezileri ,
  • Milli Park Giriş ücretleri,  
  • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur Ücreti Dışındakiler:

Yemeklerde alınacak  meşrubat vb içecekler  , bahşişler ve  diğer ekstralar.

REZARVASYON VE ÖDEME DETAYLARI

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,

Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz. MAIL ORDER FORMU ( Tıklayınız )

     
YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER
Rahat bir ayakkabı; Topuksuz spor ayakkabılar tercih edilmelidir. Kıyafet; Serin Havalar ve Ani Hava Deşimine uygun Yağmurluk vb. kıyafetler bulundurulmalıdır.Güneş gözlüğü -Tercihen UV- A ve B Filtreli  İlaç  -  Kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa Fotoğraf makinesi –Yeterli sayıda yedek pil ve film. 
ULAŞIM

Ulaşım Aracı : Araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks klimalı yatar koltuklu 46 kişilik Mercedes-Trevego-Tourismo ve 403, Temsa-Safir ve Man-Fortuna Otobüs veya 27 Kişilik İsuzu-Turkuaz ve Otokar-Sultan Midibus, 17 kişilik Mercedes- Sprinter ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :

·         Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek

·          Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.

·          Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.

·           Pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.
 
Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

Kaynak : Göynük turu, sünnetgöl turu, çubukgöl turu, göynük
Tür : Gezi Tarih : 28.01.2010
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: