Günübirlik Uluabat Gölü Gölyazı Suuçtu Şelalesi Turu

Anasayfa » Günübirlik Turlar » Günübirlik Uluabat Gölü Gölyazı Suuçtu Şelalesi Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Günübirlik Uluabat Gölü Gölyazı Suuçtu Şelalesi Turu

"Günübirlik Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Günübirlik

GÜNÜBİRLİK ULUABAT GÖLÜ SUUÇTU ŞELALESİ DOĞA TURU

Tur Tarihleri :   GRUPLARA YAPILIR.  

 

***SABAH KAHVALTI İKRAMI, ULUABAT GÖLÜ VE SUUÇTU ŞELALE GEZİLERİ, MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ DAHİL***

TUR PROGRAMI

 Aşağıda Belirtilen Yer ve Saatlerde Hareket ediyoruz,

Sabah saatlerinde sizleri aldıktan sonra Eskihisar -Topçular istikametinden keyifli feribot yolculuğuyla Yalova üzerinden Antik Bizans Kenti olan Gölyazı(Apollonia) köyüne ulaşıyoruz. Bugün doğayla içiçe bir gün geçireceğiz. Fotoğrafik açıdan güzel kareler yakalayabileceğiniz bir gün olacak. İlk olarak Uluabat Gölü kıyısına kurulmuş Gölyazı Köyünden turumuza başlıyoruz. Gölyazı'ya girdiğimizde sol tarafınızda göl manzarası, sağ tarafınızda yel değirmeni sizi karşılayacak. Gölyazı Uluabat Gölü Marmara Denizi’nin güneyinde, Bursa’nın yaklaşık 30 km batısında, 13 500 hektar büyüklüğünde tektonik yapılı sığ bir tatlısu gölüdür. Güneyinde Uludağ’ın uzantısı olan tepelerle kuzeyinde düşük rakımlı tepeler uzanır. Gölün batı yakası Manyas’a kadar devam eden geniş verimli ovalara sahiptir. Göl üzerinde en büyüğü Halilbey Adası olmak üzere irili ufaklı dokuz adet ada bulunmaktadır. Gölü besleyen en önemli akarsu, göle güney batıdan dökülen Mustafakemalpaşa Çayıdır. Gölyazı'da 19. yüzyılın yarısında Rum vatandaşlar tarafından inşa edilen, doğu-batı doğrultusunda dikdörtgen planlı, üç neften oluşan bazilikal plana sahip Aziz Panteleimon Kilisesi geziyoruz. Tarihi yapı belediye tarafından restore edilmiş ve kültür merkezi olarak tekrar hizmete açılmıştır. Ardından Gölyazı Kültür Evi geziyoruz. Sonrasında 700 yıllık tarihi geçmişe sahip şimdilerde kafeye dönüşmüş Gölyazı hamamı geziyoruz. Ardından 150 yıldan fazla bir süre tarihe şahitlik etmiş, farklı din ve kültürlere ait hayatlara ev sahipliği yapmış ve bu hayatların anılarını bünyesinde barındıran Faik Bey Konağı diğer gezi noktamız. Uluabat Gölü ve eski Rum ve Osmanlı evleriyle bezenmiş sokaklarını köy evleri gezimiz sonrası öğle yemeğimizi Tarihi Çınaraltında restaurantda tatlı su balıklarından oluşan menüden (ekstra) tadıyoruz. Sonrasında serbest kafelerde çay, kahve molası veriyoruz. Ardından Kemalpaşa Tatlısıyla ünlü Mustafapakemalpaşa üzerinden Görsel Güzelliğiyle bizi büyüleyecek Suuçtu Şelalesi'ne gitmek üzere yola koyuluyoruz.Yol boyunca tabiat harikası orman manzaralarını geçerek Suuçtu Şelalesi Milli Parkına ulaşıyoruz. Etrafını saran kayın ağaçları arasında 38 metreden süzülen Muhteşem görüntüsüyle Suuçtu Şelalesi ve tertemiz orman havasını içimize çekiyoruz. Fotoğraf çekimleri yapıyoruz. Doğa yürüyüşleri yapıyoruz. Ardından bu doğa güzelliklerini bırakarak tamamladığımız günübirlik tur sonrası İstanbul'a dönüşe geçiyoruz. Yaklaşık olarak feribot saatine bağlı olarak 21:30- 22:00 civarları sizleri almış olduğumuz noktalara bırakıyoruz.

 

Ayrıca minimum 15 Kişilik gruplara istenilen tarihte yapılır.

F : 801 - faceb.png

 

 

 
YÖRE HAKKINDA BİLGİ

Uluabat Gölü; Marmara Denizi’nin güneyinde yer alan sığ, bulanık, ötroŞk bir tatlı su gölüdür. Doğu-batı doğrultusunda uzanan tektonik kökenli Yenişehir-Bursa-Gönen çöküntü alanında oluşmuştur.Kabaca üçgen biçimli olan gölün doğu-batı yönünde uzunluğu 23-24 km., genişliği ise 12 km. kadardır. Göl içerisinde 7 adet ada bulunmaktadır. Yapılarında kalkerlerin egemen olduğu bu adaların en büyüğü Halilbey Adası’dır.Gölü besleyen en önemli su kaynağı M. Kemalpaşa Çayı’dır. Yaygın olarak balıkçılık yapılan gölde avlanan kerevitler yurt dışına ihraç edilir. Apolyont Gölü olarak da bilinen Uluabat gölü,küçük karabatak (300 çift), alaca balıkçıl (30çift) ve kaşıkçı (75 çift) için önemli bir üreme alanıdır.

Suuçtu Şelalesi; bir fay hattının çökmesi ile oluşmuştur. 38 metreden dökülen su, yazın suyunun azalmasına rağmen kış aylarında doldurduğu göleti ile güzel bir manzara sergiliyor. Gezi alanı ve piknik yeri olarak tercih edilen Suuçtu, etrafını saran kayın ağaçları arasında, serin havası ile tam bir temiz hava deposu.

F : 441 - yedigoller2.jpg

Ağlayan Çınar

F : 63 - Agy24.jpg

Suuçtu Şelalesi 

F : 33 - AbantGolcuk52.jpg

Tatlısu Balıkları Lezzetler 

F : 456 - yemk_mas.jpg

 Suuçtu Sonbahar

F : 456 - yemk_mas.jpg 

Suuçtu

F : 30 - AbantGolcuk25.jpg

Uluabat Gölü

 

 
HAREKET SAATİ VE KALKIŞ NOKTALARI

Uluabat Gölyazı turu İstanbul'dan sabah Hareket :

07:00:  İncirli  Alfemo Önü (Eski Boyner Mağazası)

07:15   Mecidiyeköy Y.Kredi Önü (Doğtaş Mobilya Yanı)

07:30   Kadıköy:Evlendirme Dairesi  (Vakıflar  Bankası'nın karşı hizası)

09:00   Yalova Migros Önü

FİYAT VE ÖDEME SEÇENEKLERİ

Tur fiyatı : 179.-TL  PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT 

Nakitte indirimli  Fiyat/Havale/EFT : 165.-TL (banka havale,eft,elden ödemelerde) 

REZARVASYON VE ÖDEME DETAYLARI


Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz, 
 

Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.  MAIL ORDER FORMU Tıklayınız ) 

 

TURA DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

·          Ulaşım ,

·          Rehberlik , 

·          Sabah Sandoviç, Meyve suyu ikramı 

·          Milli Park giriş Ücreti,

·          Tüm Çevre Gezileri,

·          Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücretine Dahil Olmayanlar:

Yolda yapılacak harcamalar, Öğle Yemeği

YANINIZDA BULUNMASI GEREKENLER

 Küçük bir sırt çantası -Yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız(Elleriniz boşta olmalı)Yürüyüş ayakkabısı - Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği ve tabanında bol tutamağı bulunan Yağmurluk -Tercihen panço Anorak -Gro-Tex ceket veya ince kat rüzgar geçirmez mont veya polar Sweat-shirt -Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi Pantolon -Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim Şort - sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon Tozluk -Tercihe bağlı, karlı yürüyüşlerde, yağmurda kullanılabilir Bere -Polar veya benzeri olabilir Matara -Yaklaşık bir litrelik ped şişe yada özel matara Fener -Az pil yakan, tercihen alın feneri Güneş gözlüğü -Tercihen UV- A ve B Filtreli Güneş şapkası -Geniş siperlikli, arkadan boynunuzu ve yüzünüzü kapatan İlaç  -  Kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa Fotoğraf makinesi –Yeterli sayıda yedek pil ve film. 

ULAŞIM

Ulaşım Aracı Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre  Lüks klimalı  yatar koltuklu 27-31 Kişilik İsuzu Turkuaz ve Otokar-Sultan Midibus, 17 kişilik  Mercedes Sprinter araç   ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

 

 "  Dotluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Aılan Pencere"

                                                             

 

 

     

 

 

 

 

                                                       

Kaynak : Günübirlik Uluabat Gölü Suuçtu Şelalesi Turu
Tür : Diğer Tarih : 25.11.2012
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: