Günübirlik Yuvacık(izmit) Turu GRUPLARA YAPILIR

Anasayfa » Günübirlik Turlar » Günübirlik Yuvacık(izmit) Turu GRUPLARA YAPILIR
share on facebook  tweet  share on google  print  

Günübirlik Yuvacık(izmit) Turu GRUPLARA YAPILIR

"Günübirlik Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Günübirlik

GÜNÜBİRLİK YUVACIK DOĞA TURU

Tur Tarihleri :   

15,25 ve 45  kişilik gruplara özel yapılır. 

TUR PROGRAMI :

Aşağıda Belirtilen Yer ve Saatlerde Hareket ediyoruz,

Hareket Saati ve Kalkış Noktaları:

 

Yuvacık  Turu İstanbul'dan sabah Hareket :

07:00:  İncirli  Alfemo Önü (Eski Boyner Mağazası)

07:15   Mecidiyeköy Y.Kredi Önü (Doğtaş Mobilya Yanı)

07:30   Kadıköy Evlendirme Dairesi önü (Otopark çıkışı Işıklar önü) 

08:30  İzmit Otogar Önü

Sabah saatlerinde sizleri belirtilen yerlerden aldıktan sonra İstanbul-İzmit güzergahını izleyerek  yaklaşık 1,5-2 saat sonra (110 km) Yuvacık Baraj Gölü havzasına ulaşıyoruz ve muhteşem güzelliğiyle Baraj Gölü bizi karşılıyor. Göl kıyısından ve yeşillikler arasından kıvrılarak Nefis Serpme Köy Kahvaltımızı  (Köy peyniri, kaşar peyniri, yeşil ve siyah zeytin, reçel, bal, tereyağı, patates kızartması, menemen, köy böreği, karadeniz muhlama, kiremitte peynir, yumurta, domates, salatalık ve köy ekmeği.)  alacağımız Yuvacık Baraj Gölünü  besleyen önemli su  Kaynaklarından biri olan Kirazdere Kıyısındaki Karaaslan Tesislerine varıyoruz.  Burada koşuşturmadan uzak sakin bir şekilde doğanın ve Kirazdere nin coskulu sesini dinleyerek keyifle kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltı  sonrası Kirazdere  kıyısında  tesis çevresinde isteyenlerle kısa bir yürüyüş gerçekleştireceğiz.  Bu kısa yürüyüşümüz sonrası vereceğimiz  molanın ardından  Yuvacık Baraj Gölü Kıyısındaki defne yolunda yokuşu olmayan toprak yolda yapacağımız Yaklaşık 4 Km lik yürüyüşümüz ise bu turumuzun en keyifli kısımlarından birisi. (Bu yürüyüşe katılmayacak olanlar öğle yemeğine kadar tesiste grubun dönmesini  bekleyebilir) Göl manzarası ve Samanlıdağların seyrine doyulmaz yeşilliği  eşliğinde gözlerimiz ve kuş sesleri ile kulaklarımız bayram ederken yürüyüşümüzü  tamamlayarak.  Öğle Yemeğimizi  almak üzere (Ana yemek (köfte, alabalık, kavurma veya ızgara çeşitleri), 4 kişiye bir tane Karadeniz muhlaması ve kaşarlı mantar, turşu çeşitleri, salata, köy baklavası, meşrubat) Karaaslan Tesislerine geri dönüyoruz.  Yemek sonrası  vereceğimiz serbest zamanın ardından  yaklaşık 16:00  civarında Karaaslan Tesislerinden ayrılarak Yuvacık Turumuzu tamamlayarak istanbul’a doğru dönüşe geçiyoruz.  Normal hava ve yol şartlarında 18:00-18:30  civarında İstanbul ‘da oluyoruz.

 

 

              Yuvacıkta Serpme Kahvaltı Keyfi

           Yuvacıkta  Meşhur  Kremitte Alabalık Keyfi 

 

Doğa ile İçe içe Bir Haftasonu Keyfi

 

           Kirazlıdere Kenarında Öğlen Yemeği Keyfi 

 

YÖRE HAKKINDA BİLGİ 

YUVACIK: Osmanlı - Rus Savaşı'nın akabinde, Karadeniz'den göç edenlerin kurduğu Kocaeli Yuvacık, İznik Gölü'nden Samanlı Dağlarına uzanan bir coğrafyaya sahiptir.

Yuvacık, en güzel elbiselerini giymiş genç kızlar gibi durur karşınızda. Kocaeli Yuvacık'ın yüksek ovalarından inip toprak yollarında gezinmeye başladığınızda Yuvacık'ın güler yüzlü insanları çıkmaya başlar karşınıza.

Kurtuluş Savaşında Yunanlılar'a karşı ilk cephe Kocaeli Yuvacık'ta teşkil edilmiştir. 1921 yılının mart ayında Yunanlılar, İzmit Yuvacık'tan çekilip, Sakarya'ya geçmişlerdir.

Yeşillikler içindeki İzmit Yuvacık'ta, dere kenarında konaklayabileceğiniz, mis gibi tertemiz havasında mışıl mışıl uyuyabileceğiniz Yuvacık doğası ile iç içe geçmiş, ahşap evlerde konaklama yapabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Ayrıca dere kıyısında  Nefis köy kahvaltı yapabileceğiniz ve Alabalık yiyebileceğiniz tesisler bulabilirsiniz.

Kocaeli Yuvacık birçok doğa sporunu yapma imkânı sunan ender tatil beldelerinden biridir. Trekking, kampçılık gibi doğa sporlarını İzmit Yuvacık'ta yapabilirsiniz. Doğa ile iç içe olmak, biraz olsun büyük şehirden kaçmak isterseniz İstanbul'a 45 dakika mesafedeki Yuvacık sizleri bekliyor.

Kocaeli'de, Kirazdere Çayı üzerinde, içme suyu üretmek amacıyla 1987-1999 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır.

Kocaeli ilinin su ihtiyacının %80'ini karşılamaktadır. 2006 yılı yazında kuruyan baraj yapılan çalışmalar sonucunda 2007 yazında Kocaeli halkının tamamına yetmiştir. 2007 yılında Türkiye'deki birçok il susuzluk çekerken alınan önlemler sayesinde Kirazdere (eski adıyla Yuvacık) Barajı, Kocaeli'nin su ihtiyacının tamamını karşılamıştır.

Bu baraj Yuvacık beldesinde olduğundan bu baraja önceleri "Yuvacık Barajı" adı verilmiştir. Bu baraj bir hidroelektrik santrali olmadığından sadece şehre içme suyu sağlamaktadır. Baraj gölünün uzağında alabalık tesisleri, piknik yerleri vb. rekreasyon alanları bulunmaktadır.

  

FİYAT VE ÖDEME SEÇENEKLERİ : 

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı Kişibaşı

KAHVALTI +ÖĞLE YEMEĞİ DAHİL

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3 taksit)

199.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

185.-TL

Turlarımızda ektra ücret adı altında hiçbir ücret toplanmaz.   

REZERVASYON VE ÖDEME SEÇENEKLERİ :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,  Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.   

     

 

 

TURA DAHİL OLANLAR ve OLMAYANLAR :  

Tur Ücretine Dahil Olanlar:·

 * Ulaşım,

 * Rehberlik,

 * Serpme Köy Kahvaltısı (Yuvacık Karaaslan Tesisleri: Köy peyniri, kaşar peyniri, yeşil ve siyah zeytin, reçel, bal, tereyağı, patates kızartması, menemen, köy böreği, karadeniz muhlama, kiremitte peynir, yumurta, domates, salatalık ve köy ekmeği),  

  * Öğlen Yemeği ( Ana yemek (köfte, alabalık, kavurma veya ızgara çeşitleri), 4 kişiye bir tane Karadeniz muhlaması ve kaşarlı mantar, turşu çeşitleri, salata, köy baklavası, meşrubat )  

Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücretine Dahil Olmayanlar:Yolda yapılacak harcamalar

YANINIZDA BULUNMASI GEREKENLER : 

Küçük bir sırt çantası -Yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız(Elleriniz boşta olmalı)Yürüyüş ayakkabısı - Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği ve tabanında bol tutamağı bulunan Yağmurluk -Tercihen panço Anorak -Gro-Tex ceket veya ince kat rüzgar geçirmez mont veya polar Sweat-shirt -Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi Pantolon -Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim Şort - sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon Tozluk -Tercihe bağlı, karlı yürüyüşlerde, yağmurda kullanılabilir Bere -Polar veya benzeri olabilir Matara -Yaklaşık bir litrelik ped şişe yada özel matara Fener -Az pil yakan, tercihen alın feneri Güneş gözlüğü -Tercihen UV- A ve B Filtreli Güneş şapkası -Geniş siperlikli, arkadan boynunuzu ve yüzünüzü kapatan İlaç  -  Kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa Fotoğraf makinesi–Yeterli sayıda yedek pil ve hafıza kart 

ULAŞIM : 

Ulaşım Aracı Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre  Lüks klimalı  yatar koltuklu 27-31 Kişilik İsuzu Turkuaz ve Otokar-Sultan Midibus, 17 kişilik  Mercedes Sprinter araç   ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.  

"  Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere"   

 Yuvacık Turu, Yuvacık turları, yuvacık gezisi, yuvacık turlar, yuvacık Kamp, yuvacık Çadır Kampı, yuvacık Çadır Kamplı turlar, yuvacık haftasonu turu, yuvacık kahvaltı yerleri, Yuvacık alabalık tesisleri, yuvacık trekking, Günübirlik yuvacık turu,                                                        

Kaynak : Günübirlik Yuvacık Turu, Turları
Tür : Diğer Tarih : 23.07.2015
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: