Hasankeyf - Mardin Turu (3 Gün 2 Gece)

Anasayfa » Kültür Turları » Hasankeyf - Mardin Turu (3 Gün 2 Gece)
share on facebook  tweet  share on google  print  

Hasankeyf - Mardin Turu (3 Gün 2 Gece)

"Kültür Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Hasankeyf

Mardin -Midyat -Savur -Hasankeyf  ( 3 GÜN / 2 GECE )

Tur Tarihleri:  HER CUMA-PAZAR 2015    

GEZİLECEK YERLER

Mardin Deyrul  Zafaran  manastırını,  Kırklar kilisesi, Zinciriye medresesi,  Postahane  binası, Mardin  çarşısı  ve sokakları,  Ulu camii, Kasımiye Medresesi. Midyat, Mor Şarbil  Kilisesi, Midyat Evleri, Mor gabriel  Manastırı, Kaymakamlık Konukevi, Hasankeyf,El Rızk Camii, kale, Artuklu sarayı, Zeynel Bey türbesi, Savur, Savur Bağları, Kalesi ,

Ayrıca Mardin Turumuz En Az 12 Kişilik Gruplara İstenilen Tarihte de Yapılabilir.

TUR PROGRAMI

Buluşma yeri olan Diyarbakır havaalanında,  Rehberimiz sizi karşılayıp asagidaki programa göre tur programı uygulanacaktır. Turumuza uçak bileti dahil değildir. İstanbul dışından katılımcılara da açıktır.

1.GÜN: CUMA DİYARBAKIR - MARDİN - KIRKLAR KİLİSESİ- MERYEM ANA KİLİSESİ-MARDİN MÜZESİ-MARDİN SOKAKLARI- 

Siz değerli konuklarımızı sabah Diyarbakır havaalanında karşılıyoruz. Kahvaltımızı almak için tarihi Diyarbakır surlarının içinden geçerek Hasanpaşa hanına varıyoruz. Alacağımız kahvaltı sonrası hemen karşımızda bulunan Ulu cami, Cahit Sıtkı Tarancı müze evini geziyoruz. Daha sonra keçi burcuna çıkarak hatıra fotoğrafları alıp Diyarbakır’dan ayrılıyoruz. Yaklaşık bir saat sürecek olan yolculuğumuzdan sonra adeta bir açık hava müzesi konumunda olan Mardin şehir merkezine varıyoruz. Önce otelimize yerleşip kısa bir dinlenme molasından sonra Mardin’i keşfe çıkıyoruz. Gezimizin daha verimli geçebilmesi için yolumuza yaya devam ediyoruz. Daha sonra tarihi çarşıları, tarihi sokakları, Ulu camiyi, Gazipaşa ilköğretim okulunu, latifiye camisini, kırklar kilisesini, eski ptt binasını, sabancı müzesini dolaşıyoruz. Yaklaşan akşam saatleriyle sizlere alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeğimizi Mardin mutfağının en seçkin örneklerinden oluşan menümüzle alıyoruz. Yemek sonrası sizlere sunacağımız alternatifler doğrultusunda devam ediyoruz.  

2.GÜN: CUMARTESİ MARDİN - MİDYAT -GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI-DEYRÜLZEFARAN MANASTIRI- DARA HARABELERİ -MİDYAT -     

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Mardin şehir merkezinden ayrılıp Deyrulzafaran manastırına geçiyoruz. Manastır gezimizi tamamladıktan sonra kendimizi Mezopotamya ovasının düzlüğüne bırakıyoruz. Kısa bir yolculuktan sonra Dara antik kentine varıyoruz. Burada eski mezarlık alanlarını, su kanallarını, su sarnıcını dolaşıyoruz. Köy içinde yapacağımız gezi sonrası köyden ayrılıp tarihi ipek yoluna çıkıyoruz. Devam edip beyaz su vadisinden ilerleyip çağ çağ deresinin kenarında öğlen yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası zorda olsa bu cennet gibi yeren ayrılıp Midyat ilçemize doğru yol alıyoruz. İlk önce dünyanın en büyük manastırlarından olan Mor Gabriel mastırını ziyaret ediyoruz. Midyat ilçemize vardığımızda ilk durağımız birçok filmin çekildiği devlet konuk evi olacaktır. Evin terasından bütün Midyat’ı görüp hatıra fotoğraflarımızı aldıktan sonra tarihi Midyat sokaklarındaki kısa gezintiden sonra ülkemizde gümüş telkari el sanatının kalbi sayılan Midyat gümüşçüler çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Yaklaşan akşam saatiyle Midyat’a veya Mardin şehir merkezinde konaklayacağımız otele yerleşip dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizin terasında alıyoruz. Yemek sonrası sunacağımız alternatifler doğrultusunda gecemize devam ediyoruz. 

3.GÜN: PAZAR MARDİN -SAVUR KALESİ-KILLIT KÖYÜ- SAVUR EVLERİ- HASANKEYF- DİYARBAKIR 

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası gezimize devam ediyoruz. Gezimizin ilk durağı Kasimiye medresesi olacaktır. Daha sonra şehir merkezinden geçerek Savur ilçemize varıyoruz. Burada Hacı Abdullah bey konağına misafir olup çay kahve içiyoruz. Evin odalarını dolaşıp hem savur ilçesi hem de konak hakkında alacağımız bilgiler sonrası Savur deresinin kenarında perili bahçeye geçip öğlen yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Mezopotamya’da Hıristiyanlığın ilk yerleşim köylerinden olan Kıllıt köyünden geçip kısa bir gezinti yapıyoruz köyde. Sonraki durağımız yakın bir zamanda sular altında kalma riski ile karşı karşıya bulunan Hasankeyf olacaktır. Burada yapacağımız gezi sonrası Batman şehir merkezinden geçerek Diyarbakır havaalanına varıp siz değerli misafirlerimize iyi yolculuklar diliyoruz. 

MARDİN TURU (2 gün-1 gece ) için tıklayınız.

Diğer MARDİN TURLARI incelemek için tıkla. 

 

HAREKET  SAATLERİ ve BULUŞMA NOKTASI
Cuma Sabah  Diyarbakır veya Mardin Havaalanında buluşma  

Gidiş : Atatürk Havalimanında Onur Havayolları 06:35 veya Türk Hava Yolları 07:15 İstanbul -Diyarbakır seferi ile Diyarbakır Havaalanı buluşma.  Sabiha Gökçen Havalimanından Sun Expres/Anadolu Jett 06:55 ile Diyarbakır buluşma

Dönüş : Pazar günü Onur Havayolları 21:40 ve Türk Hava Yolları 21:50  Diyarbakır -İstanbul seferi ile AHL. İstanbul'a dönüş.   Sun Expres/Anadolu Jett 21:40 seferi ile Sabiha Gökçen  üzerinden İstanbul.

AKTİVİTELER

 

Kültür, Doğa ve  Tarih Turu Mardin bölgesini 3 gün boyunca detaylı gezebileceğiniz bir tur programıdır.

KONAKLAMA

Mardin Butik Otel Konaklamalı : Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su,Tv, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma bulunmaktadır. )

Not : Otellerimiz Mardin tarihi taş konaklarından restore edilerek günümüze uyarlanmış, Mezopotamya ovasını izleyeceğiniz muhteşem manzaraya sahip bir konumdadır. 

Mardin Zinciriye Butik Otel : ( Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su,Tv, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma bulunmaktadır. ) 

Mardin Dara Konağı Butik Otel : ( Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su,Tv, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma bulunmaktadır. )                         darakonagi.com

 

Mardin Antik Tatlıdede Konağı Butik Otel : ( Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su,Tv, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma bulunmaktadır.                           tatlidede.com.tr

Mardin Reyhani Kasrı Butik Otel : ( Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su,Tv, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma bulunmaktadır.                           

Mardin Maridin Otel : ( Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su,Tv, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma bulunmaktadır.                           

(Yoğunluk durumuna göre yukarıdaki otellerden birisi tercih edilecektir.Otellerimiz Mardin tarihi taş konaklarından restore edilerek günümüze uyarlanmış, Mezopotamya ovasını izleyeceğiniz muhteşem manzaraya sahip bir konumdadır. )  
 
TUR FİYATI
 

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 yaş

Tek Kişilik oda (sngl) 

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 -9 taksit)

489.-TL

333.-TL

 584.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

475.-TL

 343.TL

 570.-TL

 

Belirtilen fiyat 2 ve 3 kişilik Odada Kişibaşı fiyattır. Bayram ve özel tarihlerde geçerli değildir.

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 06-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 06 yaş altı çocuk kabul edilmez.

Fiyata uçak bileti dahil değildir. Her ilden katılıma açık olduğundan uçak bileti dahil edilmemiştir. 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR

Tur Ücretine Dahil Olanlar:
 

  • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar, (Turumuz Diyarbakır havaalanı başlar. Diyarbakır havaalanı biter.Her ilden katılıma açık olduğu için uçak bileti tur fiyatına dahil edilmemiştir.)
  • Havaalanı transferleri,
  • 2 gece Otel Konaklaması, 
  • 2 Açık büfe veya Set Menü Sabah kahvaltısı,
  • 2 akşam yemeği,
  • Rehberlik,
  • Tüm çevre gezileri,
  • Seyahat Sigortası,
  • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur Ücreti Dışındakiler:

İstanbul-Diyarbakır Ana Ulaşım, İlk gün Kahvaltısı, Müze ve örenyeri girişleri,Yemeklerde alınacak  meşrubat ve alkollü içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları ,  Yerel Mardin gecesi, bahşişler ve  diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.

KİMLER KATILABİLİR

Ciddi Sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

REZARVASYON VE ÖDEME DETAYLARI

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,

Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

   

1)Rezervasyonun kesinleşmesi için Tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.
2)Tur hareket tarihinden 1 hafta öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %50 kesinti ile geri iade yapılır. Son hafta içerisinde yapılan iptallerde ödeme iadesi yapılmaz.
3)Rezervasyon talebinizin maille olması halinde sizinle 24 saat içinde irtibata geçilecektir.
 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER
YağmurlukPolar- rüzgar geçirmez  mont veya polar Bere -Polar veya benzeri olabilir Güneş gözlüğü -Tercihen UV- A ve B Filtreli Fotoğraf makinesi –Yeterli sayıda yedek pil ve film veya  memory card.  Varsa Kişisel İlaçlarınız,  
ULAŞIM

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup,  Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz araç ile sağlanır.  

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :

        ·          Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek

      ·          Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.

·          Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.

 

·          Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

 

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla...

 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere

 

   

 

Mardin Turu, Mardin Turları, Mardin gezisi, Hasankeyf turu, Midyat turu, Mardin tatili, Mardine geziler, 23 Nisan Mardin Turu, 19 Mayıs Mardin turu, 29 Ekim Mardin Turu, İstanbuldan Mardin Turları, Mardine gezi

Kaynak : Mardin Turu, Mardin Turları, Hasankeyf turu, Gezi
Tür : Gezi Tarih : 01.01.2000
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: