Konya Mevlana Şeb-i Arus Turu ( 2 gün -1 gece )

Anasayfa » Kültür Turları » Konya Mevlana Şeb-i Arus Turu ( 2 gün -1 gece )
share on facebook  tweet  share on google  print  

Konya Mevlana Şeb-i Arus Turu ( 2 gün -1 gece )

"Kültür Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Konya

KONYA ŞEB-İ ARUS TURU

KONYA ŞEBİ ARUS TURLARI GEZİLERİ

Tur Tarihleri :  10-11 ARALIK 2016 (09 Aralık Cuma gece hareket )  Tur Süresi: 2 Gün 1 Gece

  *****KONYA 4* OTEL KONAKLAMALI*****  

Doğa,Tarih, Mistik Havası, Kültür keyfi birarada

*** OTOBÜSLE ULAŞIM, REHBERLİK, 1 GECE Y.P KONAKLAMA, 1 KAHVALTI, 1 AKŞAM YEMEĞİ, KONYA, MERAM , ŞEB-İ ARUS TÖREN BİLETİ TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

"Sevgide güneş gibi ol, Dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol,
Hataları örtmede gece gibi ol, öfkede ölü gibi ol,  
Tevazuda toprak gibi ol, Her ne olursan ol, Ya olduğun gibi görün, Ya göründüğün gibi ol !"
Hz. Mevlana

  

 MEVLANA FELSEFESİ

Mevlana'nin tasavvufu, irfan tahakkuk, ask ve cezbe aleminde olgunlasmadir. Mevlana, daima hayatin gerçeklerini görür, hayatin bütün gerçeklerini kabul eder, ondan el etek çekmez. Miskinligi, hayattan el etek çekmeyi reddeder, hayati, hayatin içinde yasatir. Onun dünyayi tarifi, bize, onun tasavvufunu açiklar: "Dünya nedir? Allah'tan gafil olmaktir. Kumas, para, ölçüp tartarak ticaret yapmak ve kadin; dünya degildir. Din yolunda sarf etmek üzere kazandigin mala, Peygamber, "Ne güzel mal" demistir. Suyun gemi içinde olmasi geminin helakidir. Gemi altindaki su ise gemiye, geminin yürümesine yardimcidir. Mal, mülk sevgisini gönülden sürüp çikardigindadir ki Süleyman Peygamber, ancak yoksul adini takindi. Agzi kapali testi, içi hava ile dolu oldugundan derin ve uçsuz bucaksiz su üstüne yüzüp gitti. Iste yoksulluk havasi oldukça insan, dünya denizine batmaz, o denizin üstünde durur. Bütün bu dünya, onun mülkü olsa bu mülk, gözünde hiçbir sey degildir."

Mevlana'nin, kim olursa olsun insanlari hos görüsü, insanlara hos davranisi, kendisini daima küçülterek insanlara hayirli dualar etmesi, kendi önünde kapananlara, kafir de olsa, mukabelede bulunmasi, onun ilahi askla, ilahi cezbelerle ve Allah'in cemal nurlarina gömülmüs olarak yasamasindandir.  

GEZİLECEK YERLER

KONYA -SULTAN SELİM CAMİİ -ALAADDİN KEYKUBAT CAMİİ -SULTAN TÜRBELERİ -KARATAY MEDRESESİ- İNCE MİNARE -SADRETTİN KONEVİ CAMİİ -TARİHİ MERAM KÖPRÜSÜ -ATEŞBAŞI VELİ TÜRBESİ -AKYOKUŞ -MERAM BAĞLARI -    

TUR PROGRAMI

01.Gün / Aralık 2016 Cuma akşamı Konya Şeb-i Arus turu İstanbul'dan hareket ... 

 

 

02.GÜN / Cumartesi KONYA -SULTAN SELİM CAMİİ -ALAADDİN CAMİİ KEYKUBAT CAMİİ-SULTAN TÜRBELERİ -KARATAY MEDRESESİ

 

Sabah saatlerinde   Konya Şeb-i Arus Gösterilerini izlemek amacıyla  geldiğimiz Anadolu Selçuklu Devletinin Başkenti Konya’ya varıyoruz. Kahvaltı  için Konya’nın Meşhur kahvaltı mekanlarında Yöresel serpme kahvaltı alıyoruz(ekstra).  Kahvaltının ardından  Hz. Mevlana’nın Dergâhı ve Müze ziyaretimizi yapıyoruz. Burada rehberimizden gerekli bilgilendirmeleri alıyor Sultan Selim Camii ve Üçler kabristanını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği için, Konya’mızın yöresel lezzetlerini tadacağımız restoranımız’a geçiyoruz. ( Çorba+Etliekmek+Salata+ Tatlı+Ayran+Su+Çay dan oluşan menü Ekstra) Yemek sonrasında  Konya Turumuza  Şems-i Tebrizi Hz. Türbesi ziyareti ile devam ediyoruz.  Sonraki ziyaret   noktalarımız  Alaaddin Keykubat Camii ve Sultan Türbeleri, Karatay Medresesi olacaktır.  Otelimizde alacağımız akşam yemeğinin ardından Geleneksel  Şeb-i Arus  kapsamında Sema gösterileri izlemek için Mevlana Kültür Merkezine gidiyoruz. Bugünkü Şeb-i Arus Sema programının ardından otelimize geçip geceleme yapıyoruz. Konaklama Konya Otelimizde

 

03.GÜN /Pazar KONYA -İNCE MİNARE -SADRETTİN KONUKEVİ CAMİİ-TARİHİ MERAM KÖPRÜSÜ-ATEŞBAŞI VELİ TÜRBESİ-AKYOKUŞ-MERAM BAĞLARI

 

 

 

Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltının sonrası bugünkü  Konya turumuza Sahib-i Ata Camii ve Külliyesi ziyaretimiz ile başlıyoruz. Programımızın devamında ise,  İnce Minare, Sadrettin Konevi Camii ve türbesi, Mevlana Dergâhının aşçısı Ateşbâzı Veli türbesi ziyareti yapılıp öğle yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Öğle yemeği Konya’nın yöresel lezzeti Fırın Kebabı olacak. (Ekstra)  (Bamya Çorbası+Fırın Kebap+Ayran+Su+Ezme+Turşu+ Salata+Tatlı(Sacarası)+ Çay)Öğle yemeğinin ardından Tarihi Meram Bağları bölgesinde bulunan  Tarihi Meram Köprüsü yanında  bulunan çay bahçelerinde çayınızı yudumladıktan sonra panoramik seyir ve fotoğraf çekimiiçin Akyokuş tepesine çıkıyoruz. Misafirlerimize alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Istanbul'a hareket ediyoruz ve  gece yarısına doğru Istanbul’a ulaşıyor ve farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle sizlerle vedalasıyoruz. 

F : 801 - faceb.png

Ayrıca 08-09 NİSAN 2017 KONYA ÇUMRA LALE TARLALARI VE ÇATALHÖYÜK SİLLE GEZİMİZ satışta. İNCELEDİNİZMİ    

Diğer Haftasonu turları için tıklayınız ...

 

 

Gruplara özel Konya Turları

                     

HAREKET  SAATLERİ ve BULUŞMA NOKTASI

11 Aralık 2015 Gecesi Konya Şeb-i Arus turu için İstanbul’dan Hareket

22:00 :  İncirli Alfemo Önü (Eski Boyner  önü) 

22:30 :  Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya bitişiği)

23:00 :  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark Çıkışı Işıklar önü)

00:00 : İzmit Otogar Önü

00:30 : Adapazarı Berceste Tesisleri 

AKTİVİTELER

Kültür,  Doğa, Tarih ve Çok Zorlu Olmayan Yürüyüşler

KONAKLAMA

Konya 4* Otel Konaklamalı : Tüm odalarda standart duş, wc, klima, telefon, TV , sıcak su, saç kurutma makinesi mevcuttur .    

 

TUR FİYATI
    

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

 06-12 yaş

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

425.-TL

325.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

395.-TL 

 295.-TL

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.  

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR

Tur Ücretine Dahil Olanlar: 

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • 1 gece Yarım Pansiyon Konya 4* Otel konaklaması,
 • 1 Açık büfe Sabah kahvaltısı 
 • 1 Açık büfe veya Set Menü Akşam yemeği, 
 • Tüm Ulaşım hizmetleri,
 • Gezi süresince  Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • Şeb-i Arus Tören Giriş Bileti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur Ücreti Dışındakiler:  Otel dışında alınacak öğle yemekleri, İlk gün kahvaltı, Programda belirtilen Müze ve Ören yerlerine giriş ücretleri, Milli Park Giriş ücretleri, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar.

ULAŞIM

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış  yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre 46-50 kişilik Mercedes, Safir, MAN, Travego, Tourismo, Neoplan, Fortuna Otobüs  ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, koridor, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.   

REZARVASYON VE ÖDEME DETAYLARI
Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada taksitli ödeme yapmak isterseniz ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,

Mail order formumuzu doldurup bize fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

MAIL ORDER FORMU ( Tıklayınız )

 

   

REZERVASYON ŞARTLARI VE DİĞER ŞARTLAR:

 • Acentemizin turlarına katılmak isteyen konuklarımızın kesin rezervasyon için tur ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir. Ödemeleri alınmayan rezervasyonlar kesinleşmiş sayılmaz.
 • Turlarımızda araçta ödeme kabul edilmez. Ödemenin mutlaka turdan önce banka havalesi ile yada ofiste elden veya kredi kartı ile yapılması gerekmektedir.
 • Tura katılacak yolcuların ödemelerini yukarıdaki banka hesaplarımıza yapmaları durumunda; katılımcıların tam ismi ile beraber Doğum Tarihleri, Biniş Noktaları ve Cep telefon bilgilerinin ofisimize telefon veya mail ile bildirilmesi gerekmektedir.
 • Bankaya ödeme yaptığınızın bilgisini bize bildirdikten sonra tarafımızdan size bir teyit mail’i gönderilecektir. Teyit mail’i 48 saat içinde elinize ulaşmaz ise lütfen ofisimizi arayarak bilgilendiriniz.
 • Katılımcıların bankaya ödemelerini yapacağı gün katılacakları turda yer olup olmadığının teyidini almaları gerekmektedir. (Bankaya Ödemeyi yapacağınız günden birkaç gün evvel turda müsaitlik durumunu sormuşsanız ödeme yapacağınız gün dolmuş olabileceğini düşünerek tekrar sormanız gerekir.)
 • Mail Order Formunu kullanarak Kredi Kartı ile ödeme yapacak olanlar; mail order formuna web sitemizden (yukarıdaki linkten) ulaşarak çıktısını alıp imzaladıktan sonra 0.212. 249.40.74 nolu faksa fakslamaları ve faksın ulaşıp ulaşmadığından emin olmaları gerekir.
 • Mail Order Faksınız elimize ulaştıktan en geç 48 saat içerisinde çekiminiz yapılıp Rezervasyonunuzun kesinleşip kesinleşmediği konusunda mail veya telefon ile bilgi verilecektir.
 • Grup adına kayıt yaptıranların, tur koşullarını tüm gruba bildirdiği kabul edilir ve bu konuda Folklorik Turizm herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
 • Turlarımıza evcil hayvan kabul edilmez.
 • Rezervasyon esnasında Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, koridor, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.
 • Turlarımızda Rehberlik, Ulaşım, Konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
 • Tura kesin kayıt yaptıran herkesin Tur Programını okuduğu ve programdaki şartları kabul ettiği anlamına gelir.
 • Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur programında değişiklik yapabilir.
 
YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER
Küçük bir sırt çantası - Rahat Ayakkabı - Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği ve tabanında bol tutamağı bulunan(Tercihen Gro-tex ve Vibram taban)  Yağmurluk -Tercihen panço Anorak -Gro-Tex ceket veya ince kat rüzgar geçirmez mont veya polar Sweat-shirt -Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi Pantolon -Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim Şort - sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon Tozluk -Tercihe bağlı, karlı yürüyüşlerde, yağmurda kullanılabilir Bere -Polar veya benzeri olabilir Matara -Yaklaşık bir litrelik ped şişe yada özel matara Güneş gözlüğü -Tercihen UV- A ve B Filtreli Güneş şapkası -Geniş siperlikli, arkadan boynunuzu ve yüzünüzü kapatan İlaç  -  Kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa Fotoğraf makinesi –Yeterli sayıda yedek pil ve film. 
FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :
 •    Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek
 •    Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.
 •    Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.
 •    Pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.
 • Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla... 
                                                                           

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

   

Tür : Gezi Tarih : 25.02.1989
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: