19 Mayıs Çeşme Alaçatı Efes Selçuk Seferihisar Turu 19-21 Mayıs 2017

Anasayfa » 19 Mayıs Turları » 19 Mayıs Çeşme Alaçatı Efes Selçuk Seferihisar Turu 19-21 Mayıs 2017
share on facebook  tweet  share on google  print  

19 Mayıs Çeşme Alaçatı Efes Selçuk Seferihisar Turu 19-21 Mayıs 2017

"19 Mayıs Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
19

19 MAYIS ÇEŞME, ALAÇATI, URLA, EFES ANTİK KENTİ TURU

OTOBÜSLÜ TUR 

 

Tur Tarihleri : 19-21 MAYIS 2017 (18 Mayıs gecesi hareket )  Tur Süresi: 3 Gün- 2 Gece

  *****KONAKLAMALI*****  

Doğa,Tarih, Kültür keyfi birarada

 

*** ULAŞIM, REHBERLİK, 2 GECE Y.P KONAKLAMA, 2 KAHVALTI, 2 AKŞAM YEMEĞİ, ÇEŞME, ALAÇATI, URLA, SEFERİHİSAR, SIĞACIK, TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

 

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ : 18 MAYIS 2017 PERŞEMBE GECESİ HAREKET 

22:00 :  İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası) 

22:30 :  Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

23:00 :  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü) 

23:30 :  Gebze Çayırova Mc.Donalds

00:30 :  Yalova Migros Önü 

02:00 :  Bursa Özdilek Önü

02.GÜN / 19 MAYIS 2017 CUMA İSTANBUL -ÇEŞME -ÇEŞME KALESİ - URLA-NECATİ CUMALI EVİ -TANJU OKAN PARKI -KLAZOMENİA ANTİK KENTİ -ALAÇATI SOKAKLARI-EVLERİ 

Bursa –Balkesir-İzmir güzergahını izleyerek sabah saatlerinde Ege denizinin  lacivertten turkuaza tüm renkleriyle denizin kara ile iç içe olduğu koylarıplajları ve termal kaynaklarıyla bir dantel gibi Türkiye’nin üçüncü büyük çağdaş kenti İzmir’e varıyoruz.  

Yol üzerinde serbest alacağımız Ege kahvaltısı ardından Sonrasında 40 km.kıyı şeridine sahipplaj ve koylarla ve şirin balıkçı lokantaları ve Rum Evleri, taze ve doğal organik ürün pazarı ve Urla katmeriyle meşhur İzmir'in arka bahçesi Urla'ya geçiyoruz. İlk olarak Urla Gezimize Necati Cumalı evi ile başlıyoruz. Ardından Yorgo Seferisin doğduğu evi panaromik görüyor ve fotoğraf çekimlerimizi yapıyoruz. Zafer caddesinde Tanju Okan anısına yapılan parkta fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında antik çağın en öenmli ticaret merkezlerinden Klazomenia Antik Kenti gezisi ve Limanı, Eski Zeytinyağı fabrikası gezileri sonrası Urla gezimizi sonlandırıyoruz.  

Urla gezimiz sonrasında Çeşme merkezi ve sahile  geçiyoruz .Çeşme, şifalı sıcak suları, olağanüstü sayılabilecek kalitede kumun, güneşin ve berraklığın kucaklaştığı şirin bir tatil beldesidir. İlk olarak Çeşme sokakları ve Çeşme Kalesi ile gezimize başlıyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansarayı görüyoruz. Çeşme Merkezde Rehberimiz eşliğinde Çeşme Kalesini gezip ardından Çeşme sahili - Limanı -sokakları gezisi için serbest zaman veriyoruz.  Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. Ardından Alaçatıya geçiyor , Arnavut kaldırımlı sokakları ve renkli pencereli taş evleri, renkli sokakları ve yöresel ürünleri ve Rüzgar gülleri ile Alaçatı sizleri kendisine hayran bırakacak. Rehberimiz eşliğinde Alaçatı'da yapacağımız gezimiz esnasında rehberimizden bilgiler alıp sonrasında serbest zaman ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.       

 

03.GÜN/ : 20 MAYIS 2017 ŞİRİNCE- EFES ANTİK KENTİ -MERYEMANA -SELÇUK -İSABEY CAMİİ - İZMİR

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyor Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı Şirince’ye geçiyoruz. Egenin tarihi mimarisini koruyabilmiş şirin bir kasabadırŞirince’nin otantik sokaklarının her köşesinde 19. yüzyıl Anadolu yaşam kültüründen bir hatıra bulacağınız Şirince evleri Rum mimari etkilerini her köşesinde hissetmek mümkün. Meşhur Şirince şarapları tadıyor, yöresel ürün alışverişi yapıyoruz. ilkçağların tümüyle mermerden yapılmış ilk kent olan en ünlü ve ihtişamlıdünyaca ünlü şehirlerinden biri olan Efes Antik Kenti ile gezimize başlıyoruz. Efes Harabeleri, Agora, Antik tiyatro, yamaç evleri, Odeion, Herakles Kapısı, Traianus Çeşmesi, Hamam, Celcus Kütüphanesi yapılarını geziyoruz. Dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis Tapnağı kalıntılarını geziyoruz. Öğle yemeği ardından Vatikan tarafından kutsal sayıların her sene binlerce Hristiyan tarafından ziyaret edilen Haç mekanı Meryem Ana evi geziyoruz. Ardından Selçuk müzesiİsabey Camii gezilip bugünkü İyonya turumuzu tamamlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde .    

 

 

04.GÜN/ : 21 MAYIS 2017 ÇEŞME -SEFERİHİSAR -SIĞACIK -TEOS ANTİK KENTİ -İZMİR -DARİO MORENO SOKAĞI -ASANSÖR -İSTANBUL

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştirip otelimizden ayrılıyoruz. Türkiye'nin ilk sakin şehiri Seferihisar’a geçiyoruz. Seferihisar, kalabalıktan uzak, sakin ve huzurlu ortamıyla bizi hemen kendine bağlıyor Eşsiz güzellikteki koyları ve plajlarının yanı sıra gezilecek tarihi yerleri ve şirin balıkçı lokantaları ile de Seferihisar renkli bir tatil beldesi olarak dikkat çekiyor. Taze ve doğal organik ürün pazarı ile de dikkat çekiyor. Burada yapacağımız gezimiz sırasında Seferihisar'ın tarihi Teos Antik kentini geziyoruz. Teos Antik Kenti tarihi 3000 yıl gerilere gidiyor. Tarihi ve doğal güzelliklerini keşfederek Sığacık'tan ayrılıyoruz.

Dönüş yolumuz üzerinde Ege denizinin  lacivertten turkuaza tüm renkleriyle denizin kara ile iç içe olduğu koylarıplajları ve termal kaynaklarıyla bir dantel gibi Türkiye’nin üçüncü büyük çağdaş kenti İzmir’e varıyoruz. Konak meydanıSaat KulesiHükümet Konağı gezileri ardından halk arasında Asansör, bugünkü adıyla her geçen gün ünlenen Dario Moreno sokağı gezileri ile Alaçatı ot festivali turumuzun sonuna yaklaşıyoruz. Serbest zaman ardından İzmir'den ayrılıyoruz. Normal trafik koşullarında sabaha karşı İstanbul'da oluyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle burada  vedalaşıyoruz.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik yapabilir.  

Ayrıca 07-09 Nisan (3 gün-2 gece) UÇAKLI ALAÇATI OT FESTİVALİ TURUmuzu inceledinizmi

Ayrıca 08-09 Nisan (2 gün-1 gece) OTOBÜSLÜ ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU inceledinizmi 

 

 19 mayıs çeşme selçuk efes iyonya turları  19 mayıs iyonya turu, turları
19 mayıs çeşme selçuk şirince iyonya turları 19 mayıs çeşme turları

 

 

AKTİVİTELER :

Kültür  ve Doğa Turu.   

KONAKLAMA :

Kuşadası, Çeşme  veya İzmir 4* standardı Oteller konaklamalı tüm odalarda klima, telefon, TV , sıcak su, saç kurutma makinesi, minibar, açık havuz mevcuttur. 

 

KİMLER KATILABİLİR : 

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI :

    

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 yaş

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

530.-TL

430.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

495.-TL 

395.-TL

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR  ve OLMAYANLAR :

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
 • 2 gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • 2 sabah kahvaltısı otelde açık büfe
 • 2 Akşam yemeği Açık büfe
 • Feribot geçiş ücretleri (İstanbul -Eskihisar -Topçular/ Topçular -Eskihisar -İstanbul geçişleri)
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Program dahilinde çevre gezileri
 • Otopark ücretleri
 • Otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur ücreti dışındakiler : 

İlk gün Sabah kahvaltısı, Otellerdeki minibar harcamaları, Bahşişler ve diğer ekstralar, Öğle Yemekleri, Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz veya Mail Ordur Formu ile ödeyebilirsiniz.  

     

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil

ULAŞIM :

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks 46 kişilik Safir, Man, Travego Motobüs ile seyahat edilmektedir. Otobüs için yeterli sayı oluşmadığında 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar Sultan Midibus ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında sağ, sol, ön, arka, koridor, cam kenarı garantisi verilmez. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :·         

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek·         

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

     

                    

 

 

 

Kaynak : 19 mayıs iyonya turu, turları
Tür : Diğer Tarih : 18.03.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: