19 Mayıs Butik Doğu Karadeniz Macahel Ayder Batum Turu 19-21 Mayıs 2017

Anasayfa » Karadeniz Turları » 19 Mayıs Butik Doğu Karadeniz Macahel Ayder Batum Turu 19-21 Mayıs 2017
share on facebook  tweet  share on google  print  

19 Mayıs Butik Doğu Karadeniz Macahel Ayder Batum Turu 19-21 Mayıs 2017

"Karadeniz Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
19

19 MAYIS ÖZEL BUTİK DOĞU KARADENİZ TURU 

19 MAYIS DOĞU KARADENİZ YAYLALARI -AYDER -BATUM -MACAHEL – CAMİLİ – MARAL ŞELALESİ – BORÇKA KARAGÖL

 

Turumuz Trabzon Havaalanı buluşmalı olduğundan her ilden katılabilirsiniz

PERŞEMBE TRABZON HAVAALANI BAŞLAR /PAZAR TRABZON HAVALİMANI BİTER 

Tur Tarihleri :  19-21 MAYIS 2017 (19 MAYIS ÖZEL) Tur Süresi: 3 Gün-02 Gece 

  KAÇKAR’LARDAN KARÇAL’A DOĞU KARADENİZ’İN GİZLİ CENNETLERİ…

AYDER YAYLASI – MACAHEL – GELİNTÜLÜ ŞELALESİ – BORÇKA KARAGÖL 

 

Her ilden katılıma açık olduğu için uçak bileti tura dahil edilmemiştir.

***ARA ULAŞIMLAR, HAVAALANI TRANSFERLERİ, REHBERLİK, 2 KAHVALTI, 2 AKŞAM YEMEĞİ, MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ DAHİL TUR*

  

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ : 19 MAYIS 2017 CUMA/ TÜRKİYE'NİN HER NOKTASINDAN BULUŞMALI -İSTANBUL -TRABZON -AYASOFYA – ATATÜRK KÖŞKÜ – UZUNGÖL – İNCELER KONAĞI 

Türkiye’nin her noktasından  Siz değerli misafirlerimizle sabah saatlerinde Trabzon Havalimanı ve Trabzon otogarında buluşuyoruz. Gezimize 4000 yıllık geçmişi ile birçok gezgine ve devlete ev sahipliği yapmış olan Trabzon ile başlıyoruz. Trabzon’un en önemli tarihi değerlerinden olan ve 257 yıl boyunca Kommenos Krallığına Başkentlik yapmış kralların taç törenlerinin yapıldığı, Kutsal Bilgelik anlamındaki  (HAGIA SOPHIA) Ayasofya’yı geziyor, Trabzon ve Ayasofya’nın tarihini rehberimizden dinliyoruz. Ayasofya gezimizi tamamlıyor, Trabzon hasırı, kazaziyesi ve telkâri üzerine ürünlerin işlendiği gümüş atölyesini geziyoruz. Gezimizin sonunda Ayasofya’dan ayrılıyor, Zağnos Vadisi ve Trabzon Kalesinin eşliğinde Soğuksu mevkiinde bulunan M. Kemal ATATÜRK’ÜN vasiyetinin bir kısmını yazdığı Kostantin Kabayanidis’in İtalyan Gotik mimarisinde yaptırdığı ve mübadele sonrasında Atatürk’e armağan edilen Atatürk Köşkü’nü gezmeye gidiyoruz.  Köşk içerisinde yapacağımız gezimizi tamamlıyor, Köşkün bahçesindeki fotoğraf çekimlerimizi tamamladıktan sonra köftesi ile ünlü Akçaabat’ta gidiyoruz. Öğle yemeğimizin alınmasının ardından Karadeniz’in en önemli turistik noktalarından Uzungöl’e doğru yola çıkıyoruz. Sürmene ve Of ilçelerini görerek deniz seviyesinden 1090 metre yükseklikte bulunan Tabiat Koruma Alanı olan Uzungöl’de göl etrafında yürüyüş yapabilir, seyir noktasından Uzungöl’ü fotoğraflayabilir ve göl kenarında bulunan kafeteryalarda Kahvenizi yudumlayarak Uzungöl’ü izleyebilirsiniz. Uzungöl’de verilen serbest zamanımızın sonunda aracımızdaki yerlerimizi alıyor, Türkiye’nin en çok yağış alan ili Rize üzerinden Fındıklı Çağlayan Köyüne varıyoruz. Köy içerisinde çay ve fındık ağaçları arasında geçmişi çok eskilere dayanan Laz Mimarisindeki İnceler Konağına yerleşiyoruz. Akşam yemeğine kadar odalarımızda dinlendikten sonra konağın bahçesinde yemeğimizi alıyoruz. İNCELER KONAĞI  

02.GÜN/ : 20 MAYIS 2017 CUMARTESİ / BORÇKA KARAGÖL – BATUM ŞEHİR TURU- İNCELER KONAĞI

Konakta alacağımız kahvaltının sonrasında, Karadeniz’in şirin ilçeleri Arhavi ve Hopa üzerinden 690 metrede bulunan Cankurtaran geçidini görerek bir zamanlar Batum’dan kayıklar ile ticaretin yapıldığı Çoruh Nehri kenarında kurulu olan Borçka’ya uğruyor kısa bir mola veriyoruz. Molanın sonunda yeşilin tonları içesinde kıvrımlı yolları takiben deniz seviyesinden 1550 metre yükseklikteki Tabiat Koruma Alanı Borçka Karagöl’e varıyoruz. . Atanoğlu Yaylasının eteklerindeki, endemik türler bakımından zengin bitki örtüsüne sahip Karagöl’de, göl etrafındaki turumuzu ladin ağaçları eşliğinde tamamlıyor, Borçka’dan Batum’a devam ediyoruz. Karadeniz’i izleyerek Hopa ve Kemalpaşa’yı görüyor Sarp Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Gürcistan’a giriş işlemlerimizi rehberimiz eşliğinde tamamladıktan sonra Batum şehir turumuza başlıyoruz. Gezimize St. Andrew ve Gonia Kalesinin ( Hisarı) panoramik olarak görülmesi ile başlıyoruz. Batum’da Gürcü Menüsünden oluşan öğle yemeğimizi aldıktan sonra   Batum’daki tek aktif camimiz olan Orta Camii,  5700 metrekarelik alanı ile Avrupa mimarisindeki Piazza Meydanı, Batum St. Nicolas Kilisesi, Ermeni Apostolik Kilisesi, Gürcüler için sonsuzluğu ve gücü simgeleyen Medea Heykelinin bulunduğu Avrupa Meydanını geziyoruz.  Anlatımlar sonrasında Astroloji Saati, Yunan Mitolojisinde denizlerin tanrısı Poseidon’un bronz heykelinin bulunduğu Neptün Meydanı, 130 metre yüksekliğindeki Alfabe Kulesi, Osmanlılar tarafından yaptırılan Batum Fener Kulesi, Azeri yazar Kurban Said’in başyapıtı Ali ve Nino’nun aşkını anlatan 2010 yılında Gürcü heykeltıraş Tamara Kvesitadze’nin göz kamaştırıcı Ali ile Nino Heykelini görüyoruz. 1881 yılında Alman Bahçıvanlar tarafından yapımına başlanan 7 km uzunluğundaki Batum Bulvar’ da serbest zaman sonrasında, gezimizi tamamlıyor Türkiye’ye giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam saatlerinde konağımızdaki odalarımıza dinlenmeye çekiliyoruz. Akşam yemeğimizi konağımızın bahçesinde alıyoruz. Konaklama İNCELER KONAĞI

  

03.GÜN/ : 21 MAYIS 2017 PAZAR / FIRTINA VADİSİ – ZİL KALESİ – AYDER YAYLASI  - ŞENYUVA -GELİNTÜLÜ ŞELALESİ -TRABZON 

Konakta alacağımız kahvaltının sonrasında konak sahipleri ile vedalaşıyor ve Ayder Yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış, Florası bakımından endemik türleriyle dünyanın en önemli 200 korunması gereken vadisinden olan Fırtına Vadisindeki yolculuğumuzda yeşilin her tonu eşlik ediyor. Namı ünlü Çamlıhemşin’de vereceğimiz molanın sonrasında gizemli hikâyelerle, keşfedilmeyi bekleyen Çat Vadisi'ne yöneliyoruz. Karadeniz ezgileri eşliğinde Makrevis ( Konaklar Köyü) ve Sevdaluk dizisine ev sahipliği yapmış olan Şenyuva Köyü'ndeki konakları görüyor, Kartal yuvası şeklinde Sarp bir kayanın üzerine inşa edilen Zil Kalesini ( Kale – i Zir ) gezmeye başlıyoruz. Deniz seviyesinden 750 vadi tabanından 100 metre yüksekliğinde Ortaçağ kalesi olan Zil Kale'yi rehberimizle  birlikte geziyor ve Verçenik Dağları'nın muhteşem manzarasına eşlik ediyoruz. Zil Kalesi'nden ayrılıyor, sırtını Kaçkar Dağlarına dayamış ve bulut denizindeki yayla olarak tabir edilen, 1395 metre yüksekliğindeki Ayder Yaylası’na ulaşıyoruz. Ayder Yaylasında; Gelintülü Şelalesi, Aşağı Ambarlı Şelalesi’ni fotoğraflıyor, Kalegon Mevkii, Şenlik Düzünü geziyor, fotoğraf çekimlerimizi tamamladıktan sonra Trabzon’a hareket ediyor, sizleri Trabzon havalimanına bırakıyoruz. ( Uçak Biletlerini Geç Almamız Gerekli )bir başka Doğu Karadeniz Folklorik Turizm gezimizde buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

Not : Sümela Manastırı, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restorasyon, dağ yamacından kaya düşme tehlikesinin ortadan kaldırılması nedeniyle 2015 – 2018 tarihleri arasında 3 Yıl süre ile geçici kapatılmıştır.

Diğer 19 Mayıs Turları, 19 Mayıs turu, 19 Mayıs Gezileri için tıklayınız.  

 

OTELLER : 

İnceler Konağı Otelleri ( 2 gece), Tüm odalarda duş,wc, saç kurutma, TV (Yoğunluk olması durumunda benzeri otellerde konaklama yapılabilir.) 

 

TUR FİYATI : 

 

 

TUR ÜCRETİ :

 

Tur fiyatı 

2 ve 3 kişilik odada kişibaşı 

06-12 yaş çocuk

Tur fiyatı ERKEN REZERVASYON

2 ve 3 kişilik odada kişibaşı

(30 ARALIKA KADAR ÖDE. İNDİRİMLİ AL)

06-12 yaş çocuk ERKEN REZERVASYON  

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

.-TL .-TL .-TL  .-TL 

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

.-TL .-TL .-TL .-TL
 
 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 06-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR : 

 

 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar, (Hizmetimiz Trabzon Havaalanı başlar, Trabzon havaalanı biter. (Her ilden katılıma açık olduğu için Ana Ulaşım Uçak Bileti dahil değildir.)
 • Havaalanı transferleri,
 • 2 Gece Yarım Pansiyon Otel Konaklaması
 • Konakta alınacak 2 sabah kahvaltısı 
 • Konakta alınacak 2 akşam yemeği, (Set menü şeklinde)
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Kaçkar Dağı Milli park giriş ücreti
 • Borçka -Karagöl Milli Park giriş ücreti ,
 • Tüm çevre gezileri,
 • Araç içi Yöresel İkramlar,
 • Dostluk ve Güleryüz... 

 

 • Tur Ücreti Dışındakiler: Ana ulaşım uçak veya Otobüs , Müze ve ören yeri giriş ücretleri, tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.  

 

ÖNERİLEN UÇUŞ DETAYLARI :

Önerilen Uçuş Detayları Trabzon Havaalanında buluşma

Turumuzun Başlangıç noktası Trabzon ve Bitiş Noktası Trabzon'dur. Turumuza Türkiye’nin Her Noktasından Ulaşım İmkanı Olduğu İçin Tur Başlangıç Saatimiz 09:30 -10:30 dir. Misafirlerimizin Ayrıca Kendi Araçları ile Geldiği Durumlarda Bizimle İrtibata Geçtiği Takdirde Aracını Otoparkımıza Yerleştiriyor, Tura Katılımını Sağlıyoruz.

Otobüs ile Turumuza Katılacak Misafirlerimiz ile Samsun Otogarında Buluşma Saatimiz 08:30 -09:00            

Uçakla Gelen Misafirlerimiz İçin Aracımız 09.00 den İtibaren Havalimanında sizleri bekliyor olacak.  

Tur Başlangıç Trabzon 09:00 / Bitiş Noktası: Trabzondur.   

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI:

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.  

   

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER:

Tur programımız çoğunlukla yaylalarda geçeceği için güneş ısınları ile biraz hasır neşir olacağız:) Onun İçinYanınızda Getirilmesi gerekenler diye küçük bir liste hazırladık. Faktörlü güneş kreminiz (  +18 veya +20 faktör ), Güneş Gözlüğünüz, Polar mont veya kazak, Rahat yürüyüş pantolonu, Yürüyüş Ayakkabınız, Fotoğraf Makinesi  ( yedek pil veya sarj aleti / yedek kartlarınız ), Şort ve Deniz havlusu ( denize ve Nehirlere girmek için ).  Kişisel Eşyalarınız ve İlaçlarınız,Günlük eşyalarınız için Küçük  sırt çantası,  

ULAŞIM:

 

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım uçak dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup,  Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.  

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :   

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek   

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.   

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.  

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere

      

 

Kaynak : 19 Mayıs Butik Doğu Karadeniz Macahel Ayder Turu
Tür : Diğer Tarih : 19.05.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: