19 Mayıs Butik Gürcistan Tiflis Turu 18-21 Mayıs 2017

Anasayfa » Karadeniz Turları » 19 Mayıs Butik Gürcistan Tiflis Turu 18-21 Mayıs 2017
share on facebook  tweet  share on google  print  

19 Mayıs Butik Gürcistan Tiflis Turu 18-21 Mayıs 2017

"Karadeniz Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
19

19 MAYIS ÖZEL BUTİK GÜRCİSTAN -TİFLİS TURU 

19 MAYIS MUHTEŞEM DOĞASI VE MİMARİSİ İLE KISA GÜRCİSTAN GEZİSİ

TÜRKİYE'NİN HER YERİNDEN HAREKETLE  

TRABZON BULUŞMALI  12 KİŞİ İLE KESİN KALKIŞLI

VİZESİZ  

Batum – Kobuleti - Kutaisi – Gori – Msheta ve Tiflis

 

Turumuz Trabzon Havaalanı buluşmalı olduğundan her ilden katılabilirsiniz

Tur Tarihleri :  18-21 MAYIS 2016 (19 MAYIS ÖZEL) Tur Süresi: 4 Gün-03 Gece 

 

Her ilden katılıma açık olduğu için uçak bileti tura dahil edilmemiştir.

***ARA ULAŞIMLAR, HAVAALANI TRANSFERLERİ, REHBERLİK, 3 KAHVALTI, İLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ DAHİL TUR*

  

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ : 18 MAYIS 2016 PERŞEMBE/ TÜRKİYE'NİN HER NOKTASINDAN BULUŞMALI -İSTANBUL -TRABZON -GÜRCİSTAN -BATUM -BATUM BOTANİK BAHÇESİ -  ST.ANDREW HEYKELİ -MERYEM ANA KİLİSESİ -POSEİDON HEYKELİ - POSEIDON HEYKELİ -OPERA BİNASI -ALTIN POST MEDİA HEYKELİ -PİAZZA MEYDANI -ARGAVİ GÖLÜ IŞIK GÖSTERİLERİ

Türkiye’nin her noktasından gelen misaifirlerimiz ile Trabzon havalimanı veya otogarında rehberimiz tarafından karşılanıyor, eşyalarımızı yerleştirdikten sonra kahvaltımızı almak üzere restaurantımıza doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yöresel ürünlerden oluşan kahvaltımızı tamamlıyor Rize üzerinden kuzey’deki en son sınır kapımız olan Sarp ( SARPİ ) Sınır Kapısına ulaşıyor çıkış işlemlerinin tamamlanması ile birlikte Gürcistan’a girişimizi tamamlıyoruz. Aydınlanma yolunu takiben St. Andrew heykelini fotoğraflıyor, okaliptüs ağaçları eşliğinde M.Ö Romalılar tarafından yapıldığı tahmin edilen rivayete göre 12. Havari Matias’ın mezarının bulunduğu son olarak 93 harbinde Osmanlının kullandığı Gonia Hisarını geziyor arkeoloji müzesindeki eserleri görüyoruz. Chavchavadze Cad. takiben 1893 yılında Çarlık döneminde yapılan komünist dönemde ise trafo binası olarak kullanılan Meryem Ana Kilisesini rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Kiliseden ayrılıyor, şehir merkezinden 9 km uzaklıkta eski Batum – Tiflis yolu üzerinden Batum Botanik Bahçesine ulaşıyoruz. Karadeniz kıyısında Mtsvane Kontskhi ( Yeşil Burun ) da 111 hektarlık alan üzerine Rus Botanikçi Krasnow tarafından 1880 yılında kurulan ve resmi açılışı 1912 yılında yapılan 5600 odunsu ile otsu bitkiyi bünyesinde barındıran dünyanın en büyük botanik bahçelerinden olan, Batum Botanik Bahçesi turumuzu tamamlıyor,öğle yemeğimizi almak üzere restaurantımıza hareket ediyoruz.  Yemeğimizin ardından Poseidon Heykeli, Opera Binası, Atın Post Media Heykeli, Piazza Meydanı, Astroloji Saati gezimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Odalarımızda dinleniyor belirlenen saatte lobide buluşuyor akşam yemeği için restauranta gidiyoruz. Gürcü menülerinden oluşan akşam yemeğimizi alıyor dünyanın en güzel su ve ışık gösterilerini izleyeceğimiz Argavi Gölünde gösterileri izledikten sonra otelimize hareket ediyoruz. BATUM  

02.GÜN/ : 19 MAYIS 2016 CUMA / KUTAİSİ - GORİ STALİN MÜZESİ - ANTİK BAŞKENT MTSHETA - TİFLİS 

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından  piskoposluk merkezi ve kale kent Petra Kalesini panoramik olarak görüyor, sahil şehri Kobuleti üzerinden, antik dönem krallığı Kolheti'nin  başkenti, Homeros'un Argonotların varmayı amaçladıkları şehir diye bahsettiği Kutaisi'ye (AİAS) ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi Kutaisi’de aldıktan sonra 1879 yılında Gori şehrinde doğan 1922 ile 1953 yılları arasında SSCB lideri olan ve gerçek adı İoseb Cugaşvili, Rusçada çelik anlamına gelen lakabı ile STALİN in doğduğu Gori’de 3 bölümden oluşan Stalin’in Evi, Ana Bina Müze’yi ve Stalin’in Vagonu’nu rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Gori şehrini gezdikten sonra, 4.yy Hıristiyanlığın kabul yeri olan ve Mtkvari ile Aragvi Nehirlerinin birleştiği yerde kurulmuş olan Antik Başkent Mtsheta’ya gidiyoruz. Eski evler arasında yapacağımız yürüyüşün ardından UNESCO tarafından koruma altına alınmış olan Svetitskhoveli Kilisesini geziyor, Mtsheta’dan ayrılıyor, başkent Tiflis’e ulaşıyoruz. Otelimize yerleşiyor akşam yemeğimizi almak üzere lobide buluşuyoruz. Gürcü menülerinden oluşan akşam yemeğimizi alıyor otelimize dönüyoruz. TİFLİS

 

03.GÜN/ : 20 MAYIS 2016 CUMARTESİ / TİFLİS -

Otelimizdeki kahvaltının ardından Eski Tiflis Meidani’ye ulaşıyoruz. M.Ö. 12 yy. dayanan gürcü tarihini rehberimizden dinliyor, gezimize Sülfür Hamamları ile başlıyoruz. Mtkhvari nehri eşliğinde  Narikala Kalesi ve Metekhi Kilisesini, şehrin kurucusu Kral Vakhtang Gorgasali’nin heykelini  görüyor, teleferik ile Tiflis’i kuşbakışı izleyeceğimiz Kutsal Dağ “Mtatsminda”tepesine çıkıyoruz. Tiflis’i izledikten sonra aşağıya iniyor, cafeler sokağı olarak bilinen Sheridı gezerek St. George’un altın heykelinin bulunduğu Özgürlük Meydanında fotoğraf çekimlerimizi tamamlıyor, Rustaveli Caddesinde  Gürcistan Parlamento,Sovyet döneminden kalma Posta, Opera ve Filarmoni binalarını görüyor Marjanisvili’de öğle yemeğini alacağımız restaurantımıza harekete ediyoruz. Yemek sonrası Avlabari yakınlarında Ortadoğu’nun en büyük dini yapısı olan St.Trinity (SAMEBA) Katedrali’ni görmeye gidiyoruz. Tiflis şehrini başka bir açıdan görme fırsatını bulduğumuz katedrali ile çevresindeki gezimizi sonlandırıyor otelimize dönüyor, akşam yemeğine kadar dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi restaurantımızda alıyor serbest zaman sonrasında konaklayacağımız otelimize dönüyoruz. TİFLİS

  

04.GÜN/ : 21 MAYIS 2016 PAZAR /  BATUM -GORİ – TRABZON

Otelimizde alacağımız kahvaltının sonrasında erken saatte, Tiflis’ten ayrılıyor,Gori’yi - Batum'u görüyor yolda vereceğimiz gerekli molaların eşliğinde Batum üzerinden Sarp sınır kapısına ulaşıyoruz. Türkiye’ye giriş işlemlerimizi tamamlıyor Rize’yi takiben siz değerli misafirlerimizi, Trabzon Havalimanına veya Trabzon Otogarına bırakıyoruz. Bir başka gezimizde buluşmak dileği ile sizlerden ayrılıyoruz. Sizleri Trabzon Havalimanı veya otogarına bırakıyor bir başka Folklorik Turizm gezimizde buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

Diğer 19 Mayıs Turları, 19 Mayıs turu, 19 Mayıs Gezileri için tıklayınız.  

 

OTELLER : 

3 ve 4 * ve Butik Oteller Batum (1 gece) Otelleri, Tiflis Otelleri (2 gece) Tüm odalarda duş,wc, saç kurutma, TV (Yoğunluk olması durumunda benzeri otellerde konaklama yapılabilir.) 

 

TUR FİYATI : 

 

 

TUR ÜCRETİ :

 

Tur fiyatı 

2 ve 3 kişilik odada kişibaşı 

Tek Kişilik Oda (sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

.-TL .-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

.-TL .-TL
 
 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 06-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR : 

 

 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar, (Hizmetimiz Trabzon Havaalanı başlar, Trabzon havaalanı biter. (Her ilden katılıma açık olduğu için Ana Ulaşım Uçak Bileti dahil değildir.)
 • Havaalanı transferleri,
 • 1 gece Batum Otelleri O.K konaklaması
 • 2 Gece Tiflis Otelleri Oda Kahvaltı Konaklaması
 • 1 gece Ayder Yaylası otelleri konaklama 
 • Otellerde alınacak 3 sabah kahvaltısı,
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
 • Zorunlu Yurtdışı Seyahat Sigortası
 • Otopark giriş ücretleri,
 • Tüm çevre gezileri,
 • Dostluk ve Güleryüz... 

 

 • Tur Ücreti Dışındakiler: Ana ulaşım uçak veya Otobüs , Yurtdışı çıkış harcı, Müze ve ören yeri giriş ücretleri, tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Tiflis teleferik ücreti, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.  

 

ÖNERİLEN UÇUŞ DETAYLARI :

Önerilen Uçuş Detayları Trabzon Havaalanında buluşma

Turumuzun Başlangıç noktası Trabzon ve Bitiş Noktası Trabzon'dur. Turumuza Türkiye’nin Her Noktasından Ulaşım İmkanı Olduğu İçin Tur Başlangıç Saatimiz 08:00 dir. Misafirlerimizin Ayrıca Kendi Araçları ile Geldiği Durumlarda Bizimle İrtibata Geçtiği Takdirde Aracını Otoparkımıza Yerleştiriyor, Tura Katılımını Sağlıyoruz.

Otobüs ile Turumuza Katılacak Misafirlerimiz ile Trabzon Otogarında Buluşma Saatimiz 08:00             

Uçakla Gelen Misafirlerimiz İçin Aracımız 08.00 den İtibaren Havalimanında sizleri bekliyor olacak.  

Tur Başlangıç Trabzon 08:00 / Bitiş Noktası: 20:00 -21:00 Trabzondur. 

 Gürcistan’a Seyahat Edecek Vatandaşlarımız İçin Seyahat Duyurusu;

 • Türkiye ve Gürcistan vatandaşlarının iki ülke arasında nüfus cüzdanlarıyla seyahat etmelerini sağlayan düzenlemenin 10 Aralık 2011’de yürürlüğe girmesiyle vatandaşlarımız, Gürcistan’a, her girişte 90 günü aşmayan seyahatleri için vizesiz ve “nüfus cüzdanı” veya geçerli pasaportlarıyla seyahat edebilirler.
 • Nüfus cüzdanlarıyla Gürcistan’a gitmek üzere ülkemizden çıkacak vatandaşlarımıza çıkış işlemlerini gerçekleştiren görevlilerce “Giriş-Çıkış Formu” verilmektedir.
 • Vatandaşlarımızın bu belgeyi Gürcistan’da kaldıkları süre boyunca yanlarında taşımaları ve ülkemize geri girişlerinde nüfus cüzdanlarıyla birlikte hudut görevlilerine ibraz etmeleri zorunludur.
 • İki ülke vatandaşlarının nüfus cüzdanlarıyla seyahatleri yalnızca Türkiye ve Gürcistan arasında mümkündür. Üçüncü ülkelere seyahatler için pasaport gerekecektir.
 • Nüfus cüzdanıyla Gürcistan’a seyahat edecek 18 yaşından küçük vatandaşlarımız, mevzuatımız uyarınca anne ve babalarının birlikte nezaretinde veya yanlarında bulunmayan anne ve babasının yazılı resmi muvafakatini ibraz etmek suretiyle ülkemizden çıkış işlemi yapabileceklerdir.
 • Sadece nüfus cüzdanıyla seyahat eden vatandaşlarımızın nüfus cüzdanlarını kaybetmeleri olasılığına binaen, Tiflis Büyükelçiliğimizde veya Batum Başkonsolosluğumuzda ülkemize geçişlerini teminen geçici pasaport müracaatlarında bulunabilmeleri için yanlarında fotoğraflı bir başka belgeyi daha (ehliyet, öğrenci kimliği v.s.) bulundurmaları önem arz etmektedir.
 • Gürcistan’a seyahat edecek vatandaşlarımızın pasaportlarında, Abhazya’ya ve Güney Osetya’ya deniz yoluyla ve/veya başka ülkeler üzerinden seyahat ettiklerini gösteren damga veya mühür bulunduğu takdirde Gürcistan’a girişlerinde hapis ve/veya para cezasına çarptırılmaları söz konusu olabilecektir.
 • Gürcistan’a seyahat edecek vatandaşlarımızın yanlarında 30.000 Lari veya üzerindeki bir meblağa tekabül eden Türk Lirası/döviz bulundurmaları halinde, Gürcistan gümrük memurlarına önceden sözlü veya yazılı olarak paralarını beyan etmeleri önem taşımaktadır. Beyan edilmeyen nakit paraya, Gürcistan mevzuatı uyarınca el konulmaktadır.
 • Döviz ofisinde paralarımızı LARİ ye dönüştüreceğiz. Harcamadığınız LARİ leri tekrar Türk parasına dönüştürülebilir.
 • Gümrük çıkışında ( Gürcistan Freeshop'unda) gümrüksüz alışveriş (Freeshop) imkanı vardır. 
 • Gürcistan’da iletişim sağlamak için cep telefonlarının uluslararası iletişime açık olması gerekmektedir. 
 • Gürcistan’dan bir Türkiye'yi aramak için numaranın başına + 90 ilave edilmelidir. Örnek : + 90 452 222 33 52
 • Gürcistan saati Türkiye’den Batum'da1 saat, Tiflis'te 2 saat ileridir.Örneğin; Türkiye’de saat 01.00 iken Gürcistan’da Batum'da 02.00 Tiflis'te 03,00  

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI:

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.  

   

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER:

Tur programımız çoğunlukla yaylalarda geçeceği için güneş ısınları ile biraz hasır neşir olacağız:) Onun İçinYanınızda Getirilmesi gerekenler diye küçük bir liste hazırladık. Faktörlü güneş kreminiz (  +18 veya +20 faktör ), Güneş Gözlüğünüz, Polar mont veya kazak, Rahat yürüyüş pantolonu, Yürüyüş Ayakkabınız, Fotoğraf Makinesi  ( yedek pil veya sarj aleti / yedek kartlarınız ), Şort ve Deniz havlusu ( denize ve Nehirlere girmek için ).  Kişisel Eşyalarınız ve İlaçlarınız,Günlük eşyalarınız için Küçük  sırt çantası,  

ULAŞIM:

 

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım uçak dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup,  Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.  

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :   

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek   

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.   

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.  

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere

      

 

Kaynak : 19 Mayıs Butik Gürcistan Tiflis Turu turları
Tür : Gezi Tarih : 19.05.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: