Yılbaşı Uçaklı Butik Doğu Karadeniz Ayder Batum Turu 30 Aralık-01 Ocak 2017 (Erken Rez)

Anasayfa » Karadeniz Turları » Yılbaşı Uçaklı Butik Doğu Karadeniz Ayder Batum Turu 30 Aralık-01 Ocak 2017 (Erken Rez)
share on facebook  tweet  share on google  print  

Yılbaşı Uçaklı Butik Doğu Karadeniz Ayder Batum Turu 30 Aralık-01 Ocak 2017 (Erken Rez)

"Karadeniz Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Yılbaşı

YILBAŞI ÖZEL BUTİK DOĞU KARADENİZ BATUM TURU 

YILBAŞI BUTİK DOĞU KARADENİZ AYDER -UZUNGÖL -BATUM TURU

YILBAŞI TATİLİ, YILBAŞI TURLARI  

BUTİK DOĞU KARADENİZ BATUM TURU

UÇAKLI BUTİK TUR 

UÇAK DAHİL ERKEN REZERVASYON

BUTİK YILBAŞI DOĞU KARADENİZ BATUM TURU 

Tur Tarihleri : 30 ARALIK -01 OCAK 2017 (30 Aralık sabahı Trabzon buluşmalı )  Tur Süresi: 3 Gün- 2 Gece

  ***** 1 GECE AYDER, 1 GECE BATUM OTEL KONAKLAMALI*****  

UÇUŞ DETAYLARI :

30 Aralık 2016 İst -Trabzon Sabiha Gökçen Pegasus Havayolları kalkış ve varış 06:40 -08:20

01 Ocak 2017 Trabzon -İstanbul Pegasus Sabiha Gökçen kalkış ve varış 22:30 -00:15
*** Uçuş detaylarında değişiklik olabilir.

*** TRABZONDAN İTİBAREN ARA ULAŞIMLAR, REHBERLİK, 2 GECE Y.P KONAKLAMA, 2 KAHVALTI, 2 AKŞAM YEMEĞİ, BATUM TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

 

BUTİK BİR TURDUR. Maksimum 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.

  

   

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ : 30 ARALIK 2016 CUMA/ TÜRKİYE'NİN HER NOKTASINDAN BULUŞMALI -İSTANBUL -TRABZON -UZUNGÖL – AYDER YAYLASI -RİZE -GELİNTÜLÜ ŞELALESİ -AYDER YAYLASI KONAKLAMA    

Siz değerli misafirlerimizle sabah saatlerinde Trabzon Havalimanında buluşuyoruz. Eşyalarımızı aracımıza yerleştirdikten sonra kahvaltımızı yöresel ürünler şeklinde Sürmene’de alıyoruz. Kahvaltının ardından Uzungöl’e hareket ediyoruz. Rotamızı dağlara doğru çeviriyor, Solaklı deresini takiben deniz seviyesinden 1090 metre yüksekliğindeki Uzungöl’e ulaşıyoruz. Vadi içerisinde, çam ağaçlarının arasında Demirkapı Yaylasından ve Soğanlı Dağlarından gelen Haldizen Deresinin kapanması sonucu oluşmuş olan Uzungöl’de vereceğimiz serbest zamanda göl etrafında yürüyüş yapabilir, Uzungöl’ü fotoğraflayabilirsiniz. Muhteşem Kış manzaraların izlenmesinin ve içimizi ısıtacak kahvelerimizi yudumlanmasını sonrasında, Türkiye’nin en çok yağış alan ili olarak kabul edilen Rize’yle yolculuğumuza devam ediyoruz. Çayeli’nde öğle yemeğimizi tereyağlı, etli meşhur ispir kuru fasulyesi ve tereyağlı pilav şeklinde alıyoruz. Yemek sonrasında Eko sisteminin zenginliği açısından dünya çevre örgütleri tarafından korunması gereken en önemli 200 vadiden olan Fırtına Vadisine giriş yapıyor, bulut denizindeki yayla olarak tabir edilen 1395 metre yüksekliğindeki Ayder Yaylasına ulaşıyoruz. Karların altında kalmış olan Gelintülü Şelalesi, Kalegon Mevkii ve Şenlik düzünü görüyor, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve eğlence konaklama AYDER YAYLASI otelleri  

02.GÜN/ : 31 ARALIK 2016 CUMARTESİ / AYDER -BATUM -POSEİDON HEYKELİ-ERMENİ VE GÜRCÜ KİLİSELERİ -TÜRK MAHALLESİ -AZİZ ANDREW HEYKELİ -

Beyaz örtünün altındaki Ayder Yaylasında otelimizde alacağımız kahvaltının ardından ayrılıyor, Karadeniz’in şirin ilçeleri eşliğinde Hopa Sarp Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Çıkış işlemlerinin ardından Batum’a merkeze doğru yolculuğumuzda sırasıyla Aziz Andrew Heykeli ve Gonia Hisarını görüyor, Okaliptüs ağaçlarının eşliğinde Çoruh Nehrini izleyerek Batum şehir merkezine varış. Otele yerleştikten sonra kısa dinlenmenin ardından şehir turumuza başlıyoruz. Poseidon Heykeli, Drama Binası, Astroloji Saati, Medea Heykelini görüyor, Argonot Efsanesi dinledikten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında Piazza Meydanı, Ermeni ve Gürcü Kiliseleri, Türk Mahallesi ve Orta Cami gezilerini tamamlıyor, şehri kuşbakışı göreceğimiz tepeye teleferik ile çıkıyoruz. Fotoğrafların çekilmesinin ardından otelimize gidiyoruz.  Yılbaşı eğlencesi için odalarımızda dinleniyoruz. Belirlenen saatte lobide buluşuyor ve akşam yemeğinin alınmasının ardından Sokak eğlencelerine katılabilir veya eğlence merkezlerinde eğlenceye dahil olabilirsiniz. Rehberimiz sizlere yardımcı olacaktır. Konaklama BATUM ARGO / İBERİA  www.argohotelbatum.com  / www.hotel –iberia.com… Vb

 

03.GÜN/ : 01 OCAK 2017 PAZAR / BATUM -TRABZON -AYASAOFYA KİLİSESİ

Otelimizde alacağımız geç kahvaltının sonunda Batum’dan ayrılıyoruz. Sarp Sınır Kapısından Türkiye’ye giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Trabzon’a hareket ediyoruz. Uçak saatimize göre Trabzon’un en önemli dini yapılarından Kommenos ailesi tarafından 1238 yılında inşasına başlanan Kutsal Bilgelik anlamına gelen Ayasofya’yı geziyoruz. Gezimizin sonunda öğle yemeğimizi köftesi ile meşhur akçaabat’ta aldıktan sonra şehir merkezinde uçak saatimize kadar serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatte aracımız ile buluşuyor sizleri Trabzon Havalimanına transfer ediyoruz. Bir başka Folklorik Turizm gezimizde buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

Diğer 

Hareket Saatleri ve buluşma noktaları önerilen uçuşlar:

 

30 Aralık Sabahı  Trabzon Havaalanında buluşma

Gidiş :  30 Aralık sabahı : ve : İstanbul Atatürk Havalimanı THY Türk Hava Yolları veya Pegasus Havayolları 06:40 İstanbul -Trabzon seferi ile Trabzon'a hareket. Havaalanı buluşma.

Dönüş :  01 Ocak akşamı : Trabzon-İstanbul THY Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları 22:30 Trabzon -İstanbul seferi ile İstanbul'a dönüş. 

Sizleri Sabah 08:20den itibaren Trabzon Havaalanında karşılıyoruz ve kahvaltıyla programımıza başlıyoruz.Farklı uçuş saatlerini tercih edenler ofisten bilgi alabilirler. 

(Sınırlı Pegasus Uçak Bileti Dahil kontenjanımız için acele edin. Pegasus Uçak bileti haricinde havayolları tercih edenler yukarıdaki önerilen uçuşları kullanabilirler.

Farklı illerden katılmak isteyenler Uçak biletini tura katılacak olanlar kendileri temin edeceklerdir.) 

Not: Uçaklarda yoğunluk nedeniyle Yukarıda belirtilen saatler harici uçak bileti temin edebilecek yolcularımız kendi imkanları ile Adana'ya ulaşmaları gerekmektedir.

HATIRLATMA : 

 • Rehberimiz Grubumuzu Samsun havaalanında karşılar.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir. 
 • Gidiş  Check–in İşlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır.  
 • Dönüş Check–in işlemleriniz havalimanından kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

Gürcistan’a Seyahat Edecek Vatandaşlarımız İçin Seyahat Duyurusu;

 • Türkiye ve Gürcistan vatandaşlarının iki ülke arasında nüfus cüzdanlarıyla seyahat etmelerini sağlayan düzenlemenin 10 Aralık 2011’de yürürlüğe girmesiyle vatandaşlarımız, Gürcistan’a, her girişte 90 günü aşmayan seyahatleri için vizesiz ve “nüfus cüzdanı” veya geçerli pasaportlarıyla seyahat edebilirler.
 • Nüfus cüzdanlarıyla Gürcistan’a gitmek üzere ülkemizden çıkacak vatandaşlarımıza çıkış işlemlerini gerçekleştiren görevlilerce “Giriş-Çıkış Formu” verilmektedir.
 • Vatandaşlarımızın bu belgeyi Gürcistan’da kaldıkları süre boyunca yanlarında taşımaları ve ülkemize geri girişlerinde nüfus cüzdanlarıyla birlikte hudut görevlilerine ibraz etmeleri zorunludur.
 • İki ülke vatandaşlarının nüfus cüzdanlarıyla seyahatleri yalnızca Türkiye ve Gürcistan arasında mümkündür. Üçüncü ülkelere seyahatler için pasaport gerekecektir.
 • Nüfus cüzdanıyla Gürcistan’a seyahat edecek 18 yaşından küçük vatandaşlarımız, mevzuatımız uyarınca anne ve babalarının birlikte nezaretinde veya yanlarında bulunmayan anne ve babasının yazılı resmi muvafakatini ibraz etmek suretiyle ülkemizden çıkış işlemi yapabileceklerdir.
 • Sadece nüfus cüzdanıyla seyahat eden vatandaşlarımızın nüfus cüzdanlarını kaybetmeleri olasılığına binaen, Tiflis Büyükelçiliğimizde veya Batum Başkonsolosluğumuzda ülkemize geçişlerini teminen geçici pasaport müracaatlarında bulunabilmeleri için yanlarında fotoğraflı bir başka belgeyi daha (ehliyet, öğrenci kimliği v.s.) bulundurmaları önem arz etmektedir.
 • Gürcistan’a seyahat edecek vatandaşlarımızın pasaportlarında, Abhazya’ya ve Güney Osetya’ya deniz yoluyla ve/veya başka ülkeler üzerinden seyahat ettiklerini gösteren damga veya mühür bulunduğu takdirde Gürcistan’a girişlerinde hapis ve/veya para cezasına çarptırılmaları söz konusu olabilecektir.
 • Gürcistan’a seyahat edecek vatandaşlarımızın yanlarında 30.000 Lari veya üzerindeki bir meblağa tekabül eden Türk Lirası/döviz bulundurmaları halinde, Gürcistan gümrük memurlarına önceden sözlü veya yazılı olarak paralarını beyan etmeleri önem taşımaktadır. Beyan edilmeyen nakit paraya, Gürcistan mevzuatı uyarınca el konulmaktadır.
 • Döviz ofisinde paralarımızı LARİ ye dönüştüreceğiz. Harcamadığınız LARİ leri tekrar Türk parasına dönüştürülebilir.
 • Gümrük çıkışında ( Gürcistan Freeshop'unda) gümrüksüz alışveriş (Freeshop) imkanı vardır. 
 • Gürcistan’da iletişim sağlamak için cep telefonlarının uluslararası iletişime açık olması gerekmektedir. 
 • Gürcistan’dan bir Türkiye'yi aramak için numaranın başına + 90 ilave edilmelidir. Örnek : + 90 452 222 33 52
 • Gürcistan saati Türkiye’den Batum'da1 saat, Tiflis'te 2 saat ileridir.Örneğin; Türkiye’de saat 01.00 iken Gürcistan’da Batum'da 02.00 Tiflis'te 03,00  

OTELLER : 

Ayder Otelleri ( 1 gece), Batum otelleri (1 gece) Tüm odalarda duş,wc, saç kurutma, TV (Yoğunluk olması durumunda benzeri otellerde konaklama yapılabilir.) 

 

TUR FİYATI : 

UÇAK DAHİL FİYATLARIMIZ:  

 

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 Yaş Çocuk

Tek Kişilik oda (sngl)

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

ERKEN REZERVASYON

KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

06-12 Yaş Çocuk

ERKEN REZERVASYON

KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

Tek Kişilik oda (sngl) 

ERKEN REZERVASYON

KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

.-TL

.-TL

.-TL

790.-TL

765.-TL

895.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

.-TL 

.-TL

.-TL

745.-TL

720.-TL

850.-TL

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

 

UÇAK HARİÇ FİYATLARIMIZ:  

 

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 Yaş Çocuk

 

Tek Kişilik oda (sngl)

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

ERKEN REZERVASYON

ŞİMDİ ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

06-12 Yaş Çocuk

ERKEN REZERVASYON

ŞİMDİ ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

Tek Kişilik oda (sngl) 

ERKEN REZERVASYON

ŞİMDİ ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

590.-TL

 555.-TL

710.-TL

540.-TL

 505.-TL

660.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

545.-TL 

 510.-TL

665.-TL

495.-TL

 460.-TL

615.-TL

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.

 
 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR : 

 

 • Ana Ulaşım Uçak,
 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar, (Hizmetimiz Trabzon Havaalanı başlar, Trabzon havaalanı biter. (Her ilden katılıma açık bir turdur. İstanbul dışından başvuranlar uçak hariç satın alabilirsiniz.)
 • 1 Gece Ayder Yaylası Otelleri Yarım Pansiyon Otel Konaklaması
 • 1 gece Batum otelleri konaklama 
 • Otellerde alınacak 2 sabah kahvaltısı,
 • Otellerde alınacak 1 akşam yemeği
 • 1 Akşam yemeği Batum'da Restaurantta 
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Milli park ve otopark giriş ücretleri,
 • Tüm çevre gezileri,
 • Araç içi Yöresel İkramlar,
 • Dostluk ve Güleryüz... 

 

 • Tur Ücreti Dışındakiler: Yurtdışı Çıkış Harcı, Batum’daki Yılbaşı Eğlencesi ( Otellerde veya Eğlence Merkezlerinde ) Sokak Eğlencesi ücretsiz, Sürmenede alınacak 1 sabah kahvaltısı, Türsab seyahat ve sağlık sigortası (zorunlu) tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.  

 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI:

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.  

   

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER:

Tur programımız çoğunlukla yaylalarda geçeceği için güneş ısınları ile biraz hasır neşir olacağız:) Onun İçinYanınızda Getirilmesi gerekenler diye küçük bir liste hazırladık. Faktörlü güneş kreminiz (  +18 veya +20 faktör ), Güneş Gözlüğünüz, Polar mont veya kazak, Rahat yürüyüş pantolonu, Yürüyüş Ayakkabınız, Fotoğraf Makinesi  ( yedek pil veya sarj aleti / yedek kartlarınız ), Şort ve Deniz havlusu ( denize ve Nehirlere girmek için ).  Kişisel Eşyalarınız ve İlaçlarınız,Günlük eşyalarınız için Küçük  sırt çantası,  

ULAŞIM:

 

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım uçak dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup,  Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.  

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :   

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek   

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.   

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.  

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere

      

 

Kaynak : yılbaşı butik doğu karadeniz batum turu, turları
Tür : Diğer Tarih : 21.05.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: