Yılbaşı Batum Turu 30 Aralık-01 Ocak 2018

Anasayfa » Karadeniz Turları » Yılbaşı Batum Turu 30 Aralık-01 Ocak 2018
share on facebook  tweet  share on google  print  

Yılbaşı Batum Turu 30 Aralık-01 Ocak 2018

"Karadeniz Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Yılbaşı

YILBAŞI ÖZEL BATUM TURU 

YILBAŞI BUTİK BATUM TURU

YILBAŞI TATİLİ, YILBAŞI TURLARI  

BUTİK BATUM TURU 

UÇAK HARİÇ SATIŞTADIR.

BUTİK YILBAŞI BATUM TURU 

Tur Tarihleri : 30 ARALIK -01 OCAK 2018 (30 Aralık sabahı Trabzon ve Ordu buluşmalı )  Tur Süresi: 3 Gün- 2 Gece

  

 

*** TRABZONDAN İTİBAREN ARA ULAŞIMLAR, REHBERLİK, 2 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA, 2 KAHVALTI, BATUM TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR*

YILBAŞINDA BATUM TURU  

BUTİK BİR TURDUR. Maksimum 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.

   

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ : 30 ARALIK 2017 CUMARTESİ/ TÜRKİYE'NİN HER NOKTASINDAN BULUŞMALI -İSTANBUL -ORDU -GİRESUN - TRABZON -    

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 09.00 da Ordu – Giresun Havalimanında ve 11.30 ile 12.00 arasında Trabzon Havalimanı veya Otogarı’nda buluşuyor, Yılbaşı Gürcistan Batum Gezimiz için yola koyuluyoruz. Öğle saatlerinde Sarp Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Gürcistan’a giriş işlemlerinin ardından, Batum’da St. Aziz Andrew Heykeli’ni görerek turumuza başlıyoruz. Döviz bozdurma işlemlerimizi tamamlıyor, M.Ö Romalılar tarafından inşa edilen Asparos Kalesi (Gonia Hisarını) izliyor, şehir merkezindeki gezimize Orta Camiyle devam ediyoruz.  5700 metrekarelik alanıyla Piazza Meydanı, Batum St. Nicolas Kilisesi, Gürcüler için gücü simgeleyen Medea Heykeli, Avrupa Meydanı, Astroloji Saati, Yunan Mitolojisinde deniz tanrısı Poseidon’un bronz heykelinin bulunduğu Neptün Meydanı130 metre yüksekliğindeki Alfabe Kulesi, Osmanlılar tarafından yaptırılan Batum Fener Kulesini görüyor, otelimize hareket ediyoruz. Akşam saatlerine kadar odamızda dinlendikten sonra akşam yemeği için Türk Sokağında serbest menü diyoruz. Yemek sonrasında 1881 yılında Alman Bahçıvanlar tarafından inşa edilen Batum Bulvar'daki su gösterilerini izliyoruz. Evlendirme dairesinin muhteşem mimarisi eşliğinde bulvar gezimizi bitiriyor, Azeri yazar Kurban Said’in başyapıtı Ali ve Nino’nun aşkını anlatan 2010 yılında Gürcü heykeltıraş Tamara Kvesitadze’nin göz kamaştırıcı Ali ile Nino Heykelini görüyor ve şehir merkezinde serbest zaman diyoruz. Konaklama BATUM

 

02.GÜN/ : 31 ARALIK 2017 PAZAR / BATUM ŞEHİR TURU -YILBAŞI EĞLENCESİ (GALA YEMEĞİ)

Otelimizde alacağımız geç kahvaltı sonrasında Batum Büyük Katedralini görmeye gidiyoruz. 19. yy inşa edilmiş Batum’un en büyük kilisesi olma özelliğine sahip olan 3 Kubbeli Virgin Mary Katedralini geziyor, sonrasında Batum Teleferik istasyonuna hareket ediyoruz. Şehrin kuşbakışı izlenmesi ve fotoğraf çekimlerini tamamlıyor, akşam eğlenceleri için dinlenmeye çekiliyoruz. Dileyen misafirlerimize rehberimiz tarafından ilginize göre yönlendirme ve bilgilendirme yapılacaktır. Belirlenen saatte otelimizin lobisinde buluşuyor ve Batum’da eğlenceli gala yemeğimize katılmak üzere restoranımıza doğru yola çıkıyoruz. Adjara Gürcü Mutfağının muhteşem lezzetleri ve sanatçıların gösterileri eşliğindeki yılbaşı eğlencemizi katılıyor sonrasında Batum Belediyesi tarafından Bulvarda düzenlenen havai fişek, konser ve görsel aktivitelerle gece geç saatlere kadar eğleniyoruz. Konaklama BATUM

İsteyen Katılımcılar için 31 Aralık 2017 Yılbaşı Eğlencesi Katılım Ücreti: 120 LARİ ( Sınırsız Eğlence / Yılbaşı Yemeği / Sınırsız İçecek / Sanatçı) 

 

04.GÜN/ : 01 OCAK 2017 PAZAR / BATUM -TRABZON -ORDU GİRESUN  

Otelimizde alacağımız geç kahvaltı sonrasında  Batum’dan ayrılıyor, Sarp Sınır Kapısından Türkiye’ye giriş işlemlerimizi tamamlıyor, Trabzon'da Forum Alışveriş Merkezinde vereceğimiz kısa molanın sonrasında Trabzon’dan ayrılacak olan misafirlerimizi öğleden sonra Trabzon Havalimanına bırakıyor diğer katılımcılarımız ile birlikte Giresun ve Ordu’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde sizleri Ordu – Giresun Havalimanına veya aldığımız noktalara bırakıyor bir başka gezimizde buluşmak dileği ile sizlerden ayrılıyoruz. Bir başka Folklorik Turizm gezimizde buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz. 

Hareket Saatleri ve buluşma noktaları önerilen uçuşlar:

TURA UÇAK BİLETİ HARİÇTİR.  

30 Aralık gecesi  Trabzon Havaalanında buluşma

Gidiş :  30 Aralık sabahı 09.00 da Ordu – Giresun Havalimanında ve 11.30 ile 12.00 arasında Trabzon Havalimanı veya Otogarı’nda buluşuyoruz. Bu saatlerde olacak şekilde uçuşlarınızı ayarlamanız gerekmektedir.  

Dönüş :  01 Ocak saat 16:00dan sonraki uçuşları tercih edebilirsiniz.   

 

HATIRLATMA : 

 • Rehberimiz Grubumuzu Ordu Giresun ve Trabzon havaalanında karşılar.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir. 
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

Gürcistan’a Seyahat Edecek Vatandaşlarımız İçin Seyahat Duyurusu;

 • Türkiye ve Gürcistan vatandaşlarının iki ülke arasında nüfus cüzdanlarıyla seyahat etmelerini sağlayan düzenlemenin 10 Aralık 2011’de yürürlüğe girmesiyle vatandaşlarımız, Gürcistan’a, her girişte 90 günü aşmayan seyahatleri için vizesiz ve “nüfus cüzdanı” veya geçerli pasaportlarıyla seyahat edebilirler.
 • Nüfus cüzdanlarıyla Gürcistan’a gitmek üzere ülkemizden çıkacak vatandaşlarımıza çıkış işlemlerini gerçekleştiren görevlilerce “Giriş-Çıkış Formu” verilmektedir.
 • Vatandaşlarımızın bu belgeyi Gürcistan’da kaldıkları süre boyunca yanlarında taşımaları ve ülkemize geri girişlerinde nüfus cüzdanlarıyla birlikte hudut görevlilerine ibraz etmeleri zorunludur.
 • İki ülke vatandaşlarının nüfus cüzdanlarıyla seyahatleri yalnızca Türkiye ve Gürcistan arasında mümkündür. Üçüncü ülkelere seyahatler için pasaport gerekecektir.
 • Nüfus cüzdanıyla Gürcistan’a seyahat edecek 18 yaşından küçük vatandaşlarımız, mevzuatımız uyarınca anne ve babalarının birlikte nezaretinde veya yanlarında bulunmayan anne ve babasının yazılı resmi muvafakatini ibraz etmek suretiyle ülkemizden çıkış işlemi yapabileceklerdir.
 • Sadece nüfus cüzdanıyla seyahat eden vatandaşlarımızın nüfus cüzdanlarını kaybetmeleri olasılığına binaen, Tiflis Büyükelçiliğimizde veya Batum Başkonsolosluğumuzda ülkemize geçişlerini teminen geçici pasaport müracaatlarında bulunabilmeleri için yanlarında fotoğraflı bir başka belgeyi daha (ehliyet, öğrenci kimliği v.s.) bulundurmaları önem arz etmektedir.
 • Gürcistan’a seyahat edecek vatandaşlarımızın pasaportlarında, Abhazya’ya ve Güney Osetya’ya deniz yoluyla ve/veya başka ülkeler üzerinden seyahat ettiklerini gösteren damga veya mühür bulunduğu takdirde Gürcistan’a girişlerinde hapis ve/veya para cezasına çarptırılmaları söz konusu olabilecektir.
 • Gürcistan’a seyahat edecek vatandaşlarımızın yanlarında 30.000 Lari veya üzerindeki bir meblağa tekabül eden Türk Lirası/döviz bulundurmaları halinde, Gürcistan gümrük memurlarına önceden sözlü veya yazılı olarak paralarını beyan etmeleri önem taşımaktadır. Beyan edilmeyen nakit paraya, Gürcistan mevzuatı uyarınca el konulmaktadır.
 • Döviz ofisinde paralarımızı LARİ ye dönüştüreceğiz. Harcamadığınız LARİ leri tekrar Türk parasına dönüştürülebilir.
 • Gümrük çıkışında ( Gürcistan Freeshop'unda) gümrüksüz alışveriş (Freeshop) imkanı vardır. 
 • Gürcistan’da iletişim sağlamak için cep telefonlarının uluslararası iletişime açık olması gerekmektedir. 
 • Gürcistan’dan bir Türkiye'yi aramak için numaranın başına + 90 ilave edilmelidir. Örnek : + 90 452 222 33 52
 • Gürcistan saati Türkiye’den Batum'da1 saat, Tiflis'te 2 saat ileridir.Örneğin; Türkiye’de saat 01.00 iken Gürcistan’da Batum'da 02.00 Tiflis'te 03,00  

OTELLER : 

Ayder Otelleri ( 1 gece), Batum otelleri (1 gece) Tüm odalarda duş,wc, saç kurutma, TV (Yoğunluk olması durumunda benzeri otellerde konaklama yapılabilir.) 

 

TUR FİYATI : 

UÇAK HARİÇ FİYATLARIMIZ:  

 

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

 

06-12 Yaş Çocuk

 

Tek Kişilik oda (sngl) 

 

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

530.-TL

490.-TL

740.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

495.-TL

455.-TL

705.-TL

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR : 

 

 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar, (Hizmetimiz Trabzon ve Ordu Giresun Havaalanı başlar, Trabzon ve Ordu Giresun havaalanı biter. (Her ilden katılıma açık bir turdur. 
 • 2 gece Batum otelleri konaklama (İntourist Hotel Batumi / Euphoria Hotel Batumi vb.)
 • Otellerde alınacak 2 sabah kahvaltısı, 
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti, (Türkçe ve Gürcüce)
 • Tüm çevre gezileri,
 • Araç içi Yöresel İkramlar,
 • Dostluk ve Güleryüz... 

 

 • Tur Ücreti Dışındakiler: Ana Ulaşım Uçak, Batum’daki Yılbaşı Eğlencesi  (İsteyen Katılımcılar için 31 Aralık 2017 Yılbaşı Eğlencesi Katılım Ücreti: 120 LARİ ( Sınırsız Eğlence / Yılbaşı Yemeği / Sınırsız İçecek / Sanatçı) Sokak Eğlencesi Ücretsiz , Seyahat sağlık sigortası (zorunlu), Yurtdışı çıkış harcı, tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Akşam yemekleri, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.  

 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI:

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.  

   

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER:

Tur programımız çoğunlukla yaylalarda geçeceği için güneş ısınları ile biraz hasır neşir olacağız:) Onun İçinYanınızda Getirilmesi gerekenler diye küçük bir liste hazırladık. Faktörlü güneş kreminiz (  +18 veya +20 faktör ), Güneş Gözlüğünüz, Polar mont veya kazak, Rahat yürüyüş pantolonu, Yürüyüş Ayakkabınız, Fotoğraf Makinesi  ( yedek pil veya sarj aleti / yedek kartlarınız ), Şort ve Deniz havlusu ( denize ve Nehirlere girmek için ).  Kişisel Eşyalarınız ve İlaçlarınız,Günlük eşyalarınız için Küçük  sırt çantası,  

ULAŞIM:

 

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım uçak dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup,  Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27-31 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.  

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :   

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek   

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.   

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.  

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacakFolklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere

      

 

 

 

 

Kaynak : yılbaşı gürcistan tiflis turları, tur, batum
Tür : Diğer Tarih : 30.12.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: