23 Nisan Uçaklı Doğu Karadeniz Batum Turu 20-23 Nisan 2019

Anasayfa » Karadeniz Turları » 23 Nisan Uçaklı Doğu Karadeniz Batum Turu 20-23 Nisan 2019
share on facebook  tweet  share on google  print  

23 Nisan Uçaklı Doğu Karadeniz Batum Turu 20-23 Nisan 2019

"Karadeniz Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
23

23 NİSAN ÖZEL BUTİK DOĞU KARADENİZ TURU 

23 NİSAN DOĞU KARADENİZ YAYLALARI -BATUM Turu

 

Tur Tarihleri : 20-23 NİSAN 2019  (20 Nisan sabahı Trabzon başlangıçlı) Tur Süresi: 4 Gün- 3 Gece

  

***ANA ULAŞIM UÇAK, ARA ULAŞIMLAR, TRABZON'DAN İTİBAREN HAVAALANI TRANSFERLERİ, REHBERLİK, 3 KAHVALTI, 3 AKŞAM YEMEĞİ, AYDER, BATUM, TRABZON GEZİLERİ DAHİL TUR*

UÇAK DAHİL BUTİK TUR 

Doğa,Tarih, Arkeoloji, Kültür keyfi birarada

 

UÇUŞ DETAYLARI :

20 Nisan 2019 İstanbul  Sabiha Gökçen Pegasus Havayolları -Trabzon kalkış ve varış 07:50 -09:35
23 Nisan 2019 Trabzon -İstanbul Pegasus Sabiha Gökçen kalkış ve varış 22:00 -23:45
*** Uçuş detaylarında değişiklik olabilir.

 Turumuz Trabzon Havaalanı buluşmalı olduğundan her ilden katılabilirsiniz

*** ANA ULAŞIM UÇAK, TRABZON HAVALİMANINDAN İTİBAREN ARA ULAŞIMLAR, REHBERLİK, 3 GECE Y.P KONAKLAMA, 3 KAHVALTI, 3 AKŞAM YEMEĞİ, TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

 

BUTİK BİR TURDUR. Maksimum 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.   

AÇILIŞ FİYATLARINDAN ALIN. GELECEK ZAMLARDAN ETKİLENMEYİN.

İNDİRİMLİ ALIN..  

GEZİLECEK YERLER :

TRABZON -AYASOFYA – ATATÜRK KÖŞKÜ – AKÇABAT – SÜMELA MANASTIRI – HAMSİKÖY – ZİGANA DAĞI -SÜRMENE – UZUNGÖL – DEMİRKAPI YAYLASI – SOĞANLI DAĞLARI – RİZE BEZ ATÖLYESİ – ÇAYELİ - GÜRCİSTAN BATUM GEZİSİ – FIRTINA VADİSİ – ÇAMLIHEMŞİN - AYDER YAYLASI - ÇAT VADİSİ – MAKREVİS KÖYÜ - ZİL KALE – ÇİNÇİVA – PALOVİT ŞELALESİ – TRABZON

 

TUR PROGRAMI : 

01.GÜN/ :  20 NİSAN 2019 TÜRKİYE'NİN HER NOKTASINDAN BULUŞMALI - TRABZON -AYASOFYA – ATATÜRK KÖŞKÜ – AKÇABAT – SÜMELA MANASTIRI – HAMSİKÖY – ZİGANA DAĞI

Türkiye’nin her noktasından buluşmalı turumuzda siz değerli misafirlerimizi  uçak bileti satın alanlarla Sabiha Gökçen Havalimanından Pegasus Havayolları  07:50  Uçuşu ile 09:35 civarı Trabzon'a iniyoruz. 

Siz saygıdeğer konuklarımızı sabah saatlerinde Trabzon Havalimanında rehberimiz ve aracımızla karşılıyor, rehberimizin vereceği bilgiler sonrası gezimize, 4000 yıllık kadim şehir Trabzon’u keşfederek başlıyoruz.

Gezimizin ilk durağı Orta Hisar’da 780 yıl öncesine dayanan “Kutsal Bilgelik” anlamına gelen Ayasofya. Duvarlarda resmedilen İncil ayetlerini ve tarihi hakkında bilgileri alıp, Trabzon el sanatlarını göreceğimiz dükkânımıza gidiyoruz. El emeği göz nuru Kazaziye, Telkâri ve Trabzon Hasırının en güzel örneklerini görüyor, Zağnos Vadisi eşliğinde 390 rakımlı Soğuksu Mevkii’ne çıkıyoruz. 19.y.y. sonunda, Rum Banker Kabayanidis’in  İtalyan ve Avrupa Barok Mimarisinde yaptırdığı ve mübadele sonrası, Ata’mızın üç kez ziyaret ettiği, Atatürk Köşkü’nü geziyoruz.

Rehberimizin köşk anlatımı sonrası, Kızlar Manastırı’nı ve Trabzon’u izleyeceğimiz Boztepe’ye çıkıyoruz. Trabzon’u izledikten sonra, buraya gelinir de Akçaabat köftesi yemeden gidilir mi diyor? Öğle yemeğimizi Akçaabat Köftesi şeklinde alıyoruz. Yemek bitimi uzun bir tadilat sonrası kapılarını yeniden ziyaretçilere açan Sümela Manastırı yolculuğumuza başlıyoruz.

Ünlü Seyyahlar Evliya Çelebi ve Marco Polo’nun izinden, Altındere Milli Parkı içerisinde, 1650 yıllık geçmişe sahip Sümela Manastırı karşılıyor bizleri. Aracımızla belli bir noktaya kadar çıkıp, 200 mt.lik yürüyüşle 1150 rakımlı manastırda Ayazma, Kaya Kilisesi, freskleri, görerek manastırın tarihini rehberimizden dinliyoruz. (2015 yılında başlayan tadilat nedeniyle geçişi süreyle kapalı bulunmaktadır. Manastırın 2019 Sezonunda açılacağı söyleniyor) Sümela Manastırından ayrılıp, , Arapçada “ Hamse “ beş anlamına gelen, Sütlacı ile dillerden düşmeyen Hamsiköy’e inip, taş fırında yapılan Meşhur Hamsiköy Sütlacının tadına bakıp, otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. ZİGANA DAĞI  

 

02.GÜN/ : 21 NİSAN 2019 / SÜRMENE – UZUNGÖL – DEMİRKAPI YAYLASI – SOĞANLI DAĞLARI – RİZE BEZ ATÖLYESİ – ÇAYELİ 

Otelimizdeki kahvaltımızı alıp, Karadeniz Sahil yolunu takiben Manahos Irmağı kenarında kurulu olan bıçakları ünlü Sürmene’de kısa bir mola veriyoruz.

Meşhur Sürmene Çakısı ve Bıçakları hakkında bilgileri aldıktan sonra, çay bahçeleri ve kemençe eşliğinde Solaklı Vadisi’ni takiben Soğanlı Dağları’nın eteklerinde 1090 rakımlı Uzungöl’e varıyoruz.

Seyir Terasından ladin ağaçları arasındaki Tabiat Koruma Alanı olan Uzungöl’ü fotoğraflayıp, ağaç müzesi eşliğinde öğle yemeğimizi Dursun Ali İnan Tesislerinde aldıktan sonra Yayla Safarisine çıkıyoruz. Haldizen Deresi ve derin vadilerin manzaraları eşliğinde Soğanlı Dağları’nın eteklerinde bulunan Demirkapı ( Haldizen ) Yaylası’na varıyor, eski ahşap yayla evleri arasında yürüyoruz. Yöre halkının dağlardan topladığı dağ çiçekleri ve el emeği nakışlarını inceledikten sonra kuzinede hazırlanmış köy patatesi ve çayın tadına bakıyoruz. 

Demirkapı Yaylası gezimizin ardından Türkiye’nin en çok yağış alan ili Rize’yi panoramik görüp, yöresel dokuma tezgâhlarında 300 yıl öncesine dayanan Rize Bezinin işlenişini seyredeceğimiz atölyemize uğruyoruz. Tezgâh başındaki bayanlardan Rize Bezi hakkında bilgileri aldıktan sonra, otelimize giriş yapıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği RİZE OTELLERİ

 

 

03.GÜN/ : 22 NİSAN 2019 / GÜRCİSTAN BATUM GEZİSİ – FIRTINA VADİSİ – ÇAMLIHEMŞİN - AYDER YAYLASI

Kahvaltı sonrası, Gürcistan Batum turumuz için Sarp Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerimizi tamamlıyor,

Batum gezimize St. Andrew Heykeli ve Apsaros Kalesini görerek başlıyoruz. Okaliptüs ağaçları eşliğinde Ters Bina ve Ardagavi Gölü, Neo-Gotik tarzında inşa edilen Çarlık dönemi Virgin Mary Kilisesi, 130 mt. Alfabe Kulesi, Azeri yazar Kurban Said’in başyapıtı Kvesitadze’nin göz kamaştırıcı Ali ile Nino Heykeli, Poseidon’un heykelinin bulunduğu Neptün Meydanı ve Opera Drama Binası gezilerimizi tamamlıyor kısa bir mola veriyoruz.

Molanın sonunda Abashidzade Bulvarda Astroloji Saati, Gürcüler için gücü simgeleyen Medea Heykeli, Avrupa Meydanı, St. Nicolas Kilisesi, 5700 m2 alanı ile Piazza Meydanı, Batum Orta Camii ve Osmanlı dönemi Fener Kulesini gördükten sonra, öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Gürcü Mutfağının lezzetlerini tadacağımız menümüzün sonrasında, Batum Bulvarda serbest zaman diyoruz.

Belirlenen saatte aracımızda buluşuyor, dönüşe geçiyoruz. Gümrük işlemlerimizi tamamlıyor, ulusal ve uluslararası dergiye, gazeteye kapak olmuş olan Fırtına Vadisinin muhteşem dokusuna giriş yapıyoruz.

Dünyanın korunması gereken 200 ekolojik vadisinden biri olan ve endemik bitki türleri bakımından zengin bir faunaya sahip Fırtına Vadisi yolculuğumuzun sonunda, Kaçkar dağlarının eteklerinde ‘’Bulut denizindeki Yayla’’ olarak tabir edilen 1400 rakımlı Ayder Yaylası’nda; Gelintülü Şelalesi, Kalegon Mevkii, Aşağı Ambarlı Şelalesi ve Şenlik düzünü geziyor, otelimize yerleşiyoruz. Tulum ve Horon eğlencesi sonrası odalarımızda dinlenmeye çekiliyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. AYDER YAYLASI

 

04.GÜN/ : 23 NİSAN 2019 / ÇAT VADİSİ – MAKREVİS KÖYÜ - ZİL KALE – ÇİNÇİVA – PALOVİT ŞELALESİ – TRABZON

Otelimizde kahvaltı sonrası, Ayder Yaylasından ayrılıyor, Çat Vadisinin derinliklerine muhteşem bir yolculuğa başlıyoruz.

Konaklar Mahallesi’ndeki Laz Mimarisindeki konakları uzaktan izliyor, Şenyuva Köyünde bulunan, bölgenin en eski ve yüksek köprüsü Çinçiva Kemer Köprüsünü geziyoruz. Sevdaluk dizisinin çekildiği mahalledeki evlerin arasındaki yürüyüşümüzün sonunda, sarp bir kayanın üzerine kartal yuvası şeklinde inşa edilen Zil Kale’yi rehberimiz eşliğinde geziyoruz.

Verçenik Dağlarının muhteşem görüntüsünü fotoğraflayıp, suyun şiir gibi döküldüğü Palovit Şelalesini görmek üzere yola çıkıyoruz. 15 mt.den akan, Rize’nin en heybetli, debisi en yüksek şelalesini  fotoğrafladıktan sonra Goluna, Meydan, Goboca üzerinden Fırtına Deresi kenarındaki restoranımızda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekte neler mi var? Laz Böreği, Muhlama, Tereyağında Alabalık ve yöreseller. Yemek bitimi yolumuz üzerinde bulunan Çay Fabrikasına gidiyor, dünyanın en kaliteli çayının üretildiği bölgede, çayın işlenişi hakkında bilgiler alıp tavşankanı çaylarımızı içiyoruz.

Mola bitimi uçak saatinize göre Trabzon Şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatte aracımız yanında toplanıyor Trabzon Havalimanına sizleri transfer ediyor, bir başka gezimizde buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Sonrasında Trabzon’a hareket ediyor, sizleri Trabzon havalimanına bırakıyoruz. 

Pegasus Havayolları 22:00 Uçuşuyla Havalimanında rehberimizle vedalaşmanın ardından 23 Nisan Doğu Karadeniz Yaylaları Ayder Batum turumuzu  noktalıyoruz.  Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.  

 

NOT : Sümela Manastırı, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restorasyon, dağ yamacından kaya düşme tehlikesinin ortadan kaldırılması nedeniyle 2015 – 2019 tarihleri arasında 4 yıl süre ile geçici kapatılmıştır.

Diğer 

OTELLER : 

Doğu Karadeniz Otelleri 3 gece Yayla ve Şehir Otelleri Konaklama Tüm odalarda duş,wc, saç kurutma, TV 

 

TUR FİYATI : 

BUTİK BİR TURDUR. Maksimum 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.

 UÇAK DAHİL  
 

 

TUR ÜCRETİ :

 UÇAK DAHİL FİYAT 

Tur fiyatı 

2 ve 3 kişilik odada kişibaşı 

AÇILIŞ FİYATLARI

06-12 yaş çocuk

AÇILIŞ FİYATLARI

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

1.945.-TL 1.945.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

1.849.-TL 1.849.-TL
 
 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 06-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR : 

 

 • Ana ulaşım Uçak ( Pegasus Havayoları Ekonomi sınıfı uçak bileti)
 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar, (Hizmetimiz Trabzon Havaalanı başlar, Trabzon havaalanı biter. (Her ilden katılıma açıktır. Farklı illerden Uçak hariç katılabilirsiniz.)
 • Havaalanı transferleri,
 • 3 Gece Yayla ve Şehir Otelleri Otel Konaklaması
 • Otellerde alınacak 3 Sabah Kahvaltısı Açık büfe
 • Otellerde alınacak 3 Set Menü veya Açık büfe Akşam Yemeği 
 • Karadeniz Eğlenceleri
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Milli Park Giriş ücretleri
 • Gürcistan Batum gezisi
 • Tüm çevre gezileri,
 • Araç içi İkramlar,
 • Dostluk ve Güleryüz... 

 

 • Tur Ücreti Dışındakiler: Otobüs , Müze ve ören yeri giriş ücretleri, tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.   

Hareket Saatleri ve buluşma noktaları önerilen uçuşlar:

 

20 Nisan Sabahı  Trabzon Havaalanında buluşma

Gidiş :  20 Nisan sabahı Pegasus Havayolları Sabiha Gökçen havalimanı 07:50 İstanbul -Trabzon seferi ile Trabzon'a hareket. Havaalanı buluşma.

Dönüş :  23 Nisan akşamı Pegasus Havayolları 22:00 Trabzon-İstanbul Sabiha Gökçen seferi ile İstanbul'a dönüş. 

Sizleri Sabah 09:35den itibaren Trabzon Havaalanında karşılıyoruz ve programımıza başlıyoruz.Farklı uçuş saatlerini tercih edenler ofisten bilgi alabilirler. 

HATIRLATMA : 

 • Rehberimiz Grubumuzu Trabzon havaalanında karşılar.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir. 
 • Gidiş  Check–in İşlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır.  
 • Dönüş Check–in işlemleriniz havalimanından kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

GÜRCİSTAN SEYAHATİ İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER   

 • Gürcistan Gezileri İçin Türk Vatandaşları, AB vatandaşları İçin Vize Zorunluluğu Yoktur.   
 • Gürcistan’a T.C Nüfus Cüzdanı ile giriş yapılmaktadır. Seyahatiniz sürecinde Nüfus cüzdanınızı yanınızdan ayırmayınız. Dilerseniz Pasaportla da Giriş Yapabilirsiniz. Eğer kimliğiniz eski ise yanınızda pasaportunuzu bulundurmanızı tavsiye ederiz.   
 • Gürcistan’a girişlerde hiçbir kimlik ( Ehliyet, Devlet Memuru Kartı, Emekli Kartı… Vb.) Nüfus Cüzdanı yerine geçmez.   
 • Yeni kimlik kartı için başvuru yaptıysanız, size verilen geçici kimlik belgesi ile geçiş yapamazsınız. Yeni kimlik kartınızın gelmesini beklemek zorundasınız veya Pasaportunuz ile giriş yapabilirsiniz.  
 • Eski, yıpranmış, deforme olmuş, soğuk damgası ( Mührü ) gözükmeyen, 8 yıl ve öncesine ait nüfus cüzdanlarıyla Türk ve Gürcü Gümrükleri pasaport noktalarında geçişinize izin verilmemektedir.  
 • 18 yaşından küçük çocuklar anne ve baba yanında kimlikle gümrük geçişi yapabilirler.  
 • 18 yaşından küçük çocukların anne ve babadan biri yanında bulunmazsa noterden Muvafakatname ile gümrük geçişi yapabilirler.  
 • Gürcistan turlarımıza katılacak çocuklarımızın (bebeklerde dâhil) kimliklerde fotoğraf bulunması zorunlu tutuluyor. Fotoğrafı bulunmayan çocukların geçişlerine izin verilmiyor.  
 • Ülkeye girişlerde et ve süt ürünleri kesinlikle kabul edilmiyor.  
 • Gürcistan Hükümetinin 2014 yılında almış olduğu kararda yasaklı ilaçlar kapsamında içerisinde uyuşturucu ve psikotrop madde ihtiva eden ilaçların ülkeye girişleri yasaktır. ( Dolarin, A – Ferin, Benical, Raydol... Vb. ) .         
 • ÖNEMLİ NOT: Burada Tur Boyunca Kullanacağınız İlaçları Kutuları ile değil adet olarak yanınıza almanızı tavsiye ederiz. Bavullarda değil el çantanızda taşımanız önerilir.  
 • Ülkeye girişlerde gümrük mevzuatı gereği 30,000 Lari ve üzeri karşılığı olan para ya da altın bulunduran kişilerin beyanda bulunmaları gerekiyor.
 • Gürcistan’dan Türkiye'ye giriş yaparken eşya (alkol veya sigara vb.) getirebilmek için en az 72 saat gitmiş olduğunuz ülkede bulunmak zorunluluğu vardır. 72 Saat kalacağımız için belirli kota kadar, gümrük mevzuatına uygun alkollü alkolsüz içecekler, eşyalar ve sigara getirebilirsiniz.  
 • Kapılarda ve gümrüklerde sizlere emanet paket vermek isteyenler olduğu takdirde lütfen paketleri almayınız.   
 • KKTC vatandaşları AB pasaportu taşıyorlarsa vize mevzuatına göre hareket etmek zorunda, Türk kimliği taşıyorlarsa sadece kimlikle giriş yapabilirler.
 • Suriye ve Kuzey Irak Vatandaşları Gürcistan’a giriş yapamazlar.  
 • Yoğun tatil dönemleri ve resmi tatillerde yaşanacak yoğunluk nedeniyle Gürcistan Sınır Kapılarında hem yaya hem de araç kuyrukları oluşuyor. Bu dönemlere dikkat etmekte yarar var.  
 • Türkiye’nin de yer aldığı 94 ülkenin vatandaşları için 180 gün içinde 90 gün vizesiz kalış süresi sınırlaması kaldırılmış, böylece vatandaşlarımızın Gürcistan’da vizesiz olarak kalış süresi bir yıla çıkarılmıştır.  
 • Nüfus Cüzdanı veya Pasaport ile yurtdışı gezilerimize katılacak misafirlerimiz için tur düzenleyeceğimiz ülkeler ve gümrüklerindeki en son düzenlemeler, yasalar ve uygulamaların katılımcılarımızın takiple mükellef olduklarını bildirmekle birlikte misafirlerimizin yurtdışına çıkışlarında resmi makamlar tarafından çıkışınıza izin verilmemesi veya engellenmesi tamamen kişisel sorumluluğunuzdur.

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI:

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.  

   

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER:

Tur programımız çoğunlukla yaylalarda geçeceği için güneş ısınları ile biraz hasır neşir olacağız:) Onun İçinYanınızda Getirilmesi gerekenler diye küçük bir liste hazırladık. Faktörlü güneş kreminiz (  +18 veya +20 faktör ), Güneş Gözlüğünüz, Polar mont veya kazak, Rahat yürüyüş pantolonu, Yürüyüş Ayakkabınız, Fotoğraf Makinesi  ( yedek pil veya sarj aleti / yedek kartlarınız ), Şort ve Deniz havlusu ( denize ve Nehirlere girmek için ).  Kişisel Eşyalarınız ve İlaçlarınız,Günlük eşyalarınız için Küçük  sırt çantası,  

ULAŞIM:

 

Turkiyenin her ilinden katılıma açıktır. Ana Ulaşım Uçak ile olup,  Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.  

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :   

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek   

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.   

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.  

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacakFolklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere

      

 

Kaynak : 23 nisan doğu karadeniz batum turu, turları
Tür : Diğer Tarih : 20.04.2019
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: