30 Ağustos Uçaklı Doğu Karadeniz Batum Turu 30 Ağustos -01 Eylül 2019

Anasayfa » Karadeniz Turları » 30 Ağustos Uçaklı Doğu Karadeniz Batum Turu 30 Ağustos -01 Eylül 2019
share on facebook  tweet  share on google  print  

30 Ağustos Uçaklı Doğu Karadeniz Batum Turu 30 Ağustos -01 Eylül 2019

"Karadeniz Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
30

30 AĞUSTOS ÖZEL BUTİK DOĞU KARADENİZ TURU 

30 AĞUSTOS DOĞU KARADENİZ YAYLALARI -BATUM Turu

 

Tur Tarihleri : 30 AĞUSTOS -01 EYLÜL 2019  (30 Ağustos sabahı Trabzon başlangıçlı) Tur Süresi: 3 Gün- 2 Gece

  

***ANA ULAŞIM UÇAK, ARA ULAŞIMLAR, TRABZON'DAN İTİBAREN HAVAALANI TRANSFERLERİ, REHBERLİK, 2 KAHVALTI, 2 AKŞAM YEMEĞİ, AYDER, BATUM, TRABZON GEZİLERİ DAHİL TUR*

UÇAK DAHİL BUTİK TUR 

Doğa,Tarih, Arkeoloji, Kültür keyfi birarada

 

UÇUŞ DETAYLARI :

30 Ağustos 2019 İstanbul  Sabiha Gökçen Pegasus Havayolları -Trabzon kalkış ve varış 07:50 -09:35
01 Eylül 2019 Trabzon -İstanbul Pegasus Sabiha Gökçen kalkış ve varış 22:00 -23:45
*** Uçuş detaylarında değişiklik olabilir.

 Turumuz Trabzon Havaalanı buluşmalı olduğundan her ilden katılabilirsiniz

 

BUTİK BİR TURDUR. Maksimum 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.   

AÇILIŞ FİYATLARINDAN ALIN. GELECEK ZAMLARDAN ETKİLENMEYİN.

İNDİRİMLİ ALIN..  

GEZİLECEK YERLER :

TRABZON -UZUNGÖL - RİZE – FIRTINA VADİSİ – ÇAMLIHEMŞİN – AYDER YAYLASI -ÇAT VADİSİ – ZİL KALE – PALOVİT ŞELALESİ – HOPA – GÜRCİSTAN BATUM – ÇAYELİ (RİZE) - ÇAY FABRİKASI – SÜMELA MANASTIRI – AYASOFYA – ATATÜRK KÖŞKÜ – TRABZON UÇUŞ 

 

TUR PROGRAMI : 

01.GÜN/ :  30 AĞUSTOS 2019 TÜRKİYE'NİN HER NOKTASINDAN BULUŞMALI - TRABZON -UZUNGÖL - RİZE – FIRTINA VADİSİ – ÇAMLIHEMŞİN – AYDER YAYLASI

Türkiye’nin her noktasından buluşmalı turumuzda siz değerli misafirlerimizi  uçak bileti satın alanlarla Sabiha Gökçen Havalimanından Pegasus Havayolları  07:50  Uçuşu ile 09:35 civarı Trabzon'a iniyoruz. 

Siz saygıdeğer konuklarımızı sabah saatlerinde Trabzon Havalimanında rehberimiz ve aracımızla karşılıyoruz. Rehberimizin tur hakkında vereceği bilgilerin sonrasında, Karadeniz Sahil yolunu takiben Manahos Irmağı kenarında kurulu bıçakları ünlü Sürmene’de kısa bir mola veriyoruz.

Meşhur Sürmene Çakısı ve Bıçakları hakkında bilgileri alıyor, çay bahçeleri eşliğinde Solaklı Vadisi ve Soğanlı Dağları’nın eteklerindeki 1090 rakımlı Uzungöl’e varıyoruz. Seyir Terasından Tabiat Koruma Alanı Uzungöl’ü fotoğraflıyoruz. Uzungöl’den ayrılıyor Rize’yi takiben ulusal ve uluslararası dergiye, gazeteye kapak olmuş Fırtına Vadisine ulaşıyoruz.

Dünyanın korunması gereken 200 ekolojik vadiden biri olan ve endemik bitki türler bakımından zengin bir faunaya sahip Fırtına Vadisini izleyerek, sırtını Kaçkar Dağları'na dayamış, yöredekiler tarafından “Bulut Denizindeki Yayla” olarak tabir edilen 1400 rakımlı Ayder Yaylası’na ulaşıyoruz.

Gelintülü Şelalesi, Kalegon Mevkii, Şenlik Düzünü görüyor otelimize yerleşiyoruz. Tulum ve Karadeniz ezgilerini dinleyeceğimiz akşam yemeğimize kadar dinleniyoruz. Konaklama ve akşam yemeği AYDER YAYLASI

02.GÜN/ : 31 AĞUSTOS 2019 / ÇAT VADİSİ – ZİL KALE – PALOVİT ŞELALESİ – HOPA – GÜRCİSTAN BATUM – ÇAYELİ (RİZE)  

Kahvaltı sonrası Çat Vadisinin derinliklerine doğru yolculuğa başlıyoruz.

Laz konaklarını göreceğimiz vadi içerisindeki yolculuğumuzda Şenyuva Köyündeki, bölgenin en eski ve yüksek köprüsü Çinçiva (Şenyuva) Kemer Köprüsünü görüyor, Sevdaluk dizisinin çekildiği mahalle içeresindeki evlerin arasında yürüyüş yapıyoruz.

Çinçiva’dan ayrılıyor, sarp bir kayanın üzerine kartal yuvası şeklinde inşa edilen Zil Kale’yi rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Verçenik Dağlarının muhteşem görüntüsünü fotoğraflayıp, suyun şiir gibi döküldüğü Palovit Şelalesine gidiyoruz. 15 metreden akan, Rize’nin en heybetli ve debisi en yüksek şelalesi  Palovit Şelalesi'nde fotoğraf molası ardından Goluna, Meydan, Goboca üzerinden Fırtına Deresi kenarındaki restoranımızda öğle yemeğimizi alıyoruz.

Yemekte neler mi var? Laz Böreği, Muhlama, Tereyağında Alabalık ve yöreseller.

Yemek bitimi, Gürcistan Batum turumuz için Sarp Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. Kapıdaki gümrük işlemlerimizi tamamlıyor, Batum gezimize St. Andrew Heykeli ve Apsaros Kalesini izleyerek başlıyoruz.

Okaliptüs ağaçları eşliğinde Ters Bina ve Ardagavi Gölü, Neo-Gotik tarzında inşa edilen Çarlık Dönemi Virgin Mary Kilisesi, 130 mt. Alfabe Kulesi, Kvesitadze’nin göz kamaştırıcı Ali ile Nino Heykeli şehir içerisinde ilk göreceğimiz noktalar. Kısa mola sonrası Poseidon heykelinin bulunduğu Neptün Meydanı ve Opera Drama Binası, Memed Abashidzade Bulvarında Astroloji Saati, Medea Heykeli, Avrupa Meydanı, St. Nicolas Kilisesi, Avrupa’yı yüzü ile Piazza Meydanı, Orta Camii ve Osmanlı dönemi Fener Kulesini görüyor, Adjara Gürcü Mutfağının en özel lezzetlerini tadacağımız restoranımızda akşam yemeğimizi alıyoruz.

Yemek sonrası Su Gösterilerini izliyor, geç saatlerde Türkiye’deki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama alacağımız otelimiz RİZE & ÇAYELİ  

 

03.GÜN/ : 01 EYLÜL 2019 / ÇAY FABRİKASI – SÜMELA MANASTIRI – AYASOFYA – ATATÜRK KÖŞKÜ – TRABZON UÇUŞ 

 

Kahvaltımızı sonrası yolumuz üzerindeki Çay Fabrikasına uğruyor, dünyanın en kaliteli çayının üretildiği bölgede, çayın süreçleri hakkında bilgileri alıp, tavşankanı çaylarımızı içtikten sonra kısa bir alışveriş molası veriyoruz.

Mola bitiminde uzun bir tadilat sonrasında kapılarını yeniden ziyaretçilere açan Sümela Manastırı’na gidiyoruz. Ünlü Seyyahlar Evliya Çelebi ve Marco Polo’nun izinden, Altındere Milli Parkı içerisinde 1650 yıllık geçmişe sahip Sümela Manastırı karşılıyor bizleri.

Aracımızla belirli bir noktaya kadar çıkıyor, 200 mt.lik yürüyüş sonrası 1150 rakımlı manastırda Ayazma, Kaya Kilisesi, freskleri, görerek manastırın tarihini rehberimizden dinliyoruz. (2015 yılında başlayan tadilat nedeniyle geçişi süreyle kapalı bulunmaktadır. Manastırın 2019 Sezonunda açılacağı söyleniyor) Sümela Manastırından ayrılıyor, 4000 yıllık kadim şehir Trabzon’da Kommenos ailesi tarafından inşa edilen “Kutsal Bilgelik” anlamındaki Ayasofya ile turumuza devam ediyoruz. Duvarlarda resmedilen İncil ayetlerini ve Ayasofya’nın tarihi hakkında bilgilerimizi aldıktan sonra,

Trabzon el sanatlarının göreceğimizi dükkânımıza gidiyoruz. Burada el emeği göz nuru Kazaziye, Telkâri ve Trabzon Hasırının en güzel örneklerini gördükten, Zağnos Vadisi ve Trabzon Kalesi eşliğinde 390 rakımlı Soğuksu Mevkii’ne çıkıyoruz.

19.y.y sonunda, Rum Banker Kabayanidis’in  İtalyan ve Avrupa Barok Mimarisinde yaptırdığı ve içerisinde bütün eşyaları yurtdışından getirttiği mübadele sonrasında, Ata’mızın üç kez ziyaret ettiğinde Atatürk Köşkü’nü geziyoruz. Rehberimizin köşk anlatımlarını dinledikten sonra, uçak saatinize göre Trabzon Şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatte aracımız yanında toplanıyor Trabzon Havalimanına sizleri transfer ediyor, bir başka gezimizde buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

Pegasus Havayolları 22:00 Uçuşuyla Havalimanında rehberimizle vedalaşmanın ardından 30 Ağustos Doğu Karadeniz Yaylaları Ayder Batum turumuzu  noktalıyoruz.  Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.  

 

NOT : Sümela Manastırı, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restorasyon, dağ yamacından kaya düşme tehlikesinin ortadan kaldırılması nedeniyle 2015 – 2019 tarihleri arasında 4 yıl süre ile geçici kapatılmıştır.

Diğer 

OTELLER : 

Doğu Karadeniz Otelleri 2 gece Yayla ve Şehir Otelleri Konaklama Tüm odalarda duş,wc, saç kurutma, TV 

 

TUR FİYATI : 

BUTİK BİR TURDUR. Maksimum 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.

 UÇAK DAHİL  
 

 

TUR ÜCRETİ :

 UÇAK DAHİL FİYAT 

Tur fiyatı 

2 ve 3 kişilik odada kişibaşı 

AÇILIŞ FİYATLARI

06-12 yaş çocuk

AÇILIŞ FİYATLARI

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

.-TL .-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

1.745.-TL 1.745.-TL
 
 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 06-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR : 

 

 • Ana ulaşım Uçak ( Pegasus Havayoları Ekonomi sınıfı uçak bileti)
 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar, (Hizmetimiz Trabzon Havaalanı başlar, Trabzon havaalanı biter. (Her ilden katılıma açıktır. Farklı illerden Uçak hariç katılabilirsiniz.)
 • Havaalanı transferleri,
 • 3 Gece Yayla ve Şehir Otelleri Otel Konaklaması
 • Otellerde alınacak 2 Sabah Kahvaltısı Açık büfe
 • Otellerde alınacak 2 Set Menü veya Açık büfe Akşam Yemeği 
 • Karadeniz Eğlenceleri
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Milli Park Giriş ücretleri
 • Gürcistan Batum gezisi
 • Tüm çevre gezileri,
 • Araç içi İkramlar,
 • Dostluk ve Güleryüz... 

 

 • Tur Ücreti Dışındakiler: Otobüs , Müze ve ören yeri giriş ücretleri, tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.   

Hareket Saatleri ve buluşma noktaları önerilen uçuşlar:

 

30 Ağustos Sabahı  Trabzon Havaalanında buluşma

Gidiş :  30 Ağustos sabahı Pegasus Havayolları Sabiha Gökçen havalimanı 07:50 İstanbul -Trabzon seferi ile Trabzon'a hareket. Havaalanı buluşma.

Dönüş :  01 Eylül akşamı Pegasus Havayolları 22:00 Trabzon-İstanbul Sabiha Gökçen seferi ile İstanbul'a dönüş. 

Sizleri Sabah 09:35den itibaren Trabzon Havaalanında karşılıyoruz ve programımıza başlıyoruz.Farklı uçuş saatlerini tercih edenler ofisten bilgi alabilirler. 

HATIRLATMA : 

 • Rehberimiz Grubumuzu Trabzon havaalanında karşılar.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir. 
 • Gidiş  Check–in İşlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır.  
 • Dönüş Check–in işlemleriniz havalimanından kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

GÜRCİSTAN SEYAHATİ İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER   

 • Gürcistan Gezileri İçin Türk Vatandaşları, AB vatandaşları İçin Vize Zorunluluğu Yoktur.   
 • Gürcistan’a T.C Nüfus Cüzdanı ile giriş yapılmaktadır. Seyahatiniz sürecinde Nüfus cüzdanınızı yanınızdan ayırmayınız. Dilerseniz Pasaportla da Giriş Yapabilirsiniz. Eğer kimliğiniz eski ise yanınızda pasaportunuzu bulundurmanızı tavsiye ederiz.   
 • Gürcistan’a girişlerde hiçbir kimlik ( Ehliyet, Devlet Memuru Kartı, Emekli Kartı… Vb.) Nüfus Cüzdanı yerine geçmez.   
 • Yeni kimlik kartı için başvuru yaptıysanız, size verilen geçici kimlik belgesi ile geçiş yapamazsınız. Yeni kimlik kartınızın gelmesini beklemek zorundasınız veya Pasaportunuz ile giriş yapabilirsiniz.  
 • Eski, yıpranmış, deforme olmuş, soğuk damgası ( Mührü ) gözükmeyen, 8 yıl ve öncesine ait nüfus cüzdanlarıyla Türk ve Gürcü Gümrükleri pasaport noktalarında geçişinize izin verilmemektedir.  
 • 18 yaşından küçük çocuklar anne ve baba yanında kimlikle gümrük geçişi yapabilirler.  
 • 18 yaşından küçük çocukların anne ve babadan biri yanında bulunmazsa noterden Muvafakatname ile gümrük geçişi yapabilirler.  
 • Gürcistan turlarımıza katılacak çocuklarımızın (bebeklerde dâhil) kimliklerde fotoğraf bulunması zorunlu tutuluyor. Fotoğrafı bulunmayan çocukların geçişlerine izin verilmiyor.  
 • Ülkeye girişlerde et ve süt ürünleri kesinlikle kabul edilmiyor.  
 • Gürcistan Hükümetinin 2014 yılında almış olduğu kararda yasaklı ilaçlar kapsamında içerisinde uyuşturucu ve psikotrop madde ihtiva eden ilaçların ülkeye girişleri yasaktır. ( Dolarin, A – Ferin, Benical, Raydol... Vb. ) .         
 • ÖNEMLİ NOT: Burada Tur Boyunca Kullanacağınız İlaçları Kutuları ile değil adet olarak yanınıza almanızı tavsiye ederiz. Bavullarda değil el çantanızda taşımanız önerilir.  
 • Ülkeye girişlerde gümrük mevzuatı gereği 30,000 Lari ve üzeri karşılığı olan para ya da altın bulunduran kişilerin beyanda bulunmaları gerekiyor.
 • Gürcistan’dan Türkiye'ye giriş yaparken eşya (alkol veya sigara vb.) getirebilmek için en az 72 saat gitmiş olduğunuz ülkede bulunmak zorunluluğu vardır. 72 Saat kalacağımız için belirli kota kadar, gümrük mevzuatına uygun alkollü alkolsüz içecekler, eşyalar ve sigara getirebilirsiniz.  
 • Kapılarda ve gümrüklerde sizlere emanet paket vermek isteyenler olduğu takdirde lütfen paketleri almayınız.   
 • KKTC vatandaşları AB pasaportu taşıyorlarsa vize mevzuatına göre hareket etmek zorunda, Türk kimliği taşıyorlarsa sadece kimlikle giriş yapabilirler.
 • Suriye ve Kuzey Irak Vatandaşları Gürcistan’a giriş yapamazlar.  
 • Yoğun tatil dönemleri ve resmi tatillerde yaşanacak yoğunluk nedeniyle Gürcistan Sınır Kapılarında hem yaya hem de araç kuyrukları oluşuyor. Bu dönemlere dikkat etmekte yarar var.  
 • Türkiye’nin de yer aldığı 94 ülkenin vatandaşları için 180 gün içinde 90 gün vizesiz kalış süresi sınırlaması kaldırılmış, böylece vatandaşlarımızın Gürcistan’da vizesiz olarak kalış süresi bir yıla çıkarılmıştır.  
 • Nüfus Cüzdanı veya Pasaport ile yurtdışı gezilerimize katılacak misafirlerimiz için tur düzenleyeceğimiz ülkeler ve gümrüklerindeki en son düzenlemeler, yasalar ve uygulamaların katılımcılarımızın takiple mükellef olduklarını bildirmekle birlikte misafirlerimizin yurtdışına çıkışlarında resmi makamlar tarafından çıkışınıza izin verilmemesi veya engellenmesi tamamen kişisel sorumluluğunuzdur.

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI:

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.  

   

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER:

Tur programımız çoğunlukla yaylalarda geçeceği için güneş ısınları ile biraz hasır neşir olacağız:) Onun İçinYanınızda Getirilmesi gerekenler diye küçük bir liste hazırladık. Faktörlü güneş kreminiz (  +18 veya +20 faktör ), Güneş Gözlüğünüz, Polar mont veya kazak, Rahat yürüyüş pantolonu, Yürüyüş Ayakkabınız, Fotoğraf Makinesi  ( yedek pil veya sarj aleti / yedek kartlarınız ), Şort ve Deniz havlusu ( denize ve Nehirlere girmek için ).  Kişisel Eşyalarınız ve İlaçlarınız,Günlük eşyalarınız için Küçük  sırt çantası,  

ULAŞIM:

 

Turkiyenin her ilinden katılıma açıktır. Ana Ulaşım Uçak ile olup,  Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.  

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :   

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek   

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.   

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.  

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacakFolklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere

      

 

 

 

Kaynak : 30 Ağustos Uçaklı Doğu Karadeniz Batum Turu turlar
Tür : Diğer Tarih : 23.11.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: