23 Nisan Mardin Midyat Dara Savur Hasankeyf Turu 21-23 Nisan 2017

Anasayfa » 23 Nisan Turları » 23 Nisan Mardin Midyat Dara Savur Hasankeyf Turu 21-23 Nisan 2017
share on facebook  tweet  share on google  print  

23 Nisan Mardin Midyat Dara Savur Hasankeyf Turu 21-23 Nisan 2017

"23 Nisan Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
23

23 NİSAN MARDİN TURU

 

MARDİN, MİDYAT, DARA, SAVUR, HASANKEYF TURU, 

UÇAKLI BUTİK TUR 

UÇAK HARİÇ SATIŞA AÇILMIŞTIR. 

ARA ULAŞIMLAR -HAVAALANI TRANSFERLERİ -

REHBERLİK -2 GECE MARDİN OTELLERDE YARIM PANSİYON OTEL KONAKLAMASI -

2 KAHVALTI -2 AKŞAM YEMEĞİ 

PROGRAM DAHİLİNDEKİ TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR  

 Turumuz Diyarbakır Havaalanı veya Mardin'de buluşmalı olduğundan her ilden katılabilirsiniz.

 

GEZİLECEK YERLER :

Mardin, Deyrul  Zafaran  manastırını,  Kırklar kilisesi, Zinciriye medresesi,  Postahane  binası, Mardin  çarşısı  ve sokakları,  Ulu camii, Kasımiye Medresesi. Midyat, Mor Şarbil  Kilisesi, Midyat Evleri, Mor gabriel  Manastırı, Kaymakamlık Konukevi, Hasankeyf, El Rızk Camii, Kale, Dara harabeleri, Nusaybin, Gırnavaz, Artuklu sarayı, Zeynel Bey türbesi, Savur, Savur Bağları, Kalesi, Kıllıt Köyü, 

Tur Tarihleri : 21-23 NİSAN 2018 (21 Nisan sabahı Diyarbakır buluşmalı )  Tur Süresi: 3 Gün- 2 Gece

UÇUŞ DETAYLARI :

21 Nisan 2018 İstanbul  Sabiha Gökçen Pegasus Havayolları -Diyarbakır kalkış ve varış :05:40 ucus /07:30 varış
23 Nisan 2018 Diyarbakır -İstanbul Pegasus Sabiha Gökçen kalkış ve varış 20:50 ucus/22:45 varış
*** Uçuş detaylarında değişiklik olabilir.

 

BUTİK BİR TURDUR. Maksimum 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.  

 (TUR TARAFIMIZDAN İPTAL EDİLMESİ DURUMUNDA; KATILIMCILARIN ALDIĞI PEGASUS EKONOMİ/PROMOSYON BİLETLERİNDE VERGİ HARİCİNDEKİ İADE EDİLMEYEN ÜCRET ACENTAMIZCA KARŞILANACAKTIR.)  

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ : 21 NİSAN 2018 DİYARBAKIR - MARDİN - KIRKLAR KİLİSESİ- MERYEM ANA KİLİSESİ-MARDİN MÜZESİ-MARDİN SOKAKLARI-

Buluşma yeri olan Diyarbakır havaalanında,  Rehberimiz sizi karşılayıp asagidaki programa göre tur programı uygulanacaktır. İstanbul dışından katılımcılara da açıktır.

Türkiye'nin her noktasından katılımla sabah saatlerinde Diyarbakır havalimanında buluşuyoruz. Turu Uçak bileti dahil satın alanlar ile  ...: ... Uçuşu ile Sabiha Gökçen Havalimanından   Pegasus Havayolları ile  Diyarbakır'a uçuyoruz ve ..:.. Diyarbakıra'a varış. Ayrıca uçak bileti hariç satın alan yolcularımızla da Diyarbakır havalimanı buluşuyor ve tüm grubumuzla beraber 3 gün boyunca devam edecek 23 Nisan Mardin Kültür Gezisi turumuza başlıyoruz. 

Gezi boyunca kullanacağımız aracımıza binip yöresel ve unutulmaz meşhur Diyarbakır kahvaltısından yapmak için Sur içine Hasanpaşa hanına gidiyoruz. Meşhur Diyarbakır Kahvaltısı sonrası Diyarbakır’ı keşfe çıkıyoruz.

Diyarbakır'da İlk durağımız İslam aleminin kutsal 5. haremi olarak bilinen Ulu cami olacaktır. Daha sonra hemen yan sokağında bulunan ve eski bir Diyarbakır evini görmemiz açısından güzel bir örnek olan Edebiyatımızın önemli şairlerinden Cahit Sıtkı Tarancı müze evini ziyaret ediyoruz.

Daha sonra dünyada eşi benzeri olmayan Diyarbakır surlarının üzerine Keçi burcuna çıkıyoruz. Hatıra fotoğraflarımızı aldıktan sonra Dicle nehrinin kenarından hareketle Mardin’e doğru yola çıkıyoruz.

Yaklaşık 1 saat sürecek olan yolculuğumuz sonrası Mardin’de ilk gezi durağımız döneminin en önemli eğitim yuvalarından olan Kasimiye medresesi olacaktır.

Medresede çeşmenin başında Selçuklu mimarisi ve medrese hakkında rehberimizden alacağımız bilgiler sonra eski Mardin şehir merkezine çıkıyoruz. Gezimizin daha verimli geçebilmesi için tarihi Mardin sokaklarından yürüyüşle Süryani kadim ortadoks kilisesini geziyoruz.

Daha sonra cumhuriyet meydanına çıkıyoruz. Ana caddeden hareketle yolumuz üzerin de öğlen yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğinde Mardin mutfağına özgü yöresel lezzetleri tadıyoruz.

Yemek sonrası Şehidiye camisi, Eski PTT binası ve sabancı müzesini geziyoruz. Tarihi abbara geçitlerinden geçerek eski çarşılara çıkıyoruz.

Burada Ulu camiyi gezip hemen yan tarafında bulunan ve muhteşem Mezopotamya ova manzarası bulunan Otantic cafe de çay kahvelerimizi yudumluyoruz. Yaklaşan akşam saatlerine doğru konaklayacağımız Butik otele geçip dinleniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Mardin 4****  otelimizde.

02.GÜN/ : 22 NİSAN 2018 MARDİN - DEYRÜLZAFARAN MANASTIRI - DARA ANTİK KENTİ -KAFRO KÖYÜ -MİDYAT -MOR GABRİEL MANASTIRI -MİDYAT SOKAKLARI   

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından güzel bir Mardin gününe merhaba diyoruz. Aracımıza binip gezimize başlıyoruz.

Yolumuz üzerinde Mardin şehir merkezinin genel görüntüsünü görüp hatıra fotoğraflarımızı alıyoruz. Daha sonra yaklaşık 650 yıl boyunca dünyadaki bütün Süryanilerin merkez patrikliğini yapan Deyrulzafaran manastırına geçiyoruz.

Burada içeceğimiz safran çayından sonra Manastırın güneş tapınağı, ana kilise bölümleri gibi tarihi bölümleri gezip rehberimizden detaylı bilgiler ediniyoruz.

Daha sonra kendimizi uçsuz bucaksız Mezopotamya ovasının düzlüğüne bırakıp bölgenin Efes’i olarak bilinen Dara antik Kentine varıyoruz. Önce Necrepol alanını daha sonra köy içindeki su kanalları ve su devasa su sarnıcını görüyoruz. Köyün bu tarihsel zenginliği ve sevimli çocukları hep aklımızda kalacaktır.

Buradan ayrıldıktan sonra tarihi ipek yolunun üzerinden geçerek Nusaybin ilçemizi de transit geçip beyaz su vadisinde çağ çağ deresinin kenarında öğlen yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası zor da olsa bu cennet gibi yerden ayrılıp Midyat ilçemize doğru yola çıkıyoruz.

Yolumuz üzerinde yurt dışından geri dönüş yapan Süryani vatandaşlarımızın yıkılan evlerinin yerine taştan villaların bulunduğa Kafro köyünü ziyaret ediyoruz. Burada bize ikram edilen Süryani kahvelerimizi içiyoruz.

Köyden ayrıldıktan sonra Midyat ilçemizi transit geçip bölgenin ve dünyanın en büyük manastırlarından bulunan Mor Gabriel Manastırını ziyaret ediyoruz.

Daha sonra Midyat Merkeze dönüp birçok dizi ve filmin çekildiği aynı zamanda güzel bir eski Midyat evi olan Devlet Konuk evini ziyaret edip Midyat mimarisi hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Evi dolaşırken terasına çıktığımızda bütün eski Midyat’ı görüp hatırı fotoğrafı çekiyoruz. 

Tarihi Midyat sokaklarında yapacağımız güzel yürüyüşle ülkemizde gümüş telkari el sanatının kalbi sayılan çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Yaklaşan akşam saatlerine doğru Mardin’de konakladığımız otele geri dönüp dinleniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Mardin otelimizde. Akşam isteyenlerle ekstra sıra gecesi eğlencesine katılıp güzel bir Mardin akşamı yaşıyoruz.   

03.GÜN/ :23 NİSAN 2018 MARDİN -MARDİN ŞEHİR MERKEZİ -SAVUR -KILLIT KÖYÜ - HASANKEYF   

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından Mardin şehir merkezinde son alışverişler için serbest zaman veriyoruz. Belirlediğimiz saatte aracımıza binip gezimize devam ediyoruz.

Bu sefer yönümüzü Mardin’in dağlık alanı olan Savur ilçemize çeviriyoruz. Mardin şehir merkezinin küçük bir minyatürü gibi olan şirin ilçemizde Hacı Abdullah bey konağına misafir oluyoruz.

Kahvelerimizi yudumlarken bir yandan da ev sakinleri bize konak hakkında bilgiler sunacaktır. Konağın odalarını tanıyoruz. Terasına çıkıp güzel Savur manzarası görüyoruz. Konaktan ayrıldıktan sonra Savur çarşısında yapacağımız kısa yürüyüş sonrası öğlen yemeğimizi Savur çayının kenarında bulunan Perili bahçede alıyoruz.

Yemek sonrası buradan ayrılıp Hıristiyanlığın ilk yerleşim yerlerinden olan Kıllıt köyünü ziyaret ediyoruz. Köy muhtarı İlyas amcaya misafir olup isteyen misafirlerimizle Süryani el yapımı şarabından tadıyoruz. Köyün içinde bulunan kiliseyi geziyoruz. Zamanında onbinlerce insanın yaşadığı yer şu anda ki konumu bizleri gerçekten hüzünlendirecektir.

Bizi hüzünlendirecek yerden ayrıldıktan sonra yakın bir zamanda sular altında kalma riski taşıyan Hasankeyf’e doğru yola çıkıyoruz.

Hasankeyf’e vardığımızda yüksek bir noktaya çıkıp Antik yerleşim alanını, Dicle nehrini, taş köprüyü, el rızk camisi görüyoruz ve çevre hakkında rehberimizden geniş bilgiler ediniyoruz.

Yaklaşan akşam saatlerine doğru buradan ayrıldıktan sonra Batman şehir merkezinden geçerek Diyarbakır’a ulaşıyoruz. Uçak saatimizin uygunluğuna göre burada vakit geçiriyoruz. Siz değerli misafirlerimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı sizlere tekrar teşekkür edip Mardin turumuzu bitiriyor farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. 

Tekrar  Başka bir Folklorik Turizm turumuzda birlikte olmak üzere vedalaşıyoruz. 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehberimiz Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir. 

Diğer 23 Nisan Turları, 23 Nisan turu, 23 Nisan Gezileri için tıklayınız ..   

 

   

 

 

Hareket Saatleri ve buluşma noktaları önerilen uçuşlar:

 

21 Nisan Sabahı  Diyarbakır Havaalanında buluşma

Gidiş :  21 Nisan sabahı İst -Diyarbakır 05:40 veya İst -Saw 07:00 İstanbul Atatürk Havalimanı THY veya Anadolujet İst Saw -Diyarbakır 07:00 Sabiha Gökçen Türk Hava Yolları veya İst -Mardin 06:20 THY Uçuşu (Diyarbakır kısmı gezisine katılamazlar) Pegasus Havayolları İst -Diyarbakır 05:40 uçuşu 

 

Dönüş :  23 Nisan akşamı Diyarbakır -İst. 19:15 ve 20:25 THY Türk Hava Yolları ve Anadolujet Diyarbakır -ist Saw 20:25 ve sonraki uçuşlar Pegasus Havayolları 20:50 Diyarbakır -İstanbul Sabiha Gökçen 19:10 seferi ile İstanbul'a dönüş. 

Sizleri Sabah 09:30 saatleri arasında Diyarbakır Havaalanında karşılıyoruz ve kahvaltıyla programımıza başlıyoruz.Farklı uçuş saatlerini tercih edenler ofisten bilgi alabilirler. 

 

HATIRLATMA :

 • Rehberimiz Grubumuzu Diyarbakır havaalanında karşılar. Her ilden katılıma açıktır. 09:30 Diyarbakır havaalanında olacak şekilde ayarlama yapılması gerekmektedir. 
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir. 
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.  

AKTİVİTELER :

 

Kültür Turu    

KONAKLAMA :

Mardin 4* standardı Otelleri Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma,Tv bulunmaktadır. 

KİMLER KATILABİLİR :

 

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI :

 

UÇAK HARİÇ FİYATLARIMIZ:  

 (TUR TARAFIMIZDAN İPTAL EDİLMESİ DURUMUNDA; KATILIMCILARIN ALDIĞI PEGASUS EKONOMİ/PROMOSYON BİLETLERİNDE VERGİ HARİCİNDEKİ İADE EDİLMEYEN ÜCRET ACENTAMIZCA KARŞILANACAKTIR.)  

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

 

06-12 Yaş Çocuk

 

Tek Kişilik oda (sngl) 

 

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

ERKEN REZERVASYON

11 ARALIKA KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

06-12 Yaş Çocuk

 

ERKEN REZERVASYON

11 ARALIKA KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

Tek Kişilik oda (sngl) 

ERKEN REZERVASYON

11 ARALIKA KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

725.-TL

625.-TL

950.-TL

 625.-TL 525.-TL   855.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

695.-TL

595.-TL

925.-TL

 595.-TL 495.-TL  825.-TL 

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

UÇAK DAHİL FİYATLARIMIZ:  

(Sınırlıdır. Uçak doluluk oranına göre fiyatlar değişmektedir. Sorunuz.)  

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

 

06-12 Yaş Çocuk

 

Tek Kişilik oda (sngl) 

 

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

1.665.-TL

1.565.-TL

1.830.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

1.635.-TL

1.535.-TL

1.800.-TL

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR  ve OLMAYANLAR :

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Bölgedeki tüm Ara Ulaşımlar 
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
 • 2 gece Mardin 4* standardı Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama
 • 2 sabah kahvaltısı otelde açık büfe
 • 2 Akşam yemeği Set Menü veya açık büfe
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Program dahilinde çevre gezileri
 • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur ücreti dışındakiler : 

Ana Ulaşım Uçak veya otobüs, İlk gün Sabah kahvaltısı, müze girişleri, Otellerdeki minibar harcamaları, Bahşişler ve diğer ekstralar, Öğle Yemekleri, Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz veya Mail Ordur Formu ile ödeyebilirsiniz.  

     

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil

ULAŞIM :

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks 17 kişilik  Mercedes Sprinter Minübüs  ile veya  27 veya 31 kişilik İsuzu, Novo veya Turkuaz,  Otokar-Sultan  Midibus   ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :·         

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek·         

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacakFolklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

     

                    

 

 

 

 
Kaynak : 23 nisan mardin turu, 23 nisan mardin tur, mardin
Tür : Gezi Tarih : 23.04.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: