23 Nisan Bursa İznik -Mudanya -Trilye -Cumalıkızık Turu 21-22 Nisan 2018

Anasayfa » 23 Nisan Turları » 23 Nisan Bursa İznik -Mudanya -Trilye -Cumalıkızık Turu 21-22 Nisan 2018
share on facebook  tweet  share on google  print  

23 Nisan Bursa İznik -Mudanya -Trilye -Cumalıkızık Turu 21-22 Nisan 2018

"23 Nisan Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
23

23 NİSAN BURSA -İZNİK -MUDANYA -TRİLYE -CUMALIKIZIK TURU

Tur Tarihleri :   21-22 NİSAN/19-20 MAYIS 2018  (Cumartesi sabah hareket )Tur süresi : 2 gün-1 gece 

Hareket Saati ve Kalkış Noktaları:

Aşağıda Belirtilen Yer ve Saatlerde Hareket ediyoruz :

Konaklamalı Bursa -İznik -Cumalıkızık Turu Cumartesi sabahı İstanbul'dan Hareket

07:00 : İncirli Alfemo Önü (Eski Boyner Mağazası Önü)

07.15 : Mecidiyeköy Yapı Kredi  Bankası Önü (Doğtaş Mobilya Yanı)

07.30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Vakıflar Bank.Karşı hizası)

08:00 : Gebze Çayırova Mc.Donalds önü 

TUR PROGRAMI :

 

1.GÜN : CUMARTESİ sabahı İstanbul'dan hareket İZNİK  - İZNİK GÖLÜ-İZNİK ÇİNİ ATÖLYELERİ -BURSA ŞEHİR TURU –KOZA HANI –İPEK HANI –SAAT KULESİ –ULU CAMİİ –YEŞİL CAMİİ –CUMALIKIZIK KÖYÜ –ETNOĞRAFYA MÜZESİ -YÖRESEL ÜRÜNLER

Sabah saatlerinde buluşma noktalarımızdan sizleri aldıktan sonra Eskihisar üzerinden Arabalı Vapur ile Topçulara geçiyoruz ve  Yalova  üzerinden tarihte 3 kez başkent olmuş Çini diyarı İznik'e varıyoruz. Tarih boyunca özel bir konuma sahip olan ve birçok tarihsel olaya tanıklık eden İznik'e, evresini saran yaklaşık 5 kmlik surun günümüze ulaşabilen 2 kapısından biri olan İstanbul kapıdan giriyoruz. Bizans döneminden kalan Ayasofya kilisesi kalıntıları ile gezimize başlıyoruz. İznik'in sembolü olan ve ismini minaresindeki eşşiz çinilerinden alan Yeşil Camii, günümüzde İznik müzesi olarak kullanılan Nilüfer Hatun İmareti, Roma döneminden kalan tiyatro ve İznik adıyla bütünleşen çini sanatının yapımı hakkında bilgi almak üzere gideceğimiz çini atölyeleri gezeceğimiz yerlerden bazıları. Çini atölyelerini  gezip alışveriş sonrası  İznik Gölüne nazır çaylarımızı yudumlayıp sonra Bursa'ya geçiyoruz ardından Osmanlılar'ın Bursa'da ilk yerleştikleri bölgelerden olan, Uludağ'ın kuzeyindeki dik etekler ile vadiler arasında kalan " KIZIK "  köylerinden CUMALIKIZIK köyü'ne  gidiyoruz. Köyde koruma ve restorasyon çalışmalarının yapıldığı toplam 270 evden bazılarına ve etnografya müzesi'ne misafir oluyoruz. Burası, tarihsel dokusunu iyi koruyabilmiş bir Osmanlı Vakıf Köyü'dür. Köyün girişinde yerel yiyeceklerin satıldığı tezgahlar sizi karşılıyor. Bütün sokaklar arnavut kaldırımı, Uludağ`dan kaynaklanan soğuk suların aktığı organik sokak dokusu, tarihi camisi-hamamı-çınarları, yakın çevredeki kilise kalıntısı ve geleneksel yaşam biçimini tanıma imkanı buluyoruz. Öğle yemeği serbest zaman ardından Bursa'ya geçiyoruz ve Bursa'da bir şehir turu yaparak Bursa'da Osmanlı tarihine yakından tanıklık etmek için Osmangazi ve Orhangazi türbelerinin bulunduğu Tophane semtinde ilk molamızı veriyoruz. Ardından Koza Hanıİpek hanıKapalıçarşı Saat kulesi, Ulu CamiiYeşil camii ve Külliyesi,  Tophaneden Bursa manzara seyri gezileri ardından, kestane şekeri alışverişimizide yapıp otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.   

 

2.GÜN : PAZAR MİSİ KÖY -YÖRESEL LEZZETLER -MUDANYA -KUMYAKA -TRİLYE

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılarak, İlk olarak Nilüfer çayının üzerine kurulu olan Nefis üzümleri, şırıl şırıl akan deresi, yemyeşil çam ormanları ve koruma altına alınmış, restore edilen eski ahşap evleriyle ünlü Misi Köy’e gidiyoruz. Misi Köy doğa ve tarihin içiçe olduğu muhteşem bir köydür. Misi Köyü evleri Osmanlı mimarisini yansıtmakta ve restorasyonlarla bugüne kadar gelmiş kültürel faaliyetlerin yapılacağı yerlere dönüştürülme projelerine başlanmıştır. Misi Köyü ne ile meşhur derseniz, köy geçim olarak eski zamanlardan beri üzüm yetiştiriciliği ve şarapçılık ile geçinmektedir. Misi Köyü’nün diğer bir geçim kaynaklarından olan ipek böcekçiliğidir. Misi Köy asma yaprağı, şarap, pekmez ve misket üzümü ile tanınmaktadır. Rehberimizin tarihi anlatımları ardından sizleri alışveriş için serbest bırakıyoruz. Ardından Bursa'nın en iyi korunmuş ilçelerinden Mudanya'ya doğru yola çıkıyoruz. Mudanya'da Osmanlı evlerinin en güzel örneklerini görüyoruz.  Bu evlere örnek  Mudanya Mütareke Evi Müzesi'ni söyleyebiliriz. Türk- Yunan savaşına son veren ateşkes anlaşmasının yapıldığı yalıdır bu yalıyı gezdikten sonra sahildeki balık lokantalarında yemek molası veriyoruz.(Ekstra) Daha sonra 780 - 797 yılları arasında Bizans imp. Konstantinos Döneminde yapılmış Kumkaya kilisesi'ni geziyoruz. Buradan Mudanya' nın yazlık yerlerinden ve kiliseleriyle ünlü Trilya 'ya varıyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında İstanbul'a hareket etmek üzere aracımızın başında toplanıyoruz. Normal trafik koşullarında 22:30 civarı İstanbul'da oluyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. 

Ayrıca Minumum 15, 25, 45 Kişilik Gruplara Özel İstenilen Tarihte Yapılır.

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

AKTİVİTELER :

Kültür  ve Doğa Turu.    

KONAKLAMA :

Bursa 3 ve 4* Otelleri Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma,Tv bulunmaktadır.

KİMLER KATILABİLİR :

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI :

      

 

TUR ÜCRETİ :

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 yaş Tek Kişilik Oda (sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

395.-TL  295.-TL  510.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

375.-TL  275.-TL  485.-TL 
  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR  ve OLMAYANLAR :

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

  • Gidiş -Dönüş laşım
  • Rehberlik
  • 1 gece Yarım Pansiyon Konaklama
  • 1 sabah kahvaltısı otelde açık büfe
  • 1 Akşam yemeği set menü veya açık büfe
  • Feribot geçiş ücretleri (İstanbul -Eskihisar / Çanakkale -Eceabat geçişleri)
  • Zorunlu seyahat sigortası
  • Program dahilinde çevre gezileri
  • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur ücreti dışındakiler : 

İlk gün Sabah kahvaltısı, Otellerdeki minibar harcamaları, Bahşişler ve diğer ekstralar, Öğle Yemekleri, Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler Dostluk ve Güleryüz... 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz veya Mail Ordur Formu ile ödeyebilirsiniz.  

     

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil

ULAŞIM :

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks 17 kişilik  Mercedes Sprinter Minübüs  ile veya  27 veya 31 kişilik İsuzu Turkuaz, Novo, Otokar-Sultan  Midibus   ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :·         

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek·         

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

     

    

Kaynak : 23 Nisan Bursa İznik -Mudanya -Trilye -Cumalıkızık
Tür : Diğer Tarih : 21.04.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: