30 Ağustos Ağva Kefken Kerpe Abant Sapanca Maşukiye Yedigöller Turu 30 Ağustos-01 Eylül 2017

Anasayfa » 30 AĞUSTOS TURLARI » 30 Ağustos Ağva Kefken Kerpe Abant Sapanca Maşukiye Yedigöller Turu 30 Ağustos-01 Eylül 2017
share on facebook  tweet  share on google  print  

30 Ağustos Ağva Kefken Kerpe Abant Sapanca Maşukiye Yedigöller Turu 30 Ağustos-01 Eylül 2017

"30 AĞUSTOS TURLARI" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
30

30 Ağustos Ağva -Kefken -Kerpe - Sapanca -Maşukiye-Abant -Güzeldere-Yedigöller turu

 

Tur Tarihleri :  1.PERİYOT : 30 AĞUSTOS -01 EYLÜL/2.PERİYOT : 01-03 EYLÜL 2017 

30 AĞUSTOS TURU ÖZEL 

ABANT -AĞVA -KERPE -SAPANCA-MAŞUKİYE -EFTENİ GÖLÜ-GÜZELDERE ŞELALESİ -YEDİGÖLLER TURU 

Tur Süresi: (3 Gün 2 Gece )

GEZİLECEK YERLER

 AĞVA -KEFKEN -KERPE -ABANT GÖLÜ MİLLİ PARKI - GÖLCÜK GÖLÜ -GÜZELDERE ŞELALESİ - EFTENİ GÖLÜ -SAPANCA-MAŞUKİYE GEZİLERİ 

TUR PROGRAMI

30 Ağustos sabahı Ağva turu İstanbul'dan hareket ... 

1.GÜN:  30 Ağustos AĞVA -KEFKEN -KERPE -PEMBE KAYALAR -GÖKSU DERESİ -YEŞİLÇAY 

Sabah saatlerinde buluşma noktalarından sizleri aldıktan sonra Ramazan bayramı turumuza İstanbul’un Karadeniz’e yakın bölgelerinde bulunan  güzellikleri paylaşacağımız bu turumuzda sizlerle aşağıda belirtilen  noktalarda sabah buluşup Ağva’ya doğru  hareket ediyoruz. İlk olarak Şile yolu üzerinde mola verip, güzel bir köy kahvaltısı yapıyoruz.(extra) Ağva’dayız. Göksu Irmağı boyunca yapacağımız kısa yürüyüş sırasında  Irmak kenarında bulunan evlere hayran kalacağız. Burada  Bir İstanbul masalı dizisininin bir bölümününde çekildiği mekanda çay kahve(ekstra) molası veriyoruz. Ardından araçlarımıza binip sahil kenarına geçiyoruz burada deniz kenarında dileyenler kısa yürüyüş yapabilir ve fotoğraf çekebilir, Öğle yemeği molasının ardından Tekne Turu yapmak üzere  teknemize geçiyoruz ve Yeşilçay'da tekne turumuza başlıyoruz.(ekstra) Nefis manzaralar eşliğinde 8 km lik bir tekne turu yapıp tura başladığımız notaya geri dönüyoruz. Tekne turu  sonrası Ağva'nın tadını çıkarmak üzere sizleri sevdiklerinize alışveriş yapmak üzere ,dinlenmek üzere serbest bırakıyoruz. Sonrasında Kerpe'ye varıyoruz. Masmavi deniziyle , sırtını çam ormanlarına dayamış şirin bir Karadeniz köyü olan Kerpe'yi gezmeye başlıyoruz. Pembe kayalar Kerpe'ye güzellik katan bir yer. El değmemiş doğası ve denizi ile son yıllarda keşfedilen gözde bir yer .Kerpe kayalıkları ise tamamen bir doğa harikasıdır. Rehberimizden Pembe Kayalıkların oluşumu ve günümüze kadar kullanım amaçlarını dinledikten sonra fotoğraf çekimlerimizi yapıp otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Düzce Otelimizde.

 

2.GÜN : 31 Ağustos ABANT GÖLÜ -GÖLCÜK GÖLÜ - YÖRESEL ÜRÜNLER -GÜZELDERE ŞELALESİ -EFTENİ GÖLÜ 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından İlk olarak yol boyunca tipik Karadenizlilerin yaşam tarzını görebileceğimiz fotoğrafçıların fotoğraf çekiminden haz alacağı serenderler üzerinde  mısır püskülleri, yeşil doğa  manzaraları eşliğinde Efteni Seyir Terasında Efteni Gölü fotoğraflıyor ve Rehberimizden Efteni Gölü hakkında bilgiler alıyoruz. Efteni Gölü 100 metre yükseklikte, göçmen kuşların göç yolu üzerinde bulunan yaklaşık 150 çeşit su kuşu türüne ev sahipliği yapan Milli Park statüsünde bir yerdir. Güzel ve keyifli doğa manzaraları karşısında zaman zaman aracımızdan iniyor ve fotoğraf molaları veriyoruz.  Ardından güzelliği karşısında büyüleneceğiniz Güzeldere Şelalesinin görkemli manzarası ile  karşılaşıp fotoğraflamak üzere yola koyuluyoruz. Güzeldere Şelalesinin görkemli manzarası ile  karşılaşınca Güzeldere şelalesinin çıkardıkları sesler zihninizdeki tüm yorgunluğu silip süpürüyor. Beyninizi meşgul eden sorunlar önemini kaybediyor, doğanın bu muhteşem güzelliğine teslim oluyorsunuz. Ardından ressamlara konu olacak güzellikte olan Gölcük gölüne varıyoruz. Göl etrafında yorucu olmayan kısa  yürüyüşün ardından kır kahvesinde şömine başında çaylarımızı yudumluyoruz. Dileyenler bol bol fotoğraf çekip gölün tadını çıkarabilir. Sonrasında Abant Gölü Milli Parkına geçiyoruz. Kış aylarında güzelliğiyle gelenleri kendine hayran bırakan Abant  bahar ve yaz aylarında da  etrafındaki Çam ağaçlarının yeşilliğiyle ve Gölün rengiyle bir başka güzel. Burada göl etrafında yapacağımız yürüyüşün ardından Göl çevresindeki nefis manzaralı Restaurantlardan birinde öğle yemeğimizi (ekstra) alıyoruz. Öğle yemeği sonrası vereceğimiz  serbest zamanı, Faytona veya ata binerek, yürüyüş yaparak değerlendirebilirsiniz. Abant’a veda etmeden önce son olarak göl kenarındaki  köylü pazarında dileyenler alış-verişlerini yapıyor . Sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

 

3.GÜN : 01 Eylül YEDİGÖLLER -NAZLIGÖL -SAZLIGÖL -BÜYÜK GÖL -DERİNGÖL -SERİNGÖL -İNCEGÖL -AŞIKLAR ÇEŞMESİ -KAPANKAYA SEYİR TERASI -SAPANCA -MAŞUKİYE   

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı Ardından doğa harikası Yedigöllere geçmek üzere çıkıyoruz. Yedigöller’e daha varmadan bizi nasıl bir güzelliğin beklediğinin sinyallerini yolculuk sırasında alıyoruz.  Yedigöller her mevsim bir başka güzel, baharda da Yedigöller bizleri adeta büyülüyor.  Cennet burası olsa gerek dedirtiyor gelenlere. Milli Park Girişinde aracımızdan iniyor ve İlk olarak İncegöl ve Sazlıgöl’ü ardından da Nazlıgöl çevresini dolaşarak kısa fotoğraf molalarıyla kuş sesleri arasında keyifli bir gezinti yaparak ilerliyoruz. Bir sonraki durağımız Şelalelerinde bulunduğu Aşıklar Çeşmesi (7 Çeşmeden su içince tüm dilekleriniz oluyormuş bizden söylemesi). Daha sonra Büyük Göl, Deringöl’ün bulunduğu  bölgede öğle yemeğimizi daha önce aldığınız malzemelerle piknik şeklinde yapıyoruz. Yemek sonrası Büyükgöl ve Deringöl çevresinde Fotoğraf Çekip gezinti  yapıyor ve Seringöl’ü de gezerek turumuzu  noktalıyoruz . Sonrasında Maşukiye'ye geçiyoruz. Burada dere kenarında kurulu restaurantımıza geçip isteğe bağlı Seçmeli Kiremitte Alabalık/ Köfte , mantar ½ , salata, tatlı veya meşrubat.(ekstra)  Günboyu temiz dağ havasınında etkisiyle acıkan karınlarımızı doyurup keyifli ve nezih restaurantımızda aldıktan sonra yorgunluk çaylarımızı içmek üzere Sapanca'ya geçiyoruz. Sapanca Göl kenarında serbest zaman sonrası aracımıza biniyoruz.  Sonrasında bugünkü doğa turumuzu noktalıyor ve farklı turlarımızda sizleri görmek umuduyla  İstanbul'a dönüş yolculuğuna geçiyoruz.Sonrasında bugünkü Kurban bayramı doğa turumuzu noktalıyor ve farklı turlarımızda sizleri görmek umuduyla  İstanbul'a dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Normal trafik koşullarında 22:30 -23:30 civarı İstanbul'da oluyoruz. Not: Rehber programın aslına sadık kalmak koşuluyla Hava ve Yol Şartlarına göre programda değişiklik yapabilir.

Not: Rehber Hava ve Yol Şartlarına göre programda değişiklik yapabilir.

 

 

F : 441 - yedigoller2.jpg

Yedigöller

F : 33 - AbantGolcuk52.jpg

Kefken Pembe Kayalar

F : 63 - Agy24.jpg

Güzeldere Şelalesi

F : 456 - yemk_mas.jpg

Maşukiye Alabalık

F : 1225 - yedison3.jpg

Yedigöller

Ağva doğayla içiçe 

 HAREKET  SAATLERİ ve BULUŞMA NOKTASI

30 Ağustos Sabahı İstanbul’dan Hareket

 

07:00  İncirli Alfemo önü(Eski Boyner Mağazası Önü)

07:15  Mecidiyeköy Yapı Kredi  Bankası Önü (Doğtaş Mobilya Bitişiği)

07:30  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü)    

AKTİVİTELER

Kültür,  Doğa ve Çok Zorlu Olmayan Yürüyüşler

KONAKLAMA

Düzce 3* standardı otelleri: Tüm odalarda, Wc, duş, TV, Telefon, Merkezi Isıtma, Klima, Saç Kurutma Makinası, mevcuttur.    

  

 

KİMLER KATILABİLİR

Her Yaş grubundan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 yaş

 Tek Kişilik Oda (sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

520.-TL

420.-TL

670.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

495.-TL 

395.-TL

645.-TL

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • 2 gece Yarım pansiyon Otel konaklama ,
 • Açık büfe kahvaltı,
 • Açık büfe veya Set Menü akşam yemeği
 • Ulaşım, 
 • Gezi süresince  Rehberlik hizmeti,
 • Tüm Çevre Gezileri ,
 • Milli Park Giriş ücretleri, (Abant, Gölcük Gölü, Güzeldere Şelalesi, Yedigöller Milli Park giriş ücretleri)
 • Yedigöller Minibüs transferleri
 • Güzeldere Minibüs transferleri
 • Seyahat Sigortası ,
 • Araç içi ikramlar
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur Ücreti Dışındakiler:

Yemeklerde alınacak  meşrubat ve alkollü içecekler , İlk gün kahvaltı, Ağva tekne turu, öğle yemekleri, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar.

ULAŞIM

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış  yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ile  16 vaya  19 kişilik Mercedes Sprinter Minübüs,  27 kişilik İsuzu Novo veya -31 kişilik Otokar Sultan veya İsuzu Turkuaz midibus  araçlar kullanılır. Araç yerleşme planında sağ, sol, ön, arka, koridor, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.  

REZARVASYON VE ÖDEME DETAYLARI

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada taksitli ödeme yapmak isterseniz ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,

Mail order formumuzu doldurup bize fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

 

   

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER 
 
Küçük bir sırt çantası -Yürüyüş ayakkabısı - Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği ve tabanında bol tutamağı bulunan(Tercihen Gro-tex ve Vibram taban)  Yağmurluk -Tercihen panço Anorak -Gro-Tex ceket veya ince kat rüzgar geçirmez mont veya polar Sweat-shirt -Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi Pantolon -Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim Şort - sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon Tozluk -Tercihe bağlı, karlı yürüyüşlerde, yağmurda kullanılabilir Bere -Polar veya benzeri olabilir Matara -Yaklaşık bir litrelik ped şişe yada özel matara Güneş gözlüğü -Tercihen UV- A ve B Filtreli Güneş şapkası -Geniş siperlikli, arkadan boynunuzu ve yüzünüzü kapatan İlaç  -  Kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa Fotoğraf makinesi –Yeterli sayıda yedek pil ve film.
FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :

·         Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek

·          Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.

·          Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.

·           Pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.
Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

   
Kaynak : 30 Ağustos Ağva Abant Sapanca Yedigöller turu
Tür : Gezi Tarih : 30.08.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: