İğneada Turu İĞNEADA RESORT HOTEL& Spa Konaklama 30 Ağustos -01 Eylül 2013

Anasayfa » 30 AĞUSTOS TURLARI » İğneada Turu İĞNEADA RESORT HOTEL& Spa Konaklama 30 Ağustos -01 Eylül 2013
share on facebook  tweet  share on google  print  

İğneada Turu İĞNEADA RESORT HOTEL& Spa Konaklama 30 Ağustos -01 Eylül 2013

"30 AĞUSTOS TURLARI" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
İğneada

İĞNEADA Turu, İğneada Deniz turu 

Tur Tarihleri:   30 AĞUSTOS -01 EYLÜL 2013 İĞNEADA TURU Tur süresi : 3 gün- 2 gece TAM PANSİYON KONAKLAMA

30 AĞUSTOS İĞNEADA TURU  

***ULAŞIM+ REHBERLİK+ 2 AÇIK BÜFE KAHVALTI+ 2 ÖĞLE YEMEĞİ+ 2 AKŞAM YEMEĞİ+

TAM PANSİYON KONAKLAMA

DENİZE SIFIR İĞNEADA RESORT OTEL & SPA KONAKLAMALI ***   

YÖRE BİLGİSİ

 İĞNEADA BİLGİ :  Türkiye'nin kuzeybatısında Trakya'nın Karadeniz kıyısında yer alan İğneada dünyada sadece beş yerde var olan doğal yapısı bozulmamış Subasar (longoz ormanları) ormanlarına sahip, 671 bitki çeşidini barındıran İğneada birçok ekosisteme ve zengin biyolojik çeşitliliğe sahiptir. İğneada alüvyal Longoz ormanları başlıbaşına bir doğal zenginlik olan Istıranca nemli ormanlarının bir parçası ve birkaç farklı ekosistemin binlerce yıl içerisinde oluşturduğu, eşi benzeri olmayan bir doğa hazinesidir. Bölgenin bir diğer zenginliği ise göller ve bunlara bağlı bataklıklardır. Bölge aynı zamanda eşşsiz bir kumul ekosistemine de sahiptir. Beğendik köyü Rezve deresi kıyısında kurulu Karadeniz'in batıya doğru en uç noktasında ve Bulgaristan sınırında deniz, orman, nehir üçlemesiyle bizi kendisine hayran bırakan güzellikte bir yer. Karşısında Bulgaristan Rezova Köyü bulunmakta. Beğendik köyü kumsalından fotoğraflayacak kadarda bize yakın.  

 

İğneada 

İğneada sahili

F : 614 - yedison3.jpg

İğneada ormanları  

Mert Gölü

İğneada bakir doğa

F : 840 - Kiyikoy59.jpg

İğneada Erikli Gölü

 

Ayrıca Minumum 12 Kişilik Gruplara Özel İstenilen Tarihte Yapılır.

 

GEZİLECEK YERLER

İğneada -Longoz Ormanları - İğneada Beğendik Köyü -İğneada Limanı -Dupnisa Mağarası -Kıyıköy -Aya Nikola Manastırı -Kastro - İğneada sahili -      

TUR PROGRAMI

İğneada turu Cuma sabahı hareket

1.GÜN : 30 Ağustos 2013 Cuma İĞNEADA -İĞNEADA SAHİLİ -LİMANKÖY -BEĞENDİK KÖYÜ  

İğneada turumuza,  sabah saatlerinde sizleri buluşma noktalarımızdan aldıktan sonra Silivri yakınlarında serbest kahvaltı molası vererek başlıyoruz. Ardından Karadeniz kıyısında 22 km uzunluğunda geniş kumsala sahip İğneada'ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Doğası ve kumsallarıyla yalnız ve sessiz bir kasaba olan Trakyanın incisi İğneada'ya varıyoruz. İğneada Resort Otel& Spa Oteline yerleşip (müsaitlik durumuna göre odalara yerleşme yapılabilir. ) İğneada'da deniz keyfi için sizleri serbest bırakıyoruz. Otelimizde bizim için ayrılan şezlong, şemsiye, imkanlarından faydalanarak günboyu denize giriyoruz. İğneada'da uzun kumsalında sahilde yürüyüş yapabilir, denize girebilir, ayrıca dilerseniz Trakya bölgesinin  ilk Spa oteli İğneada Resort& Spa otelin ekstra  hizmetlerinden faydalanarak kendinizi yenileyebilirsiniz. (ekstra aroma terapi, sıcak taş terapisi, selülit masajı, ayurveda, yosun vücut bakımı vs. ekstra). Tipik Karadeniz sahillerinin aksine yaz aylarında sakin ve dalgasız deniziyle bizleri büyüleyecek olan İğneada favori denize girme tercih yerlerinizden birisi olacak özellikleri barındırıyor. İğneada Sadece yaz aylarında değil, dört mevsim görülebilecek güzellikte yeşil doğaya sahip bir yer.  İğneada'da geçireceğimiz deniz, kum, güneş, doğal güzelliklerden oluşan bu keyifli saatler ardından isteyenlerle akşam üzeri Rezve deresi kıyısında kurulu Karadeniz'in batıya doğru en uç noktasında bulunan Beğendik Köyü'ne geçiyoruz. Köyün en önemli özelliği derenin hemen karşı kıyısında Bulgar köyü Rezova ile aynı kareye girebilecek kadar yakın olması özellikle sahil kısmında çok net bir şekilde Rezova'yı görebiliyorsunuz. Ardından  Limanköyü gezip,  koruma altında 7 adet gölden Erikli ve Mert gölü geziyoruz. (Diğer Göller ise Hamam, Pedina, Saka, Sülüklü ve Ramana). Otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğinde otelin zengin Açık büfe yemek imkanlarından faydalanıyoruz. Konaklama 5* İğneada Resort Hotel& Spa.  

2.GÜN :  31 Ağustos 2013 Cumartesi İĞNEADA -İĞNEADA SAHİLİ -DENİZ -GÜNEŞ -KUM -SERBEST ZAMAN

Otelimizde alacağımız Açık büfe kahvaltı sonrası  İğneada'da bugün serbest gününüz. Deniz, güneş, kum yararlanabilirsiniz. İğneada Resort Hotel & Spa Otelimizin spa hizmetlerinden kendinizi şımartabilir, kendinizi yenileyebilirsiniz. Konaklamamız Tam Pansiyon olduğundan Öğle Yemeği hizmetini otelimizde ücretsiz alabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama İğneada Resort Hotel& Spa.      

3.GÜN :  01 Eylül 2013 İĞNEADA -DENİZ -GÜNEŞ -KUM -DUPNİSA MAĞARASI   

Otelimizde alacağımız Açık büfe kahvaltı sonrası  eşyalarımızı aracımıza yerleştiriyoruz. Fakat 14:30a kadar İğneada Resort Hotel & Spa otelimizde deniz keyfimize devam ediyoruz. Sonrasında aracımıza binip İğneada da yeşile ve maviye doyan gözlerimizi biraz daha şenlendireceğimiz Dupnisa mağarası yolculuğumuza geçiyoruz. Yolumuz üzerinde 2720 metre uzunlukta Dupnisa mağarası ile tura başlıyoruz. Dupnisa mağarası Istranca Dağları'nın derin vadilerle yarıldığı Demirköy ilçesine bağlı Sarpdere köyü yakınlarında bulunuyor. Dupnisa mağarası gezisi sonrası Doğası ve kumsallarıyla yalnız ve sessiz bir kasaba olan Trakyanın incisi İğneada Turumuzu bitiriyor ve  İstanbul'a dönüş yoluna geçiyor ve sizleri almış olduğumuz noktalara bırakıyoruz. Yaklaşık 21:00 -21:30 civarı İstanbul’da oluyoruz.

 

 

 

Ayrıca Günübirlik İĞNEADA TURU için tıklayınız. 

 

Diğer 30 AĞUSTOS GEZİLERİMİZİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYABİLİRSİNİZ.

 

 

 

 

                     
HAREKET  SAATLERİ ve BULUŞMA NOKTASI

İğneada Turu Cuma Sabah İstanbul'dan Hareket

06.30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark Çıkışı Işıklar önü)

06.45 : Mecidiyeköy Ziraatbank Önü 

07.00 : İncirli Ömür Plaza Önü 

07: 20: Avcılar E5 Üzeri Pelikan AVM Önü

07: 35: Beylükdüzü Marmara Park Önü 

AKTİVİTELER

Kültür ve Doğa Turu,  Rahat Yürüyüşler, Fotoğraf

KONAKLAMA

İğneada Resort Otel& Spa Otel Tüm odalarda,  Wc, duş, TV, Telefon, Merkezi Isıtma, Klima, Saç Kurutma Makinası, kapalı havuz, fin hamamı, sauna mevcuttur. 

Otele ait ücretsiz hizmetler : Jakuzili dinlenme havuzu, kapalı yetişkin ve çocuk havuzu, masa tenisi & malzemeleri, dart, sauna, Türk Hamamı, Fin Hamamı, dinlenme alanları, havlu, şezlong (havuz ve plajda), genel alanlarda internet erişimi, digital kasa ücretsiz aktivitelerdendir.

 

 

 

 

 

 

  
 
KİMLER KATILABİLİR

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkesin katılabileceği bir tur . 

TUR FİYATI
    

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 yaş

 Tek Kişilik Oda(sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

610.-TL

427.-TL

 785.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

580.-TL 

476.-TL

 755.-TL

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • 2 gece İğneada Resort Hotel & Spa TAM PANSİYON Konaklama,
 • 2 sabah kahvaltısı Açık büfe ,
 • 2 gece TAM PANSİYON Otel konaklaması,
 • 2 akşam yemeği Açık büfe, 
 • 2 Öğle Yemeği
 • Ulaşım, 
 • Gezi süresince  Rehberlik hizmeti, 
 • Tüm çevre gezileri, 
 • Tüm gün Deniz, güneş, kumla içiçe İğneada tatili
 • Otel Aktiviteleri Ücretsiz faydalanma : Türk Hamamı, Sauna, Buhar Odası, Kapalı Havuz, Çocuk Havuzu, Jakuzili havuz
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti Dışındakiler:

Yemeklerde alınacak  meşrubat ve alkollü içecekler , birinci gün öğle yemeği,   Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar.

 

ULAŞIM

Ulaşım Aracı :  Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış  katılımcı sayısına göre Lüks yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre 46 kişilik Mercedes Tourismo, Travego, Neoplan, Man, 403 Mercedes Otobüs ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez .  

REZARVASYON VE ÖDEME DETAYLARI

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,

Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.  MAIL ORDER FORMU ( Tıklayınız )  

  

REZERVASYON ŞARTLARI VE DİĞER ŞARTLAR:

 • Acentemizin turlarına katılmak isteyen konuklarımızın kesin rezervasyon için tur ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir. Ödemeleri alınmayan rezervasyonlar kesinleşmiş sayılmaz.
 • Turlarımızda araçta ödeme kabul edilmez. Ödemenin mutlaka turdan önce banka havalesi ile yada ofiste elden veya kredi kartı ile yapılması gerekmektedir.
 • Tura katılacak yolcuların ödemelerini yukarıdaki banka hesaplarımıza yapmaları durumunda; katılımcıların tam ismi ile beraber Doğum Tarihleri, Biniş Noktaları ve Cep telefon bilgilerinin ofisimize telefon veya mail ile bildirilmesi gerekmektedir.
 • Bankaya ödeme yaptığınızın bilgisini bize bildirdikten sonra tarafımızdan size bir teyit mail’i gönderilecektir. Teyit mail’i 48 saat içinde elinize ulaşmaz ise lütfen ofisimizi arayarak bilgilendiriniz.
 • Katılımcıların bankaya ödemelerini yapacağı gün katılacakları turda yer olup olmadığının teyidini almaları gerekmektedir. (Bankaya Ödemeyi yapacağınız günden birkaç gün evvel turda müsaitlik durumunu sormuşsanız ödeme yapacağınız gün dolmuş olabileceğini düşünerek tekrar sormanız gerekir.)
 • Mail Order Formunu kullanarak Kredi Kartı ile ödeme yapacak olanlar; mail order formuna web sitemizden (yukarıdaki linkten) ulaşarak çıktısını alıp imzaladıktan sonra 0.212. 249.40.74 nolu faksa fakslamaları ve faksın ulaşıp ulaşmadığından emin olmaları gerekir.
 • Mail Order Faksınız elimize ulaştıktan en geç 48 saat içerisinde çekiminiz yapılıp Rezervasyonunuzun kesinleşip kesinleşmediği konusunda mail veya telefon ile bilgi verilecektir.
 • Grup adına kayıt yaptıranların, tur koşullarını tüm gruba bildirdiği kabul edilir ve bu konuda Folklorik Turizm herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
 • Turlarımıza evcil hayvan kabul edilmez.
 • Rezervasyon esnasında Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, koridor, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.
 • Turlarımızda Rehberlik, Ulaşım, Konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
 • Tura kesin kayıt yaptıran herkesin Tur Programını okuduğu ve programdaki şartları kabul ettiği anlamına gelir.
 • Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur programında değişiklik yapabilir.

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER

YağmurlukPolar- rüzgar geçirmez ince mont veya polar  Pantolon -Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim Şort - sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon Bere -Polar veya benzeri olabili Fener -Az pil yakan, tercihen alın feneri Güneş gözlüğü -Tercihen UV- A ve B Filtreli Güneş şapkası -Geniş siperlikli, arkadan boynunuzu ve yüzünüzü kapatan Çorap-yeteri kadar çorap  koruyucu krem- İlaç  -  Kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa Fotoğraf makinesi –Yeterli sayıda yedek pil ve film veya  memory card. Veee  Mayo 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :
            ·          Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek

·          Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.

·          Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.

·          Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

      Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin  katkılarınızla...

 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere

 

 

  

 

 

Kaynak : 30 Ağustos İğneada turu, İğneada tur
Tür : Diğer Tarih : 30.05.2013
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: