30 Ağustos Çeşme Alaçatı Urla Efes ve İzmir Köyleri Turu 30 Ağustos -01 Eylül 2017

Anasayfa » 30 AĞUSTOS TURLARI » 30 Ağustos Çeşme Alaçatı Urla Efes ve İzmir Köyleri Turu 30 Ağustos -01 Eylül 2017
share on facebook  tweet  share on google  print  

30 Ağustos Çeşme Alaçatı Urla Efes ve İzmir Köyleri Turu 30 Ağustos -01 Eylül 2017

"30 AĞUSTOS TURLARI" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
30

30 AĞUSTOS BAYRAMI ÇEŞME -ALAÇATI -URLA -EFES -SELÇUK -SIĞACIK -İZMİR KÖYLERİ TURU

 

KURBAN BAYRAMI ÇEŞME ALAÇATI-URLA -EFES -SELÇUK -ŞİRİNCE -BARBAROS -GERMİYAN -SIĞACIK TURU  

Tur Tarihleri : 1.PERİYOT : 30 AĞUSTOS -01 EYLÜL/2.PERİYOT : 01-03 EYLÜL 2017(29 Ağustos ve 31 Ağustos Gecesi Hareket )  Tur Süresi: 3 Gün- 2 Gece

 

  ****İZMİR 4 * STANDARDI OTELLERİ KONAKLAMALI*****  

Doğa,Tarih, Festival Havası, Kültür keyfi birarada

 

*** ULAŞIM, REHBERLİK, 2 GECE Y.P KONAKLAMA, 2 KAHVALTI, 2 AKŞAM YEMEĞİ, ÇEŞME, ALAÇATI, URLA, SEFERİHİSAR, SIĞACIK, TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

 

    

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ :  29 Ağustos ve 31 Ağustos 2017 Gecesi Kurban Bayramı Çeşme ve Ege Köyleri turu için İstanbul'dan hareket

22:00 :  İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası) 

22:30 :  Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

23:00 :  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü)

23:30 :  Gebze Çayırova Mc.Donalds 

02:00 :  Bursa Özdilek Önü

02.GÜN/ : 30 Ağustos ve 01 Eylül 2017 İZMİR -ÇEŞME -ÇEŞME KALESİ -KERVANSARAY -ÇEŞME SOKAKLARI -ALAÇATI EVLERİ -SOKAKLARI - ÇEŞME RÜZGAR GÜLLERİ -FOLKLORİK YÖRESEL ÜRÜNLER -BARBAROS KÖYÜ -OYUK FİGÜRLERİ -SLOWFOOD GERMİYAN KÖYÜ

Bursa –Balkesir-İzmir güzergahını izleyerek sabah saatlerinde Ege denizinin  lacivertten turkuaza tüm renkleriyle denizin kara ile iç içe olduğu koylarıplajları ve termal kaynaklarıyla bir dantel gibi Türkiye’nin üçüncü büyük çağdaş kenti İzmir’e varıyoruz. Kurban Bayramı 3 günlük İzmir Çeşme Alaçatı ve Ege Köyleri turumuza başlıyoruz. 

Sabah alacağımız serbest Ege kahvaltısı ardından ilk gezi noktamız Alaçatıya geçiyor , Arnavut kaldırımlı sokakları ve renkli pencereli taş evleri, renkli sokakları ve yöresel ürünleri ve Rüzgar gülleri ile Alaçatı sizleri kendisine hayran bırakacak. Rehberimiz eşliğinde Alaçatı'da yapacağımız gezimiz esnasında rehberimizden bilgiler alıp sonrasında serbest zaman ardından ;

Çeşme merkezi ve sahile  geçiyoruz .Çeşme, şifalı sıcak suları, olağanüstü sayılabilecek kalitede kumun, güneşin ve berraklığın kucaklaştığı şirin bir tatil beldesidir. İlk olarak Çeşme sokakları ve Çeşme Kalesi ile gezimize başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansarayı görüyoruz. Çeşme sahili - Limanı -sokakları gezisi için serbest zaman veriyoruz. Ardından Çeşme Ilıca mevkiine geçip serbest zamanda hava durumuna göre yüzme molası verilecektir.

Akşama kadar yaklasık 16:30a kadar yüzme molası sonrası İzmir'in Köylerini  keşfe çıkıyoruz.  Kimi köyler sadece taş evleri, kimisi çöpünü dönüştürmesiyle, kimisi dünyada alternatif turizm akımlarını takip etmesiyle gönlünüzü çalacak ve tekrar tekrar gelmek isteyeceksiniz.  

İlk Köy gezimiz Türkiye’nin ilk “Slow Food Köyü” olan duvarları resimlerle bezeli Germiyan Köyü’ne geçiyoruz.  Çeşme’ye bağlı Germiyan Köyü, köyün sakinlerinden Nuran Hanım’ın eline bir palet boya ve fırça alması ile kabuk değiştirmiş. Renkli duvar resimleriyle bezeli köy sokaklarını geziyoruz. Fotoğraf molaları veriyoruz. İçinde kimyasal ürün olmayan, temiz ve adil olarak üretilen Germiyan’a özgü, atalardan kalan onlarca yıllık tohumlar kullanılarak üretilen ürünler bulabilirsiniz. Germiyan’nın imza lezzetleri yörenin adını taşıyan, ekşi maya ile yapılan ve odun ateşinde pişirilen Germiyan Ekmeği ve Kopanisti Peyniri. Köy Kahvesi’nde de adaçayı ve karabaş otu çayı da denenmeli.  

Alışveriş ve fotoğraf molaları ardından Urla ilçesine bağlı Barbaros Köyüne geçiyoruz. Barbaroslular, köylerinin kaybolmaya yüz tutan  folklorik değerlerini canlandırmayı hedefleyen sıra dışı bir festival hazırlığına giriştiler ve ilki 3-4-5 Haziran 2016 tarihleri arasında gerçekleştirildi. İnanılmaz bir özveri ile geceli gündüzlü çalışarak korkuluk figürlerini oluşturdular ve bu sayede yerli halkın kalkınarak, köyden kente göçün durdurulması ve genç nüfusun geri dönmesi hedefleniyor.  Festival, belki de ülkemizde düzenlenen ilk “temalı festival” olma özelliğine sahip. Yöresel adı “oyuk” olan ve tarlaları korumak amacıyla kullanılan korkuluk, festivalin simgesi olarak belirlendi. Festival dışında zamanlardada görebileceğimiz köylülerin yaptıkları çeşitli temaları canlandıran bu korkuluklar köyün sokaklarında tüm yıl boyunca sergileniyor. Bizde eğlenceli korkuluk figürleriyle hatıra fotoğraflarımızı çektiriyoruz. Köy sokaklarını geziyoruz. Köydeki bazı evlerin kapısında “çatkapı” tabelası ve bir de yemek menüsü asılıyor. Barbaroslular “Yöresel yemekler ” hazırlıyorlar. Ziyaretçiler istedikleri “çat kapı” ya gidip önünde oturup karınlarını bu lezzetli  yemeklerle doyurup (belli bir ücret karşılığında) köy sakinleri ile sohbet ediyorlar. Bu geleneğide gördükten sonra İzmir'de otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama İzmir otelimizde. 

 

03.GÜN/ :31 AĞUSTOS VE 02 EYLÜL 2017 ŞİRİNCE- EFES ANTİK KENTİ -MERYEMANA -SELÇUK -İSABEY CAMİİ - İZMİR

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyor İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı Şirince’ye geçiyoruz. Egenin tarihi mimarisini koruyabilmiş şirin bir kasabadırŞirince’nin otantik sokaklarının her köşesinde 19. yüzyıl Anadolu yaşam kültüründen bir hatıra bulacağınız Şirince evleri Rum mimari etkilerini her köşesinde hissetmek mümkün. Meşhur Şirince şarapları tadıyor, yöresel ürün alışverişi yapıyoruz. ilkçağların tümüyle mermerden yapılmış ilk kent olan en ünlü ve ihtişamlıdünyaca ünlü şehirlerinden biri olan Efes Antik Kenti ile gezimize devam ediyoruz. Efes Harabeleri, Agora, Antik tiyatro, yamaç evleri, Odeion, Herakles Kapısı, Traianus Çeşmesi, Hamam, Celcus Kütüphanesi yapılarını geziyoruz. Dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis Tapnağı kalıntılarını geziyoruz. Öğle yemeği ardından Vatikan tarafından kutsal sayıların her sene binlerce Hristiyan tarafından ziyaret edilen Haç mekanı Meryem Ana evi geziyoruz. Ardından Selçuk müzesiİsabey Camii gezilip bugünkü İyonya turumuzu tamamlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama İzmir otelimizde . Akşam dileyenlerle İzmir Kordonboyunda Güzel İzmir'i  keşfe çıkıyoruz. 

 

04.GÜN/ : 01 EYLÜL ve 03 EYLÜL 2017 İZMİR - BONCUKKÖY -URLA -SAHİLİ -MALGACA PAZARI -SANAT SOKAĞI -SIĞACIK KÖY PAZARI -İZMİR -DARİO MORENO SOKAĞI -KONAK MEYDANI -SAAT KULESİ -ASANSÖR -İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyor ve eşyalarımızı aracımıza yerleştiriyor Kurban Bayramı İzmir Ege Köyleri turumuzun son gezi gününde kalan yerleri gezmeye başlıyoruz.  

İlk gezi noktamız İzmir Köylerinden kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerden rengarenk boncuklarla büyüleneceğimiz Boncukköy. Bizi kem gözlerden koruduğuna inanılan, negatif enerjiye karşı iyi geldiği söylenen el emeği, göz nuru, Köy halkının geçim kaynağı Nazar Boncuğu üretiminin yapıldığı köyümüze uğruyoruz ve boncuk yapımı atölyeleri geziyor ve  yerinde alışveriş imkanı için sizlere mola veriyoruz. Ardından ;

Sığacık, kalabalıktan uzak, sakin ve huzurlu ortamıyla bizi hemen kendine bağlıyor Eşsiz güzellikteki koyları ve plajlarının yanı sıra gezilecek tarihi yerleri ve şirin balıkçı lokantaları ile de Seferihisar renkli bir tatil beldesi olarak dikkat çekiyor. 

Urla'ya geçiyoruz. Urla'da Sanat Sokağı ve Malgaca Pazarı gezileri ve Sahili ardından İzmir’in Seferihisar ilçesine bağlı olan Sığacık gözde tatil beldesine geçiyoruz. Sığacık Köy pazarında mola veriyoruz. 

Dönüş yolumuz üzerinde Türkiye’nin üçüncü büyük çağdaş kenti İzmir’de Konak meydanıSaat KulesiHükümet Konağı gezileri ardından halk arasında Asansör, bugünkü adıyla her geçen gün ünlenen Dario Moreno sokağı gezileri ile turumuzun sonuna yaklaşıyoruz. Serbest zaman ardından İzmir'den ayrılıyoruz. İstanbul'a dönüşe geçiyoruz. Normal trafik koşullarında gece yarısı İstanbul'da oluyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

  

 urla enginar festivali turları  urla enginar festivali turları
urla enginar festivali turları urla enginar festivali turları

 

KALKIŞ SAATLERİ :

29 Ağustos ve 31 Ağustos Gecesi Kurban Bayramı İzmir Köyleri ve Çeşme turu için İstanbul'dan hareket 

22:00 :  İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası) 

22:30 :  Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

23:00 :  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Vakıflar Bank.Karşı Hizası)

23:30 :  Gebze Çayırova Mc.Donalds

02:00 :  Bursa Özdilek Önü

 

 

AKTİVİTELER :

 

Kültür  ve Doğa Turu. 

KONAKLAMA :

İzmir 4* standardı Otelleri Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma,Tv bulunmaktadır.

KİMLER KATILABİLİR :

 

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI :

 

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

 

06-12 yaş 

 

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

530.-TL

430.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

495.-TL

395.-TL

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR  ve OLMAYANLAR :

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
 • 2 gece Yarım Pansiyon İzmir 3 ve 4* standardı oteller Konaklama
 • 2 sabah kahvaltısı otelde açık büfe
 • 2 Akşam yemeği Açık büfe
 • Osmangazi Köprüsü geçiş ücretleri 
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Program dahilinde çevre gezileri
 • Otopark ücretleri
 • Otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur ücreti dışındakiler : 

İlk gün Sabah kahvaltısı, Otellerdeki minibar harcamaları, Bahşişler ve diğer ekstralar, Öğle Yemekleri, Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz veya Mail Ordur Formu ile ödeyebilirsiniz.  

     

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil

ULAŞIM :

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks 46 kişilik Safir, Man, Travego Motobüs ile seyahat edilmektedir. Otobüs için yeterli sayı oluşmadığında 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar Sultan Midibus ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında sağ, sol, ön, arka, koridor, cam kenarı garantisi verilmez. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. 

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :·         

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek·         

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacakFolklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

     

                    

 

 

 

Kaynak : 30 Ağustos Çeşme Alaçatı Urla Efes ve İzmir Köyler
Tür : Diğer Tarih : 06.07.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: