29 Ekim Tokat -Amasya -Çorum Turu 27-29 Ekim 2018

Anasayfa » 29 Ekim Turları » 29 Ekim Tokat -Amasya -Çorum Turu 27-29 Ekim 2018
share on facebook  tweet  share on google  print  

29 Ekim Tokat -Amasya -Çorum Turu 27-29 Ekim 2018

"29 Ekim Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
29

29 Ekim BUTİK TOKAT -AMASYA -ÇORUM TURU (3 Gün-2 gece)

 

Tur Tarihleri : 27-29 EKİM 2018 (26 Ekim gecesi hareket) Tur süresi : 3 gün-2 gece 

 

GEZİLECEK YERLER :

 

ÇORUM -HATTUŞAŞ -YAZILIKAYA -ALACAHÖYÜK -AMASYA-HAZERANLAR KONAĞI -MUMYALAR MÜZESİ-KAYA MEZARLARI -AMASYA KALESİ -ŞEHZADELER MÜZESİ - YÖRESEL LEZZETLER -TOKAT -BALLICA MAĞARASI -MAHPERİ HATUN KERVANSARAYI -LATİFOĞLU KONAĞI -SAAT KULESİ -MEVLEHİHANE -ESKİ TOKAT EVLERİ -BEY SOKAK -ATATÜRK EVİ -ALİ PAŞA CAMİİ -BEDESTEN -TAŞHAN   

Rezervasyonlarınızda gecikmemenizi öneririz.  

TUR PROGRAMI

 

1.Gun / 26 Ekim Akşamı Tokat -Amasya -Çorum Turu için İstanbul'dan hareket;  

22:30 : İncirli Alfemo Önü Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü( Otopark çıkışı Işıklar önü ) 

23:00 Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü 

23:30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü( Otopark çıkışı Işıklar önü ) 

00:30 : İzmit Otogar Önü  

2.Gün/ 27 Ekim İSTANBUL -ÇORUM -HATTUŞAŞ -YAZILIKAYA -ALACAHÖYÜK -AMASYA

 

İstanbul'dan  belirtilen saat ve yerlerden hareket ile Kocaeli - Adapazarı – Bolu – Gerede – Çerkeş – Tosya – Osmancık  üzerinden  sabah saatlerinde  Çorum’a varıyoruz. Anadolu’nun ilk yerleşim yerlerinden olan Hattuşaş’ı gezmeye başlıyoruz. Hatti, Hitit, Frig  ve Bizans yerleşimlerine sahne olan Şehre Aşağı Kapı’dan giriş yapıyoruz. Aslanlı Kapı, Sfenksli Kapı, Büyük Tapınak, Kral Kapısı ve Sarayı, Yer kapı sırasıyla gezeceğimiz yerler arasında. Hattuşaş gezimizi açık hava tapınağı olarak iki odadan oluşan Yazılıkaya ile bitiriyoruz.  Yazılıkaya Kaya Tapınağı (Aşağı Şehir'deki Büyük Tapınağın yaklaşık 1,5 km. kuzeydoğusunda kayalık bir yamaçta yer alır. Şehirdeki tapınak yapılarından farklı olarak burası, her iki kült odası (A ve B Odası) da üstü açık olan ve yüksekliği 12 metreye varan kayalıklarla çevrili bir açık hava tapınağıdır.) buradaki  hiyeroglif ve kabartmaları görüp fotoğraflıyor ve Rehberimizden  ayrıntılı bilgi aldıktan sonra bölgenin özelliklerini taşıyan hediyelik objeler alabileceğiniz alışveriş için serbest zamanın ardından Aracımıza biniyor ve Alacahöyük’e hareket ediyoruz. Burada Sfenksli Kapı, Kral Mezarları, Büyük Saray ve Yer Kapı göreceğimiz yerler. Alacahöyük Müzesini de gezdikten sonra  Amasya’ya hareket ediyoruz.  Konaklama ve Akşam yemeği  Amasya’daki otelimizde.

 

3.Gün/ 28 Ekim AMASYA -HAZERANLAR KONAĞI -MUMYALAR MÜZESİ-KAYA MEZARLARI -AMASYA KALESİ -ŞEHZADELER MÜZESİ - YÖRESEL LEZZETLER

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından Geçmişiyle sarmaş dolaş yaşayan  Şehzadeler kenti Amasya’yı keşfe çıkıyoruz. İlk olarak Amasya Kalesi ile turumuza başlarken aynı zamanda Kente panoramik bir bakış yapmış oluyoruz.  Ferhat’ın Şirin için deldiği   Demir Dağı ve ortasından geçen Yeşilırmak’ı ile  inci gibi dizilmiş Yalıboyu Evleri ve Kaya Mezarları ile geçmişiyle sarmaş dolaş yaşayan kadim  şehrimiz Amasya ‘yı gezmeye   Kaya MezarlarıDarüşşifa (SabuncuoğluTıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi)II.Bayezid KülliyesiGüneş SaatiMehmet Paşa CamiiŞirvanlı Camii GökmedreseTorumtay Türbesi, Hazeranlar Konağı ile devam  ediyor ve Öğle yemeğinde Amasya ‘nın Yöresel Lezzetlerini tatmadan olmaz diyoruz ve  Amasya’nın Yöresel Lezzet durağı tavsiye ediyoruz. Burada  Toyga Çorbası, Baklalı Sarma, Etli Bamya, Keşkek, Mantı, Fırında Kuru Fasulye, yağlı/katmer, haşhaşlı cevizli çörek,  gibi lezzetlerden tercih edebilirsiniz.  Öğle yemeği sonrası gezimize, Nehir boyu eski tarihi Amasya evleri, Köprüler, Amasya Müzesi, Ferhat Su Kanalı, Camiler, Bedestenler,  Medreseler ve son olarak Şehzadeler Müzesi gezimizle bugünkü Amasya tur programımızı tamamlayarak Otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Amasya otelimizde.  Dileyen misafirlerimiz Akşam yemek sonrası  şehrin şöyle bir gece halini keşfedeyim diyenlere; özellikle Yeşilırmak kıyısındaki Konakların ve Kaya Mezarları ile saat kulesinin gece aydınlatılmış halini görmelerini tavsiye ediyoruz.

 

4.Gün/ 29 EKİM AMASYA -TOKAT -BALLICA MAĞARASI -MAHPERİ HATUN KERVANSARAYI -LATİFOĞLU KONAĞI -SAAT KULESİ -MEVLEHİHANE -ESKİ TOKAT EVLERİ -BEY SOKAK -ATATÜRK EVİ -ALİ PAŞA CAMİİ -BEDESTEN -TAŞHAN

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştirip konaklama yerimizden ayrılıyoruz ve Tokat’a hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saatlik bir yolculuğun ardından Pazar İlçesi sınırlarında bulunan Ballıca Mağarası ilk durağımız, Ziyarete açılan 8 salonu 680 m. uzunluğunda ve 95 m. yüksekliğinde olan Ballıca Mağarası, dünyanın en büyük ve en görkemli mağaralarından biriBu doğa harikası, henüz ziyarete açılmayan ve keşfedilmemiş bölümleri ile gizemini korumayı sürdürüyor. Ballıca Mağarası'ndaki oluşumları izlemek, doğal bir müzeyi gezmek gibi. Yaşı yaklaşık 3.4 milyon yıl olarak tespit edilen Ballıca Mağarası, şimdiye kadar tespit edilen tüm mağara oluşumlarına sahip olmanın yanı sıra, özgün Soğan Sarkıtları ile de uluslararası önem taşıyor. Mağaranın ziyarete açılan bölümlerinde dolaşmak, her adımda hayrete düşüren, heyecan veren gizemli bir yolculuğa çıkmak gibi. Ballıca Mağarası gezimizin ardından 900 adımda 900 eser açıkhava müzesi konumunda Tokat Merkez’e hareket ediyoruz yine yolumuz üzerinde bulunan 1238 Yılında I. Alaattin Keykubat’ın eşi Mahperi Hatun tarafından yaptırılan ve kendi adını taşıyan  Kervansaray tamamen kesme taşlardan inşa edilmiş olup, Çeşitli motiflerle bezenmiş görkemli portalinden  içeri girdiğinizde avlunun iki yanında revaklar göze çarpmaktadır. Burada rehberimizden bilgiler edinip fotoğraflarımızı da çekip Tokat  Merkeze doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Tokat Merkez de ilk durağımız Tokat’ın Meşhur Lezzeti Tokat Kebabını tadabileceğimiz Öğle Yemek molamız olacak. Yemek sonrası gezimize; Latifoğlu Konağı(Ahşap tavanı yaldızlı bitkisel süslemeler ve işçiliğiyle dikkat çekerSaat KulesiMevlevihane(17.Yüzyıla ait), Eski Tokat Evlerinin bulunduğu Bey sokağı, Atatürk evi, , Ali Paşa Camii, Sulu Sokak, Arastalı Bedesten-Tokat Müzesini geziyor ve programımızın Taşhan(16.Yüzyıl)’da bitiriyoruz burada dileyenler serbest alışverişlerini yaparken dileyenler Taşhan’ın avlusunda kahvelerini yudumlarken dinleniyorlar. İstanbul'a dönmeden Yöreye özgü Tokat yaprağı, El baskısı yazmalar, Elbiseli bez sucuk, Zile Pekmezi, Kuşburnu marmelat çeşitleri, Bakır vb. öneririz. Serbest zamanımızın  bitimiyle birlikte Istanbul’a hareket ediyoruz ve Tahmini 00:02-03:00 civarı İstanbul’a varmış olacağız. Başka bir Folklorik Turizm turunda birlikte olmak üzere vedalaşıyoruz.

Not: Rehber Hava ve Yol Şartlarına göre programda değişiklik yapabilir.

 

19 mayıs amasya turları, 19 mayıs turları

 

Tokat Ballıca Mağarası

 

Tokat Taşhan

 

                   Yöresel ürünler

 

Yöresel Lezzetler

 

Amasya 

Çorum 

  

AKTİVİTELER :

Tarih, Kültür  ve Doğayla içiçe bir program sizler için hazırladık. 

KONAKLAMA :

  

Amasya 3* standardı Oteller Konaklamalı: Tüm Odalarda uydu yayını olan LCD televizyon, telefon, kablosuz internet bağlantısı, minibar, kettle, tuvalet masası ve saç kurutma makinesi bulunmaktadır.

 

 

KİMLER KATILABİLİR :

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI : 

 
 
 

TUR ÜCRETİ :

 

Tur fiyatı

(2 ve 3kişilik odada Kişibaşı)

 

06-12 yaş

 

Tek Kişilik Oda

(sngl oda)

 

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

945.-TL 845.-TL 1.220.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

895.-TL 795.-TL 1.170.-TL
 
 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

 
 
 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR ve OLMAYANLAR :

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Ulaşım ,
 • Rehberlik , 
 • 2 gece Amasya 3* Oteller Konaklama,
 • 2  sabah kahvaltısı açık büfe ,
 • 2 Akşam yemeği Set Menü veya Açık büfe  
 • Program dahilinde Tokat -Amasya -Çorum Çevre gezileri,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti Dışındakiler:

Yolda alınan yemek ve içecekler, müze ve ören yeri giriş ücretleri , 1.gün kahvaltı, öğle yemekleri , kişisel harcamalar, minibar harcamaları 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.

Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.   

     

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*İnceden kalına doğru giyim tarzı.

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.

*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)

*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil 

ULAŞIM:

 

Ulaşım Aracı :  Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış  Lüks yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre 46 kişilik Mercedes Travego, Tourismo, Man, Safir Otobüs kullanılacaktır. Otobüs için yeterli sayı olmaması durumunda 27 veya 31 Kişilik İsuzu Turkuaz , Novo Minibüs araçlar  ile seyahat edilmektedir. Araçlarda oturma planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Araç içindeki koltuk yerleştirme düzeni tur kayıt ödeme sırasına göre yapılmaktadır. 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ

         

 • Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız yaşayacak.·         
 • Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         
 • Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         
 • Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.
 • Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacakFolklorik ve Sizin katkılarınızla...

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

 

 

 

 

 

 

Kaynak : 29 Ekim Tokat, Amasya, Çorum Turu, turları
Tür : Diğer Tarih : 27.10.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: