29 Ekim Çeşme Alaçatı Foça Bergama İzmir Köyleri Turu 27-29 Ekim 2018

Anasayfa » 29 Ekim Turları » 29 Ekim Çeşme Alaçatı Foça Bergama İzmir Köyleri Turu 27-29 Ekim 2018
share on facebook  tweet  share on google  print  

29 Ekim Çeşme Alaçatı Foça Bergama İzmir Köyleri Turu 27-29 Ekim 2018

"29 Ekim Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
29

29 EKİM ÇEŞME -ALAÇATI -URLA -SIĞACIK -FOÇA -BERGAMA ANTİK KENTİ -İZMİR KÖYLERİ TURU

 

23 NİSAN ÇEŞME ALAÇATI-URLA -SEFERİHİSAR -FOÇA -BERGAMA TURU  

Tur Tarihleri : 27-29 EKİM 2018 (26 Ekim Gecesi Hareket )  Tur Süresi: 4 Gün- 3 Gece

 

  ****İZMİR 4 * STANDARDI OTELLERİ KONAKLAMALI*****  

Doğa,Tarih, Arkeoloji, Kültür keyfi birarada

KARAYOLUYLA TUR 

*** ULAŞIM, REHBERLİK, 2 GECE Y.P KONAKLAMA, 2 KAHVALTI, 2 AKŞAM YEMEĞİ, ÇEŞME, ALAÇATI, URLA, FOÇA, SEFERİHİSAR, SIĞACIK, TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

 

GEZİLECEK YERLER : 

İZMİR -ÇEŞME -ÇEŞME KALESİ -KERVANSARAY -ÇEŞME SOKAKLARI -ALAÇATI EVLERİ -SOKAKLARI - ÇEŞME RÜZGAR GÜLLERİ -FOLKLORİK YÖRESEL ÜRÜNLER -SLOWFOOD GERMİYAN KÖYÜ- BONCUKKÖY -URLA -SAHİLİ -MALGACA PAZARI -SANAT SOKAĞI -SIĞACIK KÖY PAZARI -İZMİR -DARİO MORENO SOKAĞI -KONAK MEYDANI -SAAT KULESİ -ASANSÖR -FOÇA -BERGAMA ANTİK KENTİ  

 

    

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ :  26 Ekim 2018 Gecesi 29 Ekim Bayramı Çeşme ve Ege Köyleri turu için İstanbul'dan hareket

24:00 :  İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası) 

00:30 :  Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

01:00 :  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü) 

Aracımız Osmangazi Köprüsünü kullanacaktır.

 

02.GÜN/ : 27 Ekim 2018 İZMİR -ÇEŞME -ÇEŞME KALESİ -KERVANSARAY -ÇEŞME SOKAKLARI -ALAÇATI EVLERİ -SOKAKLARI - ÇEŞME RÜZGAR GÜLLERİ -FOLKLORİK YÖRESEL ÜRÜNLER -SLOWFOOD GERMİYAN KÖYÜ

Bursa –Balkesir-İzmir güzergahını izleyerek sabah saatlerinde Ege denizinin  lacivertten turkuaza tüm renkleriyle denizin kara ile iç içe olduğu koylarıplajları ve termal kaynaklarıyla bir dantel gibi Türkiye’nin üçüncü büyük çağdaş kenti İzmir’e varıyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 3 günlük İzmir Çeşme Alaçatı ve Ege Köyleri turumuza başlıyoruz. 

Sabah alacağımız serbest Ege kahvaltısı ardından ilk gezi noktamız Alaçatıya geçiyor , Arnavut kaldırımlı sokakları ve renkli pencereli taş evleri, renkli sokakları ve yöresel ürünleri ve Rüzgar gülleri ile Alaçatı sizleri kendisine hayran bırakacak. Rehberimiz eşliğinde Alaçatı'da yapacağımız gezimiz esnasında rehberimizden bilgiler alıp sonrasında serbest zaman ardından ;

Çeşme merkezi ve sahile  geçiyoruz .Çeşme, şifalı sıcak suları, olağanüstü sayılabilecek kalitede kumun, güneşin ve berraklığın kucaklaştığı şirin bir tatil beldesidir. İlk olarak Çeşme sokakları ve Çeşme Kalesi ile gezimize başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansarayı görüyoruz. Çeşme sahili - Limanı -sokakları gezisi için serbest zaman veriyoruz.

Ardından İzmir'in Köylerini  keşfe çıkıyoruz.  Kimi köyler sadece taş evleri, kimisi çöpünü dönüştürmesiyle, kimisi dünyada alternatif turizm akımlarını takip etmesiyle gönlünüzü çalacak ve tekrar tekrar gelmek isteyeceksiniz.  

İlk Köy gezimiz Türkiye’nin ilk “Slow Food Köyü” olan duvarları resimlerle bezeli Germiyan Köyü’ne geçiyoruz.  Çeşme’ye bağlı Germiyan Köyü, köyün sakinlerinden Nuran Hanım’ın eline bir palet boya ve fırça alması ile kabuk değiştirmiş. Renkli duvar resimleriyle bezeli köy sokaklarını geziyoruz. Fotoğraf molaları veriyoruz. İçinde kimyasal ürün olmayan, temiz ve adil olarak üretilen Germiyan’a özgü, atalardan kalan onlarca yıllık tohumlar kullanılarak üretilen ürünler bulabilirsiniz. Germiyan’nın imza lezzetleri yörenin adını taşıyan, ekşi maya ile yapılan ve odun ateşinde pişirilen Germiyan Ekmeği ve Kopanisti Peyniri. Köy Kahvesi’nde de adaçayı ve karabaş otu çayı da denenmeli.  

Alışveriş ve fotoğraf molaları ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama İzmir otelimizde. 

 

03.GÜN/ : 28 EKİM 2018 İZMİR - BONCUKKÖY -URLA -SAHİLİ -MALGACA PAZARI -SANAT SOKAĞI -SIĞACIK KÖY PAZARI -İZMİR -DARİO MORENO SOKAĞI -KONAK MEYDANI -SAAT KULESİ -ASANSÖR 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyor İlk gezi noktamız İzmir Köylerinden kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerden rengarenk boncuklarla büyüleneceğimiz Boncukköy. Bizi kem gözlerden koruduğuna inanılan, negatif enerjiye karşı iyi geldiği söylenen el emeği, göz nuru, Köy halkının geçim kaynağı Nazar Boncuğu üretiminin yapıldığı köyümüze uğruyoruz ve boncuk yapımı atölyeleri geziyor ve  yerinde alışveriş imkanı için sizlere mola veriyoruz. Ardından ;

Sığacık, kalabalıktan uzak, sakin ve huzurlu ortamıyla bizi hemen kendine bağlıyor Eşsiz güzellikteki koyları ve plajlarının yanı sıra gezilecek tarihi yerleri ve şirin balıkçı lokantaları ile de Seferihisar renkli bir tatil beldesi olarak dikkat çekiyor. 

Urla'ya geçiyoruz. Urla'da Sanat Sokağı ve Malgaca Pazarı gezileri ve Sahili ardından İzmir’in Seferihisar ilçesine bağlı olan Sığacık gözde tatil beldesine geçiyoruz. Sığacık Köy pazarında mola veriyoruz. 

Dönüş yolumuz üzerinde Türkiye’nin üçüncü büyük çağdaş kenti İzmir’de Konak meydanıSaat KulesiHükümet Konağı gezileri ardından halk arasında Asansör, bugünkü adıyla her geçen gün ünlenen Dario Moreno sokağı gezileri sonrası İzmir otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama İzmir otelimizde.  Akşam dileyenlerle İzmir Kordonboyunda Güzel İzmir'i  akşam keşfe çıkıyoruz. 

 

04.GÜN/ : 29 EKİM 2018 İZMİR - FOÇA -BERGAMA ANTİK KENTİ -İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyor ve eşyalarımızı aracımıza yerleştiriyor 29 Ekim Bayramı İzmir Ege Köyleri turumuzun son gezi gününde kalan yerleri gezmeye başlıyoruz.  

İlk gezi noktamız  Siren Kayalıkları ve fokları ile ünlü Eski Foça'ya hareket ediyoruz. Eski Foça Daracık taş sokakları, eski evleri ve güzel insanları ile güzeller güzeli Foça'da gezimize başlıyoruz. Rehberimizin anlatımları ve Sevimli Foça sokaklarında serbest zaman ardından alışverişlerimizi yapıp Foça'dan ayrılıyoruz.  

Ardından Anadolu'nun batısında ve Bakırçay ( Kaikos) ırmağının geçtiği graben vadisinin kenarında yer alan  Antik Pergamon devletinin başkenti Bergama Antik Kentine ulaşıyoruz. Bergama ovasına hakim tepede yer alan Antik Kentte Teleferikle Pergamon Antik kente çıkıyor ve Rehberimizin anlatımlarıyla tarihi havayı soluyoruz. 

Bergama şehir merkezinde bulunan ve Hıristiyanlığın 4 İncilinin ve temel kurallarının kabul edildiği, Ekümenik toplantılarının yapıldığı Anadolu toprakları üzerinde bulunan 7 kiliseden biri olan aynı zamanda haç merkezi Kızıl Kuleyi görmeye gidiyoruz. Buradaki anlatımlar ardından yöreden M.Ö 4 yüzyıldan kalma ünlü bir tedavi merkezi, sağlık kenti. Asklepion’da tıbbın simgesi yılanlı sütun, ayrıca günümüzde de kullanılan 3500 kişilik tiyatroyu gezdikten sonra çıkan onyx taşı atölyelerini ziyaret ederek taş hakkında bilgi alıyoruz. Gezeceğimiz yerler arasında Almanya ya kaçırılan Zeus Sunağı, Anadolu'nun en dik şekilde inşa edilmiş Tiyatrosu, Bakhüs Tapınağı, Bergama kütüphanesi, Athena Tapınağı olacak. Bergama Müzesini geziyoruz.

Sonrasında serbest zaman ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çeşme Alaçatı Bergama Foça İzmir Köyleri turumuzu bitiriyor İstanbul'a dönüşe geçiyoruz. Normal trafik koşullarında gece yarısı İstanbul'da oluyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

  

 urla enginar festivali turları  urla enginar festivali turları
urla enginar festivali turları urla enginar festivali turları

 

AKTİVİTELER :

 

Kültür  ve Doğa, Arkeoloji Turu. 

KONAKLAMA :

İzmir 3 ve 4* standardı Otelleri Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma,Tv bulunmaktadır.

KİMLER KATILABİLİR :

 

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI : 

 

TUR ÜCRETİ :

 

Tur fiyatı

(2 ve 3kişilik odada Kişibaşı)

 

06-12 yaş

 

Tek Kişilik Oda

(sngl oda)

 

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

945.-TL 845.-TL 1.220.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

895.-TL 795.-TL 1.170.-TL
 
 
 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.  

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR  ve OLMAYANLAR :

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
 • 2 gece Yarım Pansiyon İzmir 3 ve 4* standardı oteller Konaklama
 • 2 sabah kahvaltısı otelde açık büfe
 • 2 Akşam yemeği Açık büfe
 • Osmangazi Köprüsü geçiş ücretleri 
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Program dahilinde çevre gezileri
 • Otopark ücretleri
 • Otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur ücreti dışındakiler : 

İlk gün Sabah kahvaltısı, Otellerdeki minibar harcamaları, Bahşişler ve diğer ekstralar, Öğle Yemekleri, Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz veya Mail Ordur Formu ile ödeyebilirsiniz.  

     

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil

ULAŞIM :

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks 46 kişilik Safir, Man, Travego Motobüs ile seyahat edilmektedir. Otobüs için yeterli sayı oluşmadığında 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Novo, Otokar Sultan Midibus ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında sağ, sol, ön, arka, koridor, cam kenarı garantisi verilmez. 

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :·         

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek·         

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacakFolklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

     

                    

 

 

 

Kaynak : 29 ekim çeşme izmir köyleri turu
Tür : Diğer Tarih : 25.01.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: