29 Ekim Göynük Taraklı Düzce Şelaleleri Akçakoca Turu 27-29 Ekim 2018

Anasayfa » 29 Ekim Turları » 29 Ekim Göynük Taraklı Düzce Şelaleleri Akçakoca Turu 27-29 Ekim 2018
share on facebook  tweet  share on google  print  

29 Ekim Göynük Taraklı Düzce Şelaleleri Akçakoca Turu 27-29 Ekim 2018

"29 Ekim Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
29

29 Ekim GÖYNÜK - TARAKLI-ÇUBUKGÖL-ACARLAR LONGOZU-EFTENİ GÖLÜ -SAMANDERE ŞELALESİ -AKÇAKOCA TURU

 

Tur Tarihleri : 27-29 EKİM 2018 (27 Ekim sabahı hareket) Tur süresi : 3 gün-2 gece 

****DÜZCE OTELLERİ KONAKLAMA*

****GİDİŞ -DÖNÜŞ ULAŞIMLAR, REHBERLİK, 2 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA, 2 AÇIK BÜFE KAHVALTI, 2 AKŞAM YEMEĞİ, MİLLİ PARK ÜCRETLERİ, OTOPARK VE OTOBAN ÜCRETLERİ,

GÖYNÜK, TARAKLI, ÇUBUKGÖL, EFTENİ GÖLÜ, GÜZELDERE ŞELALESİ, SAMANDERE ŞELALESİ, AKÇAKOCA GEZİLERİ DAHİL TUR ****

 

GEZİLECEK YERLER : 

ACARLAR LONGOZU -YENİMAHALLE -SAKARYA NEHRİ -AKÇAKOCA -CENEVİZ KALESİ -  AKÇAKOCA  TARİHİ EVLERİ -AKÇAKOCA -DÜZCE ŞELALELERİ -GÜZELDERE ŞELALESİ-EFTENİ GÖLÜ-SAMANDERE ŞELALESİ-DOĞA GÜZELLİKLERİ -GÖYNÜK -SAKİN ŞEHİR (CİTTASLOW) TARAKLI - YUNUSPAŞA CAMİİ -TARAKLI EVLERİ -ETNOĞRAFYA GALERİSİ -BAKIRCI DÜKKANLARI -ÇUBUK GÖLÜ -YELDEĞİRMENLERİ -FOTOĞRAF MOLALARI       

Rezervasyonlarınızda gecikmemenizi öneririz.  

TUR PROGRAMI

 

HAREKET NOKTALARI ve SAATLERİ : 

1.Gun / 27 Ekim sabahı 29 Ekim Bayramı Göynük -Taraklı -Akçakoca Turu için İstanbul'dan hareket;  

07:00 : İncirli Alfemo Önü

07:15 Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü

07:30 : Kadıköy Evlendirme dairesi önü   

27 Ekim 2018 ACARLAR LONGOZU -YENİMAHALLE -SAKARYA NEHRİ -AKÇAKOCA -CENEVİZ KALESİ -  AKÇAKOCA  TARİHİ EVLERİ -AKÇAKOCA  

İstanbul'dan hareketle Sabah saatlerinde buluşma noktalarından sizleri aldıktan sonra İstanbul’un Karadeniz’e yakın bölgelerinde bulunan  güzellikleri paylaşacağımız bu turumuzda sizlerle aşağıda belirtilen  noktalarda sabah buluşup Istanbul  Kocaeli Adapazarı istikametini takip ederek  yaklaşık  2,5 saatlik bir yolculuk sonunda  gezimizin ilk durağı olan Acarlar Longozuna  ulaşıyoruz.  Türkiyenin 2 longoz ormanından biri olan Acarlar longozu; İğneada Longoz ormanlarından  sonra  adı  sıkça duyulmaya başlanılan   longozumuzdur. Burada longozun içine doğru uzanan iskelede fotoğraf molaları ile birlikte  keyifli bir yürüyüş yaparken  gözlerimiz doğanın güzelliklerine doyacak. (Longoz:  içi ormanla kaplı göl)  Dileyen konuklarımız  longoz içinde tekne turu  yaparak, longoz ormanlarını daha yakından izleme ve fotoğraflama  şansı bulabilirler. 

Longoz gezimizden sonraki  durağımız ise  Sakarya nehrinin Karadeniz ile buluştuğu  yer olan Yeni Mahalle mevkii. Burada  Sakarya nehri  ve Karadeniz manzarası eşliğinde  çay- kahve keyfi yapabilirsiniz.

Programımızda bir sonraki durağımız  ise Akçakoca;  Akçakoca denizi ve kumsalından başka bitki örtüsü bakımından bakir güzelliğiyle gelenleri büyülüyor.  Tipik Karadeniz iklimi özelliklerini yansıtan havası ve  sakin ve huzurlu bir ortam isteyenlerin tercih ettiği bir yer  Akçakoca.  Karadeniz kıyısında fındık diyarı şirin Akçakoca'da   İlk  olarak Akçakoca'nın  sembolü farklı mimarisiyle camiisiCeneviz Kalesitarihi evlerini geziyoruz. Ardından Akçakoca merkezde yöresel ürünler tadabilir, satın alabilir. Akçakoca da Görsel güzelliklerin, ormanın her ton yeşilidenizin mavisinindoğanın tadına varıp  bugünkü turumuzu tamamlayarak  Düzce’deki otelimize geçiyor ve Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.

 

2.Gün/ 28 Ekim 2018 DÜZCE -DÜZCE ŞELALELERİ -GÜZELDERE ŞELALESİ-EFTENİ GÖLÜ-SAMANDERE ŞELALESİ-DOĞA GÜZELLİKLERİ 

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından İlk olarak yol boyunca tipik Karadenizlilerin yaşam tarzını görebileceğimiz fotoğrafçıların fotoğraf çekiminden haz alacağı serenderler üzerinde  mısır püskülleri, yeşil doğa  manzaraları eşliğinde Efteni Seyir Terasında Efteni Gölü fotoğraflıyor ve Rehberimizden Efteni Gölü hakkında bilgiler alıyoruz. Efteni Gölü 100 metre yükseklikte, göçmen kuşların göç yolu üzerinde bulunan yaklaşık 150 çeşit su kuşu türüne ev sahipliği yapan Milli Park statüsünde bir yerdir. Güzel ve keyifli doğa manzaraları karşısında zaman zaman aracımızdan iniyor ve fotoğraf molaları veriyoruz.  

Ardından güzelliği karşısında büyüleneceğiniz Güzeldere Şelalesinin görkemli manzarası ile  karşılaşıp fotoğraflamak üzere yola koyuluyoruz. Güzeldere Şelalesinin görkemli manzarası ile  karşılaşınca Güzeldere şelalesinin çıkardıkları sesler zihninizdeki tüm yorgunluğu silip süpürüyor. Beyninizi meşgul eden sorunlar önemini kaybediyor, doğanın bu muhteşem güzelliğine teslim oluyorsunuz.

Ardından Yaklaşık 30-40 dakika sonra Samandere Şelalesine ulaşıyoruz.  Muhteşem doğa manzaralarını izlemek üzere Samandere Tabiat Anıtı Parkına giriş yapıyoruz. Bu doğa harikası Şelaleyi çeşitli açılardan fotoğraflıyoruz. Ağaçların arasından şiddetle akan sularbeyaz köpükler halinde dökülerek cadı kazanı içinde derin kayalıkların arasında adeta kaynamakta olan şelalenin bu görüntüsü bizleri büyülerken istemeye istemeye bu güzelliklerle vedalaşıp bugünkü doğa turumuz ardından otelimize dönüşe geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.Gün/ 29 Ekim 2018 GÖYNÜK -SAKİN ŞEHİR (CİTTASLOW) TARAKLI - YUNUSPAŞA CAMİİ -TARAKLI EVLERİ -ETNOĞRAFYA GALERİSİ -BAKIRCI DÜKKANLARI -ÇUBUK GÖLÜ -YELDEĞİRMENLERİ -FOTOĞRAF MOLALARI

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştirip otelimizden ayrılıyoruz. İlk noktamız Eski Adı  “ Dablar” olan ve bugün Reklamlardan  “Mümkünlü” olarak  tanıdığımız “TARAKLI” ya varıyoruz.  100’ü aşkın tescil edilmiş ev ve konaklar  ile  Mimarsinan tarafından yaptırılan 493 yıllık Yunus Paşa Camii ile  Bölgenin Turizm  Merkezi olmaya aday  “TARAKLI” yı  gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Sakarya İli Sınırları içindeki en eski Camii olan  Yunus Paşa Camii’ni  gezip Etnoğrafya Galerisine geçiyoruz ve Bir dönem okul olarakta kullanılan Tarihi bir konak olan Galeride Taraklı Evlerinin Karakteristik özelliklerini buluyoruz.

Bir sonraki durağımız ise buram buram tarih kokan daracık sokakları dolaşırken Osmanlı şehir dokusunu oluşturan ve bazıları 3 asırdır ayakta kalmış  sivil mimarinin en güzel örneklerini teşkil eden üç katlı evleri ve son olarak  Fenerli Ev’i  fotoğraflayıp  bir sonraki durağımız olan Göynük’e Geçiyoruz. Osmanlının ilk yerleşimlerinden geleneksel mimarisiyle ünlü  Göynük’e varıyoruz.    İlk olarak yöresel lezzetlerden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası ise, Göynük’e girdiğimizde gözümüze ilk çarpan yapı  olan  ve 1922 yılında yapılan  Zafer Kulesi ziyaret edeceğimiz ilk  durağımız , Gazi Süleyman Paşa Camii ve hamamıAkşemsettin Türbesi ise bir sonraki durağımız olacak.   Tarihi Hükümet Binası da yine Göynük'te göreceğimiz yerlerden biri, Bakırcı dükkanlarını ve Göynük sokaklarını gezip  Göynük gezimizi noktalıyoruz.

Bugünkü son gezi noktamız ise  Doğal Güzelliği ile ve dizi filmlere, sinema filmlerine  ev sahipliği yapması ile son dönemlerde adından  sıkça söz ettiren ÇUBUK GÖLÜ olacak.  Çubuk  Gölü kıyısında yemyeşil tepeye  Film  çekimi için  kurulan Yel değirmeleri (7 Adet)  ise  Gölün doğal güzelliğine ayrı bir güzellik kattığını görüyoruz. Bugünkü kültür ve doğa turumuzu, gezilerimizi  Çubuk Gölü ile tamamlayarak  İstanbul'a dönüşe geçiyoruz.  Normal hava ve yol şartlarında  21:00-22:00 gibi İstanbul’da  oluyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. 

 

 

AKTİVİTELER :

Tarih, Kültür, deniz  ve Doğayla içiçe bir program sizler için hazırladık. 

KONAKLAMA :

  

Düzce 3* standardı Oteller Konaklamalı: Tüm Odalarda uydu yayını olan LCD televizyon, telefon, kablosuz internet bağlantısı, minibar, kettle, tuvalet masası ve saç kurutma makinesi bulunmaktadır.

 

KİMLER KATILABİLİR :

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI : 

 
 

TUR ÜCRETİ :

 

Tur fiyatı (2 kişilik odada Kişibaşı)

 

06-12 yaş

 

Tek Kişilik Oda

(sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit

745.-TL 645.-TL 950.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

695.-TL 595.-TL 925.-TL 
 
 
 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR ve OLMAYANLAR :

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Ulaşım ,
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik , 
 • 2 gece Düzce 3* standardı Oteller Konaklama,
 • 2  sabah kahvaltısı açık büfe ,
 • 2 Akşam yemeği Set Menü veya Açık büfe  
 • Program dahilinde Göynük -Taraklı -Çubukgöl -Efteni Gölü -Samandere Şelalaesi -Akçakoca Çevre gezileri,
 • Güzeldere Milli Park giriş ücreti,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti Dışındakiler:

Yolda alınan yemek ve içecekler, müze ve ören yeri giriş ücretleri , Samandere milli park giriş ücreti, 1.gün kahvaltı, öğle yemekleri , kişisel harcamalar, minibar harcamaları 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.

Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.   

     

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*İnceden kalına doğru giyim tarzı.

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.

*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)

*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil 

ULAŞIM:

 

Ulaşım Aracı :  Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış  Lüks yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre  27 veya 31 Kişilik İsuzu Turkuaz , Novo, Otokar- Sultan Minibüs veya 46 kişilik Safir, Man, Travego, Tourismo otobüs araçlar  ile seyahat edilmektedir. Araçlarda oturma planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ

         

 • Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız yaşayacak.·         
 • Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         
 • Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         
 • Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.
 • Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacakFolklorik ve Sizin katkılarınızla...

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak : 29 Ekim Göynük Taraklı Düzce Şelaleleri Akçakoca
Tür : Diğer Tarih : 27.10.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: