29 Ekim Edirne İğneada Kırklareli Vize Trakya Turu 27-29 Ekim 2018

Anasayfa » 29 Ekim Turları » 29 Ekim Edirne İğneada Kırklareli Vize Trakya Turu 27-29 Ekim 2018
share on facebook  tweet  share on google  print  

29 Ekim Edirne İğneada Kırklareli Vize Trakya Turu 27-29 Ekim 2018

"29 Ekim Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
29

29 Ekim TRAKYA EDİRNE -İĞNEADA -KIRKLARELİ -VİZE TURU

 

29 EKİM TRAKYA EDİRNE İĞNEADA KIRKLARELİ VİZE TURU

Tur Tarihleri : 27-29 EKİM 2018 ( 27 Ekim sabahı hareket) Tur süresi : 3 gün-2 gece 

 

****GİDİŞ -DÖNÜŞ ULAŞIMLAR, REHBERLİK,

2 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA, 2 AÇIK BÜFE KAHVALTI, 2 AKŞAM YEMEĞİ, EDİRNE, İĞNEADA, KIRKLARELİ, VİZE GEZİLERİ, OTOPARK VE OTOBAN ÜCRETLERİ DAHİL TUR ****

 

GEZİLECEK YERLER : 

EDİRNE -İĞNEADA -KIRKLARELİ -VİZE - İĞNEADA -İĞNEADA SAHİLİ -DUPNİSA MAĞARASI -LİMANKÖY -BEĞENDİK KÖYÜ -SİSLİOBA KÖYÜ -ERİKLİ VE MERT GÖLLERİ -LONGOZ ORMANLARI - EDİRNE - SELİMİYE CAMİİ -ARASTA ÇARŞISI -II.BEYAZIT KÜLLÜYESİ -ŞİFAHANE -LOZAN ANITI -SARAY İÇİ -TUNCA NEHİRLERİ -ESKİ CAMİİ -KARAAĞAÇ -ŞÜKRÜ PAŞA ANITI -YÖRESEL LEZZETLER - KIRKLARELİ -AŞAĞIPINAR ÖREN YERİ -VİZE -KAYNARCA -KIYIKÖY - YAYLA MAHALLESİ -TARİHİ EVLER -YÖRESEL LEZZETLER    

Rezervasyonlarınızda gecikmemenizi öneririz.  

TUR PROGRAMI

 

1.Gün / 27 Ekim sabahı Trakya Edirne İğneada Kıyıköy Turu için İstanbul'dan hareket ;

06:30 : Kadıköy Evlendirme dairesi Önü (Otopark çıkışı Işıklar önü ) 

06:45 : Mecidiyeköy Ziraatbank Önü 

07:00 : Ömür plaza Önü  

01:30 : İzmit otogar önü

27 Ekim İĞNEADA -İĞNEADA SAHİLİ -DUPNİSA MAĞARASI -LİMANKÖY -BEĞENDİK KÖYÜ -SİSLİOBA KÖYÜ -ERİKLİ VE MERT GÖLLERİ -LONGOZ ORMANLARI 

İstanbul'dan  belirtilen saat ve yerlerden hareketle 29 Ekim Edirne -İğneada -Kırklareli -Vize turumuza, 

Silivri yakınlarında serbest kahvaltı molası vererek başlıyoruz. Ardından Karadeniz kıyısında 22 km uzunluğunda geniş kumsala sahip İğneada'ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.

Yolumuz üzerinde 2720 metre uzunlukta Dupnisa mağarası ile tura başlıyoruz. Dupnisa mağarası Istranca Dağları'nın derin vadilerle yarıldığı Demirköy ilçesine bağlı Sarpdere köyü yakınlarında bulunuyor. Dupnisa mağarası gezisi sonrası 

Doğası ve kumsallarıyla yalnız ve sessiz bir kasaba olan Trakyanın incisi İğneada'ya varıyoruz. İğneada dört mevsim görülebilecek güzellikte yeşil doğaya sahip bir yer.  

İğneada'da Rezve deresi kıyısında kurulu Karadeniz'in batıya doğru en uç noktasında bulunan Beğendik Köyü'ne geçiyoruz. Köyün en önemli özelliği derenin hemen karşı kıyısında Bulgar köyü Rezova ile aynı kareye girebilecek kadar yakın olması özellikle sahil kısmında çok net bir şekilde Rezova'yı görebiliyorsunuz.

Ardından  Limanköyü gezip,  koruma altında 7 adet gölden Erikli ve Mert gölü geziyoruz.

Sonrasında Sislioba Köyüne geçip köylülerle sohbet ediyor ve Köy havasını tadıyor meşhur Sislioba ballarından tadıyoruz, isteyenler bu baldan satın alabiliyor. Otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Otelimizde. 

2.Gün / 28 Ekim EDİRNE - SELİMİYE CAMİİ -ARASTA ÇARŞISI -II.BEYAZIT KÜLLÜYESİ -ŞİFAHANE -LOZAN ANITI -SARAY İÇİ -TUNCA NEHİRLERİ -ESKİ CAMİİ -KARAAĞAÇ -ŞÜKRÜ PAŞA ANITI -YÖRESEL LEZZETLER 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından  Şairlerin dizelerine anlam katmış, kitaplara konu olmuş, Osmanlı saltanatına evsahipliği yapmış Türk-Osmanlı târihinde büyük bir yeri olan serhat şehri Edirne gezimize başlıyoruz.

Bugün 3 imparatorluğun izlerini taşıyan eşsiz tarih mirasının yanı sıra, kendine özgü doğal ve kültürel zenginlikleriyle, bir şehirden daha fazlasını bekleyen ziyaretçilere unutulmaz bir deneyim bahşediyor. Edirne turumuza Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserim” dediği Selimiye Camii ile başlayıp; Arasta çarşısıÜç Şerefeli ve Eski Camii,  Bedesten ve Ali Paşa Çarşısını gezip ,

öğle yemeğimizi ekstra Meşhur Tarihi Ciğercilerde alıyoruz. Ciğer Menü molası sonrası,  Sarayiçi mevkii ve Adalet KasrıBalkan ŞehitliğiII. Beyazıd Külliyesi ve ŞifahaneKaraağaç ve Tren İstasyonuLozan Anıtı ve MüzesiTunca ve Meriç Nehirleri ve KöprüleriŞükrü Paşa AnıtıKıyık Tabya Balkan Harbi Müzesinin gezilmesinin ardından serbest zaman veriyoruz.

Serbest zamanda dileyenler Edirne'nin Folklorik öğelerini içeren yöresel kokulu meyve SabunlarıAynalı süpürgesiKavala kurabiyesi, geleneksel Folklorik bebeklerdeva -i misk tatlısıbadem ezmesi ürünlerinden alabilirler. Sonrasında otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2.Gün / 29 Ekim KIRKLARELİ -AŞAĞIPINAR ÖREN YERİ -VİZE -KAYNARCA - YAYLA MAHALLESİ -TARİHİ EVLER -YÖRESEL LEZZETLER

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından 1,5 saat yolculuk ardından Kırklareli varıyoruz. İlk durağımız Aşağıpınar Ören yeri olacaktır. Buradaki gezimizi bitirdikten sonra ;

Yayla mahallesi tarihi evler, Vali Faik okulu (papaz okulu), Celepoğlu konağı, Papazın evi, Eski vali konağı, Bulgar, Yunan ve Osmanlı tarihi evleri, Küçük Mustafa evi ve Dadaloğlu konağını gezdikten sonra  öğlen yemeği molası

ardından alışveriş için sizleri serbest bırakıyoruz. Kırklareline has koyun yoğurdu, cevizli lokum, badem ezmesi alabilirsiniz.

Serbest zamanın ardından Kırklareli’nin ilçesi olan ve sularıyla meşhur Kaynarca’ya gidiyoruz. Kaynarca gezimizde 1100 yıllık kilise, efsane çoban heykeli, Trakyanın çalışan tek su değirmenini görüp dere kenarında yürüyüp ördekleri besleyeceğiz.

Ardından Poyralı kültür evini gezip Akşamüzeri Vize’ye geçeceğiz. Vize kalesi ve tarihi yerleri gördükten sonra çeşitli dekorlarıyla beğeni toplayan Hüseyin Öz’ün bahçesinde ıhlamur çayı içip, ıhlamurlu muallebinin tadına bakmak için dinlenme molası veriyoruz. Molamızın ardından Istanbul’a dönüş için hareket ediyoruz ve yaklaşık 2,5 Saatlik yolculuğun ardından 29 Ekim Edirne -İğneada -Kırklareli -Vize turumuz sonlandırıyor ve  başka Folklorik Turizm turlarında görüşmek üzere sizleri almış olduğumuz noktalara bırakıyoruz.  

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

  

 urla enginar festivali turları  urla enginar festivali turları
urla enginar festivali turları urla enginar festivali turları

  

AKTİVİTELER :

Tarih, Kültür, deniz  ve Doğayla içiçe bir program sizler için hazırladık. 

KONAKLAMA :  

Edirne 3* ve 4* standardı Oteller Konaklamalı: Tüm Odalarda uydu yayını olan LCD televizyon, telefon, kablosuz internet bağlantısı, minibar, saç kurutma makinesi bulunmaktadır. 

KİMLER KATILABİLİR :

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI : 

  
 

TUR ÜCRETİ :

 

Tur fiyatı

(2 ve 3kişilik odada Kişibaşı)

 

06-12 yaş

 

Tek Kişilik Oda

(sngl oda)

 

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

845.-TL 745.-TL 1.150.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

795.-TL 695.-TL 1.100.-TL
  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR ve OLMAYANLAR :

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Ulaşım ,
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik , 
 • 2 gece Edirne 3* ve 4* standardı Oteller Konaklama,
 • 2  sabah kahvaltısı otelde açık büfe ,
 • 2 Akşam yemeği Set Menü veya Açık büfe 
 • Program dahilinde Edirne Gezisi
 • İğneada Gezisi
 • Kırklareli Gezisi
 • Vize Çevre gezileri,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti Dışındakiler:

Yolda alınan yemek ve içecekler, müze ve ören yeri giriş ücretleri , 1.gün kahvaltı, öğle yemekleri , kişisel harcamalar, minibar harcamaları 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.

Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.   

     

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*İnceden kalına doğru giyim tarzı.

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.

*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)

*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil 

ULAŞIM:

 

Ulaşım Aracı :  Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış  D2 Yetki belgeli Lüks yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre  46 kişilik gruplarda Safir, MAN, Travego, Tourismo otobüs, kullanılacaktır. Otobüs için yeterli sayı oluşmazsa 27 veya 31 Kişilik İsuzu Turkuaz , Novo, Otokar- Sultan Minibüs ile seyahat edilmektedir. Araçlarda oturma planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ

         

 • Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız yaşayacak.·         
 • Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         
 • Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         
 • Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.
 • Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacakFolklorik ve Sizin katkılarınızla...

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak : 29 Ekim Edirne İğneada Turları, tur
Tür : Diğer Tarih : 18.05.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: