Kurban Bayramı Güney Fransa Provence Turu 19-22 Ağustos 2018

Anasayfa » Kurban Bayramı Turları » Kurban Bayramı Güney Fransa Provence Turu 19-22 Ağustos 2018
share on facebook  tweet  share on google  print  

Kurban Bayramı Güney Fransa Provence Turu 19-22 Ağustos 2018

"Kurban Bayramı Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Kurban

KURBAN BAYRAMI GÜNEY FRANSA TURU

                      

  KURBAN BAYRAMI ÖZEL !!  

GÜNEY FRANSA TURU

Mor Lavanta Tarlaları & Taş Evler & Yeşil Ağaçlar & Mavi Gökyüzü ve Huzur …

19-22 AĞUSTOS 2018

Aix En Provence (3)

TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

3 GECE / 4 GÜN

                               

Tur Tarihleri : 19-22 AĞUSTOS 2018 Tur süresi :  4 gün -3 gece

 UÇUŞ DETAYLARI :

19 Ağustos 2018 İst -Marsilya kalkış ve iniş saatleri 08:25- 10:50
 22 Ağustos 2018 Marsilya -İst Kalkış ve iniş saatleri 17:50 -21:55
*** Uçuş detaylarında değişiklik olabilir.

 

  

TUR PROGRAMI

  

01.GÜN/ : İSTANBUL -MARSİLYA -AIX EN PROVENCE / 19 AĞUSTOS 2018 PAZAR

 

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla sabah saat 05:30'da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, saat 08:25'de Türk Havayollarına ait TK 1365 sefer sayılı uçağıyla Marsilya’ya hareket. Yerel saatle 10:50’de Marsilya’ya varış. Havalimanında bizi bekleyen özel aracımızla Aix En Provence transferimizin ardından panoramik Aix En Provence turumuzu gerçekleştiriyoruz.  Tur sonrası otelimize transfer, yerleşme ve geceleme Aix en Provence’da otelimizde.

 

02.GÜN/ : AIX EN PROVENCE / 20 AĞUSTOS 2016 PAZARTESİ

Sabah kahvaltısı sonrası  serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için esktra Avignon ve Baux de Provence turuna katılma imkanı. Tarihi Merkezi ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan “Papalar Şehri” Avignon turumuza başlıyoruz. İlk durağımız 13. ve 14. yüzyıllarda kentte ikamet eden Papaların ikametgahı olan Papalık Sarayı.  Şehrin en önemli yapıtlarından olan bu muazzam mekanı gezdikten sonra sokaklar ve caddelerde Avignon’u keşfetmeye devam ediyoruz. Ünlü Avignon Köprüsü’nü ziyaret edeceğiz. Daha sonra özel aracımız ile şehrin kuzeyine hareket ediyor ve yöreye ait üzümlerin işlendiği bir mahzeni ziyaret ediyoruz. Ardından ortaçağ kasabası Baux de Provence’e geçiyoruz. Tanıtım gezimizin ardından yemek ve alışveriş için serbest zaman. Konaklama  Aix En Provence’da otelimizde. Avignon ve Baux de Provence Turu :  120 €

 

 

03.GÜN/ : AIX EN PROVENCE / 21 AĞUSTOS 2018 SALI

Sabah kahvaltısı sonrası  serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için extra  St. Tropez ve Port Grimaud turuna katılma imkanı. Bu turumuzda Fransa rivierasının en sosyetik kasabalarını ve Fransa’nın Venedik’i sayılan kanalları ile ünlü Port Grimaud’yu görme imkanı bulacaksınız. Saint Tropez yolu üzerinde ünlü Fransız mimar Francois Spoerry’in Venedik kanallarını düşünerek planladığı, deniz kenarında kanalların açılması ile oluşturulmuş sahil kasabasını ziyaret ediyoruz. Port Grimaud’dan sonra Saint Tropez için yola çıkıyoruz Akdeniz Jet Sosyetesinin buluşma yeri olan ve yıllar önce Brigitte Bardot 'nun meşhur ettiği bu çok şık sahil şehri St Tropez’de, kısa bir yürüyüş turu sonrası, onlarca butikten alışveriş yapabilme ya da muhteşem yatlarla dolu limanda bir kahve için serbest zaman.  Konaklama Aix En Provence’da otelimizde. St. Tropez ve Port Grimaud turu:  120 €

 

 

04.GÜN/ : AIX EN PROVENCE -MARSİLYA -İSTANBUL/ 22 AĞUSTOS 2018 ÇARŞAMBA

 Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve buluşma saatinde özel aracımızla Marsilya havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Havayollarına ait TK1368 sefer sayılı uçağı ile saat 17:50’de İstanbul'a hareket. İstanbul'a yerel saatle 21:55’de varış. Ve turumuzun sonu.  Bir sonraki gezimizde buluşmak dileğiyle…

****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

 

OTELLER :

 

4*Hotel Novotel Aix en Provence Beaumanoir Hotel vb.  – Standart Oda, kahvaltı dahil konaklama

http://www.novotel.com/gb/hotel-0393-novotel-aix-en-provence-beaumanoir-les-3-sautets/index.shtml  

FİYATLAR : 

 

 

 

TUR ÜCRETİ :

 

Tur fiyatı 

2 ve 3 kişilik odada kişibaşı 

0-02 Yaş 02-11 yaş Tek Kişilik Oda (sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3 taksit)

PEŞİN FİYATINA TEK ÇEKİM VE 3 TAKSİT PEŞİN FİYATINA TEK ÇEKİM VE 3 TAKSİT PEŞİN FİYATINA TEK ÇEKİM VE 3 TAKSİT PEŞİN FİYATINA TEK ÇEKİM VE 3 TAKSİT

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

699 EURO 200 EURO 679 EURO 919 EURO
 
 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 02-11 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.

 

İSTANBUL DIŞI KATILACAKLAR İÇİN İÇ HAT BAĞLANTI ÜCRETLERİ : 
ŞEHİR ANKARA İZMİR KIBRIS ADANA
  90 EURO 90 EURO 145 DOLAR 110 EURO 

 

VİZE HAKKINDA :

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Folklorik Tur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ 

 • Türk  Havayolları Tarifeli seferi ile Istanbul - Marsilya  gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti   
 • Havalimanı vergileri  
 • Aix En Provence’da 3* otelde 3 gece konaklamalar, 
 • Sabah kahvaltıları 
 • Aix En Provence panoramik şehir turu
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
 • Türkçe Rehberlik hizmeti      

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ   

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15.-TL)
 • Vize ücreti 
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,  
 • Ekstra turlar
 • Ek bagaj ücreti
 • Seyahat sigortası 

SIKÇA SORULAN SORULAR  

Sağlık Fransa’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

   

Vize Bilgileri  Umumi Pasaport sahibi iseniz, Fransa’ya girebilmek veya transit geçebilmek için bu ülkenin dış temsilciliklerinden vize almanız gerekmektedir. Hizmet veya Yeşil Pasaport sahibi olanların, 6 ay içerisinde 3 ayı geçmemek kaydıyla olan seyahatlerinde Fransa'ya vize almaları gerekmemektedir. 

 

Uçuş Süreleri  İstanbul – Basel arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 3,15 saattir. Basel – İstanbul arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 3 saat  dakikadır.

Para Birimi Fransa’da para birimi Euro’dur (EUR) 1 euro : 3 TL’dir toplu ulaşım biletleri dahil bir çok yerde kredi kartı geçmektedir. ATM sıklıkla bulunur.

Saat Dilimi Türkiye ile Fransa arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Fransa’da 11.00  

Telefon Kullanımı Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.  

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar Yaz sezonunda gidilecekse Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririrz. Geceleri serin olacağı için ise, mutlaka üzerinize hırka vb. giysiler öneririz.  

Yemek Kültürü Fransız mutfağı Fransa'da geliştirilmiş, zenginliği ve çeşitliliğiyle ünlü, yemek pişirmenin sanatsal yönünü ön plana çıkaran bir ulusal mutfaktır. Fransız mutfağı Fransa'nın bölgelerine göre büyük farklılıklar gösterir. Örneğin Champagne, Alsace ve Lorraine bölgelerinde jambon ve av etleri yaygındır. Picardie, Normandiya, Bretanya ve Nord-Pas-de-Calais gibi deniz kıyısındaki bölgelerde midye, karides ve ıstakoz gibi kabuklu deniz ürünleri, Ringa, levrek ve dil balığı sıkça kullanılır. Şarap, peynir ve tereyağ Fransız mutfağının en önemli ögeleri arasındadır  

Elektrik Fransa’da elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.   

Alışveriş Alışveriş deyince akla ilk gelen ülke şüphesiz ki Fransa’dır. Parfüm ve kozmetikte bir dünya markası olan bu ülke ’de klasik hediyelik eşyalar dışında;  öncelikle şarap ve alkol çelitşleri ardından yemek- gıda olarak kendinize ve sevdiklerinize  Fransa’ya özgü ürünlerden alabilirsiniz.

 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI:

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.  

   

 

Kaynak : kurban bayramı provence turu, turları
Tür : Diğer Tarih : 19.08.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: