Yılbaşı Kapadokya Turu 30 Aralık-01 Ocak 2018

Anasayfa » Yılbaşı Turları » Yılbaşı Kapadokya Turu 30 Aralık-01 Ocak 2018
share on facebook  tweet  share on google  print  

Yılbaşı Kapadokya Turu 30 Aralık-01 Ocak 2018

"Yılbaşı Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Yılbaşı

KAPADOKYA YILBAŞI TURU

YILBAŞI KAPADOKYA turu

OTOBÜSLÜ TUR 

KAPADOKYA TURU VE ÜRGÜP, GÖREME, UÇHİSAR, NEVŞEHİR TURU

Tur Tarihleri : 30 ARALIK-01 OCAK 2018 (29 Aralık gecesi hareket )  Tur Süresi: 3 Gün- 2 Gece

  ****KAPADOKYA 4 *STANDARDI OTEL KONAKLAMALI*****  

Doğa,Tarih, Kültür keyfi birarada

 

*** ULAŞIM, REHBERLİK, 2 GECE Y.P KONAKLAMA, 2 KAHVALTI, 2 AKŞAM YEMEĞİ, TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

 

 

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ : 29 Aralık Gecesi Yılbaşı Kapadokya turu için İstanbul'dan hareket

22:00 :  İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası) 

22:30 :  Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

23:00 :  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü)

23:30 :  Gebze Center Otobüs durağı

04:00 :  Ankara Otogar Karşısı 

2.GÜN / : 30 ARALIK 2017 ÜRGÜP -KAPADOKYA -ÜRGÜP - GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ -PAŞABAĞI -UÇHİSAR - GÜVERCİNLİK VADİSİ -DERVENT VADİSİ -ÜÇGÜZELLER -PERİBACALARI 

İstanbul'dan hareketle Adapazarı, Bolu, Ankara, Aksaray güzergahını izleyerek sabah saatlerinde Güzel Atlar ülkesi Kapadokya'ya varıyoruz. Serbest alacağımız kahvaltı ardından Kapadokya Turumuza başlıyoruz. İlk gezi noktamız ;

Hıristiyanlığın gelişmesinde çok önemli rol oynayan ve 1985 yılında UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesine aldığı Volkanik tüften oluşmuş ilgi çekici manzara yapısı ile Göreme Acık Hava Müzesi oluyor. Göreme Açık Hava Müzesi'nde küçüklü büyüklü çok sayıda kilise ile keşiş yemekhaneleri, mezar odaları, kiler ve mahzenleri ile Kayalara oyulmuş Kiliseleri ile  Şapelleri ile ilginç bulacağınız bu yerleri Rehberimizin anlatımı eşliğinde geziyoruz. 

St. Jean- Baptiste Kilisesinide gezip Paşabağı veya Keşişler Vadisi diye adlandırılan küçük vadide iki ve üç başlık taşıyan birleşik peribacaları göreceğiz. Bu bölge aslında peribacalarının oluşumunu izleyebileceğiniz küçük bir müze gibidir.  Paşabağı gezimizi bitirip Avanos'ta Öğle yemeğimizi alıyor ve ayakla döndürülen tezgah üzerindeki çamurun maharetle şekillendirilmesini izlediğimiz Çanak-Çömlek Atölyesi gezimizin ardından Peri bacalarının en güzel örneklerini görebileceğimiz Dervent vadisi ve Ürgüp Peri Bacalarını gezip fotoğraflıyoruz. 

Daha sonra Kapadokya yöresinin meşhur şaraplarından tatmak üzere Ürgüp’e geliyor . Ürgüp’te Asmalı Konak geziyor, Turasan Şarap Fabrikasına gidiyoruz ve yöre şaraplarından tadıyoruz. Şarap üretimi hakkında bilgilendirmenin ardından sevdiklerimize ve kendimize Kapadokya Şaraplarından alıp gezimizin kalan kısmına devam ediyoruz.

Bir sonraki durağımız olan Uçhisar Kalesi,  bölgenin panoramik seyir noktasıdır. Burada rehberimizden alacağımız bilgiler eşliğinde güzellikleri fotoğraflıyoruz . Kızılvadide Kapadokya gezimizin ilk gününü noktalıyoruz. Gezimiz esnasında rehberimizden bilgiler aldıktan sonra serbest zaman ardından aracımıza binip otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra serbest zaman. Konaklama ve Akşam yemeği 4* Otelimizde.          

 

03.GÜN/ :31 ARALIK 2017  KAPADOKYA - KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ - IHLARA VADİSİ - İSTANBUL 

İsteyenler sabah kahvaltıdan önce Balon turu yapabilirler. (Rezervasyon gerekmektedir. Sabah 05:00de başlayıp saat 08:00de otele dönüş şeklinde Balon turu programı bitmektedir. Ekstra  295.-TL) Normal programımız Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyor ve ilk gezi noktamız 

Kapadokya bölgesinde akılalmaz doğal havalandırma sisteminden dolayı görenleri hayretler içinde bırakan Kaymaklı Yeraltı Şehri gezisi ile başlıyoruz. Kaymaklı Yer altı şehri gezisi ardından Ihlara vadisine geçiyoruz. Vadideki kiliselerin gezilmesi ardından 

Gezi noktamız bizi zengin taş işçiliğiyle büyüleyecek Mustafapaşa ( Sinasos ) . Burada Eski Rum  evleri hakkında Rehberimizden bilgiler alıp, köyü geziyor,  Sinasos meydanında dinlenme molası veriyor ve fotoğraflarımızı çekiyoruz. Daha sonra Kapadokya turumuzda Ürgüp’e geliyor . Ürgüp’te Asmalı Konak geziyoruz. Ardından otelimize geçiyoruz. 

Akşam Yılbaşı hazırlarınızı yapmak üzere sizleri serbest bırakıyoruz. Ardından Kapadokya'nın simgesi haline gelen ve eğlence denince vazgeçilemeyen Türk gecesinde hep beraber eğlenmeye gidiyoruz. (ekstra  ) Konaklama ve Akşam yemeği 4* Otelimizde.     

 

04.GÜN/ : 01 OCAK 2018  KAPADOKYA - TUZ GÖLÜ -İSTANBUL

 

Sabah otelimizde alacağımız geç açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyor ve eşyalarımızı aracımıza yerleştirip Yılbaşı Kapadokya Turu için son günümüzde en son gezi noktamıza gitmek üzere aracımıza biniyoruz.

Yolumuz üzerinde Tuz Gölüne uğrayıp fotoğraf çekimi ardından Yılbaşı Kapadokya turumuz son buluyor  İstanbul'a dönüşe geçiyoruz. Normal trafik koşullarında gece sabaha karşı 01:30/ 03:30 civarı İstanbul'da oluyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

Not: Rehberimiz Kapadokya programının saat akışına göre Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

Diğer Yılbaşı gezileri incelemek için tıkla

 

 kapadokya bağbozumu, ürgüp festivali turları  kapadokya bağbozumu festivali turları
ürgüp bağbzozumu festivali turları ürgüp bağbozumu festivali turları

 

AKTİVİTELER :

 

Kültür  ve Doğa, Yılbaşı Turu. Aynı zamanda Yılbaşınızı Kapadokya'da geçiriyor ve Kapadokya bölgesini geziyoruz.   

KONAKLAMA :

Kapadokya 4* standardı Otelleri Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma,Tv bulunmaktadır.

KİMLER KATILABİLİR :

 

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI :

    

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

ERKEN REZERVASYON

KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

06-12 yaş 

ERKEN REZERVASYON

KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

Tek kişilik oda (Sngl)

ERKEN REZERVASYON

KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE 

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

520.-TL

420.-TL

670.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

495.-TL

395.-TL

645.-TL

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR  ve OLMAYANLAR :

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

  • Gidiş -Dönüş Ulaşım
  • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
  • 2 gece Yarım Pansiyon Kapadokya 4* standardı Oteller Konaklama
  • 2 sabah kahvaltısı otelde açık büfe
  • 2 Akşam yemeği Set Menü veya Açık büfe
  • Program dahilinde Çevre gezileri
  • Zorunlu seyahat sigortası
  • Otopark ücretleri
  • Otoban ücretleri
  • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur ücreti dışındakiler : 

İlk gün Sabah kahvaltısı, müzekart önerilir( müzekart.com.tr), Otellerdeki minibar harcamaları, Türk gecesi, Bahşişler ve diğer ekstralar, Öğle Yemekleri, Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz veya Mail Ordur Formu ile ödeyebilirsiniz.  

     

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil

ULAŞIM :

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks 46 kişilik Safir, Man, Travego Motobüs ile seyahat edilmektedir. Otobüs için yeterli sayı oluşmaması durumunda 27 kişilik Isuzu Turkuaz veya Otokar Sultan veya Novo Minibüs kullanılacaktır. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :·         

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek·         

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacakFolklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

     

                    

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak : Yılbaşı Kapadokya turu, Yılbaşı kapadokya tur,
Tür : Diğer Tarih : 30.12.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: