Yılbaşı Bolu Abant Gölcük Kartepe Maşukiye Sünnetgöl Turu 30 Aralık -01 Ocak 2019

Anasayfa » Yılbaşı Turları » Yılbaşı Bolu Abant Gölcük Kartepe Maşukiye Sünnetgöl Turu 30 Aralık -01 Ocak 2019
share on facebook  tweet  share on google  print  

Yılbaşı Bolu Abant Gölcük Kartepe Maşukiye Sünnetgöl Turu 30 Aralık -01 Ocak 2019

"Yılbaşı Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Yılbaşı

YILBAŞI BOLU ABANT-GÖLCÜK-KARTEPE-MAŞUKİYE -SÜNNEGÖL TURU 

YILBAŞI TATİLİ TURU, YILBAŞI TURLARI

YARIM PANSİYON KONAKLAMA DAHİL

LİMİTSİZ YERLİ İÇKİ DAHİL 

 

Tur Tarihleri : 30 ARALIK -01 OCAK 2019 (30 Aralık sabah hareket) Tur süresi :  3 gün-2 gece  

 

***ULAŞIM, BOLU 4* OTEL KONAKLAMA, REHBERLİK, YILBAŞI EĞLENCESİ, , ABANT, GÖLCÜK GÖLÜ, KARTEPE, MUDURNU, SÜNNETGÖL MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ DAHİL ****

 

GEZİLECEK YERLER

BOLU -ABANT GÖLÜ MİLLİ PARKI - GÖLCÜK GÖLÜ MİLLİ PARKI- KARTEPE- MAŞUKİYE -SAPANCA GÖLÜ -KARTEPE ZİRVE -MUDURNU -SÜNNETGÖL    

TUR PROGRAMI

 

Yıbaşı Bolu Abant turu İstanbul'dan sabah Hareket :

07:00  : İncirli  Alfemo Önü (Eski Boyner Mağazası)

07:15  : Mecidiyeköy Y.Kredi Önü (Doğtaş Mobilya Yanı)

07:30  : Kadıköy Evlendirme Dairesi önü (Otopark çıkışı Işıklar önü)

07:35  : Bostancı Köprü

07:45  : Pendik Köprü

07:50  : Kartal Köprü 

1. GÜN:  BOLU -ABANT GÖLÜ -GÖLCÜK GÖLÜ -TOPUK YAYLASI  

Sabah saatlerinde sizleri aldıktan sonra İzmit -Adapazarı -Düzce -Bolu güzergahını izleyerek Yılbaşı Bolu Abant -Gölcük -Kartepe -Maşukiye -Topuk Yaylası -Sünnetgöl turunda güne Bolu Serpme Kahvaltıyla başlıyoruz. (ekstra)

Ardından Yılbaşı Bolu turumuza günün ilk saatleriyle birlikte Sabahın verdiği dinçliği hissederek başlayan yolculuğumuzda  Doğayla geçireceğimiz Topuk Yaylası ve Göleti gezilerimizi yapmak üzere Topuk yaylasına geçiyoruz.  

İki yanı kayın, gürgen, köknar ağaçlarıyla bezenmiş bitki çeşitliliği açısından zengin 1300 m.yükseklikte bir yayla. Adını  basında Fenerbahçe  Topuk Yaylası tesisleri olarak duymuş olabilirsiniz. Fenerbahçe futbol takımının kamp için  tercih ettiği  yer olup,  temiz havasıyla Topuk Yaylası ve Göletinde mola veriyoruz. Orman içi yorucu olmayan kısa yürüyüşler yapıyoruz.    

Sonrasında Abant'a geçiyoruz. Yeni bir yer görme merakı insanın  yüreğinde nasıl bir çarpıntı yapar hepimiz bu duygu ile tanışmışızdır mutlaka.  Bolu dağını geçip  E-5 karayolundan Abant yoluna saptığımızda Abant'a 22 Km olduğunu gösteren tabela bu heyecanımızı biraz daha arttırıyor ve yol boyunca sağlı sollu kıvrılarak orman içerisinden yapacağımız yolculuğumuz Nasıl bir doğa harikası ile karşılaşacağımızın sinyalini veriyor bize.  

Milli Park Girişinden içeri girip Abant Gölü ve çevresine ilk gözlerle baktığımızda  bu heyecanı hissetmekte ne kadar haklı olduğumuzu görüyoruz.  Bir yanımızda göl manzarası, çam ağaçlarının nefis kokusu ve güzel görüntüsü diğer yanda orman, kuş sesleri içinde yürüyüşlerimizi yapıyoruz . 

Bol oksijenli bir gün geçireceğiz ve  ne soğuk üşütecek bizi, nede kışı hissedeceğiz doğanın kucağında olmak apayrı bir keyfe dönüşecek. Abant 'ta kışın donmuş göl, doğanın, bize sunduğu görsel manzaralar , baharda nilüferler güzel fotoğraf kareleri yakalatıyor bize .

Yani Abant her mevsim bir başka güzellik sunuyor bize kışın karlarla beyaz bir örtüye bürünen Abant  Yazın ve   Baharda yemyeşil bir örtüye bürünüyorSon Baharda da yaprakların oluşturduğu renk cümbüşü sunuyor bizlere.   Burada göl çevresinin   tamamını yürüyerek turlayabileceğiniz gibifaytonla gezebilirsiniz . Mevsimine göre yöresel lezzetleri köylülerden alıç, ahlatdağ çileği tadabilirsiniz. Köylü pazarında doğal köy ürünleri alışveriş molasının ardından Dileyenler bol bol fotoğraf çekip gölün tadını çıkarabilir.

Ardından öğle yemeğimizi alacağımız restaurantımıza geçiyoruz. Öğle yemeği ardından ressamlara konu olacak güzellikte olan Gölcük gölüne varıyoruz.

Dileyenler bol bol fotoğraf çekip gölün tadını çıkarabilir.  Göl etrafında yorucu olmayan kısa  yürüyüşün ardından kır kahvesinde şömine başında çaylarımızı yudumluyoruz. Sonrasında vereceğimiz serbest zaman ardından  otelimize geçiyoruz. Konaklama Bolu 4* otelimizde.

 

2. GÜN:  BOLU -SÜNNETGÖL -GÖL ETRAFI YÜRÜYÜŞ -MUDURNU -TARİHİ KONAKLAR   

Sabah otelimizde alacağımız Açık büfe doyurucu kahvaltı ardından otelimizden Yılbaşı Bolu Abant Gölcük Kartepe Sünnetgöl Mudurnu turumuzun İlk gezi durağımız  doğa harikası Sünnet Gölü için hareket ediyoruz. 

Sünnet Gölü eşsiz manzarası ve tüm özellikleriyle bizlerin gözlerinizi ve ruhunuzu dinlendiriyor.

Doğa harikası Sünnetgöl göl çevresinde yürüyüş yapıyoruz fotoğraflıyoruz Yürüyüşünüz sırasında genç ve yüzlerce yıllık çam ağaçlarıyla birlikte göle akseden mavi, turkuvaz ve yeşilin onlarca tonunu görüp heyecanlanmamak elde değil. 

Bol ve doğal oksijenin sizde yarattığı etkiyi hemen fark ediyor ve yer çekiminin azaldığı hissine kapılıyorsunuz. Ve ardından Sünnet Gölü istemeyerekte olsa terkediyoruz.

Sonrasında Mudurnu'ya geçerek  tarihi Yıldırım Beyazıt KülliyesiKanuni Sultan Süleyman CamiiArmutçular KonağıKeyvanlar Konağı gezilerimizin ardından Yöreye özgü ürünlerden ve hediyelik alışverişi için serbest zaman veriyoruz.

Serbest zamanın ardından Boludaki otelimize geçiyoruz. Yılbaşı gecesi hazırlıkları için sizleri serbest bırakıyoruz. Geceleme ve Akşam Yemeği Bolu 4* Otelimizde. 

Akşam Otelde önce yerel sanatçılar ve Yılbaşı Balosu canlı müzik eşliğinde Yeni Yılı karşılıyoruz. 2019 Hoşgeldin....  

YILBAŞI MENÜSÜ:

 31.12. TARİHİ YILBAŞI PROGRAMI ;

3 MÜZİSYEN CANLI MÜZİK EŞLİĞİNDE,

 • ORDÖV TABAĞI 14 ÇEŞİT
 • KİŞİ BAŞI MEVSİM SALATA                                                          
 • ARASICAK  AVCI BÖREĞİ,
 • ETLİ ÇİĞ KÖFTE,
 • HİNDİLİ TANDIR,                       
 • KESTANELİ İÇLİ PİLAV,
 • YILBAŞI PASTASI
 • KİŞİ BAŞI MEYVA TABAĞI                                                            
 • GECE İŞKEMBE CORBASI SERVİSİ.
 • 3 MÜZİZYEN CANLI MÜZİK EŞLİĞİNDE,
 • LİMİTSİZ YERLİ İÇKİ 

3. GÜN:  MAŞUKİYE -KARTEPE- SAPANCA / 01 OCAK 2018 

Sabah geç doyurucu Açık büfe kahvaltı ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştirip yola koyuluyoruz. Yılbaşı Bolu turumuzun son durağı Maşukiye Kartepe gezimiz için hareket ediyoruz. 

İlk olarak Maşukiye üzerinden Kartepe kayak Merkezine  geçiyoruz burada serbest zaman veriyoruz. 

Dileyenler Telesiyej ile Geyik Alanı veya  Kartepe zirvesinden Sapanca gölü ve İzmit'i panoramik olarak görüp fotoğraflayabilir  buradaki Cafede  Şömine başında Sıcak Şarap yudumlayabilirler.  

Telesiyej ile zirve keyfi dışında At safari yapabilirsiniz kızak kiralayıp kızak ile kayıp çocukluk günlerinize dönebilirsiniz..  

Bir sonraki durağımız  Doğanın güzelliği ile içi içe yeşillikler arasında öğlen yemeğimizi yemek üzere Alabalık restaurantlarıyla ünlü bölgeye geçiyoruz. Burada dere kenarında kurulu restaurantımızda  Seçmeli Kiremitte Alabalık/ Köfte , mantar ½ , salata, tatlı veya meşrubat tan oluşan menümüzü(Ekstra) yiyip

Gezimizi Sapanca Gölü kenarında  tamamlıyoruz ve sonra İstanbul'a dönüşe geçiyoruz, yaklaşık 20:30 civarında İstanbul'da oluyoruz. Farlı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. 

 

 
 
 
   
AKTİVİTELER

Doğa ve  Kısa Yürüyüşler, doğa ile iç içe bir haftasonu geçirebileceğiniz dinlendirici bir tur. 

KONAKLAMA

Bolu 4* standardında Otel : Tüm odalarda,  Wc, duş, TV, Telefon, Merkezi Isıtma, Klima, Saç Kurutma Makinası mevcuttur.

KİMLER KATILABİLİR

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI

 

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 yaş

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

945.-TL

845.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

895.-TL

795.-TL

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. Turda sngl kontenjan yoktur. 

  
TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR
Tur Ücretine Dahil Olanlar:
 
 • Ulaşım
 • 2 gece Yarım pansiyon  Bolu 4* Otel konaklama 
 • Gezi süresince  Rehberlik hizmeti,
 • Yılbaşı gecesi Yılbaşı Eğlencesi 
 • Limitsiz Yerli İçki (YENİ RAKI,VOTKA,ŞARAP.EFES BİRA) DAHİL.
 • Abant Gölü Gezisi
 • Gölcük Gölü gezisi
 • Kartepe Kayak Merkezi gezisi
 • Maşukiye gezisi
 • Sapanca Gezisi
 • Sünnegöl gezisi
 • Mudurnu Gezisi
 • Abant Milli Park Giriş ücretleri
 • Gölcük Gölü Milli Park Giriş Ücreti
 • Sünnetgöl Milli Park Giriş Ücreti
 • Kartepe Otopark giriş ücretleri
 • Tüm çevre gezileri,
 • Seyahat Sigortası, 
 • Dostluk ve Güleryüz... 
Tur Ücreti Dışındakiler:
Yemeklerde alınacak  meşrubat ve alkollü içecekler , öğle yemekleri, Programda belirtilen   Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar.
REZARVASYON VE ÖDEME DETAYLARI
Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,

Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

   
 
YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER

Sırt Çantası: Yürüyüş sırasında elleriniz boşta olmalı  Bot: Tabanı dişli ve Bileği kavrayacak yükseklikte olmalıdır.  YağmurlukPolar- rüzgar geçirmez ince mont veya polar Pantolon -Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim Şort - sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon  Bere -Polar veya benzeri olabili Fener -Az pil yakan, tercihen alın feneri Güneş gözlüğü -Tercihen UV- A ve B Filtreli Güneş şapkası -Geniş siperlikli,  arkadan boynunuzu ve yüzünüzü kapatan Çorap-yeteri kadar çorap  koruyucu krem- İlaç  -  Kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa Fotoğraf makinesi –Yeterli sayıda yedek pil ve film veya  memory card.  

ULAŞIM

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış  yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre 46 kişilik Mercedes Travego, Neoplan, Safir veya MAN  otobüs veya otobüs için yeterli sayı oluşmaması durumunda 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Novo Minübüs ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :

        ·          Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek

·          Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.

·          Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.

·          Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla...

 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere

 

 

Kaynak : Yılbaşı Bolu Abant Gölcük Kartepe Maşukiye turu
Tür : Gezi Tarih : 31.12.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: