Yılbaşı Karayolu Selanik Kavala Turu 29 Aralık-01 Ocak 2017

Anasayfa » Yılbaşı Turları » Yılbaşı Karayolu Selanik Kavala Turu 29 Aralık-01 Ocak 2017
share on facebook  tweet  share on google  print  

Yılbaşı Karayolu Selanik Kavala Turu 29 Aralık-01 Ocak 2017

"Yılbaşı Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Yılbaşı

YILBAŞI SELANİK KAVALA TURU

YILBAŞI TURU

KARAYOLU İLE ULAŞIM 

SELANİK, KAVALA, METEORA GEZİLERİ DAHİL TUR  

  

Tur Tarihleri : 30 ARALIK-01 OCAK 2017 (29 Aralık gecesi hareket) Tur süresi :  3 gün -2 gece

 

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ : 29 ARALIK 2016 PERŞEMBE Gecesi YILBAŞI SELANİK Turu için İSTANBUL'DAN HAREKET

20:00 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü( Otopark çıkışı Işıklar önü ) 20:30 : Mecidiyeköy Ziraat Bankası  Önü 21:00 : İncirli Ömür Plaza önü   

02.GÜN/ : 30 ARALIK 2016 CUMA İPSALA SINIR KAPISI - SELANİK -KORDON BOYU -ATATÜRK EVİ -AYA DİMİTROS KİLİSESİ -OSMANLI HAMAMI- BEYAZ KULE -DÖNER KULE -FUAR ALANI  

Belirtilen yerlerden hareketle yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrası Tekirdağ - Keşan üzeri İpsala sınır kapısına varıyoruz. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından Yunanistan tarafına geçip Selanik'e doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik yolculuk sonrası İzmir'in ikizi olarak adlandırılan Selanik'e varıyoruz.

İlk olarak Selanik Panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Bu turumuzda, Yunanistan'ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, Türkiye Cumhuriyeti`nin kurucusu ulu önder Atatürk`ün doğduğu ve yaşadığı ev, Aya Sofya Kilisesi, Osmanlı Hamamı, Osmanlı Cami, Bedesten, Beyaz Kule, Döner Kule, Uluslarası Fuar alanını görüyoruz. Selanik`in kafeleri ve mağazaları ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp şehri daha iyi tanımak ve alışveriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Verilen Serbest Zaman sonrası  Selanik'deki bulunan otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Selanik 5* Hotel Grand Palace otelimizde .

Akşam isteyenlerle  ekstra olarak sunulan Taverna / Akşam yemeği programına katılabilirler.         

 

02.GÜN/ : 31 ARALIK 2016 PAZAR YUNANİSTAN'IN KAPADOKYASI KALAMBAKA (METEORA GEZİSİ)

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası “Yunanistan’ın Kapadokya’sı” olarak tanımlanan Kalambaka-Meteora bölgesine doğru muhteşem bir doğal manzarası eşliğinde gidiyoruz. 

Ünlü Meteora Kayalıkları üzerinde kurulmuş olan manastırlarıyla dikkat çeken kasaba, tarihi anlamda oldukça zengin. Sokaklarında gezerken dikkatinizi çeken evlerin mimarisinden kayalıklar üzerinde inşa edilmiş manastırlarına kadar birçok tarihsel detay dikkatinizi çekebilir. 
 
Ortodoks Keşişler Hristiyanlığın İlk Dönemlerinde İnzivaya Çekilmek, Tanrı'ya daha yakın , dünyevi Konulara ise daha uzak olmak amacıyla yapılmış olan kuş yuvasını andıran inanılmaz manastırları gördükten sonra otelimize dönüyoruz. 

  

03.GÜN/ :01 OCAK 2017 PAZARTESİ KAVALA -İMARETHANE -SU KEMERLERİ -MEHMET ALİ PAŞA KONAĞI -KORDON -GÜMÜLCİNE - İSKEÇE GEZİSİ DÖNÜŞÜ -İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Kavala panoramik şehir turunda; İmarethane, Su Kemerleri, Kavalalı Mehmet Ali Paşa'nın konağı, Kavala Kalesi ( pamoramik olarak), Belediye Binası, Kavala Çarşısı, Kordon görülecek yerler arasındadır. Kavala'da öğlen serbest yemek molasında Yunanistan'ın meşhur deniz ürünleri ve mezelerinin tadına bakma fırsatı bulacağız. Şehri tanıma ve yemek için verilen serbest zaman sonrası Gümülcine'ye hareket ediyoruz. Gümülcine'de verceğimiz serbest zaman sonrası İpsala Sınır kapısına geçiyoruz. Gümrük ve pasaport işlemleri sırasında Yunan Freeshopunda alışveriş imkanı. İpsala, Keşan, Tekirdağ üzerinden Yılbaşı Selanik Kavala Meteora gezimizi sonlandırıyor ve İstanbul'a dönüşe geçiyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında görüşmek dileğiyle

 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik yapabilir.  Festival Programları ve festivalin güncel akış saatlerini gösteren asıl program Festival tarihlerine çok yakın bir zamanda belli olduğundan. Rehberimiz Festival programının saat akışına göre Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

   

Hareket Saatleri ve buluşma noktaları :

24 ŞUBAT 2017 CUMA Gecesi İSKEÇE KARNAVALI Turu için İSTANBUL'DAN HAREKET

20:00 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü( Otopark çıkışı Işıklar önü ) 

20:30 : Mecidiyeköy Ziraat Bankası  Önü 

21:00 : İncirli Ömür Plaza önü   

 

AKTİVİTELER :

 

Kültür  ve Doğa Turu. Aynı zamanda İskeçe Karnavalı Festivali etkinliklerini izliyoruz.   

KONAKLAMA :

Selanik 5* Grand Palace Hotel Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma,Tv bulunmaktadır.

KİMLER KATILABİLİR :

 

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI :

    

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 yaş

 Tek Kişilik Oda (sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

Açıklanacak

Açıklanacak

Açıklanacak

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

Açıklanacak 

Açıklanacak

Açıklanacak

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

VİZE HAKKINDA :

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Folklorik Tur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR  ve OLMAYANLAR :

Tur Ücretine Dahil Olanlar: —

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım   —
 • Belirtilen otellerde 2 gece Oda Kahvaltı Konaklamalar
 • 2 Sabah kahvaltıları 
 • Türkçe Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti
 • Selanik, Kavala Gezileri
 • Dostluk ve Güleryüz  —     

Tur ücreti dışındakiler : —  

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli —(15.-TL)
 • Vize ücreti ( 120 Euro)
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar, — 
 • Ekstra turlar
 • Seyahat sigortası— (15 Euro) zorunlu rezervasyon sırasında alınır. 65 yaş üzeri 30 Euro
 • Öğle ve akşam yemekleri ve yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler
 

 

 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz veya Mail Ordur Formu ile ödeyebilirsiniz.  

     

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil

ULAŞIM :

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks 46 kişilik Safir, Man, Travego, Tourismo otobüs   ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :·         

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek·         

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

 

Kaynak : yılbaşı selanik turu turları
Tür : Gezi Tarih : 29.12.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: