Yılbaşı St.Petersburg Turu 30 Aralık -01 Ocak 2018

Anasayfa » Yılbaşı Turları » Yılbaşı St.Petersburg Turu 30 Aralık -01 Ocak 2018
share on facebook  tweet  share on google  print  

Yılbaşı St.Petersburg Turu 30 Aralık -01 Ocak 2018

"Yılbaşı Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Yılbaşı

YILBAŞI ST.PETERSBURG TURU

                      

   St. Petersburg (3)       

TURK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

                              29 Aralık 2017 – 01 Ocak 2018                                                                           

3 GECE / 4 GÜN

 

 

Tur Tarihleri : 29 ARALIK-01 OCAK 2018 Tur süresi :  4 gün -3 gece

 UÇUŞ DETAYLARI :

29 Aralık 2017 İst -St.Petersburg kalkış ve iniş saatleri 12:00- 15:25
 01 Ocak 2018 St.Petersburg -İst Kalkış ve iniş saatleri 16:20 -19:55 +1 
*** Uçuş detaylarında değişiklik olabilir.

  

GEZİLECEK YERLER :

Ünlü yazarların kitaplarında işlenen ünlü Nevsky Prospect, Eski Liman Fenerleri, Darphane, Saat Kulesi, Deli Petro’ nun Heykeli, Kışlık Saray, Saray Meydanı, Amirallik Binası ve Avrora Zırhlısı’nı göreceğiz. Finlandiya Körfezi'nde bulunan ve Petro'nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli'ye inşa ettirdiği yazlık sarayı görme imkanı bulacağız. St.Petersburg’un en güzel restoranlarından Troika Restoran’da akşam yemeği ve muhteşem dans şovları izleyeme fırsatını bulacağız.  

  

TUR PROGRAMI

  

01.GÜN/ : İSTANBUL -ST.PETERSBURG / 29 ARALIK 2017 CUMA

İstanbul  Atatürk Havalimanı Dış  hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla  saat  09:00’da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 401 sefer sayılı uçağı ile saat  12:00‘ de St.Petersburg’a hareket. Yerel saat ile 15:15’de St. Petersburg’a varışı takiben pasaport işlemleri ve havalimanında karşılanmanın ardından otelimize transfer.  Serbest zaman ve konaklama St. Petersburg’daki otelimizde.  Arzu  eden misafirlerimiz  rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Rus Gecesi turuna katılabilirsiniz. St.Petersburg’un en güzel restoranlarından Troika Restoran’da akşam yemeği ve muhteşem dans şovları izleyeme fırsatını kaçırmamalısınız.

Rus Gecesi Turu : 85 Euro

Rus Gecesi Turu:85€uro

 

02.GÜN/ : ST.PETERSBURG / 30 ARALIK 2017 CUMARTESİ

Sabah kahvaltısının ardından panoramik şehir turu için otelden ayrılıyoruz. Yapılacak olan panoramik  şehir turunda dünyanın en ünlü mimar ve sanatçılarının en güzel örneklerinin sergilendiği caddeleri ve şehrin tarihi ve turistik yerlerini görme imkanı yakalayacağız. Ünlü yazarların kitaplarında işlenen ünlü Nevsky Prospect, Eski Liman Fenerleri, Darphane, Saat Kulesi, Deli Petro’ nun Heykeli, Kışlık Saray, Saray Meydanı, Amirallik Binası ve Avrora Zırhlısı görülecek yerler arasındadır. Turun ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Hermitaj ve Peterhoff turuna katılabilirsiniz. Neva Nehrinin yanında bulunup Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından, Dünya'nın ve Rusya'nın en büyük müzelerinden Hermitaj Müzesi, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinnes Rekorlar Kitabı'na da girmiştir. Öğleden sonra Peterhoff turumuza devam ediyoruz. Bu turumuzda Finlandiya Körfezi'nde bulunan ve Petro'nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli'ye inşa ettirdiği yazlık sarayı görme imkanı bulacağız. Paris'teki Versailles'a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Hermitaj Turu: 50€uro/kişi başı       Peterhoff Turu: 60€uro/kişi başı

 

03.GÜN/ : ST.PETERSBURG / 31 ARALIK 2017 PAZAR

 Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Puşkin Çar Kasabası  ve  Peter & Paul turlarına katılabilirler. 18. yy’da Katerina tarafından inşa ettirilen ve Çar Kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksi, 600 hektarlık bir alanı kaplayan bu kasabanın ana binası Katerina Sarayı’dır. Buradaki Amber Odası son derece ilgi çekici olmasına rağmen özellikle yaz aylarındaki yoğunluktan dolayı birçok turist tarafından ziyaret edilemiyor. Çarlık dönemi aristokrasinin çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin`in eğitim gördüğü okul da yer alıyor. Turumuzun bitiminde dileyen misafirlerimiz ile Peter & Paul turumuza devam edeceğiz. Petro tarafından 1700’lü yıllarda St. Petersburg’da inşa ettirilen ilk yapı görülmeye değer bir görkeme sahip. Neva Nehri üzerinde kurulan kaledeki katedral ve içerisinde bulunan Romanov Hanedanları’nın mezarları birçok turisti buraya çekiyor. Şehrin en yüksek binası olan katedralin üstündeki melek, şehrin bir anlamda simgesi haline gelmiş durumda. Dostoyevski, Troçki ve Lenin’in kardeşi Aleksandre’ın da kaldığı ünlü kale zindanları yıllar içinde daha birçok ünlüyü ağırlamış. Puşkin Çar Kasabası50€uro/kişi başı  Peter&Paul Turu:40€uro/kişi başı

 

04.GÜN/ : ST.PETERSBURG / 01 OCAK 2018 PAZARTESİ 

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte hava alanına transfer. Türk  Hava Yolları’nın TK 402 sayılı tarifeli uçuşu ile saat 16:20’de İstanbul’a hareket ve saat 19:55’de İstanbul’a varış. Bir sonraki turumuzda buluşmak dileğiyle.

****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir***

OTELLER :

  

St.Petersburg Sokos Olympia Hotel  vb.  – 4*  Standart oda, oda kahvaltı konaklamalar https://www.sokoshotels.fi/en/st-petersburg/sokos-hotel-olympia-garden

 

FİYATLAR : 

 

 

 

TUR ÜCRETİ :

 

Tur fiyatı 

2 ve 3 kişilik odada kişibaşı 

0-02 yaş 03-11 yaş Tek Kişilik Oda (sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

SORUNUZ SORUNUZ SORUNUZ SORUNUZ

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

599.-Euro 100 Euro 579.-Euro 799.-Euro
 
 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

İSTANBUL DIŞI KATILACAKLAR İÇİN İÇ HAT BAĞLANTI ÜCRETLERİ : 
ŞEHİR ANKARA İZMİR KIBRIS ADANA
  125 EURO 125 EURO 165 EURO 120 EURO 

Bağlantı ücretleri ilgili sınıftan yer olmasına göre değişiklik gösterebilmektedir. 

 

VİZE HAKKINDA :

T.C. vatandaşlarına Rusya'da vize uygulaması yoktur.  Umumi Pasaport sahibi iseniz, Rusya’ya girebilmek veya transit geçebilmek için bu ülkenin dış temsilciliklerinden vize almanız gerekmektedir. Hizmet veya Yeşil Pasaport sahibi olanların, 6 ay içerisinde 3 ayı geçmemek kaydıyla olan seyahatlerinde Rusya'ya vize almaları gerekmemektedir. Rusya vize ücreti 150€ ’dur Türk vatandaşı olmayan misafirlerimizin ilgili konsolosluklara danışmaları gerekmektedir. 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ —

 • Türk  Havayolları Tarifeli seferi ile Istanbul - St.Petersburg gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti   —
 • Havalimanı vergileri  —
 • Belirtilen otellerde 3 gece standart oda tipinde konaklamalar
 • Sabah kahvaltıları 
 • Panaromik St.Petersburg şehir turu
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
 • Türkçe Rehberlik hizmeti,
 • Şehir vergileri

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ —  

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli —(15.-TL)
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar, — 
 • Ekstra turlar
 • Ek bagaj ücreti
 • Seyahat sigortası
 • Rusya Vizesi 150 Euro

 

SIKÇA SORULAN SORULAR  

Sağlık Rusya’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz

   

Vize Bilgileri  Umumi Pasaport sahibi iseniz, Rusya’ya girebilmek veya transit geçebilmek için bu ülkenin dış temsilciliklerinden vize almanız gerekmektedir. Hizmet veya Yeşil Pasaport sahibi olanların, 6 ay içerisinde 3 ayı geçmemek kaydıyla olan seyahatlerinde Rusya'ya vize almaları gerekmemektedir. Rusya vize ücreti 150€ ’dur 

 

Uçuş Süreleri  İstanbul – St. Petersburg  arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 3 saat 25 dakikadır. St. Petersburg – İstanbul arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 3 saat 35 dakikadır.

Para Birimi Rusya’da para birimi Rus Rublesidir  1 Ruble : 0,05 TL’dir. Yanınızda Dolar ve Euro bulundurmanızda fayda vardır.

Saat Dilimi Türkiye ile Rusya arasında saat farkı bulunmamaktadır.  

Telefon Kullanımı Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır 

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar Yaz sezonunda gidilecekse Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

  

Yemek Kültürü Çin, Arap, Türk ve Fransız Mutfaklarından etkilenmiş olan Rus Mutfağı, çeşitlilik açısından çok zengindir. Birçok etnik grubun yaşadığı Rusya'da mutfak bölgelere göre değişkenlik gösterir.   

Elektrik Rusya’da elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.    

Alışveriş Şehir  merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkanı bulunmaktadır.

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI:

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.  

   

 

 

 

 

Kaynak : yılbaşı moskova st.petersburg turu
Tür : Diğer Tarih : 24.08.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: