Yılbaşı Ayvalık Kazdağları Zeytin Hasadı Bergama Turu 30 Aralık-01 Ocak 2019

Anasayfa » Yılbaşı Turları » Yılbaşı Ayvalık Kazdağları Zeytin Hasadı Bergama Turu 30 Aralık-01 Ocak 2019
share on facebook  tweet  share on google  print  

Yılbaşı Ayvalık Kazdağları Zeytin Hasadı Bergama Turu 30 Aralık-01 Ocak 2019

"Yılbaşı Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Yılbaşı

YILBAŞI AYVALIK -CUNDA - KAZDAĞI KÖYLERİ ZEYTİN HASADI VE BERGAMA ANTİK KENTİ TURU  

AYVALIK -CUNDA -BERGAMA  ANTİK KENTİ -ZEYTİN HASADI -ASSOS -KOZAK YAYLASI TURU GEZİSİ

 

Tur Tarihleri :  30 ARALIK -01 OCAK 2019 (29 Aralık gecesi hareket )Tur Süresi: 03 Gün-02 Gece 

 ****AYVALIK 3 ve 4 * STANDARDI OTELLERİ KONAKLAMALI*****  

Doğa,Tarih, Arkeoloji, Kültür keyfi birarada

KARAYOLUYLA TUR 

*** ULAŞIM, REHBERLİK, 2 GECE Y.P KONAKLAMA, 2 KAHVALTI, 2 AKŞAM YEMEĞİ, AYVALIK, KAZDAĞLARI, ASSOS, BERGAMA, FERİBOT GEÇİŞ ÜCRETLERİ, TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR*** 

 

GEZİLECEK YERLER :

KAZDAĞLARI -ADATEPE KÖYÜ -ZEUS ALTARI -TAHTAKUŞLAR ETNOĞRAFYA MÜZESİ -ASSOS -ANTİK LİMAN BEHRAMKAE KÖYÜ -ATHENA TAPINAĞI -ASSOS LİMAN -AYVALIK - ZEYTİN HASADI ETKİNLİĞİ -ZEYTİN TOPLAMA-ZEYTİNYAĞI YAPIMI- CUNDA -TAKSİYARHİS KİLİSESİ-RAHMİ KOÇ MÜZESİ -SEVİM NECDET KENT KİTAPLIĞI -ÇINARLI CAMİİ -CUNDA SOKAKLARI-ZEYTİNYAĞLI LEZZETLER  - BERGAMA ANTİK KENTİ - BERGAMA MÜZESİ -KOZAK YAYLASI -İSTANBUL 

 

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ : Ayvalık Zeytin Hasadı Turu 26 Ekim Cuma Akşamı İstanbul’dan Hareket

24.00 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü (Otopark çıkışı ışıklar önü) 

00:15 : Mecidiyeköy Ziraat Bankası Önü 

00:30 : İncirli Ömür Plaza Önü 

01:30 : Tekirdağ Özcanlar Köfte Salonu önü 

 

02.GÜN/ : KAZDAĞLARI -ADATEPE KÖYÜ -ZEUS ALTARI -TAHTAKUŞLAR ETNOĞRAFYA MÜZESİ -ASSOS -ANTİK LİMAN BEHRAMKAE KÖYÜ -ATHENA TAPINAĞI -ASSOS LİMAN  

Buluşma noktalarından sizleri aldıktan sonra Keşan -Tekirdağ- Çanakkale güzergahı üzerinden sabah saatlerinde Altınoluk Kazdağları bölgesine varıyoruz. Serbest alacağımız yöresel kahvaltı ardndan oksijen cenneti Kazdağları Assos Zeytin Hasadı ve Bergama Antik Kenti turumuz başlıyor. 

Doğası ve mitolojik öyküleriyle ünlü Hasanboğuldu, Sutüven Şelalesini gezmeye gidiyoruz. Bir sonraki durağımız Taş ustalığının en güzel örneklerinin bulunduğu  Adatepe köyü. Adatepe Köyünü geziyor , Bir sonraki durağımız özel bir müze olan Tahtakuşlar Köyündeki Etnografya müzesi. Ardından Tarihte ilk güzellik yarışmasının yapıldığı Zeus Altarına uğrayıp buranın mitolojik öyküsünü dinliyoruz. Manzaranın güzelliği adeta  bizi büyülüyor. Ardından Kurucusu Alibey Kudarın kendine özgü anlatımı ile müzeyi geziyoruz. Yolumuz üzerinde Zeytinyağı Müzesinde zeytinyağı yapımı hakkında bilgiler alıp, tadım sonrası alışverişimizi yapıyoruz.

Ardından doğayla denizle ve tarihle içiçe olan Assos 'a geçiyoruz. İlk olarak gezimize Assos Behramkale köyü ile devam ediyoruz. Behramkale Köyünde yöreye özgü taş evler arasından geçip Felsefeninde doğduğu ilk yer olarak bilinen eski adı Behramkale olan Assos’ta  Athena Tapınağı’na çıkıyoruz. Athena Tapınağı aynı zamanda Aristo’nun felsefe okulunu kurduğu yer.  Edremit Körfezinin muhteşem manzarası eşliğinde Rehberimizin Athena Tapnağı hakkında bilgilerini dinleyip, fotoğraf çekimlerimizi yapıyoruz. Sonrasında doğayla denizle ve tarihle içiçe olan Assos Limana iniyoruz. Assos Antik Limanda vereceğimiz serbest zamanı,  denize nazır serin ege rüzgarları içinizi ferahlatırken  çaylarınızı ve kahvelerinizi yudumlayarak geçirebilirsiniz. Ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.   

02.GÜN/ : AYVALIK - ZEYTİN HASADI ETKİNLİĞİ -ZEYTİN TOPLAMA-ZEYTİNYAĞI YAPIMI- CUNDA -TAKSİYARHİS KİLİSESİ-RAHMİ KOÇ MÜZESİ -SEVİM NECDET KENT KİTAPLIĞI -ÇINARLI CAMİİ -CUNDA SOKAKLARI-ZEYTİNYAĞLI LEZZETLER 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından Ayvalık Cunda gezisi ve Zeytin Hasadı programımızı yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz.

Öncelikle Zeytinin tarihçesi ve kültürü konusunda söyleşi. Söyleşi sonrası  katılımcılara dağıtılacak sepetlerle Ayvalık  yakınındaki köylerden birinde zeytin toplayan işçilerle beraber zeytin hasadına katılma. Toplanan zeytinlerin fabrikaya intikali ve tura katılanların dökeğe tek tek sepetindeki  zeytinleri dökerek seperatörden kendi yağını doldurmasının ardından  taze yağ tadımı ile bugünkü zeytinyağ hasadı programımız tamamlanıyor. 

Dileyenler üretimini izlediğimiz zeytinyağ ve zeytinyağdan elde edilen ürünlerden satın alabiliyor. Sonrasında öğle yemeğimizi alacağımız bölgenin Şirin Adası Cunda’ya hareket ediyoruz. Öğle yemeği(Ekstra)inde   Egenin zeytinyağlı mezeleri ve egeye özgü mevsim balıklarından oluşan menu ile midemizi  şenlendiriyoruz.  Öğleden sonra Cunda sokaklarını  keşfe çıkıyoruz.  

Tarihi Taş Kahvede bir kahve molası ile gezimize devam ediyor ve daracık eski sokaklarda gezinirken karşımıza şu an Rahmi Koç tarafından Restorasyon yapılan Taksiyarhis Klisesi çıkıyor.Cunda(Alibey Adası)  Doğal güzelliğinin yanında   eski  taş mimari  evleri ile bizi oldukça etkiliyor,  tarihi evlerini  seyre dalarken düşüncelerimiz  uzun yıllar öncesine götürüyor bizleri. Sonrasında Rahmi Koç müzesi ve Sevim Necdet Kitaplığı geziyoruz. 

Cunda gezimizi tamamlayıp  Otelimizde kısa bir dinlenme sonrası  Gün Batımını İzlemek üzere  Şeytan Sofrasına çıkıyoruz. Ayvalık  çevresindeki  irili ufaklı onlarca adayı  panaromik olarak seyredebileceğimiz bir noktadan Güneşin Denize batışına şahit olacağız, harika bir gün batımı sonrası otelimize geri  dönerek Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. Yemek sonrası istirahat için sizleri serbest bırakıyoruz. 

 

 

03.GÜN/ : BERGAMA ANTİK KENTİ - BERGAMA MÜZESİ -KOZAK YAYLASI -İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından bugünkü ilk gezi rotamız Bergama. Aracımıza binip kısa bir yolculukla Anadolu'nun batısında ve Bakırçay ( Kaikos) ırmağının geçtiği graben vadisinin kenarında yer alan  Antik Pergamon devletinin başkenti Bergama Antik Kentine ulaşıyoruz. Bergama ovasına hakim tepede yer alan Antik Kentte Teleferikle Pergamon Antik kente çıkıyor ve Rehberimizin anlatımlarıyla tarihi havayı soluyoruz. Bergama şehir merkezinde bulunan ve Hıristiyanlığın 4 İncilinin ve temel kurallarının kabul edildiği, Ekümenik toplantılarının yapıldığı Anadolu toprakları üzerinde bulunan 7 kiliseden biri olan aynı zamanda haç merkezi Kızıl Kuleyi görmeye gidiyoruz. Buradaki anlatımlar ardından yöreden M.Ö 4 yüzyıldan kalma ünlü bir tedavi merkezi, sağlık kenti. Asklepion’da tıbbın simgesi yılanlı sütun, ayrıca günümüzde de kullanılan 3500 kişilik tiyatroyu gezdikten sonra çıkan onyx taşı atölyelerini ziyaret ederek taş hakkında bilgi alıyoruz. Gezeceğimiz yerler arasında Almanya ya kaçırılan Zeus Sunağı, Anadolu'nun en dik şekilde inşa edilmiş Tiyatrosu, Bakhüs Tapınağı, Bergama kütüphanesi, Athena Tapınağı olacak. Bergama Müzesini geziyoruz. Ardından Kozak Yaylasına geçip muhteşem çam kokuları eşliğinde yürüyüşümüzü gerçekleştiriyoruz. Sonrasında dönüşe geçiyoruz. Başka  farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

  

 urla enginar festivali turları  urla enginar festivali turları
urla enginar festivali turları urla enginar festivali turları

 

OTELLER : 

Ayvalık 3* ve 4* standardı Otelleri Tüm odalarda duş,wc, saç kurutma, TV 

 

TUR FİYATI : 

 

 

TUR ÜCRETİ :

 

Tur fiyatı 

2 ve 3 kişilik odada kişibaşı 

 

06-12 Yaş Çocuk

 

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

945.-TL 845.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

895.-TL 795.-TL
 
 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 06-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR : 

 

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
 • 2 gece Ayvalık 3* ve 4* standardı Otelleri Konaklama
 • 2 Açık büfe sabah kahvaltısı otelde
 • 2 Açık büfe Akşam Yemeği Otelde
 • Feribot geçiş ücretleri ( İstanbul -Eceabat )
 • Feribot geçiş ücreti (Topçular -İstanbul geçişleri)
 • Ayvalık Zeytin Hasadı Etkinliği 
 • Program dahilinde Kazdağları Gezisi
 • Program dahilinde Assos gezisi
 • Program dahilinde Bergama ve Kozak Yaylası gezisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Otopark ücretleri
 • Otoban ücretleri
 • Program dahilindeki tüm çevre gezileri,
 • Dostluk ve Güleryüz... 

 

Tur Ücreti Dışındakiler: Müze ve ören yeri giriş ücretleri, (müzekart önerilir), Milli park girişleri, Araç otobüs olması durumunda kazdağları ara ulaşım transfer ücretleri,  tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.  

 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI:

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.  

   


 

ULAŞIM:

 

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks 46 Kişilik ManSafir, TravegoTourismo otobüs  ile seyahat edilmektedir. Otobüs için yeterli sayı oluşmaması durumunda 27 veya 31 kişilik İsuzu Turkuaz,  Otokar-Sultan  Midibus ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :   

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek   

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.   

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.  

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacakFolklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere

      

 


Tür : Diğer Tarih : 30.12.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: