30 Ağustos Gökçeada Turu 30 Ağustos -02 Eylül 2018 (4 gün)

Anasayfa » Gökçeada Turları » 30 Ağustos Gökçeada Turu 30 Ağustos -02 Eylül 2018 (4 gün)
share on facebook  tweet  share on google  print  

30 Ağustos Gökçeada Turu 30 Ağustos -02 Eylül 2018 (4 gün)

"Gökçeada Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
30
 

GÖKÇEADA TURU

Tur Tarihleri : 30 AĞUSTOS -02 EYLÜL 2018 ( 29 Ağustos Gece Hareket) 30 AĞUSTOS GÖKÇEADA TURU  Tur Süresi : 4 gün-3 gece

ŞEKER BAYRAMI GÖKÇEADA TURU

GÖKÇEADA -AYDINCIK PLAJI -UĞURLU KOYU -DENİZ KEYFİ -YUKARI KALEKÖY - KALEKÖY -DEREKÖY -TEPEKÖY -ZEYTİNLİKÖY GEZİLERİ 

*** ULAŞIM, REHBERLİK, 2 GECE Y.P KONAKLAMA, 2 KAHVALTI, 2 AKŞAM YEMEĞİ, TÜM ÇEVRE GEZİLERİ,DEREKÖY, TEPEKÖY, ZEYİNLİ, AYDINCIK GEZİLERİ, FERİBOT GEÇİŞ ÜCRETLERİ DAHİL 30 AĞUSTOS BAYRAMI GÖKÇEADA TATİLİ***

**GÖKÇEADA DENİZE SIFIR MAVİSU RESORT OTEL KONAKLAMALI **

Farklı illerden katılmak isteyenler Gökçeada Kabatepe Limanında buluşma şeklinde Gökçeada turumuza katılabilirler.
Önemli : Gökçeada doğal ve tarihi sit alanı olması nedeniyle otellerin kapasitesi kısıtlı olduğundan ve bayram ve yaz sezonunda çok büyük yoğunluk yaşandığından kontenjanların erken dolacağını hatırlatır ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.
 

YÖRE BİLGİSİ : 

 
 
Gökçeada...eski adıyla İMROZ , Ege Denizinin kuzeybatısında bulunan ve Türkiye'nin sahip olduğu adalar içinde,yüzölçümü açısından en büyük olanıdır.Kirlenmemiş denizi ve bakir topraklarında maviyi yeşili bütün tonlarıyla barındıran şirin bir adamız. Dünü, bugünü ve özellikle yarınlarıyla gündemde yerini alacak olan Gökçeada yüzyılların içinden geçerek günümüze Grek kültüründen eski Rum köylerini , manastırlarınıkiliselerini taşımış, Türk ve Rum toplumlarının kaynaşarak dostluk ve kardeşlik içinde nasıl yaşanacağını göstermiştir. Tarihi ve doğal güzelliklerini her adımda görüp hissedeceğiniz Gökçeada'nın , sessizliğini sadece denizin uslanmaz dalgalarının bozduğu koylarında ve sahillerinde berrak sularıyla oynayarak yorgunluğunuzu atabilirsiniz. 2011 yılında Cittaslow ağına katılarak yerel kimliğini ve özelliklerini koruyan kentler birliği üyesidir Gökçeada.. Türkiye’nin en batı noktasında yer alan ve en büyük adası olan Gökçeada, nostaljik evleridoğal yaşamıorganik ürünleri ve alternatif spor olanakları ile son yıllarda önemli bir turizm merkezidir. 2002 yılından bu yana ada içerisinde gerçekleştirilen organik tarım faaliyetleri ile özellikle 2008 yılından bu yana gerçekleştirilen tarım turizmi uygulamaları sayesinde misafirlerine eşsiz bir doğal ortam sunan Gökçeada, 2011 yılı Haziran ayında almış olduğu Cittaslow unvanı ile dünyanın ilk ve tek sakin adası olmuştur. Bozulmamış bir doğa, her adımda tarihin en hoş anları ve organik ürünlerle harmanlanmışçok kültürlülüğün ahengini sonuna kadar duyumsayacağınız bir tatil için Gökçeada eşsiz bir seçenektir.
 

TUR PROGRAMI :

1.Gun / 29 Ağustos 2018 gecesi 30 Ağustos Bayramı Gökçeada turu İstanbul'dan hareket ; 

23:00 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklardan) 

23:15 : Mecidiyeköy Ziraat Bankası Önü 

23:30 : İncirli  Ömür Plaza  önü 

01:00 : Tekirdağ Özcanlar Köfte Salonu Önü 

02.30 : Keşan Otogar Önü 

2.Gün/  GÖKÇEADA- UĞURLU KOYU DENİZ KEYFİ-ZEYTİNLİKÖY -TEPEKÖY -DEREKÖY -DENİZ -GÜNEŞ -KUM

Tekirdağ -Keşan-Gelibolu istikametinden hareketle sabah saatlerinde adaya geçeceğimiz vapur iskelesine varıyoruz. Ramazan bayramı Gökçeada turumuza İlk vapurla kirlenmemiş denizi ve bakir toprakları mavi yeşil denizi ile bizi bekleyen Gökçeada’ya varıyoruz. İlk olarak serbest alacağımız kahvaltı ardından Gökçeada’nın  Koruma altına alınan Rum köylerini gezmeye başlıyoruz. Dibek kahvesi ile meşhur  köy olan Zeytinliköy’e geçiyoruz. Zeytinliköyde tarihi Çamaşırhanesi görüp fotoğraflıyoruz, köyün Arnavut kaldırımlı sokaklarını dolaşırken bir birinden şirin köy evlerini fotoğraflıyoruz ve köy hakkında rehberimizden bilgiler aldıktan sonra köyden ayrılıyoruz. Zeytinliköy'de meşhur madamın dibek kahvesi tadımı ve sakızlı muhallebi eşliğinde kahvelerimizi yudumladıktan sonra Köy meydanında gezintiyle çamaşırhanesi ve eski Rum Evlerini fotoğraflayarak Zeytinliköy gezimizi noktalıyor ve aracımıza biniyoruz.  Ardından Uğurlu Koyu mevkiinde  Deniz kenarındaki otelimizin plajında gece yolculuğunun da yorgunluğunu atmak için kendimizi adanın temiz sularına bırakıyoruz. Tüm gün deniz ve güneşten faydalanıyoruz. Akşamüzeri isteyen misafirlerimizle birlikte İlk olarak bir zamanlar  Türkiye’nin en büyük köyü olan (Dereköy eskiden 1950 hanesiyle Türkiye'nin en büyük köyü iken şimdilerde evlerin bir çoğu yıkılmış durumda)  Dereköy’ü geziyoruz. Çamaşırhanesi, evleri, Arnavut kaldırımlı sokakları, Zamana karşı direnen evleri  kiliseleri ile Dereköy gezimizi tamamlayıp bir sonraki köye yani Adına yakışır bir şekilde tepeye kurulan Tepeköyü geziyoruz. Rumların hala yoğun olarak yaşamakta olduğu bir köy burası. Tepeköy  dar sokakları ve şarabı ile ünlü. Ev şarapları satın alabilirsiniz. Köy gezileri ardından otelimize dönüp Açık Büfe olarak akşam yemeğimizi  alıyoruz. Gökçeada ‘da Konaklama Denize sıfır Mavisu Resort Otel 

3.Gün/  GÖKÇEADA- AYDINCIK KOYU DENİZ KEYFİ- TUZ GÖLÜ -ÇAMUR BANYOSU -KALEKÖY -KALEKÖYDE EĞLENCE -HEDİYELİK ALIŞVERİŞİ

Sabah denize sıfır otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltısının ardından  isteyen misafirlerimizle meşhur  Aydıncık (Kefaloz ) Plajına gidiyoruz.İstemeyen misafirlerimiz otelde günboyu denize girebilirsiniz. Güneşlenebilirsinizkum banyosu yapabilirsiniz. İsterseniz odanızda dinlenebilir veya deniz kenarındaki kafede dinlenebilirsiniz.İsteyenler ile kısa bir yolculuktan sonra Aydıncık Plajına varıyoruz. Özellikle Aydıncık koyunda serbest öğle yemeğinde deniz ürünleri veya dağlarda kekikle beslenen koyun ve keçilerin etlerinden yapılan lezzetleri tatmanızı tavsiye ederiz. Aydıncık koyunun hemen yakınında bulunan Tuz gölünde cilde yararlı olan, çamur banyosu yapabilirsiniz. Kokusu her ne kadar hoş olmasa da sonuç yumuşak ve pürüzsüz bir cilt için çamura bulanmaya değer. Ardından otelimize geliyor ve Akşam yemeğimizi otelimizde Açık Büfe olarak alıyoruz. Akşam yemeği  ardından  isteyenleri Kaleköye götürüyoruz. Kaleköy Gökçeada'nın en hareketli bölgesi.  Burada vereceğimiz serbest zamanda yakınlarınız için hediyelik ürünler alabileceğiniz gibi cafe ve çay bahçelerinde oturup çay kahve keyfi yapabilir veya dondurma yerken sahil boyu gezinti yapabilirsiniz. Size verdiğimiz serbest zamanın sonunda aracımızın yanında buluşup otelimize geçiyoruz. Gökçeada  Konaklama Mavisu Resort Otel 

4.Gün/  GÖKÇEADA -KOYU -DENİZ -GÜNEŞ -KUM  -YÜZME -SERBEST ZAMAN   

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından serbest gününüz. Tüm gün otelde deniz, güneş, kum aktivitelerden faydalanabilirsiniz. 

 

5.Gün/  GÖKÇEADA -UĞURLU KOYU -DENİZ -GÜNEŞ -KUM -HEDİYELİK ALIŞVERİŞ  

Bugün Gökçeada turumuzda Gökçeada'da son günümüz, Otelimizde  alacağımız açık büfe kahvaltının ardından öğlene kadar deniz imkanlarından faydalanıyoruz. ( Feribot yoğunluğuna bağlı olarak otelden ayrılma saatimiz değişebilir)  Feribot saatimize bağlı olarak otelden ayrılıp  feribot  sırasına girmek üzere kuzulimanı  iskelesine hareket geçiyoruz. Şehir merkezinden geçerken Gökçeada merkezde Alışveriş için sizleri burada serbest bırakıyoruz; dileyenler ada kekiği, organik sertifikalı süt ürünleri, ekolojik zeytinyağı, salça, keçi sütlü sabunlar, zeytin, peynir, et ürünleri, bademli kurabiye, adaya özgü ev reçelleri gibi yerel ürünlerden alabilirler. Daha sonra iskelye geçiyoruz ve feribot saatimiz geldiğinde feribota binip Gökçeada ile vedalaşıyoruz. Normal trafik koşullarında gece 24.00-00:30 civarı İstanbul'dayız.  

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur programında değişiklik yapabilir. Gökçeada feribot sefer saatlerinin işletici Gestaş tarafından saat değişiklikleri sonucu oluşan gecikmelerden dolayı firmamız sorumlu tutulamaz.  

TURUN FARKI :

Kültür, Doğa  ve Deniz keyfi Gökçeada 3 Gün boyunca denize, güneşe, doğasına hayran kalacağınız dinlendiricisakin mekanları seviyorsanız tam size göre bir tur. Gökçeada 2 günlük tura katılıp denizin tadı damağında kalanlara ayrıca öneriyoruz .Otelimiz denize sıfır Mavisu Resort Oteldir İstediğiniz an odanızda dinlenmeye çekilebilir. İstediğiniz an deniz aktivitelerinden faydalanabilirsiniz. Turunuzu satın alırken merkezdeki otellerdemi deniz kenarında denize sıfır otelmi dikkat etmenizi öneririz.

KONAKLAMA : 

Gökçeada Mavisu Resort Otel Bahçe odası : Tüm odalarda oda içerisinde wc ve Duş 24 Saat sıcak su, saç kurutma makinası, klima,Tv bulunmaktadır. Otelimiz denize sıfır konumdadır. Gökçeada'da yer alan bu deniz kenarı oteli şezlong ve şemsiyelerle donatılmış özel bir kumsala sahiptir. Bahçe odalarda konaklanılır. Bahçe içerisinde Odalar geniş ve ferah ve denize yürüyüş mesafesindedir. )
 
Şehir merkezindeki otellere göre avantajı : Güzel ve tertemiz bir deniz, kendine ait plaj, sakin ve sessizdir. Şezlong ve şemsiye ücretsizdir. İstediğiniz an otelinizde günboyu denize girebilir, istediğiniz an dinlenceye çekilebilirsiniz. 
 
Otelle ilgili bilgiye booking.com araştırabilirsiniz.
mavisuresort.com

 

TUR ÜCRETİ :

 

TUR ÜCRETİ :

 

Tur fiyatı 

2 ve 3 kişilik odada kişibaşı 

02-11 yaş

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

945.-TL  845.-TL 

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

895.-TL 795.-TL
 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 06-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR:

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım ,
 • Rehberlik , 
 • 3 gece Yarım Pansiyon Denize Sıfır Gökçeada Mavisu Resort Otel konaklaması
 • 3 Açık büfe sabah kahvaltısı,  
 • 3 Açık büfe Akşam yemeği, 
 • Feribot geçişleri, (Kabatepe -Gökçeada / Gökçeada- Kabatepe Feribot Geçiş ücretleri)
 • Program dahilinde Köy Gezileri
 • Otoban ücretleri,
 • Otopark ücretleri,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Dostluk ve Güleryüz ...

 

Tur Ücreti Dışındakiler: Yolda alınan yemek ve içecekler, müze ve ören yeri giriş ücretleri , İlk gün kahvaltı, öğle yemekleri , akşam yemeğindeki içecekler

ULAŞIM ARACI :

Ulaşım Aracı :  Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış  yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ile  16 vaya  19 kişilik Mercedes Sprinter Minübüs,  27 kişilik İsuzu Novo veya -31 kişilik Otokar Sultan veya İsuzu Turkuaz midibus  araçlar kullanılır. Araç yerleşme planında sağ, sol, ön, arka, koridor, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.  

 

İstanbul-Gökçeda arası yaklaşık  300 km.(5-6 saat)

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

 

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada taksitli ödeme yapmak isterseniz ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

 

     

  

  

FOLKLORİK ve SİZİN YÖREYE KATKINIZ :

  Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek

·          Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.

·          Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.

·           Pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacakFolklorik ve Sizin katkılarınızla...

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

 

 

 

Kaynak : 30 Ağustos gökçeada turu, gökçeada turları
Tür : Gezi Tarih : 30.08.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: