Amasra - Yenice -Yedigöller Turu 08-09 EKİM/22-23 EKİM VE

Anasayfa » Yedigöller Turları » Amasra - Yenice -Yedigöller Turu 08-09 EKİM/22-23 EKİM VE
share on facebook  tweet  share on google  print  

Amasra - Yenice -Yedigöller Turu 08-09 EKİM/22-23 EKİM VE

"Yedigöller Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Amasra
AMASRA -YENİCE ORMANLARI -YEDİGÖLLER TURU
Tur Tarihleri :  

 

*** AMASRA veya BARTIN KONAKLAMALI *** 

YÖRE BİLGİSİ

Yedigöller , Bolu ilinde bulunan, saklı cennetlerden biridir. Özellikle sonbahar resimleri meraklısı fotograf sanatcılarının çok iyi bildigi bir yer olan Yedigöller havzası kayan kütlelerin, vadilerin  önünü kapatması sonucu oluşan, yüzeysel ve yer altı akışıyla birbirine bağlı, kuzeyden güneye doğru  sıralanmış 7 adet gölden oluşmuştur.  Bu göllerin isimleri:  Sazlıgöl, İncegöl, Küçükgöl, Deringöl, Büyükgöl, Kurugöl ve Seringöl’dür. Sonbahar ve kış mevsimlerinde ağaçların turuncu ile kızıl arasında dolaşan rengi, göllerin üzerine yansıdıgında büyüleyici bir manzara göze çarpmaktadır. Yedigöller parkı 238 adet farklı bitki türünü içermektedir ve ülkemizdeki  en güzel karışık doğal ormanlarına sahiptir. Sessiz ve sakin tabiatı, güzel manzaraları,farklı arazi şekilleri, şelaleleri, yürüyüş yolları, çeşitli cins ve türde bitki ve ağaçlarla süslü çevresiyle çok özel yerlerden biridir. Haftasonunda  mükemmel dinlenme, sakinlik, huzur bulabileceğiniz mekanlardan biridir.

Amasra M.Ö. 12 yüzyılda kurulduğu söylenen Amasra, adını Pers prensesi Amastris'ten alıyor. Amastris'in kendi adına kurduğu bu yeni şehir, eşsiz güzellikteki sahili, iki koyu ve iki adasıyla güneydeki tatil merkezlerini aratmıyor. Fatih Sultan Mehmet'in "Bakacak Tepesi"nden ovaya doğru şöyle bir bakıp "Lala Lala Çeşm-i Cihan bu mu ola" dediği bu şirin tatil merkezinin yer aldığı yarımadanın, iki koyu ve iki adası bulunuyor. Adalardan birine kayıkla ulaşılırken, diğerine tek gözlü Roma yapısı bir kemerle geçiliyor. M.Ö. 3. yüzyıla kadar Sesamos adıyla bilinen kenti ilk olarak Hititler veya Gasgaslar'ın M.Ö. 12 yüzyılda kurdukları söyleniyor. Şimşir ağacı ihracatı yapan kent, Pers İmparatorluğu etkisine girmiş. Persli prenses Amastris, kendi adına yeni bir şehir kurmuş, bağımsız kraliçelik yapmış. Daha sonraları kent Pontuslar'ın, Romalı ve Cenovalılar'ın eline geçmiş. 1200'lerde kale ve kiliseleriyle ünlenmiş. 1460 yılında Fatih Sultan Mehmet Amasra'yı fethetmiş. Bir kiliseyi camiye çevirmiş. O dönemlerde "Uyuyan Prenses"e benzetilen Amasra, Osmanlılar döneminde kadılık merkezi olmuş. Kent; Anadolu'da bir benzeri görülmeyen Kuş Kayası anıtı, muhtemelen Roma eyalet Meclis Sarayı olarak inşa edilen "Bedesten", Roma imparatoru Claudius döneminde yapılan tek gözlü Roma Köprüsü, kilise temelleri kalan Tavşan Adası, 9. yüzyılda yapılan kale içindeki Fatih Camii, İç Kale Mecsidi, hamam, tiyatro ve mağaralarıyla bugün de ilgi çekiyor.

 

Amasra El işlemeleri

    Amasra 

 Amasranın Meşhur Salatası

Dilek çeşmesi 

 Yenice Ormanları Şeker Kanyonu 

Yedigöller 

  
TUR PROGRAMI

1.Gün / Cumartesi sabahı İstanbul'dan hareket 

06:30 : İncirli Alfemo Önü (Eski Boyner Önü) 06:45: Mecidiyeköy Yapı Kredi Bankası Önü (Doğtaş Mobilya Yani) 07:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü ) 08:30 İzmit Otogar Önü

1.GÜN : YEDİGÖLLER MİLLİ PARKI -SERİNGÖL -DERİNGÖL -NAZLIGÖL -BÜYÜKGÖL -DİLEK ÇEŞMESİ

 

Sabah saatlerinde sizleri aldıktan sonra İzmit -Adapazarı -Düzce -Bolu güzergahını izleyerek araç içi ikramlarla güne sabah kahvaltıyla başlıyoruz. Ardından Yedigöller Milli Parkına ulaşıyoruz. Yedigöller Milli Parkına geçiyoruz. Yedigöller’e daha varmadan bizi nasıl bir güzelliğin beklediğinin sinyallerini yolculuk sırasında alıyoruz.  Bugünü tamamen Yedigöller’e ayırıyoruz.  Yedigöller her mevsim bir başka güzel, baharda da Yedigöller bizleri adeta büyülüyor.  Cennet burası olsa gerek dedirtiyor gelenlere. Milli Park Girişinde aracımızdan iniyor ve İlk olarak İncegöl ve Sazlıgöl’ü ardından da Nazlıgöl çevresini dolaşarak kısa fotoğraf molalarıyla kuş sesleri arasında keyifli bir gezinti yaparak ilerliyoruz. Bir sonraki durağımız Şelalelerinde bulunduğu Aşıklar Çeşmesi (7 Çeşmeden su içince tüm dilekleriniz oluyormuş bizden söylemesi). Daha sonra Büyük Göl, Deringöl’ün bulunduğu  bölgede serbest öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Büyükgöl ve Deringöl çevresinde Fotoğraf Çekip gezinti  yapıyor ve Seringöl’ü de gezerek Yedigöller turumuzu  noktalıyoruz. Ardından Vereceğimiz serbest zaman ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.        
 

3. GÜN : YENİCE ORMANLARI –ŞEKER KANYONU -AMASRA -BAKACAK TEPESİ -KUŞKAYASI YOL ANITI - ÇEKİCİLER ÇARŞISI - AMASRA MÜZESİ

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyoruz. İlk gezi güzergahımız  biyolojik çeşitliliği, derinliklerinde saklı  Yenice Anıt Ağaçları, doğal akarsuları, kanyonları ile görülmeye değer kendine özgü ekosistemiyle doğal bir tabiat harikası Yenice ye varıyoruz. Yenice Ormanları, Yenice Kaymakamlığı tarafından bize kazandırılan bir doğa harikası. Yenice Ormanlarında tesise ulaşıyor Doğayla içiçe Şeker Kanyonu içinden gelen ve orman ve su manzaraları eşliğinde doğanın tadını çıkarıyoruz. Sonbahar ve İlkbaharda Yenice Ormanları bir başka güzel oluyor. Hatıra fotoğraflarımızı çekiyoruz. Doğa yürüyüşü yapıyoruz.  Ardından  Bartın üzerinden Çeşmi-Cihan (Dünyanın Gözü) olarak nitelendirilen limanı ve balığıyla ünlü Karadeniz’in şirin beldesi Amasra’ya geliyoruz. Yolumuz üzerinde Kuşkayası Yol Anıtı görüyor , Bakacak tepesinden muhteşem manzaraya hakim Amasra'nın güzelliğine tanık oluyoruz. Sonrasında Öğle yemeğimiz(Ekstra) tabiiki muhteşem balık, tablo niteliğinde meşhur Amasra salatası. Sonrasında hava müsait olursa isteyenlerle tekne turuna çıkıyoruz . (ekstra) Tekne turunda Tavşan adası , Boztepe , Küçük Liman koyu , Kemere köprüsü , Kuşna koyu , Yalı kapısı güzel deniz manzaraları eşliğinde tekne turumuzu bitiriyoruz . Amasra merkezde gezimize devam ediyoruz. Yemek sonrası müzeyi, Amasra Kalesini, surlar, oymacılar çarşısını ve limanı geziyoruz. Ardından bugünkü Amasra –Yenice Ormanları –Yedigöller turumuzu turumuzu bitiriyoruz ve farklı haftasonu turlarımızda buluşmak dileğiyle İstanbul'a dönüşe geçiyoruz. Normal trafik koşullarında 22:30-23:30 civarı İstanbul'da oluyoruz.

Rehber tur programı içeriği aynı kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.

F : 801 - faceb.png
 
HAREKET NOKTALARI VE SAATLERİ
 AŞI 

Amasra Yenice Yedigöller turu Cumartesi sabahı İstanbul'dan hareket

 

06:30 : İncirli Alfemo Önü (Eski Boyner Önü)

06:45 : Mecidiyeköy Yapı Kredi Bankası Önü (Doğtaş Mobilya Yani)

07:00 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü)

08:30 : İzmit Otogar Önü  M

AKTİVİTELER
Kültür,  Doğa Turu ve Alışverişle içiçe geçirebileceğiniz haftasonu gezisi. 
KONAKLAMA
Amasra veya Bartın 3* otel konaklama Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su, klima ,saç kurutma mak. Merkezi ısıtma bulunmaktadır.   
KİMLER KATILABİLİR
Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.
 
TUR FİYATI

 

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 yaş

 Tek Kişilik Oda (sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

470.-TL

370.-TL

615.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

445.-TL

345.-TL

590.-TL

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.  

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR
Tur Ücretine Dahil Olanlar:
  • Gidiş -Dönüş Ulaşım ,
  • Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti , 
  • 1 gece Yarım Pansiyon konaklama, 
  • 1  sabah kahvaltısı , 
  • 1 akşam yemeği,  
  • Program dahilinde Amasra -Yenice Ormanları -Yedigöller Çevre gezileri,
  • Milli Park giriş ücretleri, (Yedigöller ve Yenice Girişleri)
  • Zorunlu Seyahat Sigortası, 
  • Dostluk ve Güleryüz...
Tur Ücreti Dışındakiler:
Yolda alınan yemek ve içecekler, İlk gün kahvaltı, Yedigöllerde öğle Yemeği, Amasra müze giriş ücretleri ,  tekne turu ,1.gün öğle yemekleri , akşam yemeğindeki içecekler.
 
REZARVASYON VE ÖDEME DETAYLARI
Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,
Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz. 
MAIL ORDER FORMU ( Tıklayınız)
 
   
 
1)Rezervasyonun kesinleşmesi için Tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.
2)Tur hareket tarihinden 1 hafta öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %50 kesinti ile geri iade yapılır. Son hafta içerisinde yapılan iptallerde ödeme iadesi yapılmaz.
3)Rezervasyon talebinizin maille olması halinde sizinle 24 saat içinde irtibata geçilecektir.
 

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER

YağmurlukPolar- rüzgar geçirmez ince mont veya polar  Pantolon -Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim Şort - sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon Bere -Polar veya benzeri olabili Fener -Az pil yakan, tercihen alın feneri Güneş gözlüğü -Tercihen UV- A ve B Filtreli Güneş şapkası -Geniş siperlikli, arkadan boynunuzu ve yüzünüzü kapatan Çorap-yeteri kadar çorap  koruyucu krem- İlaç  -  Kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa Fotoğraf makinesi –Yeterli sayıda yedek pil ve film veya  memory card.  

ULAŞIM

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış  yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre 45 kişilik 0403 Mercedes, Safir veya MAN  veya 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan  17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter  Minübüs ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.  

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :

        ·          Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek

·          Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.

·          Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.

·          Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

      Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin  katkılarınızla...

 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere

 

 

 

   

 

 

 

        

Kaynak : Yedigöller Turu, Amasra turu, Yedigöller turları
Tür : Diğer Tarih : 03.03.2009
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: