Şeker Bayramı Ağva Kefken Kerpe Abant Sapanca Maşukiye Yedigöler Turu 15-17 Haziran 2018

Anasayfa » Yedigöller Turları » Şeker Bayramı Ağva Kefken Kerpe Abant Sapanca Maşukiye Yedigöler Turu 15-17 Haziran 2018
share on facebook  tweet  share on google  print  

Şeker Bayramı Ağva Kefken Kerpe Abant Sapanca Maşukiye Yedigöler Turu 15-17 Haziran 2018

"Yedigöller Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Şeker

Ramazan Bayramı AĞVA -KEFKEN -KERPE -ABANT -SAPANCA -MAŞUKİYE -DÜZCE ŞELALELERİ -YEDİGÖLLER TURU

 

Tur Tarihleri : 15-17 HAZİRAN 2018 (15 Haziran sabahı hareket) ve GRUPLARA ÖZEL YAPILIR. Tur süresi : 3 gün-2 gece 

****DÜZCE OTELLERİ KONAKLAMA*

****GİDİŞ -DÖNÜŞ ULAŞIMLAR, REHBERLİK, 2 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA, 2 AÇIK BÜFE KAHVALTI, 2 AKŞAM YEMEĞİ, MİLLİ PARK ÜCRETLERİ, OTOPARK VE OTOBAN ÜCRETLERİ,

AĞVA, KEFKEN, KERPE, ABANT, GÖLCÜK GÖLÜ, GÜZELDERE ŞELALESİ, EFTENİ GÖLÜ, YEDİGÖLLER GEZİLERİ DAHİL TUR ****

 

GEZİLECEK YERLER : 

AĞVA -KEFKEN -KERPE -PEMBE KAYALAR -GÖKSU DERESİ -TEKNE TURU -YEŞİLÇAY - DÜZCE -DÜZCE ŞELALELERİ -GÜZELDERE ŞELALESİ-EFTENİ GÖLÜ-DOĞA GÜZELLİKLERİ  -ABANT GÖLÜ MİLLİ PARKI -GÖLCÜK GÖLÜ MİLLİ PARKI - YEDİGÖLLER -NAZLIGÖL -SAZLIGÖL -BÜYÜK GÖL -DERİNGÖL -SERİNGÖL -İNCEGÖL -AŞIKLAR ÇEŞMESİ -KAPANKAYA SEYİR TERASI -SAPANCA -MAŞUKİYE -FOTOĞRAF MOLALARI        

Rezervasyonlarınızda gecikmemenizi öneririz.  

TUR PROGRAMI

 

HAREKET NOKTALARI ve SAATLERİ : 

1.Gun / 15 Haziran sabahı Ramazan Bayramı Ağva Abant Sapanca Yedigöller Turu için İstanbul'dan hareket;  

07:00 : İncirli Alfemo Önü

07:15 : Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü

07:30 : Kadıköy Evlendirme dairesi önü   

15 Haziran 2018 AĞVA -KEFKEN -KERPE -PEMBE KAYALAR -GÖKSU DERESİ -TEKNE TURU -YEŞİLÇAY -  

 

Sabah saatlerinde buluşma noktalarından sizleri aldıktan sonra Ramazan Bayramı turumuza İstanbul’un Karadeniz’e yakın bölgelerinde bulunan  güzellikleri paylaşacağımız bu turumuzda sizlerle aşağıda belirtilen  noktalarda sabah buluşup Ağva’ya doğru  hareket ediyoruz.

İlk olarak Şile yolu üzerinde mola verip, güzel bir köy kahvaltısı yapıyoruz.(extra) Ağva’dayız. Göksu Irmağı boyunca yapacağımız kısa yürüyüş sırasında  Irmak kenarında bulunan evlere hayran kalacağız. Burada  Bir İstanbul masalı dizisininin bir bölümününde çekildiği mekanda çay kahve(ekstra) molası veriyoruz. Ardından araçlarımıza binip sahil kenarına geçiyoruz burada deniz kenarında dileyenler kısa yürüyüş yapabilir ve fotoğraf çekebilir, 

Öğle yemeği molasının ardından Tekne Turu yapmak üzere  teknemize geçiyoruz ve Yeşilçay'da tekne turumuza başlıyoruz.(ekstra) Nefis manzaralar eşliğinde 8 km lik bir tekne turu yapıp tura başladığımız notaya geri dönüyoruz. 

Tekne turu  sonrası Ağva'nın tadını çıkarmak üzere sizleri sevdiklerinize alışveriş yapmak üzere ,dinlenmek üzere serbest bırakıyoruz.

Sonrasında Kerpe'ye varıyoruz. Masmavi deniziyle , sırtını çam ormanlarına dayamış şirin bir Karadeniz köyü olan Kerpe'yi gezmeye başlıyoruz. Pembe kayalar Kerpe'ye güzellik katan bir yer. El değmemiş doğası ve denizi ile son yıllarda keşfedilen gözde bir yer .Kerpe kayalıkları ise tamamen bir doğa harikasıdır.

Rehberimizden Pembe Kayalıkların oluşumu ve günümüze kadar kullanım amaçlarını dinledikten sonra fotoğraf çekimlerimizi yapıp otelimize dönüyoruz. Bugünkü Şeker Bayramı turumuzu tamalıyor Düzce’deki otelimize geçiyor ve Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Düzce Otelimizde.  

 

2.Gün/ 16 Haziran 2018 DÜZCE -DÜZCE ŞELALELERİ -GÜZELDERE ŞELALESİ-EFTENİ GÖLÜ-DOĞA GÜZELLİKLERİ  -ABANT GÖLÜ MİLLİ PARKI -GÖLCÜK GÖLÜ MİLLİ PARKI -

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından İlk olarak ;

yol boyunca Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından İlk olarak yol boyunca tipik Karadenizlilerin yaşam tarzını görebileceğimiz fotoğrafçıların fotoğraf çekiminden haz alacağı serenderler üzerinde  mısır püskülleri, yeşil doğa  manzaraları eşliğinde Efteni Seyir Terasında Efteni Gölü fotoğraflıyor ve Rehberimizden Efteni Gölü hakkında bilgiler alıyoruz. 

Efteni Gölü 100 metre yükseklikte, göçmen kuşların göç yolu üzerinde bulunan yaklaşık 150 çeşit su kuşu türüne ev sahipliği yapan Milli Park statüsünde bir yerdir. Güzel ve keyifli doğa manzaraları karşısında zaman zaman aracımızdan iniyor ve fotoğraf molaları veriyoruz.  Ardından güzelliği karşısında büyüleneceğiniz Güzeldere Şelalesinin görkemli manzarası ile  karşılaşıp fotoğraflamak üzere yola koyuluyoruz. 

Güzeldere Şelalesinin görkemli manzarası ile  karşılaşınca Güzeldere şelalesinin çıkardıkları sesler zihninizdeki tüm yorgunluğu silip süpürüyor. Beyninizi meşgul eden sorunlar önemini kaybediyor, doğanın bu muhteşem güzelliğine teslim oluyorsunuz.

Ardından ressamlara konu olacak güzellikte olan Gölcük gölüne varıyoruz. Göl etrafında yorucu olmayan kısa  yürüyüşün ardından kır kahvesinde şömine başında çaylarımızı yudumluyoruz. Dileyenler bol bol fotoğraf çekip gölün tadını çıkarabilir. 

Sonrasında Abant Gölü Milli Parkına geçiyoruz. Kış aylarında güzelliğiyle gelenleri kendine hayran bırakan Abant  bahar ve yaz aylarında da  etrafındaki Çam ağaçlarının yeşilliğiyle ve Gölün rengiyle bir başka güzel. Burada göl etrafında yapacağımız yürüyüşün ardından Göl çevresindeki nefis manzaralı Restaurantlardan birinde öğle yemeğimizi (ekstra) alıyoruz.

Öğle yemeği sonrası vereceğimiz  serbest zamanı, Faytona veya ata binerek, yürüyüş yaparak değerlendirebilirsiniz. Abant’a veda etmeden önce son olarak göl kenarındaki  köylü pazarında dileyenler alış-verişlerini yapıyor . Sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Düzce otelimizde.

 

3.Gün/ 17 Haziran 2018 YEDİGÖLLER -NAZLIGÖL -SAZLIGÖL -BÜYÜK GÖL -DERİNGÖL -SERİNGÖL -İNCEGÖL -AŞIKLAR ÇEŞMESİ -KAPANKAYA SEYİR TERASI -SAPANCA -MAŞUKİYE -FOTOĞRAF MOLALARI 

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştirip otelimizden ayrılıyoruz. 

Ardından doğa harikası Bolu Yedigöllere geçmek üzere çıkıyoruz. Yedigöller’e daha varmadan bizi nasıl bir güzelliğin beklediğinin sinyallerini yolculuk sırasında alıyoruz.  

Yedigöller her mevsim bir başka güzel, baharda da Yedigöller bizleri adeta büyülüyor.  Cennet burası olsa gerek dedirtiyor gelenlere. Milli Park Girişinde aracımızdan iniyor ve İlk olarak İncegöl ve Sazlıgöl’ü ardından da Nazlıgöl çevresini dolaşarak kısa fotoğraf molalarıyla kuş sesleri arasında keyifli bir gezinti yaparak ilerliyoruz.

Bir sonraki durağımız Şelalelerinde bulunduğu Aşıklar Çeşmesi (7 Çeşmeden su içince tüm dilekleriniz oluyormuş bizden söylemesi). Daha sonra Büyük Göl, Deringöl’ün bulunduğu  bölgede öğle yemeğimizi daha önce aldığınız malzemelerle piknik şeklinde yapıyoruz. 

Yemek sonrası Büyükgöl ve Deringöl çevresinde Fotoğraf Çekip gezinti  yapıyor ve Seringöl’ü de gezerek turumuzu  noktalıyoruz . 

Sonrasında Maşukiye'ye geçiyoruz. Burada akşam üzeri dere kenarında kurulu restaurantımıza geçip isteğe bağlı Seçmeli Kiremitte Alabalık/ Köfte , mantar ½ , salata, tatlı veya meşrubat.(ekstra)  Günboyu temiz dağ havasınında etkisiyle acıkan karınlarımızı doyurup keyifli ve nezih restaurantımızda aldıktan sonra yorgunluk çaylarımızı içmek üzere Sapanca'ya geçiyoruz. 

Sapanca Göl kenarında serbest zaman sonrası aracımıza biniyoruz.  

Sonrasında bugünkü 3 günlük Ramazan Bayramı doğa turumuzu noktalıyor ve farklı turlarımızda sizleri görmek umuduyla  İstanbul'a dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Normal trafik koşullarında 21:30 -22:30 civarı İstanbul'da oluyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. 

Not: Rehber programın aslına sadık kalmak koşuluyla Hava ve Yol Şartlarına göre programda değişiklik yapabilir.

Diğer 23 Nisan gezilerimizi incelemek için tıkla 

 

  

AKTİVİTELER :

Tarih, Kültür, Doğayla içiçe bir program sizler için hazırladık. Yeşile doyacağınız bir tur olacak ve bölgeye hayran kalacaksınız. Tavsiye ediyoruz.

KONAKLAMA :

  

Düzce 3* standardı Oteller Konaklamalı: Tüm Odalarda uydu yayını olan LCD televizyon, telefon, kablosuz internet bağlantısı, minibar, kettle, tuvalet masası ve saç kurutma makinesi bulunmaktadır.

 

KİMLER KATILABİLİR :

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI : 

 
 

TUR ÜCRETİ :

 

Tur fiyatı (2 kişilik odada Kişibaşı)

 

06-12 yaş

 

Tek Kişilik Oda

(sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit

520.-TL 420.-TL 670.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

495.-TL 395.-TL 645.-TL 
 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR ve OLMAYANLAR :

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Ulaşım ,
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik , 
 • 2 gece Düzce Oteller Konaklama,
 • 2  sabah kahvaltısı açık büfe ,
 • 2 Akşam yemeği Set Menü veya Açık büfe  
 • Program dahilinde Ağva, Kefken, Kerpe, Abant, Gölcük Gölü, Düzce Güzeldere Şelalesi, Yedigöller, Efteni Gölü gezileri,
 • Abant Gölü Milli Park Giriş ücreti
 • Gölcük Gölü Milli park giriş ücreti
 • Güzeldere Milli Park giriş ücreti,
 • Yedigöller Milli Park Giriş ücreti,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti Dışındakiler:

Yolda alınan yemek ve içecekler, müze giriş ücretleri , Ağva tekne turu, 1.gün kahvaltı, öğle yemekleri , kişisel harcamalar, minibar harcamaları, bahşişler ve diğer ekstralar 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.

Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.   

     

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*İnceden kalına doğru giyim tarzı.

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.

*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)

*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil 

ULAŞIM:

 

Ulaşım Aracı :  Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış  Lüks yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre  27 veya 31 Kişilik İsuzu Turkuaz , Novo, Otokar- Sultan Minibüs veya 46 kişilik Safir, Man, Travego, Tourismo otobüs araçlar  ile seyahat edilmektedir. Araçlarda oturma planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ

         

 • Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız yaşayacak.·         
 • Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         
 • Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         
 • Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.
 • Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacakFolklorik ve Sizin katkılarınızla...

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

Kaynak : Şeker Bayramı Ağva Abant Sapanca Yedigöller turu
Tür : Diğer Tarih : 15.06.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: