BOZCAADA LEZZET RÜZGARLARI YEREL TATLAR FESTİVALİ TURU 24-25 EYLÜL 2016

Anasayfa » Bozcaada Turları » BOZCAADA LEZZET RÜZGARLARI YEREL TATLAR FESTİVALİ TURU 24-25 EYLÜL 2016
share on facebook  tweet  share on google  print  

BOZCAADA LEZZET RÜZGARLARI YEREL TATLAR FESTİVALİ TURU 24-25 EYLÜL 2016

"Bozcaada Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
BOZCAADA

BOZCAADA YEREL TATLAR FESTİVALİ  TURU

Tur Tarihleri:  23-24 EYLÜL 2017 BOZCAADA LEZZET RÜZGARLARI YEREL TATLAR FESTİVALİ TURU  

BOZCAADA -AYAZMA PLAJI -AKVARYUM KOYU -POLENTE FENERİ -RÜZGAR GÜLLERİ-ŞİRİN SOKAKLARI-FESTİVAL ETKİNLİKLERİ

*** MAVİ VE YEŞİLİN KUCAKLAŞTIĞI BOZCAADA PÜFÜR PÜFÜR ESEN TATİL KEYFİ, ULAŞIM, REHBERLİK, 1 GECE KONAKLAMA, AÇIK BÜFE 1 KAHVALTI, FERİBOT GEÇİŞ ÜCRETLERİ DAHİL TUR ***

**BOZCAADA OTEL VE PANSİYON KONAKLAMALI **

ETKİNLİK: 

BOZCAADA YEREL TATLAR FESTİVALİ 23-24 EYLÜL 2017

FESTİVAL HAKKINDA BİLGİ

BOZCAADA YEREL TATLAR FESTİVALİ 23-24 EYLÜL 2017

Güncel program tarih yaklaşınca ve netleşince iletilecektir.

Egenin şirin, Avupanın en güzel 3. adası Bozcaada ‘da Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği ( BOZTİD ) tarafından YEREL TATLAR FESTİVALİ düzenleniyor. 12 Eylül Cumartesi günü başlayacak olan festivalde adalı hanımlar geçmişden günümüze ada yemeklerini konukların beğenisine sunuyor.

Bozcaada Turizm İşletmeciler Derneği “BOZTİD” tarafından düzenlenen Uluslararası Bozcaada Yerel Lezzet Festivali başlıyor.


24 Eylül Cumartesi günü saat 18.00 de Bozcaada Meydanında tüm ada hanımlarının katkısı ile yapılan yöresel yemekler ada şarapları ile konukların beğenisine sunulacak.

Bu arada yine Bozcaada meydanda kurulacak standlarda adaya özgü Ahtapot yemekleri ve yaprak sarmanın hikayesi anlatılacak.

Akşam saat 21.00 de ise sürpriz bir konser etkinliği düzenlenecek (Daha sonra açıklanacak.) 

Bozcaada’nın ve yörenin yerel tatlarını hatırlatıp, adalı hanımların elleri ile hazırlanan yemeklerin konuklara ikramı ile devam edecek olan bu etkinliğin amacı bir doğa cenneti olan Bozcaada’nın lezzet ve kültür konusunda da değerlerinin ön plana çıkartılması.

Festival süresince ada halkı tarafından yapılan ve meydanda gün boyunca sunulacak yerel yemeklere ek olarak restoranlarda da ada lezzetleri ve adaya özel üzümlerden yapılan şarapları içeren "Yerel Lezzet" menüleri servis edilecek.

Sabah saatlerine meşhur “Bozcaada Kahvaltısı” festival süresince özel ada lezzetleri ile birlikte sunulacak.

Farklı eğlence yerlerinde ise üzüm suyu ile yapılan kokteyller ve ada şarapları festivale lezzet katacak. Festival bittikten sonra evlerine dönen misafirler de ada lezzetlerini “Yerel Lezzetler Satış Noktaları”ndan satın alabilecekler.

Festival boyunca Bozcaada yerel lezzetlerini tadabileceğiniz noktalar; Eski Kahve, Şişman Restaurant, Kasaba Ada, Boruzan, Battı Balık, Şehir Restaurant, Mor Meyhane, Asma 6, Simyon Meyhanesi, Dionysos, Adam, Polente Cafe, Pupa Cafe, Cabalı Sokak, Çiçek Pastanesi, Cabalı Meyhane, Kuzina, Salkım, Bade-i Aşk, Bağ Badem, Irmak Pansiyon, Patiska Bağ Evi, Bizbize Cafe, Asmalı Meyhane, Oda Cafe, Martı Restaurant, Kuşlu Konak ve Hasan Tefik.

Bozcaada restoran ve kafelerinde ada mantısı, kalamar ve ahtapot ızgarası, oğlak tandır, tavşan yahni gibi geleneksel ada lezzetleri ile adanın dört önemli üzümü “çavuş, Vasilaki, kuntra ve Karalahna” ile yapılan mönüler sunulacak. Pastane, kafe ve kahvelerde adanın bademli ve sakızlı kurabiyeleri, üzüm suyu, koruk suyu, adaçayı gibi özel lezzetlerini deneyimleme şansı olacak. Festival noktalarında sunulacak “Bozcaada Kahvaltısı” festival süresince özel ada lezzetleri ile sunulacak.

Bar ve eğlence noktalarında ise üzüm suyu ile hazırlanan kokteyller de festivale lezzet katacak.
Her yere lezzet stantları kurulacak.

Aynı günün akşamında ise festivale Suzan Kardeş konseri renk katacak. Bozcaada yerel lezzetlerini orijinal reçetesi ile sunan adanın tüm değerlerini sahiplenen özel noktaları ise Yerel Güzeldir logosu ile ayırt edebilirsiniz.


Pek çok yemek uzmanı konuğunda katılması beklenen bu etkinlik aynı zamanda kısa bir Bozcaada kaçamağı yapmak için de ideal...

 

ULAŞIM + REHBERLİK + 1 SABAH KAHVALTISI + 1 GECE BOZCAADA KONAKLAMA + PROGRAM DAHİLİNDEKİ TÜM ÇEVRE GEZİLERİ + FERİBOT GEÇİŞ ÜCRETLERİ DAHİL TUR  

   
YÖRE BİLGİSİ

Bozcaada Dünyanın En Güzel 4. Adası Seçildi. Haberin Detayı İçin tıklayınız..

Şirin Rum evleri, Arnavut kaldırımlı sokakları, Billur gibi denizi, Üzüm bağları ve tüm içtenliğiyle Bozcaada sizleri bekliyor... Hava kirliliği yerine Ege’den esen ve hayat veren tatlı esintiler...Trafik yerine hoşgörülü, sakin bir hayat ritmi.İş stresi yerine doğayla baş başa geçirilen mutlu anlar... Otantik yapısı, bağları , birbirinden güzel plajları,en temiz deniz, en temiz havayı solumaya gidiyoruz. İstanbul’a 405 kilometre uzaklıktaki Geyikli’den feribota binildiğinde ısmarlanan demli çay, kopartıyor insanı anakaradan. Bozcaada’ya geçenlerin yüzlerinde hafif bir gülümseme . Ama genelde adaya bakan gözler merak dolu. Hayallere uzanan, tatlı bir yolculuk, Bozcaada...

 

 

 

Bozcaada Kalesi

 Bağbozumu

 Bozcaada Sahili

F : 135 - Bozcaada82.jpg

Polentede Günbatımı

 Ayazma Plajı

Bozcaada Sokakları

  

TUR PROGRAMI
1.Gun / Cuma Akşamı Bozcaada turu için İstanbul'dan hareket; 
 Aşağıdaki belirtilen  saat ve noktalardan  hareket 

 

2.Gün/ Cumartesi AYAZMA PLAJI-BOZCAADA MERKEZ-KALE-POLENTE FENERİ-RÜZGAR GÜLLERİ -GÜN BOYU DENİZ KEYFİ

İstanbul'dan hareketle Keşan -Tekirdağ -Gelibolu güzergahını takip ederek  sabah saatlerinde Bozcaada iskelede oluyoruz. Serbest alacağımız kahvaltı ardından  İlk vapur ile Bozcaada 'ya geçiyoruz.  Otele ulaşıyor ve yol yorgunluğumuzu atıyoruz. (otel müsaitliğine göre. Müsait olmaması durumunda program başlatılabilir.). Ardından Çiçek ve sarmaşıklarla bezenmiş ada sokaklarını ve şirin rum evlerini fotoğraflayıp otelimize uğruyor ve kıyafetlerimizi değişip  Bozcaada'nın en meşhur plajı Ayazma'ya geçiyoruz ve akşama kadar deniz ve güneşin keyfini çıkarıyoruz. Saat 18:00'da aracımıza binip 3. Bozcaada Yerel Tatlar Festivaline katılmak üzere Bozcaada ada merkezine geçiyoruz. Bozcaada Meydanda tüm ada hanımlarının katkısı ile yapılan ve şarap ikramı eşliğinde Bozcaada'nın Folklorik değerlerini temsil eden Yöresel yemeklerinden tadıyoruz. (ekstra) Giriş ücreti sorunuz. İlk yapıldığı seneden itibaren Folklorik Turizm olarak tur düzenlediğimiz ve her sene yapılan ve oldukça güzel geçen Bozcaada Yerel Tatlar Festivali turu 3 bu senede Folklorik turizm olarak sizi davet ediyoruz. Folklorik değerlerimizi ön plana çıkaran bu tür organizasyonları turlarımızla destek vermeye devam ediyoruz. Sonrasında isteyenlerle Polente Feneri'nde günbatımını seyrediyoruz. Bu güzelliklerin ardından Sizlere Suzan Kardeş Konseri İçin serbest zaman veriyoruz . Sonrasında  gece 23:30 buluşup otelimize geçiyoruz. Konaklama Bozcaada otelimizde. 

3.Gün/ Pazar  AKVARYUM KOYU-AYAZMA PLAJI -ŞARAPHANE GEZİSİ -AYA PEREŞKEVİ -BOZCAADA-ŞEHİR MERKEZİ -YÖRESEL ÜRÜNLER SERBEST GEZİ  

Sabah kahvaltımızı  yapıp otelimizden ayrıldıktan sonra aracımızla küçük bir ada turu yaparak Akvaryum koyuna gidiyor ve istenilirse burada denize giriyoruz. Yolumuz üzerinde Aya Pereşkevi hakkında Rehberimizden bilgi alıyoruz. Sonra Ayazma plajına geçip deniz keyfine devam ediyoruz. Saat 14:00den itibaren ada merkezine geçiyoruz. İstemeyenler Ayazma plajında kalabilir. Ada merkezinde feribot kalkış saatine 30 dakika kalasıya kadar alışveriş ve yemek için  serbest zaman veriyoruz (17:00 Vapuru ile dönüyoruz) Bu esnada Ada merkezinde Bozcaada yöresel lezzetleri tadabilir, sevdiklerinize Bozcaada ürünlerinden Sakızlı Kurabiye,  çeşit çeşit reçeller, Bozcaada şarapları, mevsiminde üzüm, çeşitli hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Hava ve yol şartlarının uygunluğunda gece 24:00 -01:00 gibi İstanbul'dayız. Daha uzun Bozcaada turlarına katılmak isteyenler Bozcaada turları başlığından Turları inceleyebilirler..   

Bozcaada Turu Katılımcı görüşleri için Tıklayınız... 

Diğer haftasonu turları için tıklayınız..

Diğer BOZCAADA TURLARI tıklayınız. 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur programında değişiklik yapabilir. Bozcaada feribot sefer saatlerinin işletici Gestaş tarafından saat değişiklikleri sonucu oluşan gecikmelerden dolayı firmamız sorumlu tutulamaz.  

 

 

HAREKET NOKTALARI VE SAATLERİ
 

Bozcaada turu Cuma Akşamı İstanbuldan Hareket

23.00 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü( Otopark çıkışı Işıklar önü ) 

23.15 : Mecidiyeköy Ziraat Bankası  Önü

23:30 : İncirli  Ömür Plaza  önü
 
23:40 : Tem üzeri Mall Of İstanbul Önü   

01.30 : Tekirdağ Özcanlar Köfte Salonu Önü

03.00 : Keşan Otogar Önü 

AKTİVİTELER

Kültür  ve Deniz keyfi, Festival etkinlikleri

KONAKLAMA

Bozcaada Otel ve Pansiyonları Konaklamalı: Tüm Odalarda duş, wc, saç kurutma mevcuttur. (Bozcaada'da az oda sayısı olan 6 ila 10 odalı küçük oteller olduğundan turun tamamını tek bir otelde kaldırılmayacaktır.

Yaz dönemi ve festival döneminde birden fazla otele misafirlerimizi dağıttığımızdan otel ismi son hafta belirtilecektir.

 
KİMLER KATILABİLİR

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI

 

 

TUR ÜCRETİ

TEMMUZ -AĞUSTOS -EYLÜL DÖNEMİ 

Tur fiyatı

(2 ve 3 kişilik odada Kişibaşı)

06-12 Yaş

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

445.-TL

345.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

425.-TL 

325.-TL

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır.

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. Yoğun sezonda Tek kişilik oda müsaitlik durumuna göre kabul edilmektedir.

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:
  • Ulaşım ,
  • Rehberlik , 
  • 1 gece Oda Kahvaltı Bozcaada konaklama,
  • 1  sabah kahvaltısı açık büfe ,  
  • Feribot geçiş ücretleri, (Gelibolu -Lapseki veya Eceabat -Çanakkale / Çanakkale -Eceabat / Geyikli -Bozcaada / Bozcaada Geyikli )  
  • Tüm Çevre gezileri,
  • Bozcaada Yerel Tatlar Festivali Etkinlikleri izleme 
  • Zorunlu Seyahat Sigortası,
  • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti Dışındakiler:
Yolda alınan yemek ve içecekler, müze ve ören yeri giriş ücretleri , 1.gün kahvaltı, öğle yemekleri , akşam yemeği, akşam yemeğindeki içecekler

REZARVASYON VE ÖDEME DETAYLARI
Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada taksitli ödeme yapmak isterseniz ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,

Mail order formumuzu doldurup bize fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

MAIL ORDER FORMU ( Tıklayınız )

 

   
YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER
YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER

*Bozcaada Akşamları  Rüzgarlı ve Serin olur yanınıza mutlaka kollu bir hırka vb. alın.

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.
*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)
*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil

 

ULAŞIM

Ulaşım Aracı :  Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış  Lüks yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre  17 kişilik Mercedes Sprinter, Wolkswagen  Volt Minübüs  veya 27 Kişilik İsuzu Turkuaz , Otokar- Sultan, 45 kişilik 403 , SAFİR veya MAN, Travego, Tourismo otobüs ile seyahat edilmektedir. Araçlarda oturma planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

 

İstanbul-Bozcaada  arası yaklaşık  400 km.(6-7 saat)

DİĞER NOTLAR

 

* Bozcaada'da Plajlarda  giriş ücreti yoktur.

* Şezlong Ücreti: 5 TL ve Şemsiye ücreti 5 TL dir. 

* 2 günde   Öğle yemekleri için yaklaşık 30-40 TL ödersiniz. 

YEMEKLER

Balık, Bozcaadaya özgü yöresel yemek ve deniz börülcesi,meze çeşitleri, gelincik şerbeti,gelincik reçeli,incir reçeli,ahtapot salatası,sakızlı muhallebi,rezene otlu krep,sarma

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :

·          Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız yaşayacak.

·          Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.

·          Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.

·          Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla...

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

 

   

 

 


 

Kaynak : BOZCAADA LEZZET RÜZGARLARI YEREL TATLAR FESTİVALİ
Tür : Diğer Tarih : 12.09.2015
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: