Assos Kazdağı Bozcaada turu

Anasayfa » Bozcaada Turları » Assos Kazdağı Bozcaada turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Assos Kazdağı Bozcaada turu

"Bozcaada Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Assos
ASSOS -KAZDAĞI -BOZCAADA Turu

Tur Tarihleri : 23-24 NİSAN / 19-20 MAYIS/ 21-22 MAYIS 2016 Tur Süresi : 2 gün-1 gece 

KAZDAĞLARI -ASSOS -BOZCAADA TURU   

GEZİLECEK YERLER

Assos -Behramkale Köyü -Athena Tapınağı -Kazdağları -Adatepe Köyü -Tahtakuşlar Müzesi -Zeus Altarı -Bozcaada -Polente Feneri -Rum Evleri -Bozcaada sokakları - Bozcaada Şarap Fabrikaları -Ayazma -Truva Atı -Çanakkale

TUR PROGRAMI

1.Gun / Cuma gecesi Aşağıda belirtilen  saat ve noktalardan  hareket 

2.Gün/ Cumartesi KAZDAĞLARI -ADATEPE KÖYÜ-ZEUS ALTARI -TAHTAKUŞLAR ETNOĞRAFYA MÜZESİ -ZEYTİNYAĞI MÜZESİ -ASSOS -BEHRAMKALE LİMAN -ATHENA TAPINAĞI 

 

Buluşma noktalarından sizleri aldıktan sonra Keşan -Tekirdağ- Çanakkale güzergahı üzerinden sabah saatlerinde Altınoluk Kazdağları bölgesine varıyoruz. Edremit Körfezi manzaralı serbest alacağımız kahvaltı ardndan oksijen cenneti Kazdağları turumuz başlıyor. Doğası ve mitolojik öyküleriyle ünlü Hasanboğuldu, Sutüven Şelalesini gezmeye gidiyoruz. Bir sonraki durağımız Taş ustalığının en güzel örneklerinin bulunduğu  Adatepe köyü. Adatepe Köyünü geziyor , Bir sonraki durağımız özel bir müze olan Tahtakuşlar Köyündeki Etnografya müzesi. Ardından Tarihte ilk güzellik yarışmasının yapıldığı Zeus Altarına uğrayıp buranın mitolojik öyküsünü dinliyoruz. Manzaranın güzelliği adeta  bizi büyülüyor. Ardından Kurucusu Alibey Kudarın kendine özgü anlatımı ile müzeyi geziyoruz. Yolumuz üzerinde Zeytinyağı Müzesinde zeytinyağı yapımı hakkında bilgiler alıp, tadım sonrası alışverişimizi yapıyoruz. Ardından doğayla denizle ve tarihle içiçe olan Assos 'a geçiyoruz. İlk olarak gezimize Assos Behramkale köyü ile devam ediyoruz. Behramkale Köyünde yöreye özgü taş evler arasından geçip Felsefeninde doğduğu ilk yer olarak bilinen eski adı Behramkale olan Assos’ta  Athena Tapınağı’na çıkıyoruz. Athena Tapınağı aynı zamanda Aristo’nun felsefe okulunu kurduğu yer.  Edremit Körfezinin muhteşem manzarası eşliğinde Rehberimizin Athena Tapnağı hakkında bilgilerini dinleyip, fotoğraf çekimlerimizi yapıyoruz. Sonrasında doğayla denizle ve tarihle içiçe olan Assos Limana iniyoruz. Assos Antik Limanda vereceğimiz serbest zamanı,  denize nazır serin ege rüzgarları içinizi ferahlatırken  çaylarınızı ve kahvelerinizi yudumlayarak geçirebilirsiniz. Ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  

 

 

3.GÜN /Pazar BOZCAADA MERKEZ- ADA TURU- AYAZMA – RÜZGAR GÜLLERİ ve POLENTE FENERİ-GÖZTEPE- ŞARAP FABRİKALARI - AYAZMA PLAJI - SERBEST ZAMAN -ÇANAKKALE MERKEZ -TRUVA ATI 

Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı ardından ilk Feribot ile Geyikli İskelesinden Bozcaada'ya geçiyoruz. Şirin sokakları ve eski Rum evleriyle, üzüm bağlarıyla, pırıl pırıl deniziyle bizi büyüleyecek olan Bozcaada’nın sokaklarını gezmeye başlıyoruz.  Bozcaada’nın tarihi hakkında bilgi alıyoruz ve sokaklarını geziyoruz. Şarap Fabrikasında şarap yapımı hakkında bilgiler alıyoruz.Tadım yapıyoruz.  Sonrasında öğle yemeğimizi alacağımız adaya özgü meze ve balıkları tadacağımız restaurantımıza geçiyoruz. Yemek sonrası Çınaraltında kahvelerimizi yudumlayıp dinleniyoruz. Aracımıza binerek bir ada turu yapıyoruz. Adanın girintili çıkıntılı koylarını takip ederek gözümüz mavinin tüm tonlarına doyarak Ayazma’ya varıyoruz. Ayazma hakkında rehberimizden bilgi alıp, Ardından üzüm bağlarını ve bağevleri arasından keyifli bir yolculukla Polente Fenerine geçiyoruz. Burada Rüzgar Gülleri hakkında bilgi alıp, temiz ada havası, kekik kokuları ve Rüzgar güllerinin sesi eşliğinde fotoğraflarımızı çekip adadan feribotla ayrılıyoruz. Dönüş yolumuzda Çanakkale'de Truva atı önünde hatıra fotoğraflarımızı çektiriyoruz. Ardından Çanakkale merkeze geçip Çanakkale Truva Atı hatıra fotoğrafı gezileri sonrası Assos –Kazdağı -Bozcaada turumuzu noktalıyoruz. İstanbul’a dönüşe geçiyoruz. Yaklaşık olarak 23:30 -24:00 civarı İstanbul’da oluyoruz. (Hava şartlarından dolayı Bozcaada feribot seferlerinde bir aksama oluşması durumunda 2.gün program Ayvalık olarak yapılacaktır.) 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur programında değişiklik yapabilir.

F : 801 - faceb.png
 

Kazdağları Köyleri

Assos  

Kazdağları

Kazdağı Şelaler

Bozcaada 

F : 12 - AbantGolcuk12.jpg

Truva Atı

HAREKET NOKTALARI VE SAATLERİ

Assos -Kazdağı -Bozcaada Turu Akşamı İstanbul'dan Hareket

24.00 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

00:15 : Mecidiyeköy Ziraat Bankası Önü

00:30 : İncirli Ömür Plaza Önü 

01:30 : Tekirdağ Orduevi önü  
KONAKLAMA
Assos ve Altınoluk Otelleri konaklamalı tüm odalarda klima, telefon, TV , sıcak su, açık havuz, saç kurutma makinesi mevcuttur. ( Otellerde yoğunluk olması durumunda dengi otellerde konaklama yapılabilir.) 

 

 

 

  
AKTİVİTELER
Kültür ,Doğa, Yürüyüş
KİMLER KATILABİLİR
Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan her kes katılabilir.
TUR FİYATI

 

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 yaş

 Tek Kişilik Oda (sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

395.-TL

285.-TL

475.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

375.-TL

265.-TL

450.-TL

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.
TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Ulaşım,
 • 1 gece Yarım Pansiyon otel Konaklama,
 • Rehberlik, 
 • 1 açık büfe sabah kahvaltısı,
 • 1 akşam yemeği,
 • Feribot Geçiş ücretleri, (İstanbul -Gelibolu -Lapseki veya Eceabat -Çanakkale -Geyikli -Bozcaada, Bozcaada -Geyikli, Çanakkale -Eceabat feribot geçiş ücretleri)
 • Tüm çevre gezileri,
 • Zorunlu seyahat sigortası,
 • Dostluk ve Güleryüz...

 

Tur Ücreti Dışındakiler:
Yemeklerde alınacak  meşrubat ve alkollü içecekler, 1.gün kahvaltı, Müze ve Ören Yeri Girişleri, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar. Belirtilenler dışındaki yemekler.   

REZARVASYON VE ÖDEME DETAYLARI

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,
Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz. 

     

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.
*Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)
*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil

ULAŞIM
Ulaşım Aracı :   Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış Lüks 17 kişilik Wolkswagen  Volt Minübüs veya  27 kişilik  İsuzu Turkuaz, Otokar-Sultan  Yarım Otobüs veya 45 kişilik mercedes 403,  Safir, Man Otobüsler  ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.
   
FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :
 •       Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek
 •       Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.
 •       Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.
 •       Pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

 

     

 

 

 
Kaynak : Assos Kazdağı Bozcaada turu
Tür : Diğer Tarih : 19.05.2012
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: