Bozcaada Bağbozumu Festivali Turu (3 gün-2 gece ) 07-09 EYLÜL 2018

Anasayfa » Bozcaada Turları » Bozcaada Bağbozumu Festivali Turu (3 gün-2 gece ) 07-09 EYLÜL 2018
share on facebook  tweet  share on google  print  

Bozcaada Bağbozumu Festivali Turu (3 gün-2 gece ) 07-09 EYLÜL 2018

"Bozcaada Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Bozcaada

BOZCAADA BAĞBOZUMU TURU (3 Gün-2 gece)

 

Tur Tarihleri : 07-09 EYLÜL 2018  ( 06 Eylül gecesi hareket) Tur süresi : 3 gün-2 gece (Bu turumuz Perşembe gecesi çıkışlıdır) Bozcaada Bağbozumu Turu, Bağbozumu turları

 

TUR PROGRAMI

  

BOZCAADA BAĞBOZUMU FESTİVALİ TURU  HAKKINDA BİLGİ

Bozcaada Bağbozumu Festivali'nin  ?.....  tarihlerinde yapılacağı bildirildi. Bozcaada belediyesince geleneksel olarak düzenlenen festival iki gün sürecek.(Tur Cuma-Cumartesi-Pazar kapsar) Festival, adalı şarap üreticilerinin bağlarında düzenledikleri bağbozumuyla başlayacak. Davetliler, bağ işçileriyle birlikte traktörlere binip bağlara gidecek, birlikte hasat yapacak. Toplanan üzümler, eşek sırtında, at arabası, traktör ve pırpırla tören alanına taşınacak. Açılış töreninden sonra toplanan üzümler halka dağıtılacak, kale içinde konserler ve yarışmalar düzenlenecek. Ayrıca, eni iyi çavuş üzümü de seçilecek festival kapsamında, adanın genç kızları arasında "üzüm güzeli" yarışması da yapılacak.

 

YÖRE BİLGİSİ :

Şirin Rum evleri, Arnavut kaldırımlı sokakları, Billur gibi denizi, Üzüm bağları ve tüm içtenliğiyle Bozcaada sizleri bekliyor... Hava kirliliği yerine Ege’den esen ve hayat veren tatlı esintiler...Trafik yerine hoşgörülü, sakin bir hayat ritmi. İş stresi yerine doğayla baş başa geçirilen mutlu anlar... Otantik yapısı, bağları , birbirinden güzel plajları,en temiz deniz, en temiz havayı solumaya gidiyoruz. İstanbul’a 405 kilometre uzaklıktaki Geyikli’den feribota binildiğinde ısmarlanan demli çay, kopartıyor insanı anakaradan. Bozcaada’ya geçenlerin yüzlerinde hafif bir gülümseme . Ama genelde adaya bakan gözler merak dolu. Hayallere uzanan, tatlı bir yolculuk, Bozcaada... İddia ediyoruz Bozcaada'ya aşık olacaksınız. 

TUR PROGRAMI

Perşembe Akşamı İstanbul'dan hareket;  

1.Gun / Perşembe Akşamı Bozcaada turu için İstanbul'dan hareket;  

23.30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü( Otopark çıkışı Işıklar önü ) 

23.45 : Mecidiyeköy Ziraat Bankası  Önü 

24:00 : İncirli Ömür Plaza önü 

01.30 : Tekirdağ Özcanlar Köfte Salonu Önü 

03.00 : Keşan Otogar Önü  

2.Gün/ Cuma AYAZMA -BOZCAADA MERKEZ-KALE-POLENTE FENERİ-RÜZGAR GÜLLERİ -BOZCAADA BAĞBOZUMU

ETKİNLİĞİ 

Sabah erken saatlerde Geyikli İskelesi'ne varıyoruz.  Aracımız vapur sırasında beklerken  dileyenler serbest Kahvaltı alıyor.  Dileyenler Vapur kalkış saatine kadar  Kumsalda sahil boyu yürüyüş yapabilir çay bahçesinde vakit geçirebilir. İlk vapur ile Bozcaada 'ya geçiyoruz.  Ardından otelimize uğruyor ve kıyafetlerimizi değişip  Bozcaada'nın en meşhur plajı Ayazma'ya geçiyoruz ve akşama kadar deniz ve güneşin keyfini çıkarıyoruz.  Akşamüstü isteyenlerle tur konseptimize uygun Bozcaada belediyesi tarafından düzenlenen Ataol, Talay, Yunatçılar , Gülerada ,Amedeus Şarapçılık şirketlerine ait bağlarda bağbozumu etkinliğine katılmak üzere bağ işçileriyle birlikte traktörlere binip bağlara gidecek, birlikte hasat yapacak. Toplanan üzümler, eşek sırtında, at arabası, traktör ve pırpırla tören alanına taşınacak. Temsili küfeler ile üzüm getirilecek. Bağbozumu etkinliğini fotoğraflıyor, yaşamımıza güzel anılar biriktirdikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam üstü otelimizden ayrılıyor ve Festival alanında düzenlenen ÜCRETSİZ Konser Etkinliklerini izlemek üzere sizleri serbest bırakıyoruz. Konaklama BOZCAADA'daki otelimizde.   

 

3.Gün / Cumartesi BOZCAADA BAĞBOZUMU ETKİNLİĞİ  -AKVARYUM KOYU-AYAZMA PLAJI -BOZCAADA SOKAKLARI VE EVLERİ 

İlk gün bağ bozumuna  katılanlar dilerlerse Sabahın erken saatlerinde bizim yapacağımız bağbozumuna da katılabilirler. Bütün bir yıl boyunca emek verilen üzüm bağlarının yoluna çıkıyoruz. Şaraba doğru heyecan verici yolculuğuna çıkacak üzümler olgunlaştı. Birlikte bizde bağbozumu üzüm toplama etkinliğine katılıyoruz. Toplama işleminden sonra otelimize geri dönüyor ,   Sabah kahvaltımızı topladığımız üzümler eşliğinde yapıp otelimizden ayrıldıktan sonra aracımızla küçük bir ada turu yaparak Akvaryum koyuna gidiyor ve Öğlene kadar burada denize giriyoruz ve bir gün önce tadı damağımızda kalan Ayazma Plajına geçip deniz keyfine devam ediyoruz. Akşam üzeri Ayazma Plajından ayrılıp Bozcaada Merkeze geçiyoruz. Çiçek ve sarmaşıklarla bezenmiş ada sokaklarını ve şirin rum evlerini fotoğraflayıp daha sonra günbatımını izlemek için adanın yeşil yüzü olan batı tarafına geçiyoruz.  Ruzgar Gülleri ve  Polente Feneri'i eşliğinde günbatımını seyrediyoruz, günbatımı olurda şarap olmazmı, Şarap yanında aperatiflerimizle birlikte şarabımızı yudumlarken harika bir günbatımız izliyoruz. Sonrasında Bozcaada Şehir Merkezinde sizleri   23:30'a kadar serbest bırakıyoruz, serbest zamanda  dileyenler Limandaki balık restauranlarından birinde  Aksam yemeğinde ada balıklarını ve adanın meşhur mezelerinden tadabilir veya Bozcaada'nın  sokak aralarındaki şirin Restaurantlarından birinde ada lezzetlerini tadabilirler. Akşam ÜCRETSİZ Halk konserini izleyebilirler. Serbest zamanın bitimi ile buluşup otelimize dönüyoruz. Konaklama BOZCAADA Otelimizde. (Gecenin geç vakitlerine kadar eğlenip otelimize dönmek isteyenler ise Taksi ile otele dönebilme alternatifini kullanabilirler.) (güncel program tarih yaklaştığında belli olmaktadır)

4.Gün / Pazar BOZCAADA BAĞBOZUMU ETKİNLİĞİ  -AYAZMA PLAJI -SERBEST ZAMAN - İSTANBUL'A DÖNÜŞ

Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltımızın ardından Bozcaada'da bugün serbest gününüz. Biz sizi Ayazma Plajına götüreceğiz. İsteyenler deniz keyfine devam edecek. Dilerseniz isteğe bağlı tekne turu yapabilir, koyları gezebilirsiniz. Bisiklet kiralayıp Bozcaada'yı farklı bir açıdan keşfedebilirsiniz. Bozcaada'nın güzel denizinden faydalanabilirsiniz. Tercih sizin. Adaya özgü yöresel ürün alışverişi yapabilirsiniz. İstemeyenleri ise Bozcaada merkeze bırakıyoruz. 16:00 feribotuyla Bozcaada'dan ayrılıyoruz. Vapur saatimiz geldiğinde aklımızın bir köşesi burada kalarak Bozcaada’dan  ayrılıyoruz. Feribotla İstanbul'a dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Yazın sizleri tekrar Bozcaada turlarımızda görmek istiyoruz. Hava ve yol şartlarının uygunluğunda normal trafik koşullarında gece 23.30-24.00 gibi İstanbul'dayız.       Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur programında değişiklik yapabilir. Bozcaada feribot sefer saatlerinin işletici Gestaş tarafından saat değişiklikleri sonucu oluşan gecikmelerden dolayı firmamız sorumlu tutulamaz.

Adanın en köklü festivali olan Bozcaada Kültür Sanat ve Bağbozumu Festivali’nin 18.’si bu sene 8-10 Eylül tarihlerinde düzenlenecek. Festival programının geç açıklanması sebebiyle çeşitli eleştirilerin yapıldığı Belediye Başkanlığı bugün (Cuma) festival programını açıkladı.


FESTİVAL SÜRPRİZİ SANATÇILAR

Dolu dolu hazırlanan programdaki sürpriz isim ise ...... 8 Eylül Cumartesi akşamı Bozcaada Kalesi’nde adalılarla ve misafirlerle buluşacak sanaçılar konser verecek.


8 Eylül Cuma günü şarap fabrikalarındaki bağbozumu sonrasında meydana temsili küfelerle yürüyüş gerçekleşecek. Üç gün boyunca çeşitli aktivitelerin, konser, yarışma ve sergilerin gerçekleşeceği festivalde birçok mekân festival alanı olarak kullanılacak.


07-09 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 18. Bozcaada Kültür Sanat ve Bağbozumu Festivali’ne dair Bozcaada Belediye Başkanlığı tarafından açıklanan programın tam hali şöyle: (Geçen seneki programdır. Güncel program değildir. Tarih yaklaşınca burdan duyurulacaktır.)


07.Eylül. Cuma Günü

Saat:17.00-18.30 Talay, Ataol, Yunatçılar,Gülerada Şarapçılık şirketlerine ait bağlarda bağbozumu.
Yer:Şarap Fabrikalarına ait bağlar

Saat:18:30 Temsili küfelerle üzümlerin Festival alanına getirilmesi
Yer: Jandarma önünden Cumhuriyet Meydanına Hareket

Saat:19.00-19.30 Festival Açılış Töreni/Konuşmalar/Üzüm Yarışması

Saat:19.30 Golden Horn Brass Konseri/ Festival Açılış Konseri
Yer:Cumhuriyet Meydanı

Saat:19.30 Tavla Turnuvası
Yer :Aydo Cafe

Saat:19.45 Halı Saha Futbol Turnuvası ( 10 Yaş)
Yer: Halı Saha

Saat:21.00 Üzüm Yarışması Ödül Töreni
Yer:Cumhuriyet Meydanı

Saat:21.30 Livaneli Korosu ve Orkestrası
Yer: Cumhuriyet Meydanı


08.Eylül. Cumartesi Günü

Saat:16.30-17.30 Bağcılık ve Şarapçılık Konulu Panel
Yer:Zübeyde Hanım Park Kahvesi

Saat:18.30 Murat BEŞER imza günü
Yer: Bozcaada Kitap Fuarı

Saat:19.30 Enver AYSEVER ‘in ‘Mırıldandıklarım, Haykırdıklarım’ isimli tek kişilik Oyunu / Enver AYSEVER imza Günü
Yer:Zübeyde Hanım Park Kahvesi

Saat:21.30 Şevval SAM Konseri
Yer :Bozcaada Kalesi
 

09.Eylül. Pazar Günü

Saat:19.30 Futbol Turnuvası Ödül Töreni 
Yer:Halı Saha

Saat:19.30 Tavla Turnuvası Ödül Töreni
Yer: Aydo Cafe

Saat:21.30 Konseri
Yer:Salhane Cafe

 

 

BOZCAADA BAĞBOZUMU TURLARINA DAVET

2018 YILI BOZCAADA BAĞBOZUMU TARİHLERİ 

DALINDAN ÜZÜM TOPLAYIP YEMENİN KEYFİNE VARIN. 

 


Bozcaada kalesi

 Üzüm bağları

 

Bozcaada sahili

 F : 135 - Bozcaada82.jpg

Bozcaada Günbatımı

 

Ayazma Plajı

Bozcaada Sokakları

Diğer BOZCAADA TURLARI için tıklayınız.

 

AKTİVİTELER :

 

Kültür  ve Deniz ve Festival keyfi

 

KONAKLAMA :

  

Bozcaada Otel ve Pansiyonları Konaklamalı: Tüm Odalarda duş, wc, saç kurutma mevcuttur. (Bozcaada'da az oda sayısı olan 6 ila 10 odalı küçük oteller olduğundan turun tamamını tek bir otelde kaldırılmayacaktır.

Yaz dönemi ve festival döneminde birden fazla otele misafirlerimizi dağıttığımızdan otel ismi son hafta belirtilecektir.

KİMLER KATILABİLİR :

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI :  

BOZCAADA OTEL ve PANSİYON KONAKLAMALI : (Otellerde yoğunluk olması durumunda dengi otellerde konaklama yapılabilir) 

 
 

TUR ÜCRETİ :

 

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı) 06-12 yaş

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

940.-TL 840.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

895.-TL 795.-TL
 
 
 
Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır.  Yoğun sezonda tek kişilik oda otellerden kaynaklı kabul edemiyoruz. Bu fiyat kategorisindeki otellerimiz dolduğunda aşağıdaki fiyatlar geçerli olacaktır. Diğer otel fiyatları aşağıdaki gibidir.    
 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR ve OLMAYANLAR :

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Ulaşım ,
 • Rehberlik , 
 • 2 gece Oda Kahvaltı Bozcaada konaklama,
 • 2  sabah kahvaltısı açık büfe ,
 • Feribot geçiş ücretleri, (Gelibolu -Lapseki veya Eceabat -Çanakkale / Çanakkale -Eceabat / Geyikli -Bozcaada / Bozcaada Geyikli )  
 • Tüm Çevre gezileri,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti Dışındakiler:

Yolda alınan yemek ve içecekler, müze ve ören yeri giriş ücretleri , 1.gün kahvaltı, öğle yemekleri , akşam yemekleri 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.

Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.   

     

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*Bozcaada Akşamları  Rüzgarlı ve Serin olur yanınıza mutlaka kollu bir hırka vb. alın.

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.

*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)

*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil 

ULAŞIM:

 

Ulaşım Aracı :  Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış  Lüks yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre  17 kişilik Mercedes Sprinter Minübüs  ile seyahat edilmektedir. Araçlarda oturma planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. İstanbul-Bozcaada  arası yaklaşık  400 km.(6-7 saat) 

YEMEKLER : 

 

Balık, Bozcaadaya özgü yöresel yemek ve deniz börülcesi,meze çeşitleri, gelincik şerbeti,gelincik reçeli,incir reçeli,ahtapot salatası,sakızlı muhallebi,rezene otlu krep,sarma 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ

         

 • Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız yaşayacak.·         
 • Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         
 • Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         
 • Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.
 • Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacakFolklorik ve Sizin katkılarınızla...

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

     

Kaynak : Bozcaada bağbozumu turları
Tür : Diğer Tarih : 04.09.2015
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: