Bozcaada Bağbozumu Festivali Turu (3 gün-2 gece ) 02-04 EYLÜL 2016

Anasayfa » Bozcaada Turları » Bozcaada Bağbozumu Festivali Turu (3 gün-2 gece ) 02-04 EYLÜL 2016
share on facebook  tweet  share on google  print  

Bozcaada Bağbozumu Festivali Turu (3 gün-2 gece ) 02-04 EYLÜL 2016

"Bozcaada Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Bozcaada
Bozcaada Bağbozumu Turu (3 gün -2 gece )

TUR TARİHLERİ : BOZCAADA BAĞBOZUMU TURU ÖZEL 02-04 EYLÜL 2016 (01 Eylül Perşembe gecesi hareket)   Tur süresi : 3 gün -2 gece

(Bu turumuz Perşembe gecesi çıkışlıdır) Bozcaada Bağbozumu Turu, Bağbozumu turları

BOZCAADA BAĞBOZUMU FESTİVALİ TURU

 FESTİVAL HAKKINDA BİLGİ

Bozcaada Bağbozumu Festivali'nin  02-04 EYLÜL 2016 tarihlerinde yapılacağı bildirildi.

Bozcaada belediyesince geleneksel olarak düzenlenen festival iki gün sürecek.(Tur Cuma-Cumartesi-Pazar kapsar) Festival, adalı şarap üreticilerinin bağlarında düzenledikleri bağbozumuyla başlayacak. Davetliler, bağ işçileriyle birlikte traktörlere binip bağlara gidecek, birlikte hasat yapacak. Toplanan üzümler, eşek sırtında, at arabası, traktör ve pırpırla tören alanına taşınacak.

Açılış töreninden sonra toplanan üzümler halka dağıtılacak, kale içinde konserler ve yarışmalar düzenlenecek.

Ayrıca, eni iyi çavuş üzümü de seçilecek festival kapsamında, adanın genç kızları arasında "üzüm güzeli" yarışması da yapılacak.

YÖRE BİLGİSİ

Şirin Rum evleri, Arnavut kaldırımlı sokakları, Billur gibi denizi, Üzüm bağları ve tüm içtenliğiyle Bozcaada sizleri bekliyor... Hava kirliliği yerine Ege’den esen ve hayat veren tatlı esintiler...Trafik yerine hoşgörülü, sakin bir hayat ritmi. İş stresi yerine doğayla baş başa geçirilen mutlu anlar... Otantik yapısı, bağları , birbirinden güzel plajları,en temiz deniz, en temiz havayı solumaya gidiyoruz. İstanbul’a 405 kilometre uzaklıktaki Geyikli’den feribota binildiğinde ısmarlanan demli çay, kopartıyor insanı anakaradan. Bozcaada’ya geçenlerin yüzlerinde hafif bir gülümseme . Ama genelde adaya bakan gözler merak dolu. Hayallere uzanan, tatlı bir yolculuk, Bozcaada... İddia ediyoruz Bozcaada'ya aşık olacaksınız. 

TUR PROGRAMI

01 Eylül Perşembe Akşamı İstanbul'dan hareket;  

1.Gun / Perşembe Akşamı Bozcaada turu için İstanbul'dan hareket;  23.30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü( Otopark çıkışı Işıklar önü ) 23.45 : Mecidiyeköy Ziraat Bankası  Önü 24:00 : İncirli Ömür Plaza önü 01.30 : Tekirdağ Özcanlar Köfte Salonu Önü 03.00 : Keşan Otogar Önü  

2.Gün/ Cuma AYAZMA -BOZCAADA MERKEZ-KALE-POLENTE FENERİ-RÜZGAR GÜLLERİ -BOZCAADA BAĞBOZUMU ETKİNLİĞİ 

Sabah erken saatlerde Geyikli İskelesi'ne varıyoruz.  Aracımız vapur sırasında beklerken  dileyenler serbest Kahvaltı alıyor.  Dileyenler Vapur kalkış saatine kadar  Kumsalda sahil boyu yürüyüş yapabilir çay bahçesinde vakit geçirebilir. İlk vapur ile Bozcaada 'ya geçiyoruz.  Ardından otelimize uğruyor ve kıyafetlerimizi değişip  Bozcaada'nın en meşhur plajı Ayazma'ya geçiyoruz ve akşama kadar deniz ve güneşin keyfini çıkarıyoruz.  Akşamüstü isteyenlerle tur konseptimize uygun Bozcaada belediyesi tarafından düzenlenen Ataol, Talay, Yunatçılar , Gülerada ,Amedeus Şarapçılık şirketlerine ait bağlarda bağbozumu etkinliğine katılmak üzere bağ işçileriyle birlikte traktörlere binip bağlara gidecek, birlikte hasat yapacak. Toplanan üzümler, eşek sırtında, at arabası, traktör ve pırpırla tören alanına taşınacak. Temsili küfeler ile üzüm getirilecek. Bağbozumu etkinliğini fotoğraflıyor, yaşamımıza güzel anılar biriktirdikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam üstü otelimizden ayrılıyor ve Festival alanında düzenlenen ÜCRETSİZ Konser Etkinliklerini izlemek üzere sizleri serbest bırakıyoruz. Konaklama BOZCAADA'daki otelimizde. 
  

 

3.Gün / Cumartesi BOZCAADA BAĞBOZUMU ETKİNLİĞİ  -AKVARYUM KOYU-AYAZMA PLAJI -BOZCAADA SOKAKLARI VE EVLERİ 

İlk gün bağ bozumuna  katılanlar dilerlerse Sabahın erken saatlerinde bizim yapacağımız bağbozumuna da katılabilirler. Bütün bir yıl boyunca emek verilen üzüm bağlarının yoluna çıkıyoruz. Şaraba doğru heyecan verici yolculuğuna çıkacak üzümler olgunlaştı. Birlikte bizde bağbozumu üzüm toplama etkinliğine katılıyoruz. Toplama işleminden sonra otelimize geri dönüyor ,   Sabah kahvaltımızı topladığımız üzümler eşliğinde yapıp otelimizden ayrıldıktan sonra aracımızla küçük bir ada turu yaparak Akvaryum koyuna gidiyor ve Öğlene kadar burada denize giriyoruz ve bir gün önce tadı damağımızda kalan Ayazma Plajına geçip deniz keyfine devam ediyoruz. Akşam üzeri Ayazma Plajından ayrılıp Bozcaada Merkeze geçiyoruz. Çiçek ve sarmaşıklarla bezenmiş ada sokaklarını ve şirin rum evlerini fotoğraflayıp daha sonra günbatımını izlemek için adanın yeşil yüzü olan batı tarafına geçiyoruz.  Ruzgar Gülleri ve  Polente Feneri'i eşliğinde günbatımını seyrediyoruz, günbatımı olurda şarap olmazmı, Şarap yanında aperatiflerimizle birlikte şarabımızı yudumlarken harika bir günbatımız izliyoruz. Sonrasında Bozcaada Şehir Merkezinde sizleri   23:30'a kadar serbest bırakıyoruz, serbest zamanda  dileyenler Limandaki balık restauranlarından birinde  Aksam yemeğinde ada balıklarını ve adanın meşhur mezelerinden tadabilir veya Bozcaada'nın  sokak aralarındaki şirin Restaurantlarından birinde ada lezzetlerini tadabilirler. Akşam ÜCRETSİZ Halk konserini izleyebilirler. Serbest zamanın bitimi ile buluşup otelimize dönüyoruz. Konaklama BOZCAADA Otelimizde. (Gecenin geç vakitlerine kadar eğlenip otelimize dönmek isteyenler ise Taksi ile otele dönebilme alternatifini kullanabilirler.) 

4.Gün / Pazar BOZCAADA BAĞBOZUMU ETKİNLİĞİ  -AYAZMA PLAJI -SERBEST ZAMAN - İSTANBUL'A DÖNÜŞ

Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltımızın ardından Bozcaada'da bugün serbest gününüz. Biz sizi Ayazma Plajına götüreceğiz. İsteyenler deniz keyfine devam edecek. Dilerseniz isteğe bağlı tekne turu yapabilir, koyları gezebilirsiniz. Bisiklet kiralayıp Bozcaada'yı farklı bir açıdan keşfedebilirsiniz. Bozcaada'nın güzel denizinden faydalanabilirsiniz. Tercih sizin. Adaya özgü yöresel ürün alışverişi yapabilirsiniz. İstemeyenleri ise Bozcaada merkeze bırakıyoruz. 16:00 feribotuyla Bozcaada'dan ayrılıyoruz. Vapur saatimiz geldiğinde aklımızın bir köşesi burada kalarak Bozcaada’dan  ayrılıyoruz. Feribotla İstanbul'a dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Yazın sizleri tekrar Bozcaada turlarımızda görmek istiyoruz. Hava ve yol şartlarının uygunluğunda normal trafik koşullarında gece 23.30-24.00 gibi İstanbul'dayız.       

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur programında değişiklik yapabilir. Bozcaada feribot sefer saatlerinin işletici Gestaş tarafından saat değişiklikleri sonucu oluşan gecikmelerden dolayı firmamız sorumlu tutulamaz.

Ayrıca (2 gün-1 gece) BOZCAADA BAĞBOZUMU TURU (05-06 EYLÜL 2015) inceledinizmi 

BOZCAADA BAĞBOZUMU TURLARINA DAVET

2016 YILI BOZCAADA BAĞBOZUMU TARİHLERİ 

DALINDAN ÜZÜM TOPLAYIP YEMENİN KEYFİNE VARIN.

 

BAĞBOZUMU Turu fotoğrafları için tıklayınız.

 

Diğer BOZCAADA TURLARI için tıklayınız.

Bozcaada Kalesi

Üzüm bağları

 Bozcaada sahili

F : 135 - Bozcaada82.jpg

Polentede Günbatımı

 Ayazma Plajı

Bozcaada sokakları

 

HAREKET NOKTALARI VE SAATLERİ
 

Bozcaada turu Perşembe Akşamı İstanbuldan Hareket

23.30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü( Otopark çıkışı Işıklar önü ) 

23.45 : Mecidiyeköy Ziraat Bankası  Önü

24:00 : İncirli Ömür Plaza önü

01.30 : Tekirdağ Özcanlar Köfte Salonu Önü

03.00 : Keşan Otogar Önü 

AKTİVİTELER

Kültür  ve Deniz keyfi

TURUN ZORLUK DERECESİ

Kolay bir tur, yürüyüş içermiyor.

KONAKLAMA

 

 

Bozcaada Otel ve Pansiyonları Konaklamalı: Tüm Odalarda duş, wc, saç kurutma mevcuttur. (Bozcaada'da az oda sayısı olan 6 ila 10 odalı küçük oteller olduğundan turun tamamını tek bir otelde kaldırılmayacaktır.

Yaz dönemi ve festival döneminde birden fazla otele misafirlerimizi dağıttığımızdan otel ismi son hafta belirtilecektir.

 

 
KİMLER KATILABİLİR

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI

  

BOZCAADA OTEL KONAKLAMALI : (Otellerde yoğunluk olması durumunda dengi otellerde konaklama yapılabilir) 

TUR ÜCRETİ

TUR FİYATI 

(2 ve 3 kişilik oda Kişibaşı)

06-12 yaş

Tur Fiyatı (Yetişkin kişibaşı) 

ERKEN REZERVASYON

30 HAZİRANA KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

 

06-12 yaş  

ERKEN REZERVASYON

30 HAZİRANA KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

685.-TL

585.-TL

 635.-TL 535.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

 645.-TL 

545.-TL

 595.-TL 495.-TL

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. Bu fiyat kategorisindeki otellerimiz dolduğunda aşağıdaki fiyatlar geçerli olacaktır. Diğer otel fiyatları aşağıdaki gibidir. 

 

BOZCAADA OTEL KONAKLAMALI :  

 

TUR ÜCRETİ

TUR FİYATI 

(2 ve 3 kişilik oda Kişibaşı)

06-12 yaş

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

745.-TL

645.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

 725.-TL 

625.-TL

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

 

 
TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR
Tur Ücretine Dahil Olanlar:
  • Ulaşım ,
  • Rehberlik , 
  • 2 gece Oda Kahvaltı Bozcaada konaklama,
  • 2  sabah kahvaltısı açık büfe ,   
  • Feribot geçiş ücretleri, (Gelibolu -Lapseki veya Eceabat -Çanakkale / Çanakkale -Eceabat / Geyikli -Bozcaada / Bozcaada Geyikli )  
  • Tüm Çevre gezileri,
  • Zorunlu Seyahat Sigortası,
  • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti Dışındakiler:
Yolda alınan yemek ve içecekler, müze ve ören yeri giriş ücretleri , 1.gün kahvaltı, öğle yemekleri , akşam yemeği, akşam yemeğindeki içecekler

REZARVASYON VE ÖDEME DETAYLARI
 
Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,

Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

     

1)Rezervasyonun kesinleşmesi için Tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir. 2)Tur hareket tarihinden 1 hafta öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %50 kesinti ile geri iade yapılır. Son hafta içerisinde yapılan iptallerde ödeme iadesi yapılmaz.
3)Rezervasyon talebinizin maille olması halinde sizinle 24 saat içinde irtibata geçilecektir. 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER

*Bozcaada Akşamları  Rüzgarlı ve Serin olur yanınıza mutlaka kollu bir hırka vb. alın.

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.
*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)
*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil

 

ULAŞIM

Ulaşım Aracı :  Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış  Lüks yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre  17 kişilik Mercedes Sprinter Minübüs  veya 27 veya 31 Kişilik İsuzu Turkuaz , Novo, Otokar- Sultan Minibüs araçlar  ile seyahat edilmektedir. Araçlarda oturma planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

 

İstanbul-Bozcaada  arası yaklaşık  400 km.(6-7 saat)

 

YEMEKLER

Balık, Bozcaadaya özgü yöresel yemek ve deniz börülcesi,meze çeşitleri, gelincik şerbeti,gelincik reçeli,incir reçeli,ahtapot salatası,sakızlı muhallebi,rezene otlu krep,sarma

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :

·          Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız yaşayacak.

·          Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.

·          Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.

·          Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla...

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

 

 

     
Kaynak : Bozcaada bağbozumu turları
Tür : Diğer Tarih : 04.09.2015
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: