Bozcaada Caz Festivali Turu 28-30 Temmuz 2017 (3 gün)

Anasayfa » Bozcaada Turları » Bozcaada Caz Festivali Turu 28-30 Temmuz 2017 (3 gün)
share on facebook  tweet  share on google  print  

Bozcaada Caz Festivali Turu 28-30 Temmuz 2017 (3 gün)

"Bozcaada Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Bozcaada

BOZCAADA 1.CAZ FESTİVALİ TURU (3 Gün-2 gece)

BOZCAADA KONAKLAMALI

BOZCAADA -AYAZMA PLAJI -AKVARYUM KOYU -POLENTE FENERİ -RÜZGAR GÜLLERİ-ŞİRİN SOKAKLARI-FESTİVAL ETKİNLİKLERİ

*** MAVİ VE YEŞİLİN KUCAKLAŞTIĞI BOZCAADA PÜFÜR PÜFÜR ESEN TATİL KEYFİ, ULAŞIM, REHBERLİK, 2 GECE KONAKLAMA, 2 AÇIK BÜFE SABAH KAHVALTI, CAZ FESTİVALİ TRANSFERLER, FERİBOT GEÇİŞ ÜCRETLERİ DAHİL TUR ***

 

Tur Tarihleri : 28-30 TEMMUZ 2017  ( 27 Temmuz Perşembe gecesi hareket) Tur süresi : 3 gün-2 gece (Bu turumuz Perşembe gecesi çıkışlıdır) Bozcaada Caz Festivali Turu, Bozcaada turları

   

YÖRE BİLGİSİ :

Şirin Rum evleri, Arnavut kaldırımlı sokakları, Billur gibi denizi, Üzüm bağları ve tüm içtenliğiyle Bozcaada sizleri bekliyor... Hava kirliliği yerine Ege’den esen ve hayat veren tatlı esintiler...Trafik yerine hoşgörülü, sakin bir hayat ritmi. İş stresi yerine doğayla baş başa geçirilen mutlu anlar... Otantik yapısı, bağları , birbirinden güzel plajları,en temiz deniz, en temiz havayı solumaya gidiyoruz. İstanbul’a 405 kilometre uzaklıktaki Geyikli’den feribota binildiğinde ısmarlanan demli çay, kopartıyor insanı anakaradan. Bozcaada’ya geçenlerin yüzlerinde hafif bir gülümseme . Ama genelde adaya bakan gözler merak dolu. Hayallere uzanan, tatlı bir yolculuk, Bozcaada... İddia ediyoruz Bozcaada'ya aşık olacaksınız. 

TUR PROGRAMI

Perşembe Akşamı İstanbul'dan hareket;  

1.Gun / 27 Temmuz 2017 Perşembe gecesi Bozcaada turu için İstanbul'dan hareket;  

23.30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü( Otopark çıkışı Işıklar önü ) 

23.45 : Mecidiyeköy Ziraat Bankası  Önü 

24:00 : İncirli Ömür Plaza önü 

01.30 : Tekirdağ Özcanlar Köfte Salonu Önü 

03.00 : Keşan Otogar Önü  

2.Gün/ 28 Temmuz 2017 Cuma BOZCAADA MERKEZ- ADA TURU- AYAZMA – BOZCAADA KALESİ -RÜZGAR GÜLLERİ ve POLENTE FENERİ- ŞARAP FABRİKALARI   

İstanbul'dan hareketle Keşan -Tekirdağ -Gelibolu -Çanakkale güzergahını takip ederek  sabah saatlerinde Bozcaada iskelede oluyoruz. Serbest alacağımız kahvaltı ardından otele ulaşıyor ve yol yorgunluğumuzu atıyoruz. (otel müsaitliğine göre) Ardından Şirin sokakları ve eski Rum evleriyle, üzüm bağlarıyla, pırıl pırıl deniziyle bizi büyüleyecek olan Bozcaada’nın sokaklarını gezmeye başlıyoruz.  Bozcaada’nın tarihi hakkında bilgi alıyoruz ve sokaklarını geziyoruz. Ardından Bozcaada'nın en meşhur plajı Ayazma'ya geçip sizleri deniz keyfi için sizleri serbest bırakıyoruz. Günboyu Egenin serin sularında deniz keyfiyle Bozcaada Caz Festivali Tatilinize başlıyorsunuz. Akşam üzeri üzüm bağlarını ve bağevleri arasından keyifli bir yolculukla Polente Fenerine geçiyoruz. Polente Feneri ve Rüzgar Gülleri eşliğinde Gün batımını izlemeye gidiyoruz. Bu güzelliğin ardından akşam yemeğimizi Bozcaada merkezde almak üzere aracımıza biniyoruz. Akşem yemeği serbest istediğiniz yerde alabilirsiniz. Ardından 1.Bozcaada Caz Festivali alanına sizleri aracımızla bırakıyoruz. Denizin, rüzgarın ve ormanın sesleri Bozcaada'da iyi müzikle bir araya geliyor. Pavli Çamlığı'nda yaşayan ve nadiren ağaçların arasında beliren caz sakinleri, Bozcaada'yı ilk Caz Festivali ile tanıştıracak.

Belirli bir saatte otele dönüş için zaman veriyoruz. İsteyenlerle otelimize dönüyoruz. ( Dileyenler kendi dönüş saatine göre kendi imkanlarıyla otele dönüş yapabilir.) Konaklama Bozcaada otelimizde.

3.GÜN /  29 Temmuz 2017 Cumartesi BOZCAADA -AKVARYUM KOYU -AYA PEREŞKEVİ - 

Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltımızın ardından bugün Bozcaada turumuza Karadan ulaşılamayacak Bozcaada Koylarında aracımızla küçük bir ada turu yaparak Akvaryum koyuna gidiyoruz. Akvaryum koyunda denize giriyoruz.  (Akvaryum koyunda şezlong-şemsiye hizmeti sürekli olmadığından uzun süre kalmıyoruz) Sonrasında günün kalan zamanında Ayazma Plajına geçiyoruz. Günboyu Ayazma plajında deniz -güneş-kum üçgeninde Bozcaada'nın serin sularında yüzebilirsiniz. Akşam üzeri aracımızın başında toplanıyoruz. Yolumuz üzerinde Aya Pereşkevi hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Dinlenme ve üstleri mizi değiştirme ardından Bozcaada merkeze geçiyoruz. 

Akşam yemeğimizi Bozcaada merkezde almak üzere aracımıza biniyoruz. Akşem yemeği serbest (ekstra) istediğiniz yerde alabilirsiniz. Ardından 1.Bozcaada Caz Festivali alanına sizleri aracımızla bırakıyoruz. Denizin, rüzgarın ve ormanın sesleri Bozcaada'da iyi müzikle bir araya geliyor. Bozcaada'da Caz Festivali ile sizleri başbaşa bırakıyoruz. 

Belirli bir saatte otele dönüş için zaman veriyoruz. İsteyenlerle otelimize dönüyoruz. ( Dileyenler kendi dönüş saatine göre kendi imkanlarıyla otele dönüş yapabilir.) Konaklama Bozcaada otelimizde.

Konaklama Bozcaada otelimizde.  

4.GÜN /  30 Temmuz 2017 Pazar BOZCAADA -SERBEST ZAMAN -YÖRESEL ÜRÜN ALIŞVERİŞİ-  

Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltımızın ardından Bozcaada'da bugün serbest gününüz. Biz sizi Ayazma Plajına götüreceğiz. İsteyenler deniz keyfine devam edecek. Dilerseniz isteğe bağlı tekne turu yapabilir, koyları gezebilirsiniz. Bisiklet kiralayıp Bozcaada'yı farklı bir açıdan keşfedebilirsiniz. Bozcaada'nın güzel denizinden faydalanabilirsiniz. Tercih sizin. Adaya özgü yöresel ürün alışverişi yapabilirsiniz. İstemeyenleri ise Bozcaada merkeze bırakıyoruz. 16:00 feribotuyla Bozcaada'dan ayrılıyoruz. Vapur saatimiz geldiğinde aklımızın bir köşesi burada kalarak Bozcaada’dan  ayrılıyoruz. Feribotla İstanbul'a dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Yazın sizleri tekrar Bozcaada turlarımızda görmek istiyoruz. Hava ve yol şartlarının uygunluğunda gece 23.30-24.00 gibi İstanbul'dayız.     

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur programında değişiklik yapabilir. 

Bozcaada feribot sefer saatlerinin işletici Gestaş tarafından saat değişiklikleri sonucu oluşan gecikmelerden dolayı firmamız sorumlu tutulamaz.

Bozcaada Caz Festivali etkinliklerinde yapılacak olan değişiklikler turumuzu iptal ettirmez. Turumuz aynı zamanda Bozcaada gezisi içermektedir. 

Bozcada Caz Festivali Katılımcı Biletleri misafirler tarafından temin edilecektir. Temini konusunda Folklorik Turizm sorumluluk taşımaz.

  

 


Bozcaada kalesi

 Üzüm bağları

 

Bozcaada sahili

 F : 135 - Bozcaada82.jpg

Bozcaada Günbatımı

 

Ayazma Plajı

Bozcaada Sokakları


HAREKET NOKTALARI ve SAATLERİ :

Bozcaada turu Perşembe Akşamı İstanbuldan Hareket

23.30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü( Otopark çıkışı Işıklar önü ) 

23.45 : Mecidiyeköy Ziraat Bankası  Önü

24:00 : İncirli Ömür Plaza önü

01.30 : Tekirdağ Özcanlar Köfte Salonu Önü

03.00 : Keşan Otogar Önü 

AKTİVİTELER :

 

Kültür  ve Deniz ve Festival keyfi

 

KONAKLAMA :

  

Bozcaada Otel ve Pansiyonları Konaklamalı: Tüm Odalarda duş, wc, saç kurutma mevcuttur. (Bozcaada'da az oda sayısı olan 6 ila 10 odalı küçük oteller olduğundan turun tamamını tek bir otelde kaldırılmayacaktır.

Yaz dönemi ve festival döneminde birden fazla otele misafirlerimizi dağıttığımızdan otel ismi son hafta belirtilecektir.

KİMLER KATILABİLİR :

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI :  

 

BOZCAADA OTEL KONAKLAMALI : 
 
 

TUR ÜCRETİ :

 

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı) 06-12 yaş

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

830.-TL 730.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

795.-TL 695.-TL
 
 
 
Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır.   
 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR ve OLMAYANLAR :

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım ,
 • Rehberlik , 
 • 2 gece Oda Kahvaltı Bozcaada konaklama,
 • 2  sabah kahvaltısı Otelde Açık büfe ,
 • Feribot geçiş ücretleri, (Gelibolu -Lapseki veya Eceabat -Çanakkale / Çanakkale -Eceabat / Geyikli -Bozcaada / Bozcaada Geyikli )  
 • Tüm Çevre gezileri,
 • 1.Bozcaada Caz Festivali alanına araçla misafirlerin transferleri
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti Dışındakiler:

Yolda alınan yemek ve içecekler, müze ve ören yeri giriş ücretleri , 1.gün kahvaltı, öğle yemekleri , akşam yemekleri 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.

Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.   

     

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*Bozcaada Akşamları  Rüzgarlı ve Serin olur yanınıza mutlaka kollu bir hırka vb. alın.

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.

*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)

*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil 

ULAŞIM:

 

Ulaşım Aracı :  Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış  Lüks yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre  17 kişilik Mercedes Sprinter Minübüs  veya 27 veya 31 Kişilik İsuzu Turkuaz , Novo, Otokar- Sultan Minibüs araçlar  ile seyahat edilmektedir. Araçlarda oturma planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. İstanbul-Bozcaada  arası yaklaşık  400 km.(6-7 saat) 

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ

         

 • Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız yaşayacak.·         
 • Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         
 • Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         
 • Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.
 • Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla...

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

     

Kaynak : bozcaada caz festivali turu, turları
Tür : Diğer Tarih : 28.07.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: