Mardin Turu ( 2 gün - 1 gece) 2017

Anasayfa » Mardin Turları » Mardin Turu ( 2 gün - 1 gece) 2017
share on facebook  tweet  share on google  print  

Mardin Turu ( 2 gün - 1 gece) 2017

"Mardin Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Mardin

MARDİN TURU HER HAFTASONU 2 GÜN / 1 GECE

TUR TARİHLERİ : 30 EYLÜL -01 EKİM/ 07-08 EKİM/14-15 EKİM/21-22 EKİM/28-29 EKİM 2017 

HER İLDEN KATILIMA AÇIK TUR

Siz 12 kişilik Grubunuzu oluşturun hangi tarihte isterseniz turunuzu yapalım.

Mezopotamya Ovasına Hakim, Mardin tarihi taş konakları Butik Otellerde Konaklama

GEZİLECEK YERLER

MARDİN Deyrul Zafaran manastırını, Kırklar kilisesi, Zinciriye medresesi, Postahane binası, Mardin çarşısı ve sokakları, Ulu camii, Kasımiye Medresesi. MİDYAT, Mor Şarbil Kilisesi, Midyat Evleri, Mor gabriel Manastırı, Kaymakamlık Konukevi HASANKEYF, El Rızk camii, kale, Artuklu sarayı, Zeynel Bey türbesi, çarşı

Bu turumuz Türkiye'nin her ilinden katılıma açık bir turdur.

TUR PROGRAMI

1.GÜN: MARDİN- DEYRÜLZAFARAN MANASTIRI - KIRKLAR KİLİSESİ -ULU CAMİİ -KASIMİYE MEDRESESİ - POSTAHANE BİNASI- MARDİN ÇARŞISI  ve SOKAKLARI 

Siz değerli konuklarımızı sabah Mardin hava alanında bölge insanın sıcak konukseverli ile rehberimiz eşliğinde karşılıyoruz. Gezi boyunca kullanacağımız aracımıza binip, eski Mardin şehir merkezine geçiyoruz. Muhteşem Mezopotamya ovasına sahip manzarası olan Butik otelimize geçip kısa bir mola veriyoruz. Molamız ardından heyecanla Mardin şehir merkezini keşfe çıkıyoruz. İlk durağımız Eski PTT binası olacaktır. Daha sonra sırasıyla Sabancı müzesi, tarihi Mardin sokakları, Tarihi Mardin çarşılarını dolaşıyoruz. Öğle yemeği molamız sonrası, Ulu cami, Kırklar kilisesi, Mardin Müzesini ziyaret ediyoruz. Yine birbirinden güzel tarihi Mardin sokaklarında yapacağımız yürüyüş sonrası aracımıza binip Deyrulzafaran Manastırını ziyaret ediyoruz. Yaklaşan akşam saatlerine doğru Kasimiye medresesine gidiyoruz. Mardin şehir merkezinin yamaçlarında inşa edilmiş ve döneminin en büyük eğitim yuvalarından biri olan medrese ziyaretimiz sonra otelimize geçip dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi Mardin mutfağına özgü zengin bir menü ile dışarıda alıyoruz. Sizlere sunacağımız alternatifler doğrultusunda gecemize devam ediyoruz.

 

2.GÜN: MARDİN -DARA ANTİK KENTİ -BEYAZSU - MİDYAT -SAVUR -SÜRYANİ KÖYÜ KAFRO -KILLIT KÖYÜ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yönümüzü Mezopotamya ovasının düzlüğüne çeviriyoruz. Ova içerinde bulunan ve Mezopotamya'nın Efes'i olarak adlandırdığımız Dara antik kentine varıyoruz. Burada Necrepol alanları, devasa su kanallarını, yeraltı su sarnıçlarını, kentin surlarını, Agorasını ve tarihi taş köprüleri gezip rehberimizden detaylı bilgiler ediniyoruz. Kentin birbirinden güzel çocuklarını ve insanları ile çekeceğimiz hatıra fotoğrafları sonrası kalbimizin bir parçasını bu güzel yerde bırakıp ayrılıyoruz. Tarihte önemli bir ticaret yolu olan İpek yoluna çıkıp yönümüzü beyaz su vadisine çeviriyoruz. Çağ çağ deresi başında vereceğimiz yemek ve çay molasından sonra Midyat ilçemize doğru yol alıyoruz. Yolumuz üzerinde değişik mimarisi ile aklımızdan hiç çıkmayacak Süryani Kafro köyünü ziyaret ediyoruz. Köyün kafesinden dileyen misafirlerimiz Nail ustanın Süryani'ere özgü yaptığı Pizzasından tadabilir ki bu tavsiyemizdir. Daha sonra Midyat şehir merkezine geçip, tarihi Midyat sokaklarında yapacağımız güzel bir yürüyüş sonrası Devlet konuk evini ziyaret ediyoruz. Evin terasından bütün Midyat'ı görüp hatıra fotoğraflarımızı alıyoruz. Gümüşçüler çarşısında vereceğimiz kısa bir serbest zamandan sonra aracımıza binip Mardin'in Savur ilçesine geçiyoruz. Savur'a varmadan yolumuz üzerinde bulunan ve Süryani'lerin Hıristiyanlık inancını benimsedikten sonra toplu halde birlikte Mezopotamya da inşa ettikleri ilk yerleşim yeri olan Kıllıt (dereiçi) köyünü ziyaret ediyoruz. Zamanında on binlerce insanın yaşadığı köyün terk edilmiş hali içimize buruk bir tat bırakacaktır. Mardin'in minyatürü olan Savur ilçemize vardığımız ilçenin en yüksek tepesinde bulunan Hacı Abdullah bey konağına misafir oluyoruz. Konak hakkında bilgileri evin sakinlerinden aldıktan sonra terasa çıkıp bütün Savur'u görüp hatıra fotoğraflarımızı alıyoruz. Yaklaşan akşam saatleri ile birlikte buradan ayrılıp Bismil ilçemiz üzerinden siz değerli misafirlerimizi Diyarbakır hava alanına bırakıyoruz. İlginize tekrar teşekkür edip, iyi yolculuklar diliyoruz. 

 

Diğer MARDİN TURLARI için tıklayınız.

Ayrıca Siz 12 kişilik Grubunuzu oluşturun hangi tarihte isterseniz turunuzu yapalım.

 

 

ÖNERİLEN UÇUŞ SAATLERİ ve BULUŞMA NOKTASI

GÜNCEL SAATLERİ SORUNUZ. 

Cumartesi Sabah

 

Gidiş : Atatürk Havalimanında Onur Havayolları 06:35 veya Türk Hava Yolları 07:15 İstanbul -Diyarbakır seferi ile Diyarbakır Havaalanı buluşma. Sabiha Gökçen Havalimanından Sun Expres/Anadolu Jett 06:55 ile Diyarbakır buluşma

Dönüş : Pazar günü Onur Havayolları 21:40 ve Türk Hava Yolları 21:50 Diyarbakır -İstanbul seferi ile AHL. İstanbul'a dönüş. Sun Expres/Anadolu Jett 21:40 seferi ile Sabiha Gökçen üzerinden İstanbul.

Ankara ve İzmir den Diyarbakır ve Mardin'e ulaşabilecek kişilerde bu turumuza iştirak edebilirler. Ayrıca farklı illerden Mardin ve Diyarbakıra otobüs ile ulaşabilecek kişilerle otelimizde buluşarak turumuza dahil olabilirler.

AKTİVİTELER
Kültür, Doğa ve Tarih Turu
KONAKLAMA
Geleneksel Mardin Konakları : Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su,Tv, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma bulunmaktadır. ( Yoğunluk durumuna göre Mardin Antik Tatlıdede Konağı Butik Otel, Zinciriye Butik Otel , Artuklu Kervansarayı, Erdoba Konakları, Matiat Otel, Grand Estel )

Not : Ayrıca Otellerimiz Mardin tarihi taş konaklarından restore edilerek günümüze uyarlanmış Mezopotamya ovasını izleyeceğiniz muhteşem manzaraya sahiptir.)

KİMLER KATILABİLİR
Her yaştan ciddi Sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.
TUR FİYATI

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 yaş

Tek Kişilik oda (sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 -9 taksit)

470.-TL

340.-TL

545.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

445.-TL

315.TL

520.-TL

Belirtilen fiyat 2 ve 3 kişilik Odada Kişibaşı fiyattır.

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 06-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.

Fiyata uçak bileti dahil değildir. Her ilden katılıma açık olduğundan uçak bileti dahil edilmemiştir.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Ara ulaşımlar (Hizmetimiz Diyarbakır havaalanında başlar. Diyarbakır havaalanında biter.Her ilden katılıma açık oluğundan ana ulaşım uçak bileti tura dahil edilmemiştir. )
 • Havaalanı transferleri,
 • 1 gece Yarım Pansiyon otel konaklaması,
 • 1 sabah kahvaltısı,
 • 1 akşam yemeği,
 • Rehberlik,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti Dışındakiler:

Ana ulaşım(İstanbul-Diyarbakır) Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , Müze ve ören yeri girişleri, bahşişler ve diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.

REZARVASYON VE ÖDEME DETAYLARI

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada taksitli ödeme yapmak isterseniz ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,
Mail order formumuzu doldurup bize fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

MAIL ORDER FORMU ( Tıklayınız)

1)Rezervasyonun kesinleşmesi için Tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir. 2)Tur hareket tarihinden 1 hafta öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %50 kesinti ile geri iade yapılır. Son hafta içerisinde yapılan iptallerde ödeme iadesi yapılmaz.
3)Rezervasyon talebinizin maille olması halinde sizinle 24 saat içinde irtibata geçilecektir.

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER
YağmurlukPolar- rüzgar geçirmez mont veya polar Bere -Polar veya benzeri olabilir Güneş gözlüğü -Tercihen UV- A ve B Filtreli Fotoğraf makinesi –Yeterli sayıda yedek pil ve film veya memory card. Varsa Kişisel İlaçlarınız,

Not:Uçak bilet fiyatları bilet alış tarihine göre değişkenlik gösterdiğinden fiyata dahil edilmemiştir.

ULAŞIM

Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar 17 kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter araç ile sağlanır.

 
FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :
 • Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek
 • Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.
 • Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.
 • Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı sağlayacak.

Herkes doğduğu yerde mutlu yaşayacak. Folklorik Turizm ve Sizin katkılarınızla...

 

“Doğa ve Kültür Turları"

 

 

Kaynak : Mardin haftasonu turu, mardin turları, mardin tur
Tür : Diğer Tarih : 04.04.2009
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: