Urla Enginar Festivali 29 Nisan-01 Mayıs 2017

Anasayfa » 1 Mayıs Turları » Urla Enginar Festivali 29 Nisan-01 Mayıs 2017
share on facebook  tweet  share on google  print  

Urla Enginar Festivali 29 Nisan-01 Mayıs 2017

"1 Mayıs Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Urla

3. URLA ENGİNAR FESTİVALİ TURU, ULUSLARARASI ENGİNAR FESTİVALİ

ENGİNAR FESTİVALİ turu

OTOBÜSLÜ TUR 

URLA ENGİNAR FESTİVALİ TURU ve ÇEŞME ALAÇATI TURU

Tur Tarihleri : 29 NİSAN-01 MAYIS 2017 (28 Nisan Cuma Gecesi Hareket )  Tur Süresi: 3 Gün- 2 Gece

 

  *****İZMİR VE SEFERİHİSAR OTEL KONAKLAMALI*****  

Doğa,Tarih, Festival Havası, Kültür keyfi birarada

 

*** ULAŞIM, REHBERLİK, 2 GECE Y.P KONAKLAMA, 2 KAHVALTI, 2 AKŞAM YEMEĞİ, ÇEŞME, ALAÇATI, URLA, SEFERİHİSAR, SIĞACIK, URLA ENGİNAR  FESTİVALİ TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

Yeni düzenlenen Yurtiçi  Festivallere  ilk önce tur düzenleyen  FOLKLORİK TURİZM, sizleri bu sefer de ALAÇATI OT FESTİVALİ  ile buluşturuyor. Biliyoruz ki, bizden sonra bir çok firma bu bölgeye de Festival Turu düzenleyecek, Bizlerde Folklorik Turizm olarak  her zaman  öncü olmaya devam edeceğiz Folklorik Turizm'i Festival Turlarında izlemeye devam ediniz. Her zaman Folklorik Değerlerimizi ön plana çıkaran tüm organizasyonları destekleyeceğiz ve sizlerle buluşturacağız.

15 OCAKA KADAR TURU SATIN AL. İNDİRİMLİ AL..  

    

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ :  28 Nisan 2017 Cuma Gecesi Enginar Festivali turu için İstanbul'dan hareket

22:00 :  İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası) 22:30 :  Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

23:00 :  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü)23:30 :  Gebze Çayırova Mc.Donalds

00:30 :  Yalova Migros Önü 02:00 :  Bursa Özdilek Önü

02.GÜN/ : 29 Nisan 2017 CUMARTESİ İZMİR -ÇEŞME -ÇEŞME KALESİ -KERVANSARAY -ÇEŞME SOKAKLARI -ALAÇATI EVLERİ -SOKAKLARI - ÇEŞME RÜZGAR GÜLLERİ -FOLKLORİK YÖRESEL ÜRÜNLER

Bursa –Balkesir-İzmir güzergahını izleyerek sabah saatlerinde Ege denizinin  lacivertten turkuaza tüm renkleriyle denizin kara ile iç içe olduğu koylarıplajları ve termal kaynaklarıyla bir dantel gibi Türkiye’nin üçüncü büyük çağdaş kenti İzmir’e varıyoruz.  Urla Enginar Festivali 3 günlük turumuza Sabah alacağımız serbest Ege kahvaltısı ardından ilk gezi noktamız Çeşme merkezi ve sahile  geçiyoruz .Çeşme, şifalı sıcak suları, olağanüstü sayılabilecek kalitede kumun, güneşin ve berraklığın kucaklaştığı şirin bir tatil beldesidir. İlk olarak Çeşme sokakları ve Çeşme Kalesi ile gezimize başlıyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansarayı görüyoruz. Çeşme Merkezde Rehberimiz eşliğinde Çeşme Kalesini gezip ardından Çeşme sahili - Limanı -sokakları gezisi için serbest zaman veriyoruz.  Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. Ardından Alaçatıya geçiyor , Arnavut kaldırımlı sokakları ve renkli pencereli taş evleri, renkli sokakları ve yöresel ürünleri ve Rüzgar gülleri ile Alaçatı sizleri kendisine hayran bırakacak. Rehberimiz eşliğinde Alaçatı'da yapacağımız gezimiz esnasında rehberimizden bilgiler alıp sonrasında serbest zaman ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

03.GÜN/ :30 NİSAN 2017 PAZAR URLA -TANJU OKAN PARKI -URLA ENGİNAR FESTİVALİ ETKİNLİKLERİ -WORKSHOPLARI İZLEME -URLA – NECATİ CUMALI'NIN EVİ – KLAZOMENAİ ANTİK KENTİ – HEDİYELİK EŞYA ALIŞVERİŞİ  

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyor ve  Urla Enginar Festivali etkinliklerini izlemek ve Urla'yı gezmek için hareket ediyoruz. İlk olarak Urla Gezimize Necati Cumalı evi ile başlıyoruz. Ardından Yorgo Seferisin doğduğu evi panaromik görüyor ve fotoğraf çekimlerimizi yapıyoruz. Zafer caddesinde Tanju Okan anısına yapılan parkta fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında antik çağın en öenmli ticaret merkezlerinden Klazomenia Antik Kenti gezisi ve Limanı, Eski Zeytinyağı fabrikası gezileri sonrası Urla Enginar Festivali Etkinliklerinin yapıldığı alana geçiyoruz.  Standları gezip ilgimizi çeken,  kimi daha önce bildiğimiz, bazılarını ise belkide ilk defa gördüğümüz otları inceleyip bazılarınıda satın alıp evimize götürecek, satıcıdan bilgi alacağız hatta bazılarının görüntüsü bizi cezbedip sadece satın almayla yetinmeyip fotoğraflayacağız. Urla Enginar Festivalinde bölge halkı tarafından yapılan Enginarlı lezzetleri tadacak, folklorik yöresel ürünlerin alışverişini yapacaksınız. Baharın müjdecisi taze enginarlar ve enginarlı lezzetler ve daha nice Ege otlarından menüler. Sizi keyifli bir gün Urla Enginar Festivalinde bekliyor.  Serbest zaman ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

04.GÜN/ : 01 MAYIS 2017 URLA -SEFERİHİSAR -SIĞACIK  -TEOS ANTİK KENTİ -İSTANBUL

Türkiye'nin ilk sakin şehiri Seferihisar’a geçiyoruz. Seferihisar, kalabalıktan uzak, sakin ve huzurlu ortamıyla bizi hemen kendine bağlıyor Eşsiz güzellikteki koyları ve plajlarının yanı sıra gezilecek tarihi yerleri ve şirin balıkçı lokantaları ile de Seferihisar renkli bir tatil beldesi olarak dikkat çekiyor. Taze ve doğal organik ürün pazarı ile de dikkat çekiyor. Burada yapacağımız gezimiz sırasında Seferihisar'ın tarihi Teos Antik kentini geziyoruz. Teos Antik Kenti tarihi 3000 yıl gerilere gidiyor. Tarihi ve Doğal güzelliklerini keşfederek Sığacıktan ayrılıyoruz.  Dönüş yolumuz üzerinde Ege denizinin  lacivertten turkuaza tüm renkleriyle denizin kara ile iç içe olduğu koylarıplajları ve termal kaynaklarıyla bir dantel gibi Türkiye’nin üçüncü büyük çağdaş kenti İzmir’e varıyoruz. Konak meydanıSaat KulesiHükümet Konağı gezileri ardından halk arasında Asansör, bugünkü adıyla her geçen gün ünlenen Dario Moreno sokağı gezileri ile Urla Enginar Festivali turumuzun sonuna yaklaşıyoruz. Serbest zaman ardından İzmir'den ayrılıyoruz. Normal trafik koşullarında sabaha karşı İstanbul'da oluyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle burada  vedalaşıyoruz.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik yapabilir.  Festival Programları ve festivalin güncel akış saatlerini gösteren asıl program Festival tarihlerine çok yakın bir zamanda belli olduğundan. Rehberimiz Festival programının saat akışına göre Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

Diğer 01 MAYIS TURLARI İNCELEMEK İÇİN TIKLA . 

 urla enginar festivali turları  urla enginar festivali turları
urla enginar festivali turları urla enginar festivali turları

KALKIŞ SAATLERİ :

28 Nisan Gecesi Urla Enginar Festivali turu için İstanbul'dan hareket

22:00 :  İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası) 

22:30 :  Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

23:00 :  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Vakıflar Bank.Karşı Hizası)

23:30 :  Gebze Çayırova Mc.Donalds

00:30 :  Yalova Migros Önü

02:00 :  Bursa Özdilek Önü

 

 

AKTİVİTELER :

 

Kültür  ve Doğa Turu. Aynı zamanda Urla Enginar festivali etkinliklerini izliyoruz.   

KONAKLAMA :

Çeşme veya İzmir 3 ve 4* standardı Otelleri Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma,Tv bulunmaktadır.

KİMLER KATILABİLİR :

 

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI :

15 OCAKA KADAR TURU SATIN AL. İNDİRİMLİ AL.

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 yaş

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

ERKEN REZERVASYON

15 OCAK KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

06-12 yaş 

ERKEN REZERVASYON

 15 OCAKA KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

.-TL

.-TL

530.-TL

430.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

.-TL 

.-TL

495.-TL

395.-TL

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR  ve OLMAYANLAR :

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
 • 2 gece Yarım Pansiyon Çeşme veya İzmir 3 ve 4* standardı oteller Konaklama
 • 2 sabah kahvaltısı otelde açık büfe
 • 2 Akşam yemeği Açık büfe
 • Feribot geçiş ücretleri (İstanbul -Eskihisar -Topçular/ Topçular -Eskihisar -İstanbul geçişleri)
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Program dahilinde çevre gezileri
 • Otopark ücretleri
 • Otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur ücreti dışındakiler : 

İlk gün Sabah kahvaltısı, Otellerdeki minibar harcamaları, Bahşişler ve diğer ekstralar, Öğle Yemekleri, Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz veya Mail Ordur Formu ile ödeyebilirsiniz.  

     

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil

ULAŞIM :

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks 46 kişilik Safir, Man, Travego Motobüs ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :·         

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek·         

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

     

                    

 

 

 

Kaynak : urla enginar festivali turu, turları
Tür : Diğer Tarih : 29.04.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: